Topiknyitó: saru 2007. 01. 22. 09:36

Egészségügyi reform  

Korábban Horn Gy.-nak az volt a véleménye, hogy a "reformok" megvalósíthatóak, ha a kórháztörvényt sikerül tető alá hozni, ezen fog eldőlni a kérdés !
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 02. 18. 22:00
Előzmény: #229  Törölt felhasználó
#240
AZ ÖSSZEFÜGGÉSEK VILÁGOSAK, ha az OEP, mint önkormányzat lopta volna el...bableves és magánzárka !
ha az állam? pl nem adta oda? AKKOR KÖLTSÉGVETÉS, ÁPV RT...

az állami aktatologatók mindíg >>>tovább mutogatnak és MÉG EGYETLEN MINISZTER NEM VÁLLALTA A FELELŐSSÉGET........PEDIG A KORMÁNY FELELŐS A PARLAMENTNEK.............?
watson
watson 2007. 02. 18. 21:59
Előzmény: #236  Törölt felhasználó
#239
Elfmage3, mit gondolsz miből kapta a nagyszülőd az egészségügyi ellátását, meg a nyugdíját?
Még az is lehet, hogy talán pengőben befizetett valamit aminek a produktumát lebombázták, vagy elinflálódott 46-ig.... stb.

Szerintem nem nehéz megérteni, hogy abból fizették évtizedek óta az egészségügyi kiadásokat és a nyugdíjakat amit éppen fizettek a munkavállalók.

Hogy miért így működik azon lehet még gondolkodni, de ha leírom, hogy így működik, attól még nem engem kéne okolni, és nem átvitt értelemben sem anyázni.

Írtad, hogy a privatizációból is tettek bele pénzt, de azt két dolog el is vitte ha jobbán átgondoljuk a dolgot: 1.) az OEP minden évben több 10mrd hiánnyal zár, 2.) a magánnyugdíjrendszerbe fizetett pénzek nem kerülhetnek kiosztásra, mert azok már az elvárt felhalmozás után kerülnek kifizetésre a befizetőjüknek.

Akik ebből lettek milliárdosok azok meg igen sokan vannak, nem pártfüggően lopnak és sokban hozzájárulnak ahhoz, hogy a két nagy között ne legyen megegyezés és ne változzon ez a rendszer (nem politikai).

Demagógiának tartom a milliárosok fújolását, mert nem hiszem hogy kifejezetten csak csóringereknek kellene vezetni az országot, ahogy Orbán sem az és ahogy pl. az említett Széchenyi sem volt az.
Egyébként Széchenyit is elmeosztályra zárták nehogy követnie kelljen az arisztokráciának.
Törölt felhasználó 2007. 02. 18. 21:55
Előzmény: #236  Törölt felhasználó
#238
akinek voltak, azok már létező szocializmusban beadták állambácsihoz a bizóba...........
az országnak meg már pakfong étkészlete sem maradt, fekete pettyes oxidált aluminium kanállal eszi a műlevest..a nép és a gazdaság..
ÉLJEN A KÖZTÁRSASÁG !
ROBESPIERRE - követni fogsz !

a nagyszüleinket, szüleinket hagyd békén mert VISSZAKÜLDÜNK............
Törölt felhasználó 2007. 02. 18. 21:50
Előzmény: #235  watson
#237
szabad ember vagy, liberális, ha akarsz szipuzol, ha akarsz füvezel, ha akarod ...húzd fel magad...
fa is van...

MÉG HOGY NINCS PÉNZ?
akkor miből fizetik a "vasmanci" automatákat?
hol az új mikrocsippes tb-kártya..
hol van az orvos? Norvégiában? vagy még most csomagol?
Törölt felhasználó 2007. 02. 18. 21:40
Előzmény: #235  watson
#236
Nem a nagyszüleink zabálták fel, hanem akik ebből lettek milliárdosok...

Elprivatizálták a vagyont, most új értékesíthető ezüstöt keresnek az országban.
watson
watson 2007. 02. 18. 21:24
Előzmény: #233  Törölt felhasználó
#235
koi, felzabálta a nagyanyád. Őt üsd! :-)

Amit most befizetsz azzal tudsz gazdálkodni.
Törölt felhasználó 2007. 02. 18. 21:00
Előzmény: #233  Törölt felhasználó
#234
ezt a hová lettet old meg majd töri könyvekben.
most most van.
Törölt felhasználó 2007. 02. 18. 20:58
Előzmény: #232  Törölt felhasználó
#233
"több pénz nincs"

tevezet:hová lett???
mikor tünt el????
hol keresük????

szakmailag: x ember szorozva y TB vel= z milliárd!!!! ez sok sok évvel feltúrbosítva!!!!!

jelentem én már nagyon régen voltam korházba hála istenek!!!!!
tehát az én TB m ugymond nem minuszos !!! :))

Törölt felhasználó 2007. 02. 18. 20:53
Előzmény: #231  Törölt felhasználó
#232
fiúk, lányok!

Sokat olvastam mitől sz@r az amit most csinálnak az egészségügyben (és amit terveznek)

Írjátok le hogyan kellene, egyetlen SZAKMAI feltételnek kell megfelenie a javaslatoknak:
Több pénz nincs.
Törölt felhasználó 2007. 02. 18. 19:28
Előzmény: #221  tokos.
#231
tokos jó a Shrek idézet. :-))

Nekem meg a történelemtanárunk vicces idézete ugrik be, a régi kommunistáktól (nem a komcsi a lényeg): "megváltunk Titeket, ha bele is döglötök..."
watson
watson 2007. 02. 18. 19:04
Előzmény: #229  Törölt felhasználó
#230
Ha a nagyanyám villamos lett volna... :-)

rapista, maradjunk a realitások talaján... Van még 800 forintos papírod? nemhiszem.

Nem kellett volna évről évre a több 10mrd forinttal több gyógyszert enni mint amit befizettetek az OEP-be, és akkor ma is lenne OTP részvénye.
Törölt felhasználó 2007. 02. 18. 18:19
Előzmény: #228  Törölt felhasználó
#229
rapista = rendkívüli összefüggések rendkívül összefüggéstelenül
Törölt felhasználó 2007. 02. 18. 18:01
Előzmény: #227  watson
#228
számolj !

ha feltőkésítik a a két önkormányzatot (OEP-NYD Alap) és a kamatokból finasziroz illetve a hozamokból.............800 forint volt az OTP részvény értéke, legfeljebb 1200 (kibocsátási érték), most....tizedelést beleszámítva 85000 !

ha nem is 100x300 mrd ! de kb fel biztosan, mennyi is ez?
30 ezer milliárd.../önkormányzat!

mennyi a hiány? ilyen kassza olyan kassza, felül nyitott, vagy nem - manőverek...
ha ők cseszték volna el és nem az adóssághalmozó politikusok - akik TÖRVÉNYEN FELÜL ÁLLÓNAK ÉRZIK MAGUKAT ....

a sikkasztókat, HA KEVESET SIKKASZTANAK
....?

17X100 MRD =1700 mrd+kamatok

30 ezer mrd-ból nem jöttek volna ki?
watson
watson 2007. 02. 18. 17:32
Előzmény: #226  Törölt felhasználó
#227
Nem kéne annyit tőzsdézni! :-)))
Máris megspórolnád a nyugtatókat és tisztábban látnád a dolgokat is.

Mennyi vagyont is adtál az OEPnek? és mi is van az évi 50-100mrd OEP minusszal? És ki is az az OEP aki lop? :-))
( a kérdés költői :-).
Törölt felhasználó 2007. 02. 18. 17:16
Előzmény: #205  Törölt felhasználó
#226
nem hiszem, h 1945-1988-1990-ig a jelenlegi OEP lopta volna el a társadalombiztositás vagyonát...

és nem kapták meg a 300-300 milliárdos vagyont, amiből indulhattak volna.........

vagyis itt van valami félteértés !

azt írtam, h a pénz és eszközök hiányában elcseszett betegeket...az multiknál és a megélhetési gondok miatt leépült BETEGEKET A VÉGSTÁDIUMBAN kezdik kétségbe esetten kezelni...ami drágább, mint időben..........
Törölt felhasználó 2007. 02. 18. 17:10
Előzmény: #220  watson
#225
az OEP és nyugdíjalapok nem kapták meg az ígért vagyont..............aztán az önkormányzatokat államosították...........vagyis könyökvédősökkel, csinovnyikokkal és aparatcsikokkal rakták meg, akik gondolkodás nélkül kiszolgálják...az államhatalmat..........aki helyzet be hozta őket..
mert pénz nélkül mit csináhattak volna, lövészárkot csináltak az íróasztalból.........

de nem őket kárhoztatom, nem hiszem, hogy a "főorvos" a korrupt károkozó.........

AKÁRMILYEN SZERVEZETTEL, de lépésről lépésre kell változtatni ÉS A HOZZÁÉRTŐKET MEG KELL HALLGATNI !
nem kell "reformdiktatúra", semmilyen diktatúra...a tiétek sem..stadler birkái
(bocsás meg szegény becsapott juhász, nem téged szidlak !)
watson
watson 2007. 02. 18. 16:18
Előzmény: #222  Törölt felhasználó
#224
Érdekes gondolat, hogy mi van, és mi kéne legyen az OEP-ben.
Az OEP egy nagy üres kassza, amibe befizetjük a járulékokat és abból fizetik a juttatásokat (táppénz,gyes...) és finanszírozzák az egészségügyi ellátást.
Demagóg szöveg hogy bármi is lenne benne.
Szerintetek 1946 ban a forintra váltáskor, miből fizették az egészségügyet és a nyugdíjakat? Elgondolkodtató, nem?
Amit ellopnak, az a befizetések egy része, ahogy ellopják annak több eleme pedig ismert (pl. Szent István kórház igazgatóját konszenzussal kirugta a Szoci-Fidesz bagázs, mert 20milláért vett meg egy 40 millás gépet..., gyógyszer lobbi... ). Ezt kell megakadályozni.

Tudod mi jár annak aki itt kajabál? A szája...
Ember, gondolkodjál wazze!
Nem dühöngő ez itt, és nem is a Kossuth tér!
Vegyél inkább Rábát és add el 3000-en! :-)

Nyilván mindenkinek egyéni felelőssége, hogy gondoskodjon a felmenőiről. Évszázadokon át működött ez TB nélkül is.
Kanyisz, szerintem nem kifejezetteb 2 keresős családokban kéne gondolkodni családi adózás címén.
Törölt felhasználó 2007. 02. 18. 15:54
Előzmény: #218  pampa
#223
A világon van példa jól működő egybiztosítós rendszerre, és van példa jól működő több-biztosítós rendszerre is. Magyarországon jelenleg egy sincs. Egy nagy állami buksza van, amit mindenki lenyúl, aki meg fizeti a tb-t, azok kipótolják. Bárki aki ezen változtatni szeretne, annak elismerésem. (már ez is eredmény ebben az országban). Az hogy mi lesz az eredménye, nem ma fog eldőlni. Lehet minden részletét javítgatni a következő években.
én mint orvos örülök a változtatás szándékának, az eredményének mint minden lusta ember, persze nem :-)
Törölt felhasználó 2007. 02. 18. 14:40
Előzmény: #220  watson
#222
tudod mihez nyúljál hozzá!!!!!!!!

azt mondta a barátod gy f hogy az oep egy nagy üzlet ..érted biznisz!!!!!!!
de az emberi élet ,az nem biznisz waz !!!!hanem emberi életek ,és sorsok ,érzelmek sokasága!

egy olyan ember akinek nincs erkölcsi bizonyítványa mert Őszöd óta elvesztette az nekem az oep böl ne csináljon bizniszt!!!!!
vagy nem emlékszik még arra hogy azok az emberek akik egykor befizették a tbt vagy a nyugdíjat vonták nekik le 40 éven keresztül akkor most nekik ez jár !!!
és ingyenesen jár!
az amire te gondolsz az igazságosság na ezen lovagolnak az elvtársak!
de csak lovagolnak rajta!
tokos. 2007. 02. 18. 14:35
Előzmény: #219  pampa
#221
Na szóval a nagy baj ott vagyon, hogy pl. a vásárhelyiek ezután feltételezhetően a szegedi szemészeti klinikára fognak jönni. Amivel csak egy baj van, az, hogy ott így is annyian szoktak ücsörögni, hogy a többség viszi a sátrat is. Mi lesz ezután?

Nem a koncentrációval van bajom, de azzal, hogy bezárnak egy csomó kórházat nem lesz kevesebb beteg. A megmaradók meg eddig sem arról voltak híresek, hogy kongtak az ürességtől. Először nem ártana némi extra kapacitást kiépíteni a megmaradókban.

Olyan ez a helyzet, mint a Nagyúr mondja a Shrekben: Tán odavesztek néhányan, de ezt az áldozatot vállalom...
watson
watson 2007. 02. 18. 14:21
Előzmény: #205  Törölt felhasználó
#220
rapista, nyugalom...
Szerinted pazarló, korrupt az OEP... stb. (ezt mindenki tudja, és ezen egy kormány sem tudott változtatni, még OVé sem)
Akkor mi a túrónak kell ehhez ragaszkodni?
Ez a ragaszkodás maga a 'hazugság'.
Az államnak kifejezetten az externáliákat kell kezelni, a szegénységet az egyenlő hozzáférést... stb

Most mindenféle ellenérzés nélkül, analógiaként gondoljátok át a következőt:
Ha mindenkinek joga van élelemhez jutni, akkor legyenek államiak az élelmiszerüzletek és támogassuk az alapvető élelmiszereket, mint a kenyér meg a tej, hogy mindenki hozzájusson. Ugye nevetséges?
Akkor miért nem ennyire nevetséges, hogy államiak a kórházak, hogy mindenki orvosi ellátáshoz jusson, és támogatottak az alapvető gyógyszerek???

pampa,
a cikkből sugárzik a politikus sötétsége.
Attól hogy más kórházba kell menni, senki egészsége nem kerül veszélybe.
A 700 munkahely pedig még kevés is, több 100ezer munkahelyet kéne végre megszüntetni az állami szférában. Más államok fele ekkora apparátussal is tudnak működni. Ebben kéne végre megeggyezzenek a politikusok, és kezdhetnék a parlament létszámának felezésével, meg a 3200 önkormányzat aprításával. Nem kell minden 100 fős faluba 20 fős "államilag fizetett" Önkormányzati dolgozó. Persze ebben egyik nagy párt sem partner. Szóval mindannyiójukat ütni kell.

matgab, a 300 forintokról...
"újabb terheket rak adó formájában az emberekre, ami el is fog majd menni arra, hogy a többletadminisztrációt a közalkalmazottak feldolgozzák... "
Ez csak a felszín. A 300 forintok szerintem fedezik az adminisztrációt. Az a 30mrd amit a kevesebb (és felesleges) gyógyszerfogyasztás hoz az viszont eredmény.
"A f@szom se fog 2000-5000 forintokért sorban állni az önkormányzatoknál... " Aki nem áll sorban annak nyilván nincs is rá szüksége.
Remélem eljön az idő hogy ezt el lehet kerül megfelelő TB fizetés esetén...
pampa 2007. 02. 18. 13:23
Előzmény: #218  pampa
#219
pampa 2007. 02. 18. 13:03
Előzmény: #217  Törölt felhasználó
#218
Valami eszközvásárlási támogatást szüntettek meg.
Én sem tudom,csak v.hol egy fórumon írták.
Lenne itt orvos az megtudná pontosan mondani,hogy ez plussz,vagy minusz.
Így csak találgatunk.
Törölt felhasználó 2007. 02. 18. 12:57
Előzmény: #216  Törölt felhasználó
#217
"összegyültek "sorry!
Törölt felhasználó 2007. 02. 18. 12:57
Előzmény: #215  Törölt felhasználó
#216
arra gondolok hogy összegyüktek hogy nekik ez nem jó hogy kevesebb pénzt kapnak az államtól!
erre van a vizitdíj!nem?
és most olyan csöndbe lettek hirtelen! :))
Törölt felhasználó 2007. 02. 18. 11:57
Előzmény: #214  Törölt felhasználó
#215
konkrétan mi érdekel?

nekem sem ártana megnéznem :)
Törölt felhasználó 2007. 02. 18. 11:33
Előzmény: #213  Törölt felhasználó
#214
engem az érdekelne a legjobban ,hogy akkor mi van a körzeti orvosok szerzödésében????
Törölt felhasználó 2007. 02. 18. 11:25
Előzmény: #211  Törölt felhasználó
#213
nesze neked szabad orvosválasztás... :)

Hentest kaptál akkor sem menekülhetsz, csak ha pénzed van.
Teljes esélyegyenlőség...

A henteseknek is kell munka, hiszen ha már kitaníttatuk akkor már fizetni kell.
Legyen verseny aki jobb szolgáltatást nyújt az maradjon a piacon... Blabla...
pampa 2007. 02. 18. 10:01
Előzmény: #211  Törölt felhasználó
#212
MERT EZ ÍGY IGAZSÁGOS!!

Én nem kérek az igazságos Gyurcsányból!
Törölt felhasználó 2007. 02. 18. 09:36
#211
Erről tudtok:
Ha műtenek, és te nem az éppen ügyeletes orvosra akarod rábizni magad, akkor külön fizetned kell a kórháznak?

Konkrétan, ha szül az asszonykád, és szeretnéd, hogy nem az éppen ügyeletes nőgyógyász, hanem egy váalsztott orvos vezesse le a szülést, akkor a korház számlájára be kell fizetned 25.600 ( ez a mi kórháznukban ennyi, máshol ne, tudom) Ft-ot!!! És persze ezen kívül ugyanúgy ahogy eddig csengeted a lét a választott nőgyógyásznak!

Basszus de felhúztam magam..........a k anyjukat
tokos. 2007. 02. 17. 22:02
Előzmény: #209  Törölt felhasználó
#210
"Nagyon érdekes következtetésekre jut az ember, kiváncsi leszek a hosszabb távra."

Mire jutottál?
Törölt felhasználó 2007. 02. 17. 20:07
Előzmény: #208  matgab
#209
Most váltottam ki gyógyszert. Aláiratta velem a doki, hogy tudom nem ez a legolcsóbb.
megdöbbentem (pedig úgy elvből eddig is tisztában voltam a témával)
Nagyon kegyetlen, de tutira hatásos lesz.
És a 300 fricska is.

Igazából engem az döbbent neg, hogy vannak olyan korházak ahol nem tudták ezt flottúl megszervezni. Igazgató alkalmatlan, kirugandó.
SOTÉ-n pl. nem egységes a módja. Igazgató alkalmatlan.
Nagyon érdekes következtetésekre jut az ember, kiváncsi leszek a hosszabb távra.
matgab 2007. 02. 17. 19:55
Előzmény: #207  Törölt felhasználó
#208
Szerintem is sok főleg magányos nyugdíjas használja nyugdíjas klubnak az orvosi rendelőt. Ezt valahogy meg kellene akadályozni, az európai mód talán az lenne, hogy az önkormányzatok kapjanak annyi juttatást, hogy nívós nyugdíjasotthonokat, vagy klubokat tudjanak fentartani és nem a drága orvosórákat pazarolnák el, arról nem is beszélve, hogy tényleg órákat csesznek el az ember életéből...

Viszont ez a havi vény tényleg baromság, mert apámnak és anyámnak is rendszeresen el kell mennie az orvoshoz, be kell fizetnie a vizitdíjat, aztán a dobozdíjat, aztán a körzeti el fogja küldeni a fatert a szakkórházba felülvizsgálatra, mert neki nincsenek meg az eszközei...
A f@szom se fog 2000-5000 forintokért sorban állni az önkormányzatoknál kuncsorogni és hónapokig szaros 300 forintos számlák között guberálni a fiókban, úh, ez csak marketing szöveg, ez egyértelmű.
Viszont a szüleim akik nem szeretnek rendelőbe járni, most kénytelenek lesznek minden hónapba elmenni az orvoshoz, akit szét fognak adminisztráltatni. Ráadásul mindezt csak munkaidőben lehet megtenni, ami a legtöbb nyugdíjhoz közelítő beteg dolgozó embernek hátrányos, mert a főnök nem szereti elengedni azért, hogy orvoshoz járkáljon havi egyszer. Most már az üzemorvos sem irathat fel gyógyszert...

Nos akkkor megint mire volt jó ez az új rendelkezés?
1) el fogja látni töménytelen adminisztrációval az állami alkalmazott seggvakarókat és nem seggvakarókat...

2) millió órákat vesz el várakozással a beteg emberek idejéből

3) és újabb terheket rak adó formájában az emberekre, ami el is fog majd menni arra, hogy a többletadminisztrációt a közalkalmazottak feldolgozzák...

4) Gyakorlatilag zéró eredménye mellett...

Viva la szdsz, viva la kormány...
Törölt felhasználó 2007. 02. 17. 16:54
Előzmény: #205  Törölt felhasználó
#207
Idézek egy fontos részletet Orbán Viktor évértékelő beszédéből:
"A világon egyre több helyen, sőt, már maga az OECD szervezete is azt vallja, hogy a több-biztosítós egészségügyi modell bizony kétséges. Több helyütt megbukott. Kiderült, hogy az egyébként hatékony magánkezdeményezés az egészségügyben minden föltétel nélkül nem is olyan hatékony. Kalifornia kormányzója szerint állama a modern kor Athénja. Ezért példát kell mutatni az amerikai nemzetnek, s most lépéseket tesz a kötelező egybiztosításos modell felé. S mi, magyarok most éppen szét akarjuk verni azt, amit mások fel akarnak építeni."
Forrás:
link
Őrület, ahogy Molnár Lajos ráerőlteti a magyar nemzetre az SZDSZ akaratát...
Törölt felhasználó 2007. 02. 17. 00:50
#206
ha azt hiszed öröm egy zsúfolt rendelőben orvosra várni...
se nyugdíjasnak, se aktív dolgozónak...
de mi köze ehhez molnárnak( soha le nem írom nagybetűvel)?
a házi(körzeti) orvos nem azért mászik falra és az eü nem azért drága...
az elkezelt vagy nem kezelt embernek drága kezelés JÁR ! előre fizetett akár 40-50 évig !

ha a drága diagnosztikai eljárással nem vizsgálják meg - még drágább műtét jön és aztán a haldoklóba belefektetik - lelkiismeretfurdalás miatt - az egész OEP-vagyont ---már, ami az állami tolvajok után megmaradt...holvan az új TB kártya pl...kinek volt biznisz?

és akkor még van mit keresni...sikítók, lobbisták és mindenféle álnév a köztörvényes állambácsihoz és az 5 éve kormányon lévőkhöz közeli - a fidesz-kormány epizód volt...17 évvel ezelőtt már kiosztották a parkolójegyeket , a milliárdosoknak csak ki kellett várni...
Törölt felhasználó 2007. 02. 17. 00:50
#205
ha azt hiszed öröm egy zsúfolt rendelőben orvosra várni...
se nyugdíjasnak, se aktív dolgozónak...
de mi köze ehhez molnárnak( soha le nem írom nagybetűvel)?
a házi(körzeti) orvos nem azért mászik falra és az eü nem azért drága...
az elkezelt vagy nem kezelt embernek drága kezelés JÁR ! előre fizetett akár 40-50 évig !

ha a drága diagnosztikai eljárással nem vizsgálják meg - még drágább műtét jön és aztán a haldoklóba belefektetik - lelkiismeretfurdalás miatt - az egész OEP-vagyont ---már, ami az állami tolvajok után megmaradt...holvan az új TB kártya pl...kinek volt biznisz?

és akkor még van mit keresni...sikítók, lobbisták és mindenféle álnév a köztörvényes állambácsihoz és az 5 éve kormányon lévőkhöz közeli - a fidesz-kormány epizód volt...17 évvel ezelőtt már kiosztották a parkolójegyeket , a milliárdosoknak csak ki kellett várni...
tokos. 2007. 02. 16. 22:08
Előzmény: #200  Törölt felhasználó
#204
Valóban, az összeadódik. Évente 6000 Ft lehet a maximum, mert ugye a 20. után már visszakapják.

Ráadásul kaptak valami kompenzációt is tán.

Nem vagyok milliárdos, viszonylag magas, de teljesen látható a fizetésem a fele se marad meg, és az már nem is sok.

Viszont ki tudom számolni, hogy mennyi megy a TB-nek, és azt kell, hogy mondjam, a vizitdíj kaki ahhoz képest, nemcsak nekem, de egy minimálbéresnek is, de nem csak az átlagos minimálbéresnek, hanem még egy valódinak is.

Az az egyik baj szerintem, hogy mindenki a nyugdíjasokon van megkattanva, holott nem biztos, hogy nekik a legsanyarúbb a sorsuk, csak hát az ország legnagyobb szavazóbázisát jelentik....
Törölt felhasználó 2007. 02. 16. 21:52
Előzmény: #202  Törölt felhasználó
#203
Azért is írtam, hogy erről sokat lehetne vitatkozni.

Neked akkor normális nyugdíjas ismerőseid vannak.

De azért a legtöbb vén satrafa trécselni járt az orvoshoz eddig.
Törölt felhasználó 2007. 02. 16. 20:14
Előzmény: #201  Törölt felhasználó
#202
Szemesi!
Nekem meg van sok nyugdíjas ismerősöm.
A nevükben kijelenthetem, hogy ők eddig is csak akkor fordultak orvoshoz, ha már végképp nem tudták otthon kikúrálni magukból a betegséget. Az orvoshoz járástól a legtöbb ember irtózik...
Törölt felhasználó 2007. 02. 16. 19:27
Előzmény: #200  Törölt felhasználó
#201
Ezen örökké lehetne vitatkozni, de azonban az való igaz, hogy ki ér rá orvoshoz járni??
A nyugdíjas. És mivel van orvos rokon a családban bizton tudom mondani, ha Teri néni este nem tud fing@ni, akkor reggel fél 8-kor már az orvosnál ült eddig, és a halálba kergette az orvost is, meg a többi igazán beteg embert, aki kint vár a sok nyugdíjasra, aki nem is igazán beteg, csak van ki meghallgassa búját, bánatát.
Törölt felhasználó 2007. 02. 16. 19:11
Előzmény: #199  Törölt felhasználó
#200
Tokos!
"A vizitdíj jelképes összeg. ... A lényege nem ebben van, inkább ott, hogy tán kevesebb nyugdíjas fogja ott lopni a napomat, ha véletlenül orvoshoz kell mennem."
A háromszáz forint valóban jelképes összeg. A gyakorlatban ezt megduplázza a kontroll, megtöbbszörözik a szakrendelések vizitdíjai.
Így a vizitdíj többszörösének kifizetése a kisnyugdíjasoknak nagy teher. A millárdosoknak ez persze nem számít.
Törölt felhasználó 2007. 02. 16. 14:31
Előzmény: #198  Törölt felhasználó
#199
Patikus ismeretségem nincs, ezt nem tudom :)

Akinek mentes rokona van annak jól fel kell készülni a rokonság gyógyszer igényéből, főleg hogy már az algopirin is vényköteles (pati-kuss lobbynak hála).
Törölt felhasználó 2007. 02. 16. 14:28
Előzmény: #195  csuloktata
#198
Egy cukorbeteg a gyógyszerdoboz-adó alól is mentes, vagy ott kamatosan megfizeti a 6000 Ft vizitadó betegségtípus kedvezményét?
csuloktata 2007. 02. 16. 14:17
Előzmény: #196  Törölt felhasználó
#197
Akkor köszönöm az infot, ez a része akkor értelmes.
Törölt felhasználó 2007. 02. 16. 13:48
Előzmény: #195  csuloktata
#196
Én konkrétan háziorvostól tudom, akinél már működik a program amivel könyvelnie kell.

Ha a cukorbaj mellett mással is foglalkozik azon az orvos-beteg találkozón akkor a cukor miatt az ingyen van.

Kórházban mindenképpen fizetni kell a napokat...
csuloktata 2007. 02. 16. 13:44
Előzmény: #194  Törölt felhasználó
#195
elf!

Több forrásból úgy hallottam, hogy csak a cukorbetegség miatti orvoslárogatás esetén mentesül, egyéb betegségre nem vihati át, arra tekintettel meg kell fizetni.

Jól felvilágosítottak abból 200 mittodén hány millióból...
Törölt felhasználó 2007. 02. 16. 13:32
Előzmény: #182  saru
#194

A 20. orvoslátogatás után lehetőség lesz arra, hogy a beteg a 21. alakalomtól fizetett vizitdíj összegét a helyi önkormányzatoktól visszaigényeljük. Ehhez fontos, hogy a húsz alkalomról kapott számlát megőrizzük. A díjat tehát a 21. alkalomtól is be kell is fizetnünk a háziorvosnál, de a húsz számla bemutatása után ezt a pénzt a automatikusan visszakaphatjuk az önkormányzattól.

link

___________________________________
20 Mrd a bevételi terv!?
Ezek szerint a szakminiszter feltételezi, hogy a vizítdíj nem ritkítja, ahnem inkább sűriti az orvoslátogatást???

Az önkormányzatokat kompenzálja az állam vagy az önkormányzatokkal fizettetik meg ezt a kormányzati kedvezményt?
tokos. 2007. 02. 16. 13:25
Előzmény: #190  csuloktata
#193
" (csak a halállal oldódik meg), "

Erre próbáltam utalni...
Törölt felhasználó 2007. 02. 16. 13:22
Előzmény: #183  Törölt felhasználó
#192
Szeptembertől ötszáz forintos vizitdíj?
2006. július 01. 10:39 | Utolsó módosítás:2006. július 01. 10:41
küldés
nyomtatás
betűméret

Szeptembertől ötszáz forintos vizitdíj bevezetésére lehet számítani, ha a kormány elfogadja a szaktárca számításait - írta szombati számában saját értesülésekre hivatkozva a Népszabadság.


A lap szerint az egészségügyi minisztérium számítása a háziorvos felkeresését és a szakorvosi vizsgálatot sorolja a díjjal igénybe vehető orvosi ellátás körébe. A tervezet úgy számol, hogy a vizitdíjat akár szeptember elsejétől is be lehetne vezetni.

A sürgősségi esetekhez hívott mentő szolgáltatásért továbbra sem kellene fizetni - folytatta a lap, hangsúlyozva, hogy arról már nincs információja, mi történik akkor, ha szakorvos utalja a beteget további vizsgálatokra a pontos diagnózis érdekében. A Népszabadság úgy tudja, hogy a részletes szabályozás még nem készült el, így arról sincs döntés, hogy kire terjedjen ki a mentesség. A lap szerint "heteken belül" dönt a kormány.

A lap statisztikai összeállításából az derül ki, Magyarországon többször fordulnak háziorvoshoz az emberek, mint az EU 13 másik tagállamában. A statisztika szerint átlag majdnem hét alkalommal fordul háziorvoshoz egy évben egy ember Magyarországon, míg a példaként hozott csoportban a valamivel több mint öt alkalommal szereplő Németországban a legnagyobb az orvos felkeresésének gyakorisága.

Az EU 15 régebbi tagállamának átlaga 3,5 fél alkalommal. A legkevesebbet Görögországban járnak orvoshoz az embereket - az évi átlag nem éri el a két látogatást -, igaz, ebben a vizitdíj nem játszik szerepet, mert Görögországban nem kell ilyen díjat fizetni.

link
Törölt felhasználó 2007. 02. 16. 13:22
Előzmény: #190  csuloktata
#191
Ha a cukra miatt irat valamit és közben felírna mást is akkor nem kell fizetni tudtommal.

Csak akkor fizet ha külön irat vérnyomáscsökkentőt.
csuloktata 2007. 02. 16. 13:20
Előzmény: #189  tokos.
#190
A 3 hónapos rendszer régen volt a kronikus betegségekre (csak a halállal oldódik meg), akkor 3 receptet adtak, amelyen 1-1 havi adag volt, s 90 napig volt érvényes.

Más a cukorbeteg anyám a diabetes miatt mentes, de a vérnyomásásra is irat, akkor fizet. Mi ennek az értelme? Nem külön- külön megy.
tokos. 2007. 02. 16. 13:13
Előzmény: #188  csuloktata
#189
Nem állítom, hogy tökéletes a rendszer, de még jobbnak tűnik, mint ha nem lenne. A 3 hónapban igazad van, de mi van, ha a második hónapban megoldódik a probléma? De egyértelmű, hogy az lenne a megoldás. Ennek persze nincs közvetlen köze a vizitdíjhoz.

A visszaigénylés is elég rémisztő, mert először ki kell fizetni.
csuloktata 2007. 02. 16. 13:03
Előzmény: #187  tokos.
#188
Értsd már meg! Ezeknek havonta kötelező menni a dokihoz, mert csak egy havi gyogyit kaphat. Kötelezem a havi megjelenésre, aztán sokkallom a betegmegjelenést. Hülyének néznek? Miért nem lehet 3 havi adagot felírni? Talán tényleg kevesebben mennének.

Ja és, ha a kevesebb látogatásra szeretnék ösztönözni, akkor az első 10 inegyenes, utána kell fizetni. Ezzel szemben aki havi négyszer megy, annak az első 20 fizetős, utána ingyenes. Magyarul, ha feleslegesen jársz, akkor ingyenes. Hazug az indoklásuk!
tokos. 2007. 02. 16. 12:53
Előzmény: #186  Törölt felhasználó
#187
A vizitdíj jelképes összeg. A Járulékokból bejött tételekhez képest olyan kerekítési hibának felelhet meg. Olyan kevéssel nem is tudták volna emelni a járulékokat, hogy ennyivel több jöjjön be.
A lényege nem ebben van, inkább ott, hogy tán kevesebb nyugdíjas fogja ott lopni a napomat, ha véletlenül orvoshoz kell mennem.
És ezt nekik is fizetniük kell, bár elég sok a kibúvó sajnos.
Törölt felhasználó 2007. 02. 16. 12:45
Előzmény: #185  tokos.
#186
"Molnár Lajos közölte: a vizitdíjból mintegy húsz milliárd forint bevételre számítanak"
Igen, igen! Ez így reform.
Ha ugyanezt a pénzt egészségbiztosítási járulék emelésével vonták volna be, az meg a kormányzás hibájára lett volna visszavezethető. Így, a mindenkit jobban bosszantó megoldás győzedelmeskedett...
tokos. 2007. 02. 16. 12:35
Előzmény: #184  saru
#185
Na ez is jó azért.

Engem pl. nem riogatnak a többiztosítós rendszerrel.

A vizitdíjjal sincs sok bajom, igazából mindössze annyi, hogy keveslem.

Bevallom, félek egy kicsit attól, hogy azt sem fogják végül megcsinálni, amire egyébként szerintem szükség elenne. Ahogy 2006 előtt sem csináltak semmit, nehogy véletlenül veszítsenek, lehet, hogy most is ez lesz.
saru 2007. 02. 16. 12:31
Előzmény: #183  Törölt felhasználó
#184
Mikola: megbukott a vizitdíj
2007. február 16. 11:36

A Fidesz szerint megbukott a vizitdíj rendszere, ami méltatlan az orvosnak és megalázó a betegnek - erről Mikola István, a párt szakpolitikusa beszélt pénteki sajtótájékoztatóján. Szabályozatlan a rendszer, sok a veszekedés az orvos és a beteg között - közölte. Kifogásolta azt is, hogy a vizitdíj bevezetésének kommunikációjára 220 milliót költött a tárca. A fideszes politikus felszólította a kormányt, hogy ne zárjon be egyetlen kórházat sem, és ne riogassa az embereket a több-biztosítós rendszer bevezetésével.

(MTI)
Törölt felhasználó 2007. 02. 15. 22:52
Előzmény: #182  saru
#183
"Molnár Lajos közölte: a vizitdíjból mintegy húsz milliárd forint bevételre számítanak, amely teljes egészében a háziorvosoknál, egészségügyi intézményeknél marad."

Természetesen, kezdetben ennyi és ott marad.
Aztán majd idővel ez az összeg emelkedik (300-ról 400 v. 500-ra, stb.) és azt már elveszik. Mert reformokat élünk...

A másik oldalról viszont elhallgatnak egy dolgot...
Az eü-i minisztérium előrehaladott tárgyalásokat folytat a vírusos, bakteriális megbetegedésekkel, frontok okozta fejfájásokkal, valamint az allergiás tünetekkel, magas vérnyomással, és minden egyéb olyan betegséggel, amely a magyar lakosságot sújtja.
A tárgyalások a kompenzáció mértékéről szólnak... Optimális esetben a magyar társadalom teljeskörű kártalanítása megtörténik.
A sikeres tárgyalást követően, ezen betegségek 2008-tól csupán az új egészségügyi tankönyvekben lesznek fellelhetőek leírások formájában, mint múltban előforduló betegségek.
saru 2007. 02. 15. 17:59
Előzmény: #181  tokos.
#182
SZDSZ: a vártnál nyugodtabban indult a vizitdíjrendszer
NOL • Népszabadság Online • 2007. február 15.
A vártnál nyugodtabban indult el a vizitdíj fizetés rendszere a mai napon - mondta Molnár Lajos egészségügyi miniszter - Kuncze Gábor SZDSZ-elnökkel közösen tartott - csütörtöki sajtótájékoztatóján, Budapesten.

Az egészségügyi miniszter azt mondta: az elmúlt néhány óra tapasztalatai alapján elmondható, hogy az orvosok, egészségügyi intézmények felkészítése az új rendszer elindulására sikeres volt. Hozzátette: a délelőtt folyamán mintegy húsz intézmény vezetőjével beszélt, figyelték az információs vonalakat, s a tapasztalatok e vélekedést támasztják alá.

Molnár Lajos közölte: a vizitdíjból mintegy húsz milliárd forint bevételre számítanak, amely teljes egészében a háziorvosoknál, egészségügyi intézményeknél marad.
tokos. 2007. 02. 15. 12:10
Előzmény: #180  Törölt felhasználó
#181
"Először is az hogy a járuléktehet több lett, az egy dolog, mert az előírás annyi attól még az nem biztos hogy be van fizetve...
Bevallják meg minden, csak nem fizetik be :) "

Lehet, de a néptől levonják. Ezzel is a vállalkozó nyer??? Lehet...

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek