Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 02. 08. 08:44

Csak Csajok  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 02. 28. 11:36
Előzmény: #12929  spade
#12940
Spáde bácsi!
Szó sincs arról, hogy B. Lajos tévedhetetlen lenne.
(Ezt az általad komolyan, szó szerint vett 62,28-as IQ-val állítom)
Egy azonban biztos, hogy nem demagóg , és nem populista népszerűségre törekvő.
Számos olyan "szakembert" segítünk hatolomra, ha a
B. Lajos -féléket megpróbáljuk ellehetetleníteni.
Tulajdonképpen én nem is Bajszos Lajost favorizálom, hanem a populizmustól mentes , felelősségteljes gondolkodókat, aki ugyan tévedhetnek, de idegen tőlük a népszerűség elérése érdekében elkövetetett ferdítés.
Számos biztos befutónak nem fog gondot okozni, hogy eltekintsen a bevétel és kiadás dilemmájától.
Csak egy kiragadott példa. Ingyenes egészségügy magas színvonalon, magas színvonalú hálapénzzel.
Az okos magyar egy sört sem hajlandó fizetni az orvosnak, csak a 10-100 ezres hálapénzt adja oda boldogan. További ingyenes ellátást kívánok mindenkinek.
A szakmunkásokat pedig továbbra is nagyra becsülöm. Lehet, hogy a szavak definíciója nem azonos a szótárainkban. Az én olvasatomban a szakmunkás azt jelenti, hogy szakterülettől függően valamit megtud csinálni (legyen az javítás, termék , program stb.) A diplomagyárakban képzett „mérnök” például nem szakmunkás, mert nem tud értéket létrehozni, tehát nem üti meg a szakmunkás szintjét. Mivel én (elnézét a dicsekvésért) a valamit megcsinálók, fizikai és szellemi értékek létrehozója közé tartoztam, igencsak bosszant az impotensek tömegesen történő diplomával való ellátása.
De szerintem hagyjuk békén a csajokat, mert odaég az ebédjük.
A csajoknak csak azt üzenném, hogy impotensekhez ne menjenek férjhez.
exmnbs1 2010. 02. 28. 09:53
Előzmény: #12938  exmnbs1
#12939
160 pont 480-ból elég volt néhol.....
exmnbs1 2010. 02. 28. 09:48
Előzmény: #12929  spade
#12938
Bokros a színvonaltalan felsőoktatás ellen van.
Törölt felhasználó 2010. 02. 28. 06:50
Előzmény: #12932  Törölt felhasználó
#12937
Jó reggelit , minden hétköznap 20.00-kor kezdődik az AXN-en a szellemekkel suttogó . link
Törölt felhasználó 2010. 02. 27. 16:45
Előzmény: #12935  Törölt felhasználó
#12936
Az is lerágja a farkát ha csapdába esik
bye 30 cm Béla
Törölt felhasználó 2010. 02. 27. 16:34
Előzmény: #12930  spade
#12935
Farkas, nem róka doki. -)
Törölt felhasználó 2010. 02. 27. 16:22
Előzmény: #12933  Törölt felhasználó
#12934
link

ha már botrány...
Törölt felhasználó 2010. 02. 27. 16:12
Előzmény: #12932  Törölt felhasználó
#12933
:-))) Botrány

Törölt felhasználó 2010. 02. 27. 13:58
Előzmény: #12898  Törölt felhasználó
#12932
meccs még OK a sorozatod helyett. ott legalább volt színvonal. de én Szellemekkel suttogó fan vagyok, de későn adják, így beállítottam h felvegyem, de a film helyett Azurák interjút adtak Mesterházyval. kösz. hányinger.
Törölt felhasználó 2010. 02. 27. 13:20
Előzmény: #12918  Törölt felhasználó
#12931
Spreading the Wealth Around:
Reflections Inspired by Joe the Plumber*
By N. Gregory Mankiw
Harvard University
February 2010

link

Egy részlet belőle:

"Why is Inequality Growing?

The natural next question to address, at least for an economist, is why such changes in the
income distribution have been occurring.
The best diagnosis so far comes from Goldin and Katz in their recent book The Race
Between Education and Technology. Their bottom line is that “the sharp rise in inequality was
largely due to an educational slowdown.”
According to Goldin and Katz, for the past century technological progress has been a
steady force not only increasing average living standards, but also increasing the demand for
skilled workers relative to unskilled workers. Skilled workers are needed to apply and manage
new technologies, while less skilled workers are more likely to become obsolete.
For much of the 20th century, however, skill-biased technological change was outpaced
by advances in educational attainment. In other words, while technological progress increased
5
the demand for skilled workers, our educational system increased the supply of them even faster.
As a result, skilled workers did not benefit disproportionately from economic growth.
But recently things have changed. Over the last several decades, technological advance
has kept up its pace, while educational advancement has slowed down. The cohort of workers
born in 1950 averaged 4.67 more years of schooling than the cohort born in 1900, representing
an increase of 0.93 years of schooling in each decade. By contrast, the cohort born in 1975 had
only 0.74 more years of schooling than that born in 1950, an increase of only 0.30 years per
decade. That is, the pace of educational advance has fallen by 68 percent.
Because growth in the supply of skilled workers has slowed, their wages have grown
relative to those of the unskilled. This is evident in Goldin and Katz’s estimates of the financial
return to education. In 1980, each year of college raised a person’s wage by 7.6 percent. In 2005,
each year of college yielded an additional 12.9 percent. Over this time period, the rate of return
from each year of graduate school has risen even more — from 7.3 to 14.2 percent.
While education is the key to understanding broad inequality trends, it is less obvious
whether it can help explain the incomes of the superrich. Simply going to college and graduate
school is hardly enough to join the top echelons making millions a year.
But neither is education irrelevant. We don’t know much about the demographic
characteristics of the superrich, but it is a good bet that they are on average highly educated. A
good education is not a guarantee of great riches, but for many highly paid career paths it may be
a prerequisite.

Perhaps advanced degrees are like Willie Wonka’s famous chocolate bars. A few of them
come with golden tickets that give you opportunities almost beyond imagination. Over the past
several decades, as the return to education has increased, the value of those golden tickets has
increased as well. But even if you aren’t lucky enough to get a golden ticket, you can still enjoy
the chocolate, which by itself is well worth the price."
spade 2010. 02. 27. 11:45
Előzmény: #12925  Törölt felhasználó
#12930
Az IQ az nem minden sőt még talán nem is perdöntő, de Te egy igazi ravasz róka vagy Buxi :)
spade 2010. 02. 27. 11:42
Előzmény: #12927  Törölt felhasználó
#12929
Persze xeretjük Lajost a szép bajszáért, ha másért nem is.
Emléxem amikor úgy 2003-2004 körül Laja IMF tanácsnokként beug@tott a szlovákok flat adó tervébe, óva intve öket tőle h micsoda veszélyei vannak, és ő mennyire nem javasolja, azok elzavarták a ph@szb@ h ott osztogasson tanácsokat, nos azóta a szlovákok ránk vertek GDP-ben úgy 40%-t, ennyit Lajos szakértelméről...a legutolsó flat adó bevezetésben résztvevő szlovák közgazdász is kv főzésre használhatná Lajosunkat max. vagy bajusz stylistnek :), de azér xeretjük Lajost, hogy növessze Allah térdig a bajszát :) mondjuk amilyen csapatot vezet lásd az itt is belinkelt MDF jelölteket, ott akár király (möbinek:vakok közt félszemű :) ) is lehet :)
Törölt felhasználó 2010. 02. 27. 11:23
Előzmény: #12925  Törölt felhasználó
#12928
2 medvényire )))
link
Törölt felhasználó 2010. 02. 27. 08:40
Előzmény: #12917  spade
#12927
Hát ezért nem szeretem a lajost. Köszönöm Spade :-)

Ezt meg úgy hogy berezonáljanak az ablakok is. :-)

Forest:
link
Törölt felhasználó 2010. 02. 27. 07:21
#12926
Még nem jártam itt, de ez a topik nagyon csajos!!!:)))
Hogy ennyi ember érzi magát csajnak ez már humoros! Tudom vannak buzik, átépítettek, meg Tv-ék is, és csajnak érzik magukat de hogy a nagyérdemű publikumból ennyien nem is gondoltam volna!:))))
Na mentem és senkit sem kívántam megsérteni, nyaljátok, faljátok egymást "csajok":))))))
Törölt felhasználó 2010. 02. 27. 06:30
Előzmény: #12924  spade
#12925
Az Én iq-mat mennyire tippeled doki? :-)
spade 2010. 02. 27. 05:36
Előzmény: #12918  Törölt felhasználó
#12924
Kedves Möbi,
"B. Lajos nem tanulásellenes, hanem a haszontalan , értéktelen diplomagyárakat nem szeret"
.
Neeeeeeeeeeeem, Bokros lala a nagyeszü Gyurcival együtt szó szerint azt mondta h sok a diplomás nem azt h legyen mondjuk sokkal több informatikus hanem legyen sokkal több szakmunkás merr az kell a világnak, úgyhogy ne terelj. Bokros igen is tanulás ellenes,, mert a diploma lényege MA nem igazán a megszerzett és azonnal alkalmazható tudás különösen h Mo nem hightech nagyhatalom hanem a tanulási és adaptálási képesség kialakítása, és ott majdnem mind1 mit tanulsz bizonyosan jobban teljesítesz mint mondjuk érettségivel, vagy éppen szakmunkásként.
És a mai világban képtelenség akár közelítőleg kész szakembert képezni aki ilyet vár egyszerüen nem érti a mai világot, ez már nem a vasöntödék kora möbi , halló !!! ideje felébredned.
.
"Adózni pedig kell, s a TESCO-t ne féltsed "
Aztán milyen válasz ez már arra h Mon-n qrva magas az adóterhelés???? Tudod Möbi azt úgy mérik h mekkora a költségvetés terjedelme a GDP-hez képest, fizessen adót persze csak ne többet mint Szlovákiában mert elhúz innen villámgyorsan, A Te x@r narancsodat se vennék meg a piaci standon ha dupla annyiért adnád mint a többi árús, érted verseny van a világban az adóztatásban a multi meg odamegy ahol gazdaságosabb neki ha már tesco ugye, érted ????
.
Aztán meg a mérnök magasan képzett szakmunkás, szerinted ???? ugyanmá mi köze pl. egy informatikus mérnöknek egy szakmunkáshoz ???az égvilágon semmi....a 0 forintos bankeladásra meg szavad se volt persze nyilván az volt az évszázad üzlete...
Szal Möbi az igazság az h lehet dicső napjaidban megvolt akár a 63-as IQ-d is (mellesleg az enyém 100-al több , ha érvelni akarsz ahhoz igazítsd) de most sikerült egy suta értelmetlen választ adnod...
Törölt felhasználó 2010. 02. 26. 21:28
Előzmény: #12921  Törölt felhasználó
#12923
Nem vagyok mai gyerek. De igazából nem is ez számít, hanem egy ország hangulata.
Ha az jó , bizakodó embere vannak akkor lehet (kell) spórolni a rosszabb időkre nem csak egyénileg, hanem az államnak is.
Nálunk ez nem igen jellemző, pedig ott volt a lehetőség. NEM IS KICSIT!
Törölt felhasználó 2010. 02. 26. 21:24
Előzmény: #12919  Törölt felhasználó
#12922
eltévedtél macilaci....nézz csak fel a témára.....csak csajok!!.....jövök csajozni oszt egy nagy barnát találok.....vagy az más?:))
Törölt felhasználó 2010. 02. 26. 21:22
Előzmény: #12919  Törölt felhasználó
#12921
addig örülj, míg levegőt kapsz:)

Topik gazda

famo
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek