Topiknyitó: roland75 2015. 05. 17. 18:56

BEFEKTETÉSI ALAPOK  

Ilyen fórum , úgy látom még nincs,engem érdekelne mások véleménye is ezügyben.Én közepesen kockáztatok (elvileg és jelenleg),pénzpiaci kizárt,ingatlan még kérdéses,tiszta részvényalapot már inkább nem,kötvényalap eladva kb 1 hónapja ,abszolút hozamút,és vegyes alapot tartok.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
xmann 2015. 06. 18. 22:14
Előzmény: #114  Törölt felhasználó
#120
Egyrészt a magas alapkezelési díj miatt, másrészt amiatt hogy a lakossági kötvényekre sokkal magasabb kamatot adnak mint amit bármely befalap meg tud venni, ezért szinte garantált hogy jobban jársz ha direkt, az ákk-nál veszel állampapírt:

www.allampapir.hu

Gondolj bele, te tudsz olyan állampapírt venni, ami a következő években várhatóan hoz vagy 5-6%-ot, az alap olyat tud ami hoz mondjuk 4-et, de még levon költséget, akkor hogy jársz a legjobban?
BobyPf
BobyPf 2015. 06. 18. 19:57
Előzmény: #114  Törölt felhasználó
#119
" Fejben kicsit számolgattam, már amennyire ezt
lehet és a következők jutottak eszembe,
erősödés és csökkenés mellett:"

Szerintem ,"amatőrként" felesleges ennyire belemerülnöd a kérdésbe,mert csupán az a régi mondás fog érvényesülni,hogy nem látod a sok fától az erdőt.Ezzel nem azt akarom mondani,hogy ne foglalkozz abszolúte a kérdéssel,hanem azt hogy tanuld meg a kötvények jellegzetességeit - vagy bármilyen más termékét,ami neked szimpatikus -,és távolról kövesd az eseményeket!Nem ên találtam ki,de ettől még igaz,hogy a befektetőket két dolog mozgatja alapvetően.Az egyik a mohóság,a másik meg a félelem.Nem kell kitalálnod a jövőt,mert úgysem tudod.Ellenben a piac mindig fog olyan torz helyzeteket produkálni - mondjuk egy nagy pánik -,amikor egyes mozgásokat jobb eséllyel tudsz majd megjátszani.Ne fogd ezt fel tanácsként,mert ki vagyok én hogy tanácsot adjak,inkább legyen ez egy olyan ember véleménye,aki már elég régóta van a placcon és eddig még nem ment tönkre.
roland75
roland75 2015. 06. 18. 18:19
#118
roland75
roland75 2015. 06. 18. 18:18
#117
Törölt felhasználó 2015. 06. 18. 13:42
Előzmény: #114  Törölt felhasználó
#116
imee01 2015. 06. 18. 09:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#115
"De mivel azt nem tudjuk, hogy az alap pontosan milyen kötvényből mennyit tart és milyen arányban"
Azt nem tudjuk, hogy most éppen milyen kötvényt milyen arányban tart, de 2014.12.31-re vonatkozóan pontosan tudjuk, hogy miből mennyi volt az alapban. A legnagyobb arányban 2025/B, 2028/A és 2020/B államkötvény volt az ERSTE XL portfóliójában.
Törölt felhasználó 2015. 06. 18. 00:15
Előzmény: #113  BobyPf
#114
Köszönöm válaszaitokat, így már értem, hogy hogyan működik ez az alap. Sajnos drága tanulópénz, de az élet hosszú, így már sejteni fogom mikor érdemes/nem érdemes legközelebb beszállni.

Fejben kicsit számolgattam, már amennyire ezt lehet és a következők jutottak eszembe, erősödés és csökkenés mellett:

1. MNB, további alapkamat csökkentés bár javíthat kicsit a helyzeten, viszont már-már olyan alacsony, hogy az emberek nem vesznek kötvényt, így igazából hiába csökkentik az alapkamatot, a kereslet a béka segge alatt lesz, ergo emelkedik a hozama a papírnak?

2. EKB kötvényvásárlás
Na most az én elképzelésem az lenne, hogy ennek le kéne nyomnia a hozamokat, hiszen növelné a keresletet a kötvények íránt (nem eléggé ? nagyobb lenne a kivándorlás belőle? link
De elvileg az EKB a kötvényhozamok emelkedése miatt megnövelte a május-júniusi keretet.
link
Na most, ez eddig akkor kevés sikerrel járt, további lépések, kérdés vajon várhatóak ?
+Egyébként mivel az EKB ígyis-úgyis megveszi az a kötvényt, nem lenne logikus az államnak minél alacsonyabb hozamot adni érte ? Ez ilyen saját szülemény, lehet valamit én nem értek.

3. Görögök ?
Ha jól értem a hosszú kötvényt, akkor igazából itt állami garancia van arra, hogy megmarad a pénzed, ergo az állam adott helyzetétől függően növekedhet, csökkenhet a hozam. Mivel a görögök most amúgyis gerjesztik a negatív hangulatot, adott esetben akár veszélyesek is lehetnek az európai gazdaságra, ezért veszélyesebb is 10 évre lekötni a pénzt. -> Hozamemelkedés ?
Tehát ergo egy megállapodás, akár le is nyomhatná a hozamokat?

Nem tudom, hogy ebben amit leírtam mennyi hülyeség van, de nyugodtan fikázzátok le, úgy tanulok belőle. :)

Ha mégis lenne benne valami, akkor jelenleg a kivándorlás a kötvényekből egy elég negatív trendet fog mutatni, a hozamokat nem tudják amúgy sem már hova vágni, így egy 2-3 éves nézetben maximum ez alapján stagnálást tudnék elképzelni, ugyanakkor az EKB megnövelt kötvényvásárlás és akár a görögök megállapodása még adhat egy kisebb löketet, ami akár kiszállásra jó lehetne.
BobyPf
BobyPf 2015. 06. 17. 21:30
Előzmény: #112  BobyPf
#113
Ha erre nem látsz esélyt,de biztos helyen akarod tudni a pénzedet egy fix időtávra,akkor pedig kötvényt veszel.
BobyPf
BobyPf 2015. 06. 17. 21:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#112
Lehet,hogy az előbb nem voltunk teljesen szókimondóak,de talán mondhattuk volna azt is,hogy az alap monentum jereskedésre való.Ha látsz esélyt hozamcsökkenésre - lehetőleg tartósra - akkor veszel.
bebi_csibe 2015. 06. 17. 21:20
Törölt hozzászólás
#111
BobyPf
BobyPf 2015. 06. 17. 21:14
Előzmény: #109  xmann
#110
" Így egy tartós kötvénymedvepiacon
folytonosan negatív lehet a hozama."

Az elmúlt évek mozgásából szerintem két dolog adódik a közeli jövőre.Vagy évi 3% körüli hozamok,vagy tartós buksi.Egyiksem nagy deal.
xmann 2015. 06. 17. 21:04
Előzmény: #107  BobyPf
#109
Valóban a kötvényalap kockázatosabb, mert folyamatosan hosszú kötvényeket tart, azaz a rövidülőket eladja és újra hosszabbat vesz helyette. Így egy tartós kötvénymedvepiacon folytonosan negatív lehet a hozama.

Plusz azért ezeknek az alapoknak van vagy 1-2% kezelési díjuk, amit a jelen hozamkörnyezetben elég nehéz kigazdálkodni. Viszont ugye a legtöbb kisbüfinek nincs annyi pénze hogy egymaga kötvényt vegyen, mármint rendes "intézményi" államkötvényt.

De nem is kéne nekik mert ennél sokkal jobb lehetőség közvetlen az ÁKK-tól lakossági kötvényt venni: zéró díj, magasabb elérhető hozam
tibcsi_1Ft 2015. 06. 17. 21:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#108
Hehe, nekem is van, kb onnan, szerencsére csak néhány sörözésnyi összeg. :)
Annál egy kicsit többet valamennyi mínusszal kidobtam, mert rájöttem, hogy ez így nem ok.

De tanulságos egyelőre a mozgása (masszív mínusz).
Nem tudom konvergál-e valaha a valós 10+ éves állampapír hozamokhoz az árfolyama, vagy az elmúlt évek extra hozamai már előtték a puskaport.

Továbbra sem tudom, hogy hosszú távon tartani, vagy még most azonnal kidobni a helyes út-e; felételezve azt, hogy a hozamok nagyon nem fognak már lefele menni.
BobyPf
BobyPf 2015. 06. 17. 20:55
Előzmény: #106  BobyPf
#107
Ha így nézem,akkor egy k.alap kockázatosabb, mint egy kötvény.
BobyPf
BobyPf 2015. 06. 17. 20:51
Előzmény: #105  BobyPf
#106
" nem feltétlen ugyanazt a végeredményt fogja
produkálni"
Természetesen,a példánál maradva a harmadik év végére.
BobyPf
BobyPf 2015. 06. 17. 20:47
Előzmény: #102  xmann
#105
" A kötvénynél
mikor megveszed tudod hogy mennyit kapsz a
teljes futamidő alatt, de a piaci mozgások
függvényében az árfolyam jelentősen ugrál
eközben"

Itt azért azt talán érdemes hozzatenni,hogy egy kötvény vásárlás és egy kötvény alap vásárlás nem feltétlen ugyanazt a végeredményt fogja produkálni.Mert ha egy kötvényt vásárolsz és kivárod a futamidő végét,akkor pozitív szaldóval fogsz kiszállni - csődről és valami irreális beszállási árról most ne beszéljünk -,ellenben ez egy kötvényalapnál már egyáltalán nem biztos.
bebi_csibe 2015. 06. 17. 20:26
Törölt hozzászólás
#104
bebi_csibe 2015. 06. 17. 19:29
Törölt hozzászólás
#103
xmann 2015. 06. 17. 18:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#102
A másik ahogy nézheted, hogy ha van mondjuk egy 3éves kötvényed aminek a hozama 5%, akkor a 3 év alatt biztosan tudod hogy 15% hozamot fogsz kapni, azonban nem tudjuk ez hogy lesz kifizetve. ha nincs hozamváltozás akkor 5 5 5, de lehet 10, 3, 2, vagy neadjisten 15, -10 +10 is.Attól függ hogy a piac hogy változik. A kötvénynél mikor megveszed tudod hogy mennyit kapsz a teljes futamidő alatt, de a piaci mozgások függvényében az árfolyam jelentősen ugrál eközben
xmann 2015. 06. 17. 18:02
Előzmény: törölt hozzászólás
#101
Abba gondolj bele, hogy ha van egy olyan kötvényed ami egyéves és most 90 az árfolyama, de év végén mindenképp 100-at fizet ki, akkor ennek a hozama 11%. Ha hirtelen a piaci hozamok25%-ra ugranak, az azt jelenti, hogy 80-ra esik az árfolyama, tehát nagyot buksz. Ez minden kötvénynél így van és teljesen logikus is.

A kötvények árfolyama fordítottan arányos a piaci hozamokkal.
salander 2015. 06. 17. 17:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#100
Pontosan, ha a hosszú kötvény hozamok drasztikusan emelkedni fognak, akkor minden egyes százalékpontnyi emelkedés után az alap árfolyama 4-5-6% között fog esni (attól függően hogy konkrétan a hozamgörbe melyik részén lévő papírokból van összerakva az alap).

Ha megnézed a 10 éves referencia hozam január végére, február elejére érte el a mélypontot (3% alatt), ez egy az egyben az alap árfolyamának a csúcsa. Akkor elindult egy hozamemelkedés, majd március végére visszasüllyedt a minimum közelbe (az alap lekövette), mint ahogy az összes mozgást azóta.

Január vége óta az alap kb 5,5%-ot esett, a 10 éves referenciahozam meg 1,2 százalékpontot emelkedett.

Amire te gondolsz szerintem (hogy milyen kuponokat fizethetnek a kötvények) akkor kap igazán szerepet, ha a hozamgörbe teljesen mozdulatlan marad hosszú ideig. Ebben a hipotetikus esetben jobban jár az ember egy olyan kötvény alappal amiben magas kuponokat fizető (~ és ezzel párhuzamosan hosszú) kötvények vannak.
McDee 2015. 06. 17. 16:37
Előzmény: törölt hozzászólás
#99
bebi_csibe 2015. 06. 17. 15:54
Törölt hozzászólás
#98
bebi_csibe 2015. 06. 17. 15:20
Törölt hozzászólás
#97
McDee 2015. 06. 17. 14:11
Előzmény: #94  Törölt felhasználó
#96
Ez egy hosszú kötvényalap. A benne levő kötvények árfolyamváltozását nem feltétlenül lehet levezetni a jegybanki alapkamat alakulásából. Ha megnézed pl. ezt: link ,
láthatod, hogy a kamatvágásoktól függetlenül növekedtek a hosszú hozamok. A hozamgörbe meredekebbé vált. Esetenként - és ehhez hiteles jegybanki kamatpolitika a szükséges, de nem elégséges feltétel - előfordulhat, hogy az alapkamat emelkedése a hosszú végen éppen fordított hatást, azaz csökkenést vált ki.
Azt, hogy rövidtávon merre fog továbbmenni, ember nem tudja megmondani. Hosszú kötvénybe (és rövidbe) én mindenesetre most nem látok jó beszállási lehetőséget. Ha már benne vagy, nincs jó válaszom.
roland75
roland75 2015. 06. 17. 13:58
Előzmény: #92  Törölt felhasználó
#95
link

Mozgatórugók:
-Nagy a tőkekiáramlás.
-Ha emelkedik a jegybanki alapkamat,rosszabb hozamokat fog produkálni.Eddig a csökkentés miatt száguldott,(meg a tőkebeáramlás miatt).
Törölt felhasználó 2015. 06. 17. 13:55
Előzmény: #93  salander
#94
Köszönöm válaszod, sikerült megértenem hogyan működik és meg is találtam egy-két grafikont amire utalhattál.

link

Most akkor ugye kérdés, hogy merre fog továbbmenni ?

Elméletileg a MNB még tovább vághatja az alapkamatot, ami segíthet pozitív irányba
vinni, de ha az emberek rengeteg kötvényt adnak el, akkor ez nekem kevés lesz.

Ebből is az jön le nekem, hogy a tendencia nem lassul:
link

Az EKB kötvényvásárlási programjának nem kéne lenyomnia a hozamokat?
salander 2015. 06. 17. 12:08
Előzmény: #92  Törölt felhasználó
#93
Ez az Erste XL egy hosszú kötvény alap. Az alap eszközeinek nagyját 2028-ban, 2025-ben és 2020-ban lejáró magyar államkötvények adják.

Szóval potenciálisan akkor jársz jól, ha az 5-10 éves hátralévő futamidejű magyar állampapírok hozama csökken (azaz árfolyamuk emelkedik). (Amúgy itt a portfólión is van egy 10 éves kötvény grafikon; érdemes a mozgását összevetni az alap árfolyamával - az inverze.)

Ehhez úgy állhatsz nagyjából hozzá fejben, hogy minden százalékpontnyi hozamcsökkenésen keresel 5-7%-ot az alappal és fordítva is minden százalék hozamemelkedésen buksz ugyanennyit. Ma a 10 éves hozam 4,17%, az 5 éves 3,17% körül van.
Törölt felhasználó 2015. 06. 17. 11:47
#92
Sziasztok,

teljesen kezdőként véleményeteket szeretném kikérni, merre menjek tovább, mit érdemes csinálni. Sajnos van ahol már veszteséget kell elkönyvelnem rossz beszállásaim miatt, eddig úgy gondoltam, hogy kötvényben nem igazán lehet kockázat, de nagyon úgy tűnik, hogy tévedtem.

Amit szeretnék megérteni:
link
Ebben lenne egy komolyabb mennyiségem. Mint látható elég negatív tendenciát mutat január vége óta. Először az EKB kötvényvásárlásához kötöttem, de aztán egy nagyobb esés jött a kötvényhozamok emelkedésével. Ez miért van, nem teljesen értem hogyan működik. Mire lehet rövid/középtávon (kb 2 év) itt számítani ? (tudom sajnos nem triviális megállapítani mi lesz 2 év múlva, de mik lehetnek a mozgató rugók, mire kell figyelni, hogy esetleg máskor ne essek bele)

Nem szívesen adnám el veszteség elkönyveléssel. Esetleg várható a tendencia megfordulása, vagy esetleg egy felfelé "kipattanás", amikor érdemesebb lenne eladni ?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)
roland75
roland75 2015. 06. 15. 17:29
#91
BobyPf
BobyPf 2015. 06. 12. 21:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#90
" a jövőben is lesznek
folyamatosan új dolgok,"

Áá, ne hidd!A tőzsde egy unalmas hely.Mindig ugyanazt a darabot játsszák,csak más szereplőkkel és más díszletek között.Miközben az alap story változatlan.Ezzel nem azt mondom,hogy itt könnyű a pénzkereset,de ha valaki megérti a mű mondandóját,akkor azért a gyarapítás sem lehetetlen.
bebi_csibe 2015. 06. 12. 20:42
Törölt hozzászólás
#89
BobyPf
BobyPf 2015. 06. 12. 20:18
Előzmény: törölt hozzászólás
#88
" Olyan neveket hallok és olvasok a fórumon
amiket még sohasem hallottam (Zsidayt kivéve)."

Nyilván,egy naposcsibének még sok minden új a nap alatt.:)

" Én leginkább olyan alapokat veszek, amikben az
alapkezelőnek komoly banki háttere is van."

És ez mire biztosíték?Én csak javasolni tudnám,hogy nézz utána annak,hogy milyen jogi keretek között működik egy bef.alap.Kik a tulajdonosok,mi az hogy alapkezelő,stb.
bebi_csibe 2015. 06. 12. 19:12
Törölt hozzászólás
#87
roland75
roland75 2015. 06. 12. 14:00
Előzmény: #84  pickpepe
#86
Nincs, majd ha lesz a bankomnál.Ha jól néztem csak az equilornál van,de a stratégia,és az elért eredmény tetszik. link
roland75
roland75 2015. 06. 12. 13:53
Előzmény: #84  pickpepe
#85
57.-s Hsz-ben leírtam.Vannak tavalyi és idei citadelláim,más most nincs.Amig megy a szekér nem változtatok ezen,ha kell realizálok,vagy még veszek (hígitok).A tavalyiakon van 16%,tehát ha esik akkor sem esek kétségbe.Realizálás esetén ,concorde 2000-et & Aegon alfát veszek jelen ismereteim szerint.Nem kívánok lavírozni bankról bankra sem,Unicreditnél vok.

Volt február 4.-ei Aegon Russia-ám febr 24-én adtam el (így utólag korán,pedig 2,xx-ig kívántam tartani (dehát a remegő kéz,na meg az oroszok...) link
pickpepe
pickpepe 2015. 06. 12. 13:23
Előzmény: #83  roland75
#84
köszi a tippet, megvizsgálom. Neked van?
Az AEGON-os alapokat is nézegetem, csak még nem volt igazán időm. Nálad mik vannak a portfólióban, ha nem titok?
Nálam most csak Citadella és Columbus, de döntően előbbi.
roland75
roland75 2015. 06. 12. 12:49
Előzmény: #82  pickpepe
#83
Nézd csak,ez nem néz ki rosszul.

link
pickpepe
pickpepe 2015. 06. 12. 09:27
Előzmény: #78  BobyPf
#82
Köszönöm a véleményedet, nagyjából tisztában vagyok ezekkel. Az általad írt alapkezelőket is figyelem.
roland75
roland75 2015. 06. 11. 22:13
Előzmény: #79  BobyPf
#81
Zsiday minden fórumot megragadva le is írja,hogy lesznek böjtösebb hónapok is,ez nyílt titok,a tőzsde nem tőke +hozamgarantált (néha még tőke sem).A diverzifikáció sávos felépítéssel működőképes lehet , tőke-idő eltolássallehet egy helyen pl otp-ből volt 2100-asom 3000-esem 3500-asom fél év,1 év,2 év különbözö időpontokbanban véve.Nem aranyszabály de működhet.szvsz.
roland75
roland75 2015. 06. 11. 21:41
Előzmény: #79  BobyPf
#80
Csak azt nem árultad el te miket tartasz,ha nem titok (?).
BobyPf
BobyPf 2015. 06. 11. 19:52
Előzmény: #78  BobyPf
#79
Aki azt hiszi,hogy a tőzsden a mostani Zsiday fêle hozamok a normálisak,az nagyon téved.Persze,tudom jó besöpörni ezt a sok pénzt,csakhogy ez nála sem volt és nem is lesz mindig így!Sosem szabad elfelejteni,hogy ahol nagyot lehet nyerni,ott bukni is nagyot lehet, és aki a szép hozamok láttán minden pénzét egy helyre teszi,az előbb v. utóbb megégeti magát.Ha jön a bukfenc,azt sosem szokták előre bejelenteni,hogy majd akkor lépjünk más irányba is.
BobyPf
BobyPf 2015. 06. 11. 19:39
Előzmény: #73  pickpepe
#78
" Sztem az is diverzifikáció, ha akár csak abszolút
alapok közül, de többfélét tart vki, hiszen az
ezekben lévő vagyona akár teljesen eltérő irányú
pozikban is lehet és a legtöbbször ez így is van."

Igen, ez diverzifikáció,de te írtál szerintem jól csengoő neveket,akiket azért dobtál mert perpillanat nem jó a hozamuk.Tudod pl. hogy a Szabónak miért Nyugdíjas v. lehet most exNyugdíjas a nick neve?Ha nem tudod,akkor nézz utána!Én nem fogom megírni,mert ebben a műfajban ez a meloó.Vagy tudod,hogy a Szalma milyen stratégia mentén fektet be?Szerintem ezeknek érdemes utánanézni.
BobyPf
BobyPf 2015. 06. 11. 19:23
Előzmény: #75  roland75
#77
Ên speciel nem használok ilyen mutatókat.Akiket felsoroltam névvel v. névnélkül,azoknak gyakorlatilag közel húsz éve követem a munkájukat,olvasom nézem a megnyilvánulásaikat.Vannak akik közülük,még pár éve is fórumoztak.Én nem alapot veszek,hanem személyiséget.Ezt lehet hogy sokan nem értik,pedig óriási különbség.
BobyPf
BobyPf 2015. 06. 11. 19:14
Előzmény: #74  pickpepe
#76
Legtöbbre a Concorde műhelyt tartom,kivéve a Vakmajom csapatot.A VM nél egyértelműen bebizonyosodott,hogy a magas alapkamat állt a korábbi jó hozamok mögött.Ezekután az Aegonos csapat is hosszútávon bizonyított már.Az Otp-től Büki és Szalma,de nekik érdemesebb kisebb súlyt adni,elég hektikusak tudnak lenni, és talán néha túl bátrak is.Generalis Pallag, és még a Pillárt említeném.
roland75
roland75 2015. 06. 11. 13:55
#75
Esetleg valaki tud olyan oldalt ,ahol sharpe mutató alapján lehet keresni a magyar bef alapokra?
pickpepe
pickpepe 2015. 06. 11. 05:53
Előzmény: #69  BobyPf
#74
Írsz konkrét alapkezelőket, akiknek szerinted van múltja?
pickpepe
pickpepe 2015. 06. 11. 05:51
Előzmény: #65  BobyPf
#73
Világos, a döntéseimet természetesen magam hozom, attól még, hogy vki leírja, hogy egy alap milyen jó attól önmagában még nem veszek belőle, viszont megvizsgálom és, ha megfelelő nekem is csak akkor veszek belőle. Szabó László láthatóan nem érzi kb 1,5 éve a piacokat, egyébként valóban jó alapkezelő, majd, ha úgy érzem hogy magára talál veszek újra. Az ő alapját nem volt hiba kidobni, elegem volt a tötymörgésből, azóta esett is és a felszabadult pénz nagyon jól hozott.
A Szalma féle alapot is figyelem.
Sztem az is diverzifikáció, ha akár csak abszolút alapok közül, de többfélét tart vki, hiszen az ezekben lévő vagyona akár teljesen eltérő irányú pozikban is lehet és a legtöbbször ez így is van.

Törölt felhasználó 2015. 06. 10. 22:35
Előzmény: #69  BobyPf
#72
"Múlt." Már elmúlt.

A jelen, s inkább a jövőbeli hozamlehetőség számít, amit az elmúlt évek hozamai szinte biztos, hogy nem mutatnak meg előre.

Mivel bikapiac volt a javából a világon szinte mindenütt: mind kötvény-, mind részvénypiacon.

"Marinéni" is hozta volna az ún. magyar sztáralapok teljesítményét. Az éves kétszámjegyű profitért végre valami munkát is kell már végezniük a magyar alapkezelőknek.
BobyPf
BobyPf 2015. 06. 10. 21:04
Előzmény: #70  BobyPf
#71
Ebből nagy gubát nem várok.
BobyPf
BobyPf 2015. 06. 10. 20:59
Előzmény: #68  Törölt felhasználó
#70
Én jelen pillanatban nem hiszek a vegyes alapokban.Ettől még van egy kicsi,de nem hiszek benne.A kötvényeknêl hozam emelkedés van,ami a rész ény árakat,nyomja lefelé.
BobyPf
BobyPf 2015. 06. 10. 20:55
Előzmény: #63  pickpepe
#69
" Szóval ha diverzifikálni szeretnék, akkor te mit
javasolnál?"

Én olyan alapkezelőket keresek akiknek van múltjuk.Akik visszakövethető teljesítménnyel rendelkeznek, és az ő alapjaikat veszem súlyozottan a portfoliómba.Persze,ha mondjuk tudom,hogy valamelyikük - mondjuk Zsiday - Kina fóbiában szenved és pont én is fantáziát látok Kínában,akkor az eredeti súlyozásomtól eltérően akár növelem is a Citadella v. Plotinus súlyát.
Törölt felhasználó 2015. 06. 10. 20:52
Előzmény: #67  BobyPf
#68
én mostanában azon agyalok, hogy az a vegyes alap aminek 20%-ban van max 3 év átlagos durationű kötvény, abból mostanság szabad-e venni?
vagy a kötvény része majd vissza fogja húzni?

BobyPf
BobyPf 2015. 06. 10. 20:41
Előzmény: #65  BobyPf
#67
" .Diverzifikálni ugyanis annyit
jelent,hogy olyan lovakat kötsz a kocsid elé,amik
így megpróbálják folyton mozgásban tartani a
kocsidat.Amikor az egyik lónak nem fekszik a
terep,akkor a másik ló veszi át a kocsi húzását."

És nem azt,hogy mindig a te kocsid lesz a leggyorsabb.
BobyPf
BobyPf 2015. 06. 10. 20:20
Előzmény: #63  pickpepe
#66
" Az is érdekel, hogy szerinted melyek lesznek a
következő év, top alapjai."

Ilyeneket valami jóstól kérdezz!:)De szerintem akiket kiraktál a portfoliódból azok jó szakemberek.Ez nem jelenti azt,hogy az elkövetkező egy évben pénzt is fognak csinálni.
BobyPf
BobyPf 2015. 06. 10. 20:13
Előzmény: #60  pickpepe
#65
Különösebb javaslattal nem élnék,itt mindenkinek magának kell meghoznia a döntéseit.Csupán a gondolatmenetedben lévő bukfencre akartam reflektálni.Diverzifikálni ugyanis annyit jelent,hogy olyan lovakat kötsz a kocsid elé,amik így megpróbálják folyton mozgásban tartani a kocsidat.Amikor az egyik lónak nem fekszik a terep,akkor a másik ló veszi át a kocsi húzását.
pickpepe
pickpepe 2015. 06. 10. 20:09
Előzmény: #62  roland75
#64
Igen, ez elég jó.
pickpepe
pickpepe 2015. 06. 10. 20:08
Előzmény: #61  BobyPf
#63
Szóval ha diverzifikálni szeretnék, akkor te mit javasolnál?
Az is érdekel, hogy szerinted melyek lesznek a következő év, top alapjai.
Szívesen veszek minden véleményt, hátha én nem vagyok elég tájékozott.
roland75
roland75 2015. 06. 10. 20:08
Előzmény: #58  pickpepe
#62
vétel:3000ft-eladás:3000ft

BobyPf
BobyPf 2015. 06. 10. 20:04
Előzmény: #60  pickpepe
#61
Igen, oda is írok.

Topik gazda

roland75
roland75
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek