Topiknyitó: trendelek 2009. 01. 28. 09:08

Adóbevallás 2008  

A 2008-as 853-as elektronikus adóbevallás tanulmányozástam. Azt véltem felfedezni, -melyről eddig én még nem hallottam - hogy a korábbi években befizetett tőzsdei nyereséget vissza lehet igényelni a pl. tavaly realizált veszteségből - a

A 853-05-02-es lap 191-199 sorok u.n adókiegyenlítés címen.

Eddig abban a tudatban voltam, hogy csak a korábban elhatárolt veszteséget lehet a majdani nyereségből jóváirni. - Jól látom?



... viszont a már többször javított kitöltőprogram még mindig rosszul számolja ki a 199-es sort!... szvsz.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
balta
balta 2009. 02. 02. 22:56
Előzmény: #73  Törölt felhasználó
#80
Én pár éve jeleztem programhibát az APEH-nak, akkurátusan betartották a harminc napos válaszadási határidőt. Nem érdekelte őket, hogy közben az adóbevallás beadási határideje is lejárt, meg mégis ciki, hogy nem jó a program :(((
trendelek 2009. 02. 02. 22:49
Előzmény: #78  Törölt felhasználó
#79
Mondom / gondolom, az XML más progival is előállítható...jobb könyvelőprogramok simán feladják az abev-nek az adatokat... kinek lenne kedve pl. többszáz dolgozó bérét újrarögzíteni itt is..?
A programozó dolga és felelősége, hogy az xml megfelelő formátumban legyen... szvsz.
Ha rossz - mulasztási bírság lehet - privát-200e, üzleti-500e Ft-ig !!!
Törölt felhasználó 2009. 02. 02. 22:40
Előzmény: #77  trendelek
#78
Most jutott eszembe, hogy ha ismered az eBev szolgáltatását, akkor onnan le lehet tölteni a nyomtatványokat (mármint amit elektronikusan beküldtél) és ilyenkor a nyomtatvány XML változatban töltődik le, és szerintem simán szerkeszthető is, igaz ezt még nem próbáltam.
trendelek 2009. 02. 02. 22:26
Előzmény: #73  Törölt felhasználó
#77
sima szövegszerkesztö, pl. jegyzettömb is megnyitja, ...és lehet bogarászni.

Ha visszaigénylésünk van, az viszont benyújtás + 30 nap múlva jöhetne...
Törölt felhasználó 2009. 02. 02. 22:23
Előzmény: #75  Törölt felhasználó
#76
Így igaz. Ha nem vagy egyéni vállalkozó.
Törölt felhasználó 2009. 02. 02. 22:20
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#75
nekünk május
Törölt felhasználó 2009. 02. 02. 22:18
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#74
Február 25!!!! a határidő! Nyugi.
Törölt felhasználó 2009. 02. 02. 22:17
Előzmény: #70  trendelek
#73
Ha az APEH-ra várunk ez még a jövő évszázadban sem lesz kijavítva. Egy hete jeleztem e-mailben , hogy sz@r a program, ma telefonon egy másik program problémáját.

Gondoltam, ha már vonalban vagyok megkérdezem, mikor válaszolnak az e-mailemre Nem találjátok ki a választ!

"Biztos tényleg rossz a program" azért nem kapok választ. :((((

Érdekelne hogy lehet belenyúlni a nyomtatványba.

Nem vagyok programozó, de nyúltam már meg egyszerű programokat, talán ez is sikerülne.

Szerintem sem lehet (nagy) probléma ha belejavítunk.
Törölt felhasználó 2009. 02. 02. 22:15
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#72
muszáj, bocs
Törölt felhasználó 2009. 02. 02. 22:15
Előzmény: #70  trendelek
#71
Jaj te kis szorgalmas, ha február 14-ig nem javítják ki, akkor beadjuk kézzel kitöltve. Fene se akar sittre menni, de fizetni se, ha nem muszály.
trendelek 2009. 02. 02. 22:04
Előzmény: #69  trendelek
#70
---De az is elképzelhető, hogy ki is lehetne javítani a progit, hiszen ha jól értem ez a kitöltéshez egy segédprogram, valójában az általa előállított .XML fálj kerül továbbításra, ami más programtechnikai eszközökkel is előállítható(?) és ha az .XML-ben az adatok jók, megfelelnek az előírásna akkor .... ennyi...(?)
trendelek 2009. 02. 02. 21:49
Előzmény: #67  Törölt felhasználó
#69
A 853java kitöltőprogi xxx-es sorában ott a 199-re a képlet, valójában javítható, ha kipróbálnám működne is, de ha így adnám be, azért feltételezem bilincsbe vinnének el.
(...kizárólag informatikai kiváncsiságból néztem bele, .. !!)
Az "abevjava"-ra már van mai frissités, reméljük erre is lesz hamarosan...-:)
Törölt felhasználó 2009. 02. 02. 21:04
#68
Sziasztok!
Én tavaly kezdtem. Az erstétől már megkaptam az adóigazolást, a cibtől még nem.
A kérdésem az lenne az "öregek"-hez: Külföldi brókercégek is küldenek éves adóigazolást? vagy nekem kell megoldani valahogy?
Köszi
acall
Törölt felhasználó 2009. 02. 02. 18:55
#67
A v 4.0 verzió is rossz, nem engedi visszaigényelni az adókiegyenlítésből adódó túlfizetést. Mindenki vigyázzon, amíg nem jó a program, be ne adja aszerint a bevallást! És a 2006-2007. évi befizetések után szigorúan érvényesítse a kiegyenlítést, ha már az SZJA törvény erre lehetőséget ad. Csak még az APEH progi nem.
Törölt felhasználó 2009. 02. 02. 16:36
Előzmény: #64  mondoka
#66
Igen ez pontosan így van. Attól, hogy valaki magabiztosan mond butaságot mint phxmike, attól még nem lesz igaz és alkalmas lehet arra is hogy másokat becsapjon amiből később gondjuk is lehet.
1.Real-Time: sem idén sem tavaly sem soha nem volt és most sem elszámolható mert,az adóbevallásnál a Real-Time adatszolgáltatás díja nem vehető figyelembe költségént, mivel az ÁFA körbe tartozó szolgálatás, ezért az adóigazolásokon sem szerepel.
2.Adókiegyenlítés: röviden annyit, hogy 2008 jan.1.-től változott a törvény, 3 éves intervallumokat lehet vizsgálni és nemcsak a veszteség számolható el a nyereséggel szemben, hanem a nyereség is a veszteséggel szemben, MINDKÉT IRÁNYBAN működik tehát.
Törölt felhasználó 2009. 02. 02. 15:59
Előzmény: #64  mondoka
#65
Az igaz, hogy a HATI-n elszenvedett veszteséget nem lehet szembeállítani a nyereséggel?
mondoka 2009. 02. 02. 12:31
Előzmény: #63  Pandix
#64
Hát én berosálok!
Felhívtam az Apeh tájékoztatóvonalát az adókiegyenlítéssel kapcsolatban.
Nah és kimérten szárazan felolvasták nekem a tájékoztató szövegét +megkaptam hogy olvassam el.
Itt ezen az oldalon is írkáltak már mindenfélét ezügyben.
És most hagy mondjak ellent pár embernek!
Ha ugyanis 2006-7 években nyereséges és leadózott ügyleteim voltak, 2008-ban pedig veszteség , akkor ez a kitöltött rublikák szerint (és a tájékoztatóban lévő példák szerint is) máris +ban megfizetett adót jelent amit tovább kell vezetni a bevallás 65.-ik sorába ahol beleszámít a ttovábbi összasítésekbe mint már megfizetett adó. És ha más jogcímen nem volt adóhiányunk ez visszaigényelhető !!
-Ha valaki nem ért velem egyet nézze át ! És ha mégsem kérem figyelmeztessen engem is !
Pandix 2009. 02. 01. 23:08
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#63
Szerintem már rég elmúltak azok az idők, amikor a brókercég levonta a 20% adót, legalábbis 2006-7-8-ban nem vontak le.
Én nem ismerem az ebrokert, de szerintem ők sem vonhatnak le adót, ha más brókercégek sem.
Törölt felhasználó 2009. 02. 01. 22:15
Előzmény: #59  mondoka
#62
Napon belüli BÉT ügyletek (Day-trade) esetén az Ügyfél ajánlatai megadásakor a BÉT bizományosi díjak kerülnek feltüntetésre a Kereskedési Rendszerben és az Erste Befektetési Zrt. nyilvántartásaiban, egyéb bizonylatain. Tőzsdezárást követően amennyiben az ügyfélnek azonos termékből, ellentétes irányban, azonos mennyiségre adott megbízásai voltak, melyek azonos BÉT kereskedési napon teljesültek, úgy a díjak megállapítása a következő:
Amennyiben a vételi és eladási oldalon található mennyiség (darabszám) azonos, úgy az eladási oldal jutalék összegét az Erste Befektetési Zrt. teljes összegben jóváírja az ügyfélszámlán. - Amennyiben vételek és eladások különböző mennyiségben teljesültek adott termékre, úgy a vételi és eladási mennyiségek közül a kisebb mennyiség oldalának bizományosi díja (vagy több teljesülés esetén a bizományosi díjak összesített értéke) kerül jóváírásra.
Törölt felhasználó 2009. 02. 01. 22:08
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#61
Ha az ebroker minden nyereséggel zárult tranzakció után levonja a 20%-os adót és az év végén összeségében negatívan zártam akkor a levont adót vissza lehet igényelni?

Topik gazda

trendelek
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek