Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 11. 23. 14:51

1012 határidő  

Nem is értem miért nem jutott sz még senki eszébe! YESSS!!!

ELSŐ!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 09. 02. 20:40
Előzmény: #33017  Törölt felhasználó
#33020
A link valóban jó, deazt is megértem a BUX-ra ez szinte teljesen hasztalan. Jó a deviza piacra, ami kinyit hétfőn, és megy péntekig rés nélkül , és mindent le lehet védeni. Nem győzöm mondani, ezt a piacot meg itt kell hagyni , A rések, és különösen nagy mutyi csak a brókereknek és csókosoknak kedvez.
myrath 2010. 09. 02. 20:37
Előzmény: #33018  Törölt felhasználó
#33019
stop-stop-stop-stop-stop-stop-stop-stop-stop-stop
Törölt felhasználó 2010. 09. 02. 20:28
Előzmény: #33017  Törölt felhasználó
#33018
... ja, persze nem online néztem csak melo közben kocsi-bolt- ki- be néha ránéz és romlik .(.....
Törölt felhasználó 2010. 09. 02. 20:18
Előzmény: #33016  myrath
#33017
Köszi, este elolvasom, még dolgozok. Azt hiszem, egyébként az elmélettel nincs is bajom, inkább a gyakorlattal. Most is a problémát a napon tulra átvitt és elméleti stopszintem mögött nyito pozi okozta amit nyitó után1 napra teljesen magárahagytam, pedig nyeröben is járt .Aztán a helyzet romlott, majd javult, hétfün egész közel állt a 0 hoz aztán teljesen tönkrement és én csak néztem......
myrath 2010. 09. 02. 20:08
Előzmény: #33015  myrath
#33016
link

no ez vóna! :)
myrath 2010. 09. 02. 20:06
Előzmény: #33014  Törölt felhasználó
#33015
Ezeket én is Kwi is és mindenki végigjátszotta...a lényeg h tanulj belőle. :)

Van egy riport mgyá küldöm. Olvasd el, benne van minden "okosság" ! :)
Törölt felhasználó 2010. 09. 02. 19:46
Előzmény: #33012  myrath
#33014
Ez így van, de azt nem árt betartani.
Hát nekem tegnap sokba lett a nem betartás, félig ezen lett itt ez a nagy iroda, hogy én leírtam a bukomat. Kwisatz meg némi joggal megint elkezdett papolni, csak nem nekem konkrétul, mert mondtam, hogy nem kívánok rola beszélni. Elcsesztem, magnak nen nagy pénzért de brut sok pontot. Remélem még egyszer nem fogok belemenni ilyen helyzetbe. A gépem már müködik , melom jobban hagy figyelni, majd kialakul.
Törölt felhasználó 2010. 09. 02. 19:33
Előzmény: #33011  Törölt felhasználó
#33013
kimondtad a lényeget. Itt csak és kizárólag a piacnak van igaza, és hogy a trédernek igaza van-e, azt meg a számlaegyenlege mondja meg! :))
myrath 2010. 09. 02. 19:28
Előzmény: #33010  Törölt felhasználó
#33012
Saját szabály kell nem közös! :)....leszoktam az elemzések olvasgatásáról is, kivétel az elemzésközpont dolgait. Nekem az jön be, a többit el sem olvasom.
Törölt felhasználó 2010. 09. 02. 19:20
Előzmény: #33006  Törölt felhasználó
#33011
Ezen azt érted, amikor először nekiláttam és azt mondtam, hogy short, és long lett, ekkor jött a "majdmegfordul ez még". még ment, mégráshortol, visszafordul, o.k. már csak..., aztán megintmegfordul, megyazégig mégshort, felepénz a holdon, kicsit long kiszáll, utána visszaemel, embermegpukkad, düh, szégyen, kiábrándultság, idnulat, kaland...
Menedzselés... Na az nem volt, csak okoskodás... Igy kezdtem el... Azóta már egy-két szinttel feljebb vagyok... Most már el tudom fogadni, hogy tévedtem, és megpróbálom időben, a meghatározott bukónál elvágni a fájós történeteket..
Olvastam technikai elemzést, pszichológiát, alakzatokat, stb., de tudom, hogy ez még nagyon az út eleje...és azt is, hogy nem más fogja megmondani, hogy jól csinálom-e, hanem a számlaegyenleg...
Mindezek mellett mindíg meghallgatom a nálamnál tapasztaltabbakat.
Törölt felhasználó 2010. 09. 02. 19:18
Előzmény: #33008  Törölt felhasználó
#33010
Jó estét! Ha a hasábok után lenne a nyereség, ma egy páran szépen kerestek volna! :)) Majd este lehet végigolvasom, ha hazaérek, mert csak belekukkantottam.
Minden szép és jó, amit irogattik, de ha mindenki maradéktalanul be tudná tartani, nem vola kitöl venni és nem lene kinek eladni.NEM VAGYUNK EGYFORMÁK!
Ha mindenki mindíg minden szabályt betartana szabályokra sem lenne szükség.
....
Szép nap volt ez a mai shortban 1 heti bukom harmada visszajött otival. Igaz sokkal szebb lett volna, az elmult hét nélkül.....Az 1 kt 23050es hatimat megtartottam , kiváncsi leszek mikorra ér vissza (ha visszaér) az eredeti short-szintemre.
Törölt felhasználó 2010. 09. 02. 19:16
Előzmény: #33008  Törölt felhasználó
#33009
Hetes:

Ez a hét - ha így marad - visszafordítja a súlyos elmúlt heti esést.

:)))
Törölt felhasználó 2010. 09. 02. 18:45
Előzmény: #33007  myrath
#33008
ezek szerint hasonlóan vélekedünk :)
myrath 2010. 09. 02. 18:26
Előzmény: #33006  Törölt felhasználó
#33007
Én ezt írtam be oti topikba 10 perce! :))

Igen, stratégának kell lenni, valóban azt gondolom. Ez nem csak a pozi nyitásokat jelenti, hanem a pozíciók managelését is. Itt jön elő a kapzsiság mint fogalom számomra is. Mire gondolok?
A pozíció kezelése, managelése nem ritkán jár rosszkor vagy rossz helyen nyitott poziciók zárásával...magyarul bukó! :) Aki nem képes önmagával elfogadtatni azon tényt, h elb@sszarintottam valamit és bukni KELL, különben végem, inkább imádkozik és hisz vagy drukkol, annak vége is lesz!
Erre gondoltam mikor stratégiáról, tőzsdei spekuláns hozzállásról, tudásról beszéltem.
Törölt felhasználó 2010. 09. 02. 18:20
Előzmény: #33005  Törölt felhasználó
#33006
A kereskedésnél mindennél fontosabb a kockázatkezelés.
A sikeres tőzsdésnél a szerencse faktor kb 5 %, a tudásé 15-20 % és 75-80 % a kockázatkezelés!
Mert azt senki meg nem mondja, h merre fog menni az árfolyam a következő pillanatban, legfeljebb eltalálja. Gyakorlatilag tökmindegy, fel, le, vagy oldalazás jön. Az a lényeg, h az ember időben tudjon poziciót zárni. Nem a pozicióba lépés a truváj, hanem a pozició zárás! Venni bárki tud...
Törölt felhasználó 2010. 09. 02. 17:59
Előzmény: #33003  Törölt felhasználó
#33005
Szintén köszönet az öszinte szavakért!
Figyelek és tanulok!
Mindenkinek jó trédeket!
Törölt felhasználó 2010. 09. 02. 17:56
Előzmény: #33001  Törölt felhasználó
#33004
Én is köszönöm a velős és elgondolkodtató választ, de ha őszintén magamba nézek valami ilyet is vártam, mert éreztem a "bizniszillatot" a levegőben. Valóban érdekes lehet a nagy négyes kereskedése is a hó végén, (csemegeképpen) de annak, akit mélyen érdekel és a kp-t sem sajnálja rá. Biztosan lehet majd vmi olyat látni ami speciálisan egyedi, de a Metallica koncertre, és a F1-re sem megy mindenki, pedig akit érdekel annak a legnagyobb élmény tud lenni. Itt is ár-érték...
...és mégyegyszer köszönet az időért, amit Rám és a hozzám hasonlókra szántál.
Törölt felhasználó 2010. 09. 02. 17:46
Előzmény: #32997  Törölt felhasználó
#33003
Van amelyik tanfolyam nem ér többet, mintha elolvasnál pár szak cikket, könyvet, akár a nete is, hiszen rengeteg anyag elérhető ingyenesen.
Nyilvánvaló, van akinek hasznos, ha jár tanfolyamra, részint a megerősítés miatt, részint, hogy láthassa, hogy azért nem olyan nagy hókusz-pókusz ez az egész. És mégis az. Hiszen, a tanfolyamok sem jósokat képeznek, sőt a legtöbb tanfolyam még egész jó stratégiát is tanít. Csak. Van úgy, hogy ua. az a stratégia az egyiknél működik, a másiknál meg nem. Eltelik akár pár év is, több-kevesebb buktatóval, amig kialakul, az emberben mire is figyeljen, letisztuljon, kordában tartsa magát.
Mert alapvetően 2 dolog kell a sikerességhez:
- józan paraszti és
- önfegyelem
Most tételezzük fel, hogy a szükséges alapvető tárgyi tudás megvan már.
Majdnem minden tanfolyamon elmondják, h 2 dolgot kell tudnia legyőznie a trédernek: a kapzsiságot és a félelmet.
Ezek kiküszöbölésére lehet akár saját stratira épített programot is írni, ami lényegesen többet fog kötni, és nem vacilál, amikor ki kell lépni poziból, hiszen az előre meghatározott feltételek alapján iziben megteszi.
Én is jártam tanfolyamra, ráadásul elégedett is voltam azzal, hiszen elég intenzív volt és csak 11-en voltunk a csoportban saját laptoppal.
Hogy aki tarja miért csinálja? Pénzért.
11 x 135.000 az tutkó bevétel, és ennél csak többen szoktak lenni! Van olyan tanfolyam, ahol több, mint 100-an(!) vannak ennél is többért. Azért az már tisztességes bevétel, és tuti. Ráadásul akik azt tartják élesben, az orrod előtt saját számlán (nem demo!) csinálják. Nagyon komoly eredménnyel.
Ráadásul csak egyszerű módszereket alkalmazva. Semmi hullámozás, meg indikátor.
Aztán van olyan is, hogy az ember odaad vkinek akár 100.000.- eurót/usd-t, és simán elégeti, pedig elvileg mindent tud. Sőt legközelebb is eléget. Azok a tuti lúzerek, akik be vannak oltva a tőzsde ellen. A forexen a 90 % bukó!!! Pedig nem mind hülye. Csak nem tartják be a saját szabályaikat sem.
Visszakanyarodva az eredeti kérdéshez, szerintem érdemes tanfolyamra járni, csak nem mindegy, hová?!
Szép profitot.
yossarian78
yossarian78 2010. 09. 02. 17:37
Előzmény: #33001  Törölt felhasználó
#33002
Azért mindnyájan hiszünk benne, hogy létezik valamiféle kifürkészhető törvényszerűség vagy legalább egy kereskedési stratégia, ami eredményre vezet.
Ha nem így lenne kaszinóba járnánk.
Törölt felhasználó 2010. 09. 02. 17:21
Előzmény: #32999  Capablanka
#33001
Köszönöm.

Aki nem érti az az Ő baja sajna..........

Topik gazda

R2D3
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek