Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 11. 23. 14:51

1012 határidő  

Nem is értem miért nem jutott sz még senki eszébe! YESSS!!!

ELSŐ!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 09. 02. 17:20
Előzmény: #32998  Törölt felhasználó
#33000
és még valami szintén tőle:

"A bika piacon nagyon könnyű nyerni, hiszen csak be kell szállni, és jön a profit magától, mindenki nyer. A medve piac ennek minden szempontból a forditottja: nagyon kegyetlen, nagyon durva, nagyon nehéz meglovagolni, szinte mindenki csak veszít. Váratlan szakadások és brutális shortcovering rallyk pofozzák a piacot mindkét irányba, miközben szép lassan morzsolódnak le az árfolyamok. A medve a longosokat beszopatja, a shortosokat kiszopatja, és a végül szinte mindenkit ledarál. Az erős sodrású folyóban nagyon nehéz az árral szemben felfelé úszni… nem csak kishalaknak, de a nagy halaknak is. Lehet küzdeni, de a halak nagy része egyszercsak a medve szájában találja magát, aki élve megeszi őket vacsorára."

Capablanka 2010. 09. 02. 17:13
Előzmény: #32998  Törölt felhasználó
#32999
így van...
egyetértek...
a beírásaiddal is, és a segítőkészségedet is értékelem...sokan nem fogják fel...
Törölt felhasználó 2010. 09. 02. 17:05
Előzmény: #32997  Törölt felhasználó
#32998
Én azt mondom amit Nyilasi:

Levelet kaptam (lájf), amire most ezúttal nyilvánosan is válaszolok, mert úgy tűnik sokak dilemmáját aggasztja, (és pénztárcáját apasztja), hogy milyen tőzsdetanfolyamot válasszon, és én mit ajánlanék.

Én is csodálkozva nézem, hogy már minden bokorban tőzsdetanfolyamokat hirdetnek, néha ugyan hiteles személyiségekkel, de többnyire hiteles eredményeket felmutatni képtelen, és ezáltan valójában hiteltelen emberek előadásában olyan horrorisztikus árakon, hogy lassan már tőzsdetanfolyam-szervező tanfolyamban is nagy üzleti fantázia lesz. :-)

Nem szeretem rontani senkinek a bizniszét, ezért nem lovaglok ezen a témán, de a véleményem erről mindig is az volt, hogy AKI TUDJA, CSINÁLJA. AKI NEM TUDJA, TANÍTJA.

Bontsuk két részre a témát!

1. Tájékoztató jellegű előadás vagy netán valamiféle alapvető tanfolyam a tőzsdevel kapcsolatban: Itt olyan közismert, tényszerű, alapvető ismeretek bemutatása történhet, amire valaki azért megy el, mert lusta ugyanezt elolvasni. Ezért pénzt fizetni valójában tök felesleges, mert ezt a tudást bárki ingyen megszerezheti az interneten, vagy pár ezer forintos könyvekből, és szoktak is lenni ingyenes vagy önköltséges (1000-2000Ft) előadások, amelyek kb annyit érnek, mint egy művészettörténeti előadás: valamivel többet konyíthatunk a témához utána mint korábban. Ez rendben is van, és egy orosz tanár is meg tudja tartani az angolórát, ha egy leckével mindig előrébb jár.

2. “Hogyan keressünk sok pénzt a tőzsdén” tipusú sok pénzbe kerülő tanfolyamok: Na most ugye ez nem valamiféle nyelvtanfolyam vagy tánciskola lenne - amit olyan emberek tartanak, akik jól táncolnak, vagy jól beszélnek egy nyelvet, de mivel ebből a tevékénységükből önmagában pénz nem termelődik, ezért ezt a tudást tanítással tudják pénzre váltani - hanem itt valaki komoly pénzért árul olyan állítólagos tudást, hogy hogyan lehet sok pénzt keresni. No de mi a jóistennek tartana valaki pénzért “hogyan keressünk sok pénzt a tőzsdén” tanfolyamot, ha egyszer ezzel a tudással elvileg akkor önmagában is sok pénzt tud keresni a tőzsdén. Totál paradoxon. Ettől persze még nem kizárt, hogy lézetik, de én még nem találkoztam ilyen “állattal”, akire azt lehetne mondani, hogy tényleg annyira ért a tőzsdéhez, hogy ő már tudja a tőzsdei gazdagodás receptjét, és ezt a tudást ráadásul minden áron még meg is akarja és tudja is tanítani másokkal. Ha van ilyen zseni és jószívű “állat”, akkor az már nyílván van annyira gazdag és filantróp, hogy ezt nem pénzért, hanem ingyesenen teszi meg. (Vajon mennyi pénzt kérhet mondjuk Soros György egy-egy beszédért vagy előadásért. Valószínüleg semmennyit, mert már így is annyi pénze van, amit el sem tudna költeni. Vagy ha netán mégis kér, akkor azt nem magának kéri, hanem egy alapítványnak.)

Én ha zseni nem is, de jószívű vagyok, és elárulom nektek a titkot: AZ A TITOK, HOGY NINCS SEMMIFÉLE TITOK VAGY RECEPT. Ez persze már az én írásaimból régesrég nyílvánvalóvá válhatott, vagy az általam valóban hitelesnek vélt guruk beidézett interjúinak hangvételéből is. De pont ezzel a témával foglalkoznak például a híres Market Wizards című könyvek, amelyben hiteles top tőzsdei spekulánsokat (tehát nem csupán hangembereket) kérdeznek arról, hogy mi a sikerük titka, és hogyan lehetne valaki olyan sikeres, mint ők. Ha valaki elolvassa ezeket a könyveket, és beszélgetéseket, akkor azokban is benne van a titok, hogy valójában nincs semmiféle titok, és nincs semmiféle recept.

Ha valaki minden áron szeretne a bárki által könnyedén elérhető ingyenes internet és filléres könyvek olvasása és tanulása helyett tanfolyamokon tudást szerezni, akkor előtte két kérdést vessen fel, és gondolkozzon el rajtuk, majd állítsa őket párhuzamba:

1. Ki tartja a tanfolyamot, és milyen eddigi kézzel fogható, hiteles teljesítményt tud felmutatani?

2. Az előadó vajon miért és miért ennyi pénzért tartja a tanfolyamot?

mert ha valaki netán tényleg annyira sikeresen és eredményesen ért a tőzsdéhez, hogy ezt a tudást még át is tudja, és akarja is adni, akkor egy ilyen személy motivációs céljai nem irányulhatnak arra, hogy a tanfolyam vagy előadás által súlyos pénzeket húzzon ki azokból, akiken elvileg pont hogy anyagilag segíteni akarna.

Ez a blog sem fizetős, hanem ingyenes. És én ugyan semmiféle különleges tudással, titokkal vagy recepttel nem szolgálhatok - hiszen nincs ilyen a birtokomban - de talán valamicskét mégis lehet tanulni belőle. Ingyen.

Nyilasi Attila – link
Törölt felhasználó 2010. 09. 02. 16:57
Előzmény: #32995  Törölt felhasználó
#32997
Teljesen őszintén!!!!
Mennyit érnek ezek a "tanfolyamok"?
Haverom: Le kell tenni 1.000,- dolcsit, 3 napra, de ebből 500-at jóváírnak, és folyamatos trade, a 3 nap alatt, kaja, pia stb....
Tudom a PF is hirdet képzéseket, de ki, mit mond ezekről? ŐSZINTÉN!!!!
Befolyásoltság nélkül!!!!!!
Törölt felhasználó 2010. 09. 02. 16:52
#32996
Bocsi Kwi!
Margaretts-nek címeztem volna...
Ja és még annyit, hogy azért némi szakirodalmat is átpörgettem már és nem "trombitagyártó" iskolába jártam... Persze tudom nem ez számít, sőt a művelt közgazdák sem mindíg profi tréderek.
(ja és bocs, ha pár trombitagyártót esetleg megsértettem)
Törölt felhasználó 2010. 09. 02. 16:48
Előzmény: #32993  Törölt felhasználó
#32995
akkor a legjobban teszed, ha elkezded...
Jártál tanfolyamra, vagy csak olvasol ezt-azt?
Törölt felhasználó 2010. 09. 02. 16:47
Előzmény: #32986  Törölt felhasználó
#32994
Bocs de én nem vagyok SENKI, nemhogy mester lennék.

Az meg hogy mikor milyen okokból döntök amit döntök magamnak sem tudom megmagyarázni.

Mindenesetre azt tényleg fogadd meg, hoyg vagy kereskedsz, vagy fórumozol. Ha én poziciót nyitok gyak kivonulok innen.

A mellékelt ábra szerint most éppen outsider vagyok.
Törölt felhasználó 2010. 09. 02. 16:46
Előzmény: #32976  Törölt felhasználó
#32993
Az mondták az okosok, hogy lehet szimulátoron repülni tanulni, de repülni csak repülőn lehet, és a szimulátor egy idő után elaltatja az embert, mert valós "pofonok" csak a ringben vannak...
Köszönöm, hogy próbálsz megóvni a jobbhorogtól, de előbb utóbb úgyis megkapom...
Nem a házamat akarom feltenni a pirosra, hanem kicsi téttel kicsit markolni...tanulni...
Törölt felhasználó 2010. 09. 02. 16:44
Előzmény: #32987  Törölt felhasználó
#32992
Kösz, BOTFÜLEM van:-DDDDDDDD

és ami a LEGFONTOSABB szerintem; ezt tudomásul is vettem.

Törölt felhasználó 2010. 09. 02. 16:42
Előzmény: #32985  Törölt felhasználó
#32991
:-)
Törölt felhasználó 2010. 09. 02. 16:41
Előzmény: #32989  Törölt felhasználó
#32990
+ még egy nagyon fontos: nem kéne fórumokat olvasni... Esetleg csak olyat, ahol chartokat vitatnak meg, több szem, többet lát alapon. (Ilyet még nem találtam.)
Törölt felhasználó 2010. 09. 02. 16:38
Előzmény: #32986  Törölt felhasználó
#32989
Ezt még folytatnod kéne minimum a következő februárig , de inkább az az után következőig. Aztán elindulhatsz élesben 1 kontival...
Törölt felhasználó 2010. 09. 02. 16:36
Előzmény: #32987  Törölt felhasználó
#32988
helyesen iskolában
Törölt felhasználó 2010. 09. 02. 16:35
Előzmény: #32981  Törölt felhasználó
#32987
Hali ! A feleségem munkanélküli zongoratanár, érdekel? Amíg el nem ment gyesre kisgyerekeket tanított egy általános iskolába, ezzel csak azt akartam mondani, hogy iszonyú türelmes.
Törölt felhasználó 2010. 09. 02. 16:32
Előzmény: #32976  Törölt felhasználó
#32986
Mester!
A zongorajátékot már elkezdtem, a nézők még biztos nem élveznék, de próbálkozom. A szokásos szakmai, taktikai, picológiai buktákkal...
Igazából a kottaolvasás érdekelne mélyebben...
...ahogy a nagy Vadász és Te Mester olvastok a "nyomokból".
Döntést hozni rengetegen tudnak, tanácsokat is osztogat bárki, de megfontolandót elég kevesen...
Lassú munkával szeretnék önálló döntéseket kidolgozni és nem a "nyáj" után bégetni...
Február óta figyelek, olvasok, és közben demo-zok az FX-en. Talán már élesben is belevágok, de azért képezni szeretném magam, hogy ne érzelmek, fals indikátorok és népi bemondások alapján hozzak döntéseket, "higítsak", reménykedjek, rettegjek, várjam a jó irányt, és a jó szelet...
Egyenlőre egy óvatos "Boci, boci tarka" két kézre...két ujjal...
Törölt felhasználó 2010. 09. 02. 16:31
Előzmény: #32982  Törölt felhasználó
#32985
Mi van - mi van ?? Szólított valaki ??
Törölt felhasználó 2010. 09. 02. 16:31
Előzmény: #32968  szarvasvadasz
#32984
jól mondja myrath, csak akkora initail, amekkorát élőben is akarsz majd nyitni. így megérted, hogy melyik területen meddig nyújtózkodhatsz.

Akkor az admiralmarkets-et is teszteled?
Törölt felhasználó 2010. 09. 02. 16:27
Előzmény: #32981  Törölt felhasználó
#32983
De azt sem hogy nem. :) És nyilván nem csinálnád ha nem menne. :)
Törölt felhasználó 2010. 09. 02. 16:26
Előzmény: #32981  Törölt felhasználó
#32982


A boci bocit néha sikerül melléütés nélkül....
Törölt felhasználó 2010. 09. 02. 16:24
Előzmény: #32978  Törölt felhasználó
#32981
Bocs.

Félreértettél.

Egy szóval sem mondtam, hogy én tudok "zongorázni"!!!!!!!!!!!!!!!!

Topik gazda

R2D3
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek