Topikgazda: Törölt felhasználó 2008. 11. 17. 12:25

Ilyet még sosem csináltak a magyar háztartások!  

Ugrás a cikkhez
Óriási tempóban javul a költségvetés helyzete, a harmadik negyedévben már mindössze a GDP 1.5 százalékát tette ki finanszírozási igénye. Ennek ellenére a nemzetgazdaság egyensúlyi pozíciója nem javul, ugyanis bekövetkezett az, ami eddig elképzelhetetlen volt: a háztartások nettó megtakarításai negatív tartományba fordultak. Majd a válság megoldja ezt is.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=106089
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 11. 17. 15:05
Előzmény: #1  portfolio
#4
"A lakosság ilyen mértékű pozícióromlását elsősorban az eladósodási kedv töretlensége okozza. "

Na, ettől szoktam igen dühös lenni. A francokat van kedve eladósodni az embernek. Viszont muszáj életben maradni, fizetni a számlákat, venni néha egy vekni kenyeret. Ez egyre többeknek csak hitelből megy. Soha nem akartam hitelkártyát. De amikor kiestem a melóból, muszáj volt kiválktanom egyet, hogy tudjak adni tejet a gyerekeknek és venni egy szemüveget magamnak, ami persze pont akkor tört el. Nos, azóta se tudtam visszafizetni: görgetem magam előtt lassan másél éve. Ez van.Soha előtte ilyen nem volt. Azóta sajnos van folyószámlahitel, lakáshitel meg egy jó ideje. Nem szeretem, de ez a realitás.
Törölt felhasználó 2008. 11. 17. 12:48
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
szívják ki a gazdaságból a pénzt
meg töllünk
Törölt felhasználó 2008. 11. 17. 12:44
Előzmény: #1  portfolio
#2
Ráadásul ha jól látom 2007. IV. né. nagyjából -8% -os volt, így még ha -4% -osra is sikeredne az idei utolso né. akkor is további 1%-al nagyjából -1,7%-ra emelkedne a finanszírozási igény. Ami hát nem hangzik rosszul.

Topik gazda

rokakoma
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek