Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 04. 26. 00:56

2050 globális katasztrófák a felmelegedés miatt  

Aki bármi infóval, linkkel, véleménnyel tárgyi tudással rendelkezik a globális felmelegedésről és annak modellezhető következményeiről a nem túl távoli jövőben, az ossza meg velem.



Alaphelyzet : bolygónkon az átlaghőmérséklet a következő 40-50 évben 6 celsius fokot melegszik majd. Az elmúlt 100 évben mindez 0,5 fok volt !! A következmények beláthatatlanok. Illetve...legyen beláthatóak. Lehet(biztos) magam már ezt nem érem meg, de az átmenet nem lesz "viharos", hanem fokozatos. És már most , ma is tapasztalható hazánkban is a következménye. Fél foknak !!

Persze az édesmindegy hogy megérem vagy sem a totális káoszt. Mert eljő.



A fiatalok még nem nagyon emlékezhetnek, de 30 évvel ezelőtt hazánkban teljesen más éghajlati jellemzők voltak. Tavasz és ősz. Ezek ma már eltűntek szinte. Ma a nyár és a kánikula szinte egyik pillanatról a másikra kitör. Nincs semmi átmenet. Szinte a 4-5 fokos hidegből. Naponta változik a hőmérséklet 10-20 fokokat is akár, ez sem volt régen. Mindaz ami ma természetes, 30 éve nem volt az. Szelek hazánkban? Viharos szelek? Semmi. Budapesten 30 éve olyan elviselhetetlen volt a légkör, hogy szinte fulladozni lehetett nyaranta. Ma az állandó erős szelektől ez a veszély nem áll fenn.

Most nem vettem figyelembe , hogy egy Lada vagy egy Mercedes károsanyag kibocsájtása nem egyezik meg.



Az döbbent meg, hogy az emberek ülnek a babérjaikon , mintha semmi sem történne, holott a ma élők legalább fele a saját bőrén fogja megtapasztalni azt a pusztulást, és rettentő átalakulást (politikai, gazdasági, szociális, kultúrális....minden) és azt az embertelen állapotot, ami hamarosan eljő.



Vészmadárkodás? Ugyan....vér valóság.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Phylaxa 2008. 06. 18. 14:18
Előzmény: #399  Törölt felhasználó
#400
A nap elcsendesedett....eltűntek a napfoltok.....állítólag kis jégkorszak kezdődik. Akkor most mi is a helyzet?
Törölt felhasználó 2008. 06. 18. 13:48
Előzmény: #398  Törölt felhasználó
#399
link
érdekes
Törölt felhasználó 2008. 06. 18. 13:45
#398
Egyiptom évtizedek óta kísérletezik a sivatag termékennyé tételével, nem is sikertelenül.

Egyiptom líbiai határának közelében fekszik Abu Mingar falu. A falu extrém példája az ország zöldítési programjának, amelynek célja a terméketlen sivatagi országrészeket mezőgazdasági művelés alá vonni.

Az ország évtizedek óta próbálkozik a sivatag termővé tételével, mára már komolyabb sikerekkel is büszkélkedhetnek: az elmúlt tíz évben 400 ezer hektárt zöldítettek be, és 2017-ig további egymillió hektár szerepel a tervekben.

Egyiptom így próbálja enyhíteni a népesség gyors növekedése okozta terheket. Az afrikai ország 80 millió lakójának közel 95 százaléka él a Nílus völgyében illetve deltájában – az ország területének csupán 5 százalékán.

Bővebben:
link

Bár manapság egyre gyakrabban hallunk az elsivatagosodás veszélyéről, újabb és újabb tudományágak képviselői kondítják meg a vészharangot a globális felmelegedés okozta pusztulás kapcsán, akadnak olyan vélemények is, amelyek szerint például a Szahara hatalmas kiterjedésű sivatagjának akár előnyére is válhat a felmelegedés. Egyesek szerint ugyanis nem elképzelhetetlen, hogy a világon másutt csakis károkat okozó klímaváltozás Afrika közepén és északi részén új életet lehel a természetbe. Könnyen lehet, hogy a Szahara ismét fákkal és növényekkel gazdagon borított területté válik a globális felmelegedésnek köszönhetően. A feltételezés nem teljesen alaptalan, egy friss kutatás szerint egykoron már borította sűrű növénytakaró a mai sivatag területét.

Teljes cikk:
link
Törölt felhasználó 2008. 06. 09. 13:50
Előzmény: #388  air314
#397
"Ti betegek vagytok!
Épp ezért tart itt a klímaváltozás elleni bármilyen szintű (egyénitől a nemzetközilg összehangolt nagyszabásúig) fellépés, mert ostoba DPLH-k, meg pénznyelők, meg isten tuggya ki a faszomok azon vitatkoznak, hogy most akkor mini vagy nem mini, meg hogy faluvihar vagy városvihar.
(Az a faluvihar elviheti a kis téglaházadat is malackám, főleg ha csak a pofád jár!)
Nem azt kellene inkább tudatosítani, hogy a szemetet szelektíve, meg többet kerékpározni a szaros városi dugóban-klímázos pöcsölés helyett, meg kevesebb vízben zuhanyozni és több fát ültetni, a meglévő földet művelni.......
Ez pont olyan mint a mini meg a rendes tornádó. Ha elkezded kicsiben egyszer eljuthatsza nagyig.
Nem azon kellene morfondírozni, hogy 10-20-30 millijardos befektetésből minden 6-8-10ezer fős falunak, vagy éppen városnak lehetne 1-2-3 szélerőművet építeni hitelből, a lakosság fizetné 30 évig a hiteltörlesztést áramdíj néven, majd pedig lenne belőle rendes bevétele az önkormányzatnak, amiből szelektíve gyüjthetné a szemetet.....
De ti ostobák azon vitatkoztok (mint a politikusok) hogy egy vélemény lehet-e egyáltalán vélemény"
De igen!

Királyság van!
Törölt felhasználó 2008. 06. 09. 13:44
Előzmény: #395  air314
#396
Hol az a problémád, hogy vita van (ezért lettünk ostobák), hol meg az, hogy én a király, nem tűröm a vitát. Döntsd már el mit szeretnél.Valóban, magánvéleményemnek hangot adó off hsz-eket is írok, , az utóbbi 3-4 ,et szemben a 2 év alatti 5000 vagy ebben a topikban található 100 nem off hsz-el.
Neked viszont egyetlen érdemi, a témához vágó hozzászólásod sem volt eddig. Azon kívül, hogy én vagyok a király, és itt szerinted mindenki hülye.Ne reflektálj, mert innentől személy szerint engem nem fog érdekelni. Valószínúleg prsimon illeve én vagyunk olyan ritka cserebogarak, hogy egy ismeretlen nickel, aki így kezdi : "Ti ostobák vagytok" egyáltalán szóba áll.
--------------------------------------------------------
Ha valaki a témához tartozó hsz-t szeretne írni, nagy érdeklődéssel fogom olvasni. Pro vagy kontra. A téma megtalálható a topikindító első hsz-ekben.

Szép napot.
air314 2008. 06. 09. 13:18
#395
Igazad van, ne tessen, de már megint írtál 2-3 veretes hozzászólást, aminek semmi köze a témához! én erről beszéltem!
Király vagy!
Úgyis csak ezt akarod olvasni, hát leírtam!
Csak azt nem értem, hogy miért nem nyitsz egy " vitatkozzunk arról, hogy miről vitatkozzunk" vagy egy "én a KIRÁLY" vagy " ne szólj hozzá, mert úgysem jó" fórumot, ahol spanokkal eldumálgatnátok, eltérő vélemények nem lennének, haladna előre a kérdés megoldása....
Van ennek értelme?
Törölt felhasználó 2008. 06. 09. 12:06
Előzmény: #388  air314
#394
Egyébként , hogy a hsz-ed tartalmára is reagáljak, itt többéves feloldhatatlannak tűnő konfliktusok húzódnak meg az általad megkifogásolt vita mögött, melyekről nincs tudomásod. Egyébként ha végigolvasnád ezt a topikot, jobban értenél sok mindent. És mondjuk nem ostobáznál le. Nem is vettem komolyan, oly ritkán fordul ez elő velem. Még élvezem is :))

Tudod, ha valaki nekem összeesküvés-elméletekről hadovál, ha én arról beszélek, amit te lustaságból a topik elején nem olvastál még el, és tini kis suhancok véleményével reflektál itt egy olyan fórumozó mint pénznyelő, szokása szerint nulla logikai érvrendszerrel, akkor engedd már meg nekem, hogy külön engedélyed nélkül ne tessen.....jó?
Törölt felhasználó 2008. 06. 09. 11:59
Előzmény: #388  air314
#393
air314
írtál egy hsz-t, figyeld csak kis pofám :

"Ti betegek vagytok! "
"mert ostoba DPLH-k, meg pénznyelők, "
"ki a faszomok "
"De ti ostobák azon vitatkoztok "

ezek után még szeresselek?
hát nem komállak ... rólad ennyit :))
Törölt felhasználó 2008. 06. 09. 11:44
Előzmény: #391  Törölt felhasználó
#392
kimaradt a lényeg, bár sokan értik:
az autópályaépítésből nagyságrenddel több pénz folyik vissza a pártkasszába és a politikus zsebébe, mint a kerékpárútból.
Törölt felhasználó 2008. 06. 09. 11:43
Előzmény: #390  air314
#391
nem diagnosztizál itt téged senki. De az egyébként olvasható irományod hatásfokát elrősen rontja, hogy lehülyézel másokat.

Csak egy példa:
bringa. Én is szeretem, a srácok is. Viszont közúton biciglizni életveszélyes. Azonban a politikus inkább épít autópályát, mint kerékpárutat. (nálunk, legalábbis). Ha itt a faluk között lenne biztonságos kerékpárút, nagyságrenddel többen használnák a bringát.
Még egy adalék, elgondlokodni való, ha úgy tetszik. Most megy az örömködés, hogy mennyi jövedéki adó folyt be. A politikusaink(?) ellenérdekeltek a kerékpározásban, vagy majd azt is megadóztataják.

stb.
tisztelettel
psimon
air314 2008. 06. 09. 09:08
#390
köszönöm hogy egy irományom alapján teljeskörű diagnózist állítottál fel elmebéli állapotomról!:) Zseniális!
Véleményem szerint azonban inkább a megoldást kell keresni, mintsem itt vitatkozni azon, hogy jó-e vitatkozni, meg azt hogyan is kellenne, meg te nem írhatsz ilyeneket, meg ne offolj!
Az óvodás gyermekeim értelmesebben vitáznak!
Törölt felhasználó 2008. 06. 09. 08:40
Előzmény: #388  air314
#389
Szerencsére te sem vagy normális. De kösz a diagnózist.
air314 2008. 06. 09. 08:34
#388
Ti betegek vagytok!
Épp ezért tart itt a klímaváltozás elleni bármilyen szintű (egyénitől a nemzetközilg összehangolt nagyszabásúig) fellépés, mert ostoba DPLH-k, meg pénznyelők, meg isten tuggya ki a faszomok azon vitatkoznak, hogy most akkor mini vagy nem mini, meg hogy faluvihar vagy városvihar.
(Az a faluvihar elviheti a kis téglaházadat is malackám, főleg ha csak a pofád jár!)
Nem azt kellene inkább tudatosítani, hogy a szemetet szelektíve, meg többet kerékpározni a szaros városi dugóban-klímázos pöcsölés helyett, meg kevesebb vízben zuhanyozni és több fát ültetni, a meglévő földet művelni.......
Ez pont olyan mint a mini meg a rendes tornádó. Ha elkezded kicsiben egyszer eljuthatsza nagyig.
Nem azon kellene morfondírozni, hogy 10-20-30 millijardos befektetésből minden 6-8-10ezer fős falunak, vagy éppen városnak lehetne 1-2-3 szélerőművet építeni hitelből, a lakosság fizetné 30 évig a hiteltörlesztést áramdíj néven, majd pedig lenne belőle rendes bevétele az önkormányzatnak, amiből szelektíve gyüjthetné a szemetet.....
De ti ostobák azon vitatkoztok (mint a politikusok) hogy egy vélemény lehet-e egyáltalán vélemény
Törölt felhasználó 2008. 06. 09. 00:02
Előzmény: #386  Törölt felhasználó
#387
Hát ilyen nincs :)))

Na jó. Ha valaki a témához tartozó hsz-t szeretne írni, nagy érdeklődéssel fogom olvasni. Pro vagy kontra. Az mindegy. Ha hivatkozásnak belinkel bármit, megkérem csak kompetens személyek súllyal bíró véleménye legyen , vagy állásfoglalása, vagy bármi. Ne tinik szubjektumai.

Szép estét :)
Törölt felhasználó 2008. 06. 08. 23:56
Előzmény: #385  Törölt felhasználó
#386
akkor nezd meg az emailed ..nagymeno
Törölt felhasználó 2008. 06. 08. 23:55
Előzmény: #383  Törölt felhasználó
#385
Closingbell még egyszer : kérlek ne itt offolj. Köszönöm. A vallásokhoz ennek semmi köze.
Törölt felhasználó 2008. 06. 08. 23:53
Előzmény: #382  Törölt felhasználó
#384
Ez nem vitakultúra pénznyelő. Logikailag ez gyenge volt. Mint kiderült, egy kis suhanc véleményére alapozva idelinkelgetsz dolgokat.Ez off. Sehol sem szeretik.
Piszkíts ide ha ehhez van kedved. Serényen dolgozol a politikai vonalon. Most itt miért? Itt mi nem tetszik?

A tornádók egyre gyakoribbak hazánkban. ez tény. Most mit ágaskodsz? Hagyd már abba.
Törölt felhasználó 2008. 06. 08. 23:52
Előzmény: #382  Törölt felhasználó
#383
DLPH_ Szerintem is megbeszeltuk emailben, de arrol viszont nem tehetek,hogy mindent magadra veszel.

Neha azt hiszed, hogy Te vagy az uristen ezen a ki.... forumon.
Törölt felhasználó 2008. 06. 08. 23:49
Előzmény: #381  Törölt felhasználó
#382
Nem te mondod meg, hogy mikor, hová, mit írjak. Bármennyire is szeretnéd. De nincs kedvem tovább oktatni és vitakultúrára nevelni téged, aki büszke szokott arra lenni, és rendszerint kiemeli, hogy idősebb. A vitakultúra tekintetében szerintem ez inkább szomorú...
Törölt felhasználó 2008. 06. 08. 23:43
Előzmény: #379  Törölt felhasználó
#381
Pénznyelő rendben van. elmondtad a véleményed, ami egy huszonéves egyetemi hallgató véleménye akit indoknak idehoztál.Tanulmányainak köze nincs semmilyen meteorológiához, vagy klímakutatáshoz.Tudomásul vettem. Van még valami? Remélem nincs.

Nem érdekel pénznyelő, hogy mit gondolsz rólam. És sokkal rosszabbakat, de nem fárasztom magam azzal,hogy leírom.

Na még egyszer : a saját topikjaitokat offolgasssátok. Érthető ez? Nem vagyok kíváncsi a véleményedre. Nem azért, mert nem azonos az enyémmel, hanem mert nincs mögötte ész, logika, érvrendszer, Egy merő demagógia vagy úgy ahogy vagy. Ezért itt semmi keresnivalód.

Topik gazda

DLPH_
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek