Topikgazda: Törölt felhasználó 2007. 12. 27. 07:30

Olajsejkek vásárolják fel a világot  

Ugrás a cikkhez
Legalább napi egymilliárd dollárt pumpálnak a nemzetközi pénzügyi piacokra profitjaikból az olajexportőr országok az elkövetkező 5 évben, miközben az ázsiai jegybankok is aktivizálták magukat a kockázatosabb eszközkategóriák terén is. Ez a két gazdasági hatalom kiegészülve a hedge fundok és a private equity térhódításával letaszítják a trónról a hagyományosan legnagyobb tőkét koncentráló piaci szereplőket - jósolja a McKinsey egyik legfrissebb tanulmányában. A kutatóintézet szerint tehát a globális likviditás adott lesz az előttünk álló években, a kérdés csak az, mire használják majd azt fel az említett szereplők.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=5&i=91761
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 12. 28. 21:03
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#20
"A két megelőző hozzászólásból pedig adekvátan következik, hogy dlph sem szereti a demokráciát. Számára csak a jobboldali diktatúra lenne elfogadható.
Conqui "
"Kellemes ünnepeket és boldog új évet neked is dlph!!"

Mindez egymás után........ :DD

Konki, tudom, ezt is tanítják. Jó válasz volt, ekkora ökörségre amit írtál, érvek híján ez a szöveg most jól jött.

A felületes szemlélő egy békés keresztény erkölcsös jellemű embernek hisz, én meg itt
füstölgök ünnepekkor is ....ugye koma?

Irtsunk ki minden arabot, álügyvéd úr....

Nekem te ne kívángass semmit. Tartsd meg a rokonaidnak.
Törölt felhasználó 2007. 12. 28. 21:00
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#19
Egyiptom??
Hááát...
Persze ha igaz is, azt is az angolszászok csinálták.
Törölt felhasználó 2007. 12. 28. 20:54
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#18
Kellemes ünnepeket és boldog új évet neked is dlph!!
Törölt felhasználó 2007. 12. 28. 20:44
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#17
"Hát cetas most az egyszer rátapintottál a lényegre: az arabok nem akarják a demokráciát. Ellenkező esetben talán lenne legalább egy olyan arab állam, ahol demokrácia van. De per pillanat egy sincs ilyen."
Egyiptom.
Törölt felhasználó 2007. 12. 28. 20:43
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#16
Öcsisajt akkora baromságokat hordasz itt össze.....

Goj létedre folyamatosan zsidózol, erre már sokadszor figyelmeztetlek, hogy ne csinálj bohócot magadból,ebből számodra az következik, hogy én egy jobboladali diktatúrát szeretnék, nem pedig demokráciát.

Bammeg ...NO KOMMENT.Kezeltesd magad.
Törölt felhasználó 2007. 12. 28. 20:41
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#15
Iraknak módja lett volna meggazdagodni az olajából. E helyett fegyverekre és háborukra (Irán és Kuvait ellen) költött.
Sötét buta duma.
Mellesleg az Iraki olaj külföldi vállalatoknak való hozzáférési jogáról idén év elején vitatkozgattak, eredményt nem tudom. DE a mai Iraki állapotoknak semmi közük nincs ahhoz amit állítasz. Egyszerűen azért, mert jelenleg még minden csepp iraki olaj iraki tulajdonban van, és ez a helyzet már több, mint 30 éve.

Cetas, tudod ez egy nagyon jó tükör Neked.
Nem értesz semmihez, nem tudsz semmit, nincsenek információd a valóságról, de van merszed hülyeségeket pofázni.

Nagyon nagy nemzeti hőstet lenne, ha a hozzád hasonló élösködőktől végre megszabadítaná valaki a magyarságot.
Törölt felhasználó 2007. 12. 28. 20:04
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#14
A két megelőző hozzászólásból pedig adekvátan következik, hogy dlph sem szereti a demokráciát. Számára csak a jobboldali diktatúra lenne elfogadható.
Törölt felhasználó 2007. 12. 28. 20:01
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#13
"Lehet, hogy nem így van és az iraki nép csupán a megtestesült gonosz, akik nem akarják a demokráciát az "istennekse"."

Hát cetas most az egyszer rátapintottál a lényegre: az arabok nem akarják a demokráciát. Ellenkező esetben talán lenne legalább egy olyan arab állam, ahol demokrácia van. De per pillanat egy sincs ilyen.
Ők már csak milyenek: Mohamedet akarják, a többit leszarják.
Törölt felhasználó 2007. 12. 28. 19:56
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#12
... és most már az is egyértelmű, hogy dlph arab származású. Egyébként miért reagálna lóhalálában az e témában leírtakra, mikor meg önkéntes visszavonulást hirdetett a politikai topicokból, nem igaz?

Törölt felhasználó 2007. 12. 28. 11:00
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#11
""Hol tartanának az arabok, ha az iraki olajat nem vették volna el tőlük???" Pontosan ugyanott, mint most.
"Az amerikai hadsereg akkor veszi el az arabok olaját, amikor nem restelli..."
Sötét, buta, tájékozatlanság.
Olvas egy kis történelmet, tájékozódj. kanyisz"

Szvsz. Irak az olajnak köszönhetően éppen olyan gazdag, virágzó állam lehetne, mint Kuvait.. stb...
Miért nem fejlődik Irak, a "felszabadításuk" után miért harcolnak???
Egy magyarázata lehet: az olajukat idézőjelben írva, ellopják...
Kapnak érte "0,2" bányajáradékot "jogosan" és "tisztességesen".
Lehet, hogy nem így van és az iraki nép csupán a megtestesült gonosz, akik nem akarják a demokráciát az "istennekse"...
Törölt felhasználó 2007. 12. 27. 22:46
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#10
"Hol tartanának az arabok, ha az iraki olajat nem vették volna el tőlük???" Pontosan ugyanott, mint most.
"Az amerikai hadsereg akkor veszi el az arabok olaját, amikor nem restelli..."
Sötét, buta, tájékozatlanság.
Olvas egy kis történelmet, tájékozódj.
Törölt felhasználó 2007. 12. 27. 22:40
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#9
Olajsejkek vásárolják fel a világot már 35 éve (némi megszakitásokkal), mi ebben a hír?
Törölt felhasználó 2007. 12. 27. 21:45
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#8
Amúgy ne félj semmitől, bátorság Konki....ha érted mire gondolok...
Törölt felhasználó 2007. 12. 27. 21:44
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#7
"Hát nem megmondtam már korábban, hogy nem a zsidóktól kell félni...?!!
Conqui "

Neked meg azt tanácsolom amit eddig, goj létedre állandóan zsidózol , ne égesd már magad.
Törölt felhasználó 2007. 12. 27. 21:42
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#6
Ha vki azt hiszi, hogy ettől majd szépen übergigabrutálmegabull lesz, sztem erősen téved.
Törölt felhasználó 2007. 12. 27. 20:54
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#5
Nem tudom te hogy vagy vele, de a munka nélkül milliárdossá vált olajsejkeket egy cseppet sem tudnám sajnálni.
Törölt felhasználó 2007. 12. 27. 20:26
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#4
Dehogynem.
Sima játékpénzt kapnak az olajukért. Akkor szakad össze amikor csak a zsidók úri kedve úgy tartja. Igaz ez az összes hitelpénzre is csaknem az egész Földön.
Törölt felhasználó 2007. 12. 27. 14:19
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
"Olajsejkek vásárolják fel a világot
Hát nem megmondtam már korábban, hogy nem a zsidóktól kell félni...?!! Conqui"

Na, ebből balhé lesz... :)))
Hol tartanának az arabok, ha az iraki olajat nem vették volna el tőlük???
Különben nem kell murgázni.
Az amerikai hadsereg akkor veszi el az arabok olaját, amikor nem restelli...
Törölt felhasználó 2007. 12. 27. 12:16
Előzmény: #1  portfolio
#2
Hát nem megmondtam már korábban, hogy nem a zsidóktól kell félni...?!!

Topik gazda

Conqui
1 1 1

aktív fórumozók