Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 01. 06. 17:05

Exbus2007  

Üdv Mindenkinek forumozok



Gondoltam inditok egy topicot mert nagyon a feledés homályába merült ez a papir, pedig nagy dolgok készülõdnek a háttérben....


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 08. 30. 20:28
Előzmény: #439  Törölt felhasználó
#440
nem lehet hogy egonnak az fhb-ra kellett a pénz?
Törölt felhasználó 2007. 08. 30. 19:26
Előzmény: #437  Törölt felhasználó
#439
"Ezen kívül marad az Exbus és a Synergon, amelynek a tulajdonosi struktúrájában nincs semmiféle átfedés (még baráti sem), "

Majd lesz, ha az Aegon kiszáll. :-)
Törölt felhasználó 2007. 08. 30. 19:15
Előzmény: #436  Törölt felhasználó
#438
na, igen. Rég volt.
Törölt felhasználó 2007. 08. 30. 19:15
Előzmény: #433  Törölt felhasználó
#437
Ja, és miért vesz egy részvényalap olyan cég részvényeiből, ami államkötvénnyel van tele? Alapok alapja konstrukció? Na jó de mindezt eszközérték felett tartani?
Törölt felhasználó 2007. 08. 30. 19:13
Előzmény: #435  Törölt felhasználó
#436
buxer, a portugál anyósod, én is emléxem
Törölt felhasználó 2007. 08. 30. 19:05
Előzmény: #434  Törölt felhasználó
#435
A Portugál figyel mindenre...
Törölt felhasználó 2007. 08. 30. 19:03
Előzmény: #430  Törölt felhasználó
#434
Buxer, örülök, hogy itt látlak. :-) Hogy mi lesz idén, az elsősorban attól függ, hogy maradt-e még befektetni való tőkéje az eco iránt annak idején érdeklődő külföldi illetőségű finánctőkésnek. Vele te vagy kapcsolatban. :-))
Törölt felhasználó 2007. 08. 30. 18:58
Előzmény: #432  Törölt felhasználó
#433
Én azért hosszabb időtávot figyelek visszamenőleg. Egy lezárt és hasonlóan érdekes tranzakció a múltból az Econet. Ugyanilyen illikvid, de sokkal bizonytalanabbul megitélhető értékű cég volt akkoriban, mint most az Exbus. Aegon vett, Aegon eladott.

De visszatérve az Exbusra, miért nem szállt ki 132 forinton, és miért nem jelenti be, amit be kellene? Háttérmegállapodás híján ilyet épeszű alapkezelő nem kockáztat.
Törölt felhasználó 2007. 08. 30. 17:40
Előzmény: #429  Törölt felhasználó
#432
Tudtommal az Aegonnak 3 nagyobb részvénypozíciója van/volt, az EXBUS, a Synergon, és az Állami Nyomda.
Az utóbbi cca 30%, ez a legnagyobb, és nem változott már egy ideje, tehát fura lenne kijelenteni, hogy

"idővel aztán az Aegon nyomtalanul el is tűnik ezen cégek tulajdonosi struktúrájából."

Ezen kívül marad az Exbus és a Synergon, amelynek a tulajdonosi struktúrájában nincs semmiféle átfedés (még baráti sem), úgyhogy nem igazán értem hogy lehet azt kijelenteni,hogy

"(az Aegon) gyakran bukkan fel 5 százaléknál nagyobb tulajdonosként olyan cégekben, amelyekről aztán tudható (de hivatalosan nem mindig derül ki), hogy egy bizonyos üzleti kör felvásárlási célpontjaivá váltak."

mivelé eddig 3 nagy pozíció volt csak ha jól emlékszem, amiből még 2 megvan, tehát a gyakran egy érdekes megállapítás, és jelző, nem?

Milyen múltbeli példák voltak, én nem emlékszem?
kissherceg 2007. 08. 30. 17:31
Törölt hozzászólás
#431
Törölt felhasználó 2007. 08. 30. 17:29
Előzmény: #429  Törölt felhasználó
#430
Szia! Van egy kisdugi pénzem. Írd le nekem, hogy mi lesz itt az idén mert gyönyörűen kattog a ticker... Beszállnék.
Törölt felhasználó 2007. 08. 30. 16:45
Előzmény: #428  Törölt felhasználó
#429
Kedves Topkaiser!

Csak azért hívom összeesküvéselméletnek, mert ha valaki tovább megy az események utólagos megmagyarázásánál, arra előbb-utóbb úgyis rásütik, hogy összeesküvéselméletet gyárt. Valójában a tények megfigyeléséről, az információk rendszerezéséről és az események további lehetséges kimeneteleinek valószínűsítéséről van szó korábbi analógiák figyelembevételével. Én így keresem a pénzt.

Az Aegon részvényalapjának esetében azt figyeltem meg, hogy gyakran bukkan fel 5 százaléknál nagyobb tulajdonosként olyan cégekben, amelyekről aztán tudható (de hivatalosan nem mindig derül ki), hogy egy bizonyos üzleti kör felvásárlási célpontjaivá váltak. (Az üzleti kört és az érintett cégeket szándékosan nem nevesítem, mert ellenkezne az érdekeimmel.) Idővel aztán az Aegon nyomtalanul el is tűnik ezen cégek tulajdonosi struktúrájából. Ennek alapján azt feltételezem, hogy az Aegon alapja strómanként és finanszírozóként segíti ezeknek a cégeknek a titokban történő felvásárlását előre meghatározott árfolyamnyereség fejében.

Az Exbus esetében ezt a feltételezésemet az is alátámasztja, hogy ennyire illikvid cégben nem szokott egy magyar részvényalap 6 százalékos részt venni, de ha mégis megtette, kérdéses, hogy a cég reális értékét minden tekintetben meghaladó 132 forintos nyilvános vételi ajánlatba miért nem adta bele a részvényeit. Nem vagyok most naprakész a törvényi háttérben és az Aegon alapok kezelési szabályzatában, de már azt is furcsállom, hogy egy likvidnek nem minősülő részvényből vásárolhat egyáltalán. Nem feltételezem, hogy szabálytalan, amit csinál, bár az 5 százalékos küszöb alá csökkenést kétségtelenül elmúlasztották bejelenteni, ez is egy kisebb súlyú szabálytalanság.

Egyébként éppen azért vetettem fel ezt a témát itt, mert láttam, hogy érdeklődsz a topik iránt, és úgy tudom, hogy az átlagosnál nagyobb a rálátásod az Aegon alapokra.
Törölt felhasználó 2007. 08. 30. 15:02
Előzmény: #424  Törölt felhasználó
#428
inflexio,

"Az Aegon szerepére és motivációjára megvan az összeesküvéselméletem, nemcsak ebben a cégben, hanem több másikban is. És ezekben a cégekben van más közös is, nemcsak az Aegon időleges szerepvállalása."

Előrebocsátva hogy jellemzően nem hiszek az összeesküvéselméletekben, ez a beírás felkeltette az érdeklődésemet, őszintén. Kifejtenéd bővebben?
Jovi 2007. 08. 30. 14:41
Előzmény: #426  Törölt felhasználó
#427
Lassan elül a pánik. Szerintem a tegnapi és a mai vevők tudhatnak valamit.Nem sikerült néhány fórumozónak 100-ig lebeszélni az árfolyamot.
Törölt felhasználó 2007. 08. 30. 13:46
#426
szerintem az is jól jár még, aki most veszi 122-125Ft-os áron...
Törölt felhasználó 2007. 08. 30. 13:23
Előzmény: #396  Törölt felhasználó
#425
115 körül jól járt aki vett ma.
Törölt felhasználó 2007. 08. 30. 13:19
Előzmény: #418  Törölt felhasználó
#424
Pénznyelő, Korányiéknak már
biztos a többségük, úgyhogy emiatt már nem kell értékén felül vásárolni a részvényeiket. Nem beszélve arról, hogy közgyűlési határozat rögzíti a további tervbe vett tőkeemelések mértékét és ütemét. Amíg a saját tőke magasabb a jegyzett tőkénél, nem éri meg nekik piacon venni, mert tőkeemeléssel olcsóbban növelhetik a részüket.

Az Aegon szerepére és motivációjára megvan az összeesküvéselméletem, nemcsak ebben a cégben, hanem több másikban is. És ezekben a cégekben van más közös is, nemcsak az Aegon időleges szerepvállalása.
Törölt felhasználó 2007. 08. 30. 12:37
Előzmény: #422  Törölt felhasználó
#423
Nem bántottál meg, persze, hogy speki vagyok. De abból az idealista fajta, vagyis elsősorban ember vagyok, és csak utána speki. A fórumon leírt véleményem mindig őszinte, elsősorban akkor írok, ha úgy érzem, hogy valakik gátlástalanul ki akarják használni az átlag spekik butaságát, hiszékenységét. Más kérdés, hogy van, amikor nem írok, mert ellenkezik az érdekeimmel. Például amikor az Exbust elkezdtem gyűjteni két hete a közgyűlési előterjesztés megismerésekor, ezt nem vertem nagydobra, mert annyira kevés volt az eladó, hogy ezzel a saját vásárlásaim sikerét veszélyeztettem volna.

Nálam az üzleti korrektség presztízskérdés, úgy érzem elég jó vagyok ahhoz, hogy szemétkedés nélkül is sokat keressek.
Törölt felhasználó 2007. 08. 30. 12:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#422
Nem akartam megbántani,de észrevettem az utóbbi időben a beírásaival erősen befolyásolja az árfolyamokat.Az Exbus esetében is megpróbálja 100 ft. alá értékelni a papírt.Inflexio, bocsánat ha megbántottalak,de én így érzem.
kissherceg 2007. 08. 30. 12:12
Törölt hozzászólás
#421

Topik gazda

norish24
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek