Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 01. 06. 17:05

Exbus2007  

Üdv Mindenkinek forumozok



Gondoltam inditok egy topicot mert nagyon a feledés homályába merült ez a papir, pedig nagy dolgok készülõdnek a háttérben....


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 03. 14. 10:00
Előzmény: #58  Törölt felhasználó
#60
Inflexio
Ez nem annyira lényeges, mert bármikor tovább felezheti a névértéket például 28 forintra és akkor az adott pillanatban pont annyi lesz a minimum tőkeemelés értéke.
Törölt felhasználó 2007. 03. 14. 09:56
Előzmény: #58  Törölt felhasználó
#59
Köszi, hogy kiegészítetted, igen, ezt kihagytam, ez elég fontos info.
Törölt felhasználó 2007. 03. 14. 09:51
Előzmény: #57  Törölt felhasználó
#58
Egy lényeges változás azért történt. Eddig minimum 112 forinton lehetett benne tőkét emelni, mostantól minimum 56 forinton. Szerintem ez a lényeg.
Törölt felhasználó 2007. 03. 14. 09:43
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#57
Köszönöm. Erről van szó az exbus esetében. Személy szerint optimista vagyok a céget illetően. Igaz hogy még mindössze ötszázezerért mertem belenyúlni, majd emelkedhet még ez az összeg. Kiegészítésem penznyelo általános tőkeleszállítási magyarázotához került kiegészítésnek.
Törölt felhasználó 2007. 03. 14. 09:36
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#56
Az, hogy egy részvényre mi van ráírva irreleváns. Lehetne 1 Ft is a névértéke, teljesen mindegy. A részvény értéke a vállalat értéke osztva a részvénydarabszámmal. Mivel egyik sem változott, így a részvények értéke sem változott önmagában a névértékváltoztatástól. Számít-e pl, hogy a MOl névértéke 1000? Nem. Egy szám, ami a részvényen szerepel, ennyi csak, nincs jelentősége.
Törölt felhasználó 2007. 03. 14. 09:35
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#55
Tehát, a jegyzett tőke leszállítása követi a sajáttőke csökkenését, kvázi beismeri a cég a tőkevesztést a cég értékének vesztését. Ez a lényege.
Az exbus esetében teljesen másról van szó, a céget fel lehet úgy fogni mint egy start-up cég. A cég profilját most alakítják ki, a tulajdonosi kör számomra garancia arra hogy nagy durranás is lehet belőle.
Törölt felhasználó 2007. 03. 14. 09:23
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#54
penznyelo

"Az alaptőkeleszállításkor marad a részvényszám, a jegyzett tőke csökken. Ez már változás. De ettől önmagában a cégben lévő érték változatlan, hiszen a saját tőke változatlan marad"
Ez a ritka eset, az alaptőkét akkor szokták leszállítani amikor a sajáttőke a törvényi mértéket meghaladóan csökken a jegyzett tőke alá.(G.T.) A cégbíróság felszólítja a céget, hogy rendezze a sajáttőke helyzetét , erre egy megoldás a jegyzett tőke leszállítása.
kurazsi-mama
kurazsi-mama 2007. 03. 14. 08:41
#53
Penznyelo!
Köszi a kimerítő választ.
Törölt felhasználó 2007. 03. 14. 00:48
Előzmény: #50  PImre
#52
PImre, csak gondoltam szólok, hogy aki megvette azt a közel 1 mill. darabot 112-n az - az Exbus korábbi bejelentései szerint - nem szavaz(hat)ott. Hígitás lesz a következő lépés valahol zártkörű tőkeemelésekkel valahol 56 és az Exbus készpénzértékének + kb. 200e USD értékű részvényportfóliójának egy részvényre eső értéke (80-90Ft?) közötti árfolyamon.
akpo 2007. 03. 13. 23:14
Előzmény: #50  PImre
#51
Szinte koztudott volt, hogy ez lesz, sztem dramai valtozas nem lesz az arfolyamban.
PImre 2007. 03. 13. 23:09
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#50
penznyelo, egyetértünk, én is hasonlót mondtam. Egyetlen dolog gondolkoztat el. Egy hete valakik megvettek közel 1 millió részvényt 100 milliós értekben. Miért hoznának most meg egyhangúan egy olyan döntést, amely a frissen kibocsátott részvények értékét felezi?
Egy érv önmagam ellen: Annakidején hasonlókat gondoltam az Econet sorozatos tőkeemeléseinél, mégis végig kellett néznem az árfolyam csökkenését 100 feletti értékről 50 Ft alá, aztán jó kétéves nyűglődédét ezen a szinten.
Törölt felhasználó 2007. 03. 13. 22:14
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#49
természetesen van hírértéke az Exbus-nál ... majd holnap kiderül mekkora és milyen irányban.
Törölt felhasználó 2007. 03. 13. 20:47
Előzmény: #46  PImre
#48
PImre, kurazsi-mama, ne keverjük a dolgokat.
- FHB esete részfényfelosztás. Ekkor a jegyzett tőke ugyanannyi marad (és más mérlegtétel sem változik), a névérték lesz kisebb (mondjuk a 10-ede) és ezzel együtt a részvényszám ugyanennyivel szorzódik. Semmi, de semmi nem változik a cégnél ettől. (ennek a fordított esetét csinálta a Humet, amikor hozzátettek egy 0-át a papírokhoz, a részvényszám letizedelődött, a névérték szorzódott).
- Az alaptőkeleszállításkor marad a részvényszám, a jegyzett tőke csökken. Ez már változás. De ettől önmagában a cégben lévő érték változatlan, hiszen a saját tőke változatlan marad, a cégben ugyanazok az eszközök, értékek maradnak (a negatív eredménytartalék csökken a jegyzet tőke csökkenése mellett), ez főleg technikai illetve jogi kérdés. Annyiban szokott rossz lenni, hogy nincs túl jó üzenete, nem a jó cégek szoktak tőkét leszállítani. De hát az Exbusnál nincs hírértéke.
csuloktata 2007. 03. 13. 20:46
Előzmény: #46  PImre
#47
Nem a Reál lopakodik be a tőzsdére?
PImre 2007. 03. 13. 20:36
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#46
Azért most jó lenne egy hozzáértő. Saját laikus értelmezésem szerint nem befolyásolhatja az árfolyamot a névérték változása, hiszen az árfolyam egyik meghatározója - az egy részvényre jutó nyereség - változatlan, hiszen nem csökkent a darabszám. Azt nem tudom, miért volt szükséges a jegyzett tőke csökkentés. Írták, de nem értek hozzá, és nem tudom megítélni. Remélem, csak technikai jellegű a dolog.
kurazsi-mama
kurazsi-mama 2007. 03. 13. 19:05
#45
Köszi Kata!
Törölt felhasználó 2007. 03. 13. 18:50
Előzmény: #43  kurazsi-mama
#44
nem lett se több se kevesebb a db - szám, csak az értéke csökken
de attól akár még tarthatja is, meg fel is mehet a piaci ár:))
a részvények általában nem a névértéken forognak
kurazsi-mama
kurazsi-mama 2007. 03. 13. 18:46
#43
Most akkor fele annyit ér, vagy kétszer annyi részvényem lett?
Lehet, hogy hülye kérdés de az FHB-nál már jártam egyszer úgy, hogy tizedelték és akkor a részvényeim száma tízszereződött.
Törölt felhasználó 2007. 03. 13. 18:12
Előzmény: #41  kurazsi-mama
#42
56-ra leszállítva (BÉT)
kurazsi-mama
kurazsi-mama 2007. 03. 13. 18:09
#41
Kata! Még nabiként vettem én is 129-ért de már bánom, hogy 149-ért nem adtam. Most már csak csücsülök és reménykedek.

Topik gazda

norish24
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek