Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 02. 20. 22:32
Előzmény: #519  Törölt felhasználó
#520
"A Novotrade Nyrt Igazgatótanácsa közli, hogy Társaságunk egyik részvényesét és magát a Társaságot is érintő fenyegető és rágalmazó internetes levelek érkeztek a Társaságunkhoz, partneri körünkhöz, banki kapcsolatainkhoz és a hatóságokhoz is. Ezen valótlan tartalmú levelek fő részvényesünk korábbi munkavállalójától származnak, akit a Liechtensteini Hercegi Bíróság 2006. november 17-én kelt végzésében eltiltott ettől a tevékenységtől, majd a Fellebbviteli Bíróság 2007. január 24-én ezt a döntését megerősítette. Tekintettel arra, hogy a tiltás ellenére az illető volt munkavállaló tevékenységét nem szüntette be, az Igazgatóság megteszi a szükséges lépéseket."
Törölt felhasználó 2007. 02. 20. 22:16
#519
Sziasztok!

Megjelent egy hír a bet.hu-n még tegnap.
A hírt nem kívánom beírni ide, mindenki elolvashatja a fent említett honlapokon.

Forrás: bet.hu, novotrade.hu

Szubjektív véleményem:
A Társaság számára olyan tekintetben pozitív a hír, hogy sikerült a jó hírnevét megvédeni az alaptalan rágalmaktól. Erről jogerős ítélet is született a tájékoztató szöveg értelmezése alapján.
Egyébként pedig eléggé sajnálatos az egész eset, mármint, hogy egyesek (a volt munkavállaló) így próbál elégtételt venni valós, vagy vélt sérelmein - A Bírósági ítélet elmarasztalta az illetőt.

A pillanatnyi kisebb árfolyamcsökkenések engem nem zavarnak, hisz úgy is hosszabb távra fektettem be a teljes alaptőkém.
Szeretek kockáztatni és ez egy izgalmas részvény. :-)

Hamarosan jönnek a hírek!

Jó éjt mindenkinek!

Törölt felhasználó 2007. 02. 20. 12:31
#518
nevetséges,bár szépen kerestem vele,ez volt az egyeteln szuper
vétel kb 600-on remélem
Monster 2007. 02. 20. 12:27
Előzmény: #516  Törölt felhasználó
#517
Jó:)
Idejében majd beállok én is:)
Törölt felhasználó 2007. 02. 20. 12:02
Előzmény: #515  Monster
#516
Idejében beállok , attól te ne félj:-)
Monster 2007. 02. 20. 12:01
Előzmény: #514  Törölt felhasználó
#515
Állj be vételre, hátha teljesül:)
Törölt felhasználó 2007. 02. 20. 11:59
Előzmény: #510  Törölt felhasználó
#514
FIGYELEM!
A PAPÍRNAK VÉGE,
DE (a változatosság kedvéért:-)))
aggodalomra semmi okotok!
Én hajlandó vagyokm akár 50.000 darabot is venni 100 körül...:-)))
Törölt felhasználó 2007. 02. 20. 11:59
Előzmény: #510  Törölt felhasználó
#513
FIGYELEM!
A PAPÍRNAK VÉGE,
DE (a változatosság kedvéért:-)))
aggodalomra semmi okotok!
Én hajlandó vagyokm akár 50.000 darabot is venni 100 körül...:-)))
Törölt felhasználó 2007. 02. 20. 11:45
Előzmény: #511  Törölt felhasználó
#512
Tőkét :)
Törölt felhasználó 2007. 02. 20. 11:44
Előzmény: #510  Törölt felhasználó
#511
Sajnos igen csak le akarja nyomni az árat a cégvezetésL persze mért is akarna magasabb áron tökét emelni mint a kötelezően előirt.
Törölt felhasználó 2007. 02. 20. 11:38
#510
Hi!

Én majd 101-nél veszek BB! Úgylátom a vételi oldal kezd kiürülni... De azért 100-ért van benn egy "komoly" vevő :)

Okosabbja erre már rájött 3 hónappal ezelőtt. Meg arra is hogy kissé fanatikus vagy a papírral kapcsolatban...

Monster 2007. 02. 16. 17:16
Előzmény: #508  Törölt felhasználó
#509
Igazad van BB, hogy uncsi egy kicsit, hogy folyton ugyanaz megy, és tényekről, hírekről kellene beszélni.
De sajna ilyenek mostanában nem voltak, így marad a szerintem jó - szerintem nem játék:)
Törölt felhasználó 2007. 02. 16. 16:54
#508
Bocsi mindekitől, előbb lemaradt a hozzászólás Tárgyának a vége.

Üdv. BB
Törölt felhasználó 2007. 02. 16. 16:46
#507
Sziasztok!

Mercurius Te egy vicces emberke vagy!
Nem akarsz saját show-műsort is csinálni?
Én is beszállnék, majd leszek a műsor producere és rendezője is. :-)

Komolyra fordítva a szót:
Szerintem annak nincs sok értelme, hogy mindig ugyanarról beszélgetünk, vitázunk itt a topicban.
Tipikus Genesis-topic szindróma:
Bármelyik kételkedő, vagy érdekődő
(pl. Monster) elmondja ezredszer is, hogy szerinte nem lesz 2000 Ft körül az árfolyam és ezen a szinten marad még jóideig, erre valamelyik befektető, részvényes (hogy kritizáljam saját magam is, pl. BB24) azon véleményének ad hangot, márpedig jóval 2000 Ft fölött lesz az árfolyam.

Szerintem ennk a vitának nincs sok értelme, elég egyszer is ezt leírni. Nem gondoljátok?
Csak időpazarlás ugyanazokat leírni!

INKÁBB A TÉNYEKRE, HÍREKRE, INFÓKRA, STB. HAGYATKOZZUNK!!

1. AKI TUDATOS GENESIS-BEFEKTETŐ ÉS NEM RÖVID TÁVRA VETTE A RÉSZVÉNYT, AZ ÚGY SEM FOGJA ELADNI CSAK AZÉRT, MERT 1-2 NEGATÍVABB, ÁRFOLYAMCSÖKKENÉST JÓSLÓ VÉLEMÉNY JELENIK MEG ITT A FÓRUMBAN.

FORDÍTVA IS IGAZ A HELYZET:

2. AKI MEG ÚGY SEM HISZ A JÖVŐ BEFEKTETÉSÉBEN, VAGY TÚL KOCKÁZATOSNAK TARTJA JELENLEG, AZ MEG ÚGY SEM FOG AZÉRT GENESIS-BE FEKTETNI, MERT JÓNÉHÁNYAN POZITÍVAN, ELÉG OPTIMISTÁN ÍRNAK BE A TOPICBA. (PERSZE SOK ESETBEN REÁLIS VÉLEMÉNY IS MEGJELENIK!)

A SZEKPTIKUSOK EGY RÉSZE A GYÁR MEGÉPÜLÉSE UTÁN, NYERESÉGES TERMELÉS ESETÉN VENNE RÉSZVÉNYT.
MÁSOK PEDIG MÁR ELŐBB IS, FŐLEG ÚJ HÍREK ISMERETÉBEN.

A RÖVID TÁVON SPEKULÁLÓKNAK, KERESKEDŐKNEK NEM VALÓ EZ A RÉSZVÉNY!!
CSAK JÓTANÁSKÉNT MONDOM.
(ETTŐL MÉG VEHETNEK, LEGFELJEBB BUKNAK RAJTA, HA ROSSZKOR SZÁLLNAK BE.)

EZ EGY IGAZI BEFEKTETÉSI LEHETŐSÉG!

MINDENKI EL TUDJA A TÉNYEK, INFÓK, STB. ISMERETÉBEN DÖNTENI, HOGY BESZÁLL-E EZEN GIGAPROJEKTBE KÖZÉP-ÉS HOSSZABB TÁVON.

EGYESEK INKÁBB A GENESIS MELLETT DÖNTENEK, MÁSOK PEDIG INKÁBB RÖVID TÁVÚ SPEKI ÉS ELÉGGÉ OROSZ RULETTES PAPÍROK MELLETT DÖNTENEK
(PL. HUMET-SAJNÁLATOS AMI MA TÖRTÉNT A HUMETRE RÁUGRÓ KISBEFEKTETŐKKEL, SPEKIKKEL....ZÁRÓJELBEN JEGYZEM MEG MÍG EGYESEK A GENESIS-T KÁRHOZTATJÁK ÉS KIKIALTJÁK EGY ELÉG SPEKULATÍV RÉSZVÉNYNEK, ADDIG PL. A HUMETET AZ EGEKBE MAGASZTLJÁK A MESTERÜKKEL ÉS GÁTLÁSTALAN MÓDON RÁVESZEK A SZEGÉNY KISBÜFIKET VÉTELRE, MÍG IDŐBEN ELADJÁK..)

EBBEN A TOPICBAN SENKI SEM VESZ RÁ SEKIT GENESIS-VÉTELRE, AZONBAN A SZUBJEKTÍV AKÁR POZITÍV, AKÁR NEGATÍV VÉLEMÉNYEKNEK HELYE VAN TERMÉSZETESEN!

ÉN MOSTANTÓL TÖBBNYIRE AKKOR FOGOK ITT HOZZÁSZÓLNI, HA VALAMI ÚJ ÉRDEKES WEBLAPOT TALÁLTAM, AMI A NAPENERGIÁVAL KAPCSOLATOS, VAGY BÁRMI FONTOSRA BUKKANTAM A NETEN EZÜGYBEN.
SEGÍTEM AZ ÉRDEKLŐDŐK ELIGAZODÁSÁT CIKKEKKEL, HONLAPOKKAL.

SZERINTEM AZ AZ IGAZÁN JÓ, AMIKOR MINDEN ÚJ BEFEKTETŐ ÖNÁLLÓ DÖNTÉST TUD HOZNI AZ INFÓK, TÉNYEK ISMERETÉBEN ÉS NEM HALLGAT A TÚL NEGATÍV, VAGY TÚL POZITÍV EGYÉNI VÉLEMÉNYEKRE, CSAK SAJÁT MAGÁRA, SAJÁT ESZÉRE, KÉPESSÉGEIRE ÉS MEGÉRZÉSEIRE!
PERSZE AZÉRT MEG LEHET HALLGATNI MÁSOK VÉLEMÉNYÉT IS, TÖBBFELŐL TÁJÉKOZÓDNI, HÁTHA VALAKI MOND VALAMI OKOSAT IS, DE A VÉGSÖ DÖNTÉST A TÉNYEK, HÍREK, SZAKMAI ÍRÁSOK, CIKKEK, STB. ALAPJÁN KELL MEGHOZNI!

LEGYEN EZ A TOPIC EGY IGAZI SZAKMAI, OBJEKTÍV ÉS REÁLIS TOPIC EZENTÚL!
NE HASONLÍTSON MÁS TOPICOK, SOKSZOR SZÍNVONALTALAN ÓVODAI SZINTŰ CSEVEJEIRE!
CSAK SZÉT KELL NÉZNI EGYES TOPICOK KÖZÖTT ÉS MINDENKI LÁTHATJA AMIRŐL BESZÉLTEM.
KICSIT EMELKEDJÜNK MÁR MAGASABB SZÍNVONALRA!
AKI MEG BUTASÁGOKAT, KISDED OVIS VÉLEMÉNYT ÍR IDE BE, ARRA NEM ÉRDEMES REAGÁLNI!

ENNYIT SZERETTEM VOLNA MONDANI.

TUDATOS BEFEKTETŐ VAGYOK, VÁROK AKÁR 2-3 ÉVET IS, IDŐ, MINT A TENGER.
NEM SIETTET SENKI, A PROJEKTHEZ IDŐ, KITARTÁS ÉS TÜRELEM KELL.

KELLEMES HÉTVÉGÉT KÍV. MINDENKINEK!

P. S.: EZENTÚL RITKÁBBAN FOGOK E TOPICBA BEÍRNI, AKKOR IS FŐLEG OBJEKTÍV DOLGOKKAL KAPCSOLATBAN SZÓLOK MAJD HOZZÁ, NEM KÍVÁNOK BESZÁLLNI AZ ÉRTELMETLEN VITÁKBA
(PL. FOLYAMATOS VITA AZ ÁRFOLYAMOKRÓL)

Törölt felhasználó 2007. 02. 16. 02:03
#506
És a jó hírt még nem is mondtam! A megvett telkeken, amíg nem kezd épülni a gyár kempinget nyit a cég, hogy addig is profitot termeljen. Állítólag a részvényesek kedvezményes áron juthatnak helyekhez. Én már lefoglaltam a hot-dog-os lakókocsimnak a placcot!

Fog ez menni...
Törölt felhasználó 2007. 02. 16. 02:00
#505
Sziasztok!

ÚJ HÍR!

Holnap kijön a névváltoztatás! Nagy meglepetés lesz, mert nem Genesis lesz az új név, hanem APOCALIPSIS!!!

A hír még nem lett teljesen leárazva!
Monster 2007. 02. 15. 21:59
Előzmény: #503  Törölt felhasználó
#504
Igen, azt mondtam, hogy ha lemegy pár százast még, akkor csak a tervekre megérheti megvenni, hisz 1000 környékére visszahúzhatják gyár nélkül is, ahogy eddig is tették, és az már azért duplázás környéke 500-ról.
1000 környékéről viszont nem hiszem, hogy eredmények nélkül továbbmenne jelentős mértékben.
Azt viszont továbbra sem értem, hogy a névváltoztatásnak miért kéne árfolyamemelkedést generálnia:)
Törölt felhasználó 2007. 02. 15. 21:51
#503
Sziasztok!

Igaz esett az árfolyam, de úgy tűnik a 870-880 Ft-os szint megfogta a részvényt. Mondtam én pár napja, hogy 880 Ft körülre eshet legrosszabb esetben. Napközben volt 830 Ft is, de itt csak egy 40 db-os kötés erejéig tartókodott az árfolyam, szerencsére. :-)
Ha meg véletlen tovább esik az árfolyam, akkor sincs semmi baj, legalább lehet még olcsón venni. Én szívesen megveszem a pánikolók részvényeit! Nyugodtan adják el azok, akik bizonytalanok és nem hisznek a komolyabb emelkedésben még ebben az évben! :-)

Monster: Te elég jópofa fickó vagy. Egyik hozzászólásodban még azt mondod, hogy menjen le még pár száz Ft-ot az árfolyama, és még így is megéri venni, hogy nincs kész a gyár, utána meg (mostani hozzászólásom előtt közvetlenül) azt írod, hogy nem éri meg lekötni a pénzüket a Genesis-részvényeseknek.

Szerintem mindenki olyan részvénybe fektet, amilyenbe akar!
Mindenki tud önállóan dönteni!!
Az árfolyam nem fog lemenni 500 Ft-ig!!!
Brhogyan is szeretnék ezt egyesek!! Itt 800-1000 Ft között marad pár napig még lehet, utána meg biztos jön már a névváltoztatás is, mely árfolyamemelkedést generál.
Nem azt mondom, hogy egyből felmegy 2000 Ft-ig, de pár %-os emelkedés benne lesz.

A Genesis-befektetők egy jelentős része pedig tudatosan döntött e részvény mellett....ők akkor sem fogják eladni, ha pillanatnyilag kicsit gyengélkedik az árfolyam.

Az ilyen napokat, mint a mai, nyugodtan nevezhetjük átmeneti, kissé beteg állapotnak.
Még tél van, a Genesis is elkapott egy kisebb megfázást. Influenzának nem nevezhető, azonban hamarosan ismét felépül és erősebb lesz, mint valaha!!
..., mint egy bika! :-)) SUN -BULL! :-)
Így írható le a mostani helyzet szimbolikusan.

Az ERŐ VELÜNK VAN TESTVÉREIM!
GENESIS-BEFEKTETŐK!!

MI BEFEKTETŐK VAGYUNK, RÉSZVÉNNYELRENDELKEZÜNK!
MÍG PONT AZOK PRÓBÁLNAK KIOKTATNI MINKET, HOGY MIÉRT NEM JÓ BEFEKTETÉS EZ, AKIK EGY DB RÉSZVÉNNYEL SEM RENDELKEZNEK!

MINDENKI CSAK A SAJÁT MEGÉRZÉSEIRE, ESZÉRE, TUDÁSÁRA HALLGASSON!!

Szép álmokat mindenkinek!

Üdv. BB
Monster 2007. 02. 15. 21:05
Előzmény: #501  Törölt felhasználó
#502
Foglar, ebben egyetértek, 2008-ban.
De addig sztem felesleges lekötni a pénzt, mert addig szignifikáns emelkedés nem lesz benne.
Törölt felhasználó 2007. 02. 15. 20:41
#501
A pesszimista nem veszít sokat de nem is nyer. A Novi volt már ettől sokkal rosszabb is, nekem 1100-ról van pakkom de nem aggódom, jó pénz lesz ez 2008-ban. A névváltozás amúgy nem fog csodát tenni, de ha kész a gyár akkor.....

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek