Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
exmnbs1 2010. 04. 06. 09:03
Előzmény: #98513  Törölt felhasználó
#98520
a személyeskedés jöütt ismét a borzalmas jelentésekre és arra a hírre, hogy az Amatos technológiás zászlóhajó fizetésképtelen

Ezekről szólt a 24 beírás

exmnbs1 2010. 04. 06. 08:57
Előzmény: #98513  Törölt felhasználó
#98519
-1.8 mrd immár a veszteség,(((((((

Törölt felhasználó 2010. 04. 06. 08:09
Előzmény: #98517  Törölt felhasználó
#98518
hi beteg!
Törölt felhasználó 2010. 04. 06. 07:56
Előzmény: #98516  Törölt felhasználó
#98517
ez az ex vagy kicsoda, szenved mint a faba szorult fereg...felvett nagy short poziciot aztan vergodik mint a kutya! gyava egy alaknak tunik az biztos!!
Törölt felhasználó 2010. 04. 06. 05:39
Előzmény: #98515  Törölt felhasználó
#98516
Én azért kezdtem tözsdézni , hogy a gyerekek ne a melós valóságban éljenek most már hozzák a kis zseb pénzüket és mondják telkot vegyek meg genit .Telkot az oszti miatt Genit a jövő junius 30-ig történő tökeemelés miatt . Azt az energiát amit el pazarolsz fordithatnád elemzésekre oktatásrastb. Meg látod sokan kedvelnének és örúlnének neked. Ajánlok egy filmet Ütközések a cime Az M1-en volt nem régen .
Törölt felhasználó 2010. 04. 06. 05:25
Előzmény: #98511  exmnbs1
#98515

Melyek azok a papírok amik igen rázósak szerinted.
Törölt felhasználó 2010. 04. 06. 00:44
Előzmény: #98513  Törölt felhasználó
#98514
már akartam kérdezni, hogy ex ilyenkor egyébként kivel beszélget...

mert a fallal is hasonló eredmény születik, ha az ember szóval akarja tartani....
Törölt felhasználó 2010. 04. 05. 23:58
Előzmény: #98512  exmnbs1
#98513
Szerintem a fórumok történetének csúcsdöntésének lehettünk szemtanúi.
Az elmúlt 3 napban történt 25 hozzászólásból 24 extől származik.
Ez lesz egy topikból, ha egy megszállott nem tud valamit elviselni ...
Beteges ... teljesen függetlenül attól, hogy mi zajlik a Genesis körül ...
exmnbs1 2010. 04. 05. 20:00
Előzmény: #98511  exmnbs1
#98512
'The Czech Republic, which has been debating changes to its FIT scheme, was out this week with a plan that may require solar projects developers to offer modules with efficiency of above 22% to win project contracts.'

Amatosé ennek fele sem......
exmnbs1 2010. 04. 05. 19:42
Előzmény: #98510  exmnbs1
#98511
Fejezzék be a solaros etetést végre
Vegyenek példát a SunFilmről, ők be merték jelenteni a csődöt

Kíváncsi vagyok lesz-e olyan merész befektető, aki megmenti a SunFilmet, meglepne
exmnbs1 2010. 04. 05. 19:23
Előzmény: #98506  exmnbs1
#98510
exmnbs1 2010. 04. 05. 19:19
Előzmény: #98507  exmnbs1
#98509
A gépsor egyébként 30%-kal drágább, mint a hatékonyabbak....
exmnbs1 2010. 04. 05. 19:04
Előzmény: #98507  exmnbs1
#98508
''Applied finally admitted that its thin film business lacks competitiveness, and is reducing spending in this area. Clearly, this is a positive step," said Edwin Mok, analyst with Needham & Co.
exmnbs1 2010. 04. 05. 19:01
Előzmény: #98506  exmnbs1
#98507
AMATról az hírlik, hogy eladja a gépsorgyártó egységét

GDC-nek sietnie kéne a megrendeléssel))))))))))))))
exmnbs1 2010. 04. 05. 18:58
Előzmény: #98505  exmnbs1
#98506
SunFilm, az AMAT gépsoros eminens fiztésképtelen lett

link
exmnbs1 2010. 04. 05. 18:37
Előzmény: #98504  exmnbs1
#98505
GSE építkezését kifelejtették a beszámolóból
Úgy látszik mégsem kezdődött meg az építkezés, pedig karácsony előtt rallit rendeztek rá.....

A GSH tőkéje márc 31-i dokumentum szerint 3m HUF
most pedig 55m

Röhej, nem kicsi

exmnbs1 2010. 04. 05. 18:27
Előzmény: #98503  exmnbs1
#98504
150m hiányzik a forgóeszközökből...
link

exmnbs1 2010. 04. 05. 18:23
Előzmény: #98502  exmnbs1
#98503
Az apportot értékelő könyvvizsgálók nevét persze nem közölték......

A kp-s tőkeemeléshez nincs határidő megadva

Miből fogják fizetni a könvelőt és könyvvizsgálót? Valamint az 1 fő alkalmazottat és az IT tagjait szeptemberig?
Hová lett a 4m EUR kp amit "befizettek"?
890K HUF, kevés lesz.....
exmnbs1 2010. 04. 05. 18:01
Előzmény: #98501  exmnbs1
#98502
A cégbe bevallottan meddőhányók kerülnek, több(sok)milliárdos értékben apportként

6.18 az osztalékról, ami 1990 óta nincs, és most sem lesz a -1.8mrd"eredményből"

IT tagok szeptemberig vannak, bekerül a felszámolás, mint lehetőség az alapszabályba
exmnbs1 2010. 04. 03. 19:30
Előzmény: #98500  siemens
#98501
Józsa Bernát figyelmébe ajánlom, ha nem látta volna:
"
98405) Vital S.A. Értékelés: 0

előzmény (#98401: zotyó) | válasz erre | Tegnap, 11:48
Kedves fórumozók!

Tavaly október kiváltam a Genesis közvetlen vezetéséből, de továbbra is nagy részvényes vagyok, és sokat segítettem a jelenlegi igazgatóságot és a menedzsmentet, annak érdekében, hogy ez a tegnapi kiváló hír megjelenhessen. Mindenki úgy olvassa soraimat, hogy maximálisan érdekelt vagyok a projektek sikerében, tehát elfogult és lelkes vagyok, de megpróbálok minden engem ért korábbi és jövőbeli esetleges támadás ellenére objektív maradni.

Régen szólaltam meg a fórumon, de mindenképpen néhány félreértést el szeretnék oszlatni, néhány magyarázatot szeretnék közreadni, ami mind kiolvasható a hírekből, de nem árt egy kis rendszerezés:

A Genesis Solar Corporation azért bocsátott ki részvényeket 1 centes áron, mert azoknak a személyeknek, akik ebben a tevékenységben a jövőben részt fognak venni biztosítani kell a közvetlen érdekeltséget. nyilván így kíván a Genesis Capital Management opciókat és részvényeket adni a jövőbeli és a mostani menedzsmentnek, például konkrétan tudom, hogy Damian Greco a jelenlegi munkáját csak és kizárólag ezeknek a részvényeknek az odaítélésétől tette függővé. Egy ilyen kaliberű szakember megszerzése mondjuk 3000 vagy akár 10.000 dolláros fizetéssel nem megy, őt a részvények jelentős értéknövekedésében kell érdekeltté tenni. A részvénytársaságoknak ez a módszere a részvényesi érték megszerzése érdekében. Szerintetek, miért megy olyan jól az OTP, nem abból, hogy a menedzsment jelentős mértékben érdekelt? Csányi Sándor vajon mitől lett Magyarország egyik leggazdagabb embere, ha nem abból, hogy érdekeltté tették az OTP sikerében a többi részvényes tulajdonképpeni hígításával? Nem vagyunk ezzel elégedettek, mint OTP részvényesek?

Ismereteim szerint a Genesis Solar Corporation több mint 800 részvényessel rendelkezik, a részvények száma jelenleg 2 963 000 db és a cég a Genesis Capital Management irányítása alatt áll, azaz ugyan úgy, mint a Genesis Energy-t is, a FUND és az azt menedzselő cég irányítja. A GEI- vel kötött "SPA" szerződés megvalósulása, illetve a spanyol gyárhoz tartozó tőkeemelés két oldalról történő tőkésítésének megvalósulása esetén (a GEI-ből 9 millió EURO a Vital forrásaiból jön és kb. 25,929,000 millió EURO közvetlen Vital befektetés a GSC -be, amely azt majdnem teljes mértékben tovább adja a spanyol gyárnak, az április 7-én részvényes Genesis Energy tulajdonosok számára megnyílik egy esetleges csere lehetősége. Nyilván majd az átváltáskori árfolyam különbségek miatt lehetővé válik a részvényesek részére az arbitrázs vagy a hosszú távú befektetési politikájuk fogja eldönteni mindenki számára, hogy átvált vagy nem vált át, mindenesetre a minél nagyobb részvényesi pozíció megszerzése véleményem szerint mindenképpen megéri. Ezzel a megszerzett joggal tovább lehet kereskedni a papírral, a csere időpontja majd előre ismert lesz és akkor még nyugodtan vissza is lehet vásárolni az esetlegesen időközben értékesített részvényeket, ha a befektető ma az átváltási jogot egy mennyiségre megszerezte.
Ha a helyzet az lesz, hogy mindenki átváltja a részvényeit, a Genesis Energy fog rendelkezni kb. 14 millió (a Vital átváltási joga miatt is) olyan GEI részvénnyel, amelyet az átváltással megbízott társaság a Genesis Energy javára értékesít. Ad abszurdum, ha csak a már most előre átváltási kötelezettséget vállalt részvényesek, azaz a Genesis Investment Fund és a Vital, akik az összes átváltható részvény szám felét jelentik, váltják csak át részvényeiket akkor kb. 7 millió Genesis magyar részvény és kb. 7 millió GSC amerikai részvény - ami akkor már szintén tőzsdén lesz - válik a vállalat számára értékesíthetővé, ezzel növelheti saját likviditását, majd az akkori áron.

Ez a Genesis magyar részvény mennyiség, tekintettel az új, rekapitalizált GEMI (a bányászattal kiegészített GEI) részvénytársaság az összes részvényeinek kb.
max. 14-15 %-a, amely a piacon vagy piacon kívül intézményi befektetőknek értékesíthető. Ugyanis vélhetően addigra a törvényben biztosított feltételek szerint a GEI a most elkövetkező részvénykibocsátás, nyilvános ajánlattétel és az új részvények tőzsdei bevezetése után kvalifikálja magát, hogy a tőzsdén "A" kategóriás lehessen.

Jelenlegi számításaim szerint, ha mindez az elképzelések és megkötött szerződések szerint megvalósul, akkor a Vital bejövetelével, a Genesis Solar Corporation-t ez a tranzakció újra árazza. A Vital a szerződések tanúsága szerint elismerte a Genesis Solar Corporation piaci értékét. A céget ezzel 86.631.000 EURO-ra árazza be, amely az összes kibocsátandó Genesis Solar Corporation részvények alapján 4,2 EURO per részvény árat jelentene minden egyes olyan GEI részvényes számára az így beárazott értéken számolva, akinek április 7-én lesz részvénye.

Vannak olyan elemzők akik ezt 10 USD/ részvény szinten árazzák, mert a GSC-ban várhatóan 10 USD alatt nem lesz több kibocsátás, ha az első projekt a szükséges saját tőke megléte miatt teljes erővel beindul. Nyilvánvaló, hogy az államilag támogatott kamatmentes, az állami támogatások és az elegendő equity lehetővé teszi a gyár elindulását és mivel a GSC egy olyan cég, amely az SEC fennhatósága alatt működik évtizedek óta, könnyű lesz teljesíteni azt az igényt, hogy tőzsdére menjen.

Az új, az április 19-i közgyűlést követő tőkeemelésben a készpénz részen csak minimum 50.000 EURO jegyzéssel lehet részt venni, tehát aki esetleg hosszútávon is arbitrálni akar 500 Ft-os áron beszerezhető új részvénnyel, annak kell hogy legalább egy részvénye legyen és azt a tulajdonosi megfeleltetésnél igazolja, a befizetések sorrendje lesz az allokáció egyetlen szabálya.

Az általam összehozott üzlet a dél-afrikai befektetők és a GEI jelenlegi tulajdonosai között új perspektívákat nyit a GEI részvényesei előtt. A társaság végelszámolása helyett egy PIPE üzletet javasoltam, amelynek során az új projekt bejön és a régi pedig befejeződik, azaz vagy a GEI-ben megmarad az egyre többet érő napelem business jelentős része, vagy egy csomó készpénz fog rendelkezésre állni a Rudabányai projektek megvalósítására. Igazi, megfogható anyagmennyiségek, bányászati kutatási eredmények és egyéb eszközök, odaítélt állami támogatások, a legelmaradottabb területeken új munkaerő alkalmazása és Magyarország ásványi kincseinek hasznosítása a modern technológiák adta lehetőségekkel, amelyek még az idén a termelés iparszerű megkezdésével véleményem szerint olyan részvényesi értékeket fognak képviselni, amelyek már ma meghaladják a korábbi GEI értékeit. Rendkívül alacsonyra vannak árazva, ha a benne rejlő lehetőségeket nézem. A társaság a legkiválóbb szakmai erőket vette igénybe, például Földessy János egyetemi tanárt, geológust, a Miskolci Egyetem Ásványtani-Földtani Intézete igazgatóját, aki a Rudabányán bányászható anyagok tekintetében kedvező és ígéretes jövőt festett fel már tavaly egy szakmai konferencián az ott bányászható és feldolgozható sokféle anyag tekintetében.

Ebben az iparágban is jelentős árnövekedés szokott lenni a tőzsdén, amikor egy korai stádiumú bányarészvény a tőzsdére kerül, itt pedig már kísérleti gyártás és kutatások az elmúlt évben is folytak, a termelés pedig már az idén a Rudagipsz-Mixben el is kezdődik.

Egy új bluechip Magyarországon már nagyon kellene, nemde?

Üdvözlettel
Rényi Gábor


grenyi "

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók