Topiknyitó: kispangit 2006. 10. 26. 15:28

Ki mennyivel játszik?  

Gyerekek, névtelenül és őszintén: ki mennyivel játszik?

Nyitom a sort: 2 misi (per pillanat jó 162 ezres buktában). Fel szeretném tornászni 5 misire. 90 MOL.

Hol állok a mezőnyben? Gyanítom, kispálya...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
prfecó 2006. 10. 27. 12:51
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#40
Orosz esesnél családi ház fedezetnek b
etolva.
Majd uj ház és lakás gyerekeknek.

Raiff Eurázsia alap 46 % félévre., csak 2 -3 % az ugrálgatás.

Most már óvatosabban, de azért 600 nyitott konti van.
Törölt felhasználó 2006. 10. 27. 12:50
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#39
Érdeklődöm, hogy a tőkének %-át érdemes kp-ban tartani vagy könnyen bontható alapba fektetni?
Törölt felhasználó 2006. 10. 27. 12:50
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#38
Gazember ,
ha elolvastad amivel kezdtem, akkor világos lehet,hogy természetesen nem a tőzsde helyett ajánlgatom az OTP pénzpiaci alapot :), hanem mellette.És azért nem a magasabb hozamú alapokat mert azokat tényleg éves távokra kell használni,és költségesek.
Tehát, ha portfolioként kezeli valaki a forgatni való tőkéjét, akkor abban benne vannak a bluek,a speki papírok, és az ilyen alapok, amiket néhány napig hétig használsz.
Ezekbe lehet betolni a maradékokat , vagy ha pl. eladsz hatalmas nyerővel egy pozit :) , amíg nem találsz egy új jó beszálló pontot.stb.
Törölt felhasználó 2006. 10. 27. 12:45
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#37
Gazember, csak megjegyzem, hogy a K&H ingatlan valóban nem Magyarországon fektet be, viszont nem is ingatlanba, hanem részvénybe. Jellemzően ingatlankezelő társaságok részvényeit veszi. Tehát a nagyobb hozamának bőven köze van a részvénypiachoz is, nem csak az ingatlanhoz.
Törölt felhasználó 2006. 10. 27. 12:42
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#36
Kraptor,
Amiket én soroltam azoknál nincs ilyen időkorlát, a quaestort én személyesen használom napos (esti)befektetésnek, pl. este zárás elött a casht betolom és másnap amint szükségem van nap közben a pénzre eladom és veszek ezt azt.Nem nagy pénzek ezek, de aki a kicsit nem becsüli. :). S, különben is, inkább hozzon pár ezret mint hogy parlagon heverjen.
No ,nem akarom nagyon reklámozni a dolgot ,mert nem fizetnek nekem semmit ezért!
Törölt felhasználó 2006. 10. 27. 12:41
Előzmény: #32  tokos.
#35
Tavasszal kezdtem tőzsdézni, szép nyerővel az elején, melyet a májusi lejtmenetkor elveszítettem + még a tőkém 20%-át. Kötöttem hitelkeretszerződést és a beragadt részvényeket veszteséggel visszavásároltam. 3 hónap alatt tudtam 0-ra hozni, jelenleg +15%-nál tartok.
Törölt felhasználó 2006. 10. 27. 12:34
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#34
ha már befektetési alapoknál tartunk, akkor azért ne a 6%-os éves hozammal "kecsegtető" OTP pénzpiaci alapokat ajánljuk.
Van itt a portfolión egy hozam kalkulátor, adott futamidőre lehet nézni hogy mi mit tud.
Pl.: K&H Ingatlan 08-31 kezdéssel mai napi zárással 25% felett van és ezt a 20% feletti szintet régóta tartja. (nem magyar ingatlanokba fektetnek be, és ezzel talán egyedül vannak a hazai ingatlan alapok között) (pl.: a CIB ingatlanalap 5 -7%-ot szokott csinálni, mert hazai (Trigránit, Demján, stb)

K&H Ázsia : most kicsit szarul muzsikál, ezért "csak" 16% éves hozam a fennt említett időintervallumra.
(T+2 -es)

Törölt felhasználó 2006. 10. 27. 12:34
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#33
Többségét nem tudod olyan gyakran bontani, mert pl megvannak határozva, hogy ha egy adott időn belül bontod akkor már nem is ingyenes a visszaváltás, hanem felszámolnak %-ot is. Mondjuk alapokaz csak hosszútávra érdems , szerintem.
tokos. 2006. 10. 27. 12:23
Előzmény: #27  fulopkukac
#32
Akkor a Rábával szívtunk egy páran.

Én kiszálltam 655-ön beszálltam a bociba, amin valamit nyertem is.
Ott baltáztam el a dolgot, hogy utána nem szálltam vissza a Rábába, mert azon is kaszálhattam volna akkoriban.

Utána meg kellett a pénz a kéróra.

Mikor abbahagytam a leginkább a sok kicsi sokra megy elv tűnt a legbiztosabbnak, beszállni, aztán nem túl nagy haszonnal gyorsan továbbani, de ehhez nagyobb pénz kell, 200k-nál túl magas a jutalék, és alig marad az embernek.

Illetve a legbiztosabb a jólinformáltság, aztán utána a többi.
Törölt felhasználó 2006. 10. 27. 12:23
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#31
Az nem sok, de vonják belőle a 20%-ot is bontáskor. Gyakori mozgatásnál ráfizetéses.
Törölt felhasználó 2006. 10. 27. 12:19
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#30
.......... csak két példa ,ahol semmilyen költség sincs: - OTP Tőkegarantált Pénzpiaci Alap
- Quaestor Kurázsi Pénzpiaci Alap
Törölt felhasználó 2006. 10. 27. 12:16
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#29
Aszem ERstenek és OTPnek is van pár olyan alapja. Gondolom 600Ft visszaváltási költség nem olyan sok:)
Törölt felhasználó 2006. 10. 27. 12:11
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#28
BZJ! - melyik az az alap, amelyik költségek nélkül napon bellül pénzé tehető! Köszi!
fulopkukac 2006. 10. 27. 12:11
Előzmény: #26  Monster
#27
Szintén zenész a RÁBÁBAN 2 ÉVE,AZ ECÓBAN 1ÉVE ÜLÖK.
Monster 2006. 10. 27. 12:05
Előzmény: #24  kispangit
#26
Én inkább Helmut Hornstein-t olvastam, és ahhoz tartom magam.
Csak az időtávot lőttem be rosszul a rábánál, sokkal hamarabb kezdtem el bízni az új vezetőségben és a cégben, mint a piac, azért ülök benne már vagy két éve:)
Viszont ehhez a dologhoz nem kell naponta figyelni és idegeskedni, mert tudom, hogy jó lesz.
Egy kis ecot vettem mellé a maradékból, hogy ha valamikor eleresztik neki a gyeplőt, ne maradjak ki:)
Amúgy szerintem ilyen kis pénzekkel komoly diverzifikációt nem lehet csinálni, mert akkor annyira szétaprózódik a befektetés, hogy szinte semmit nem nyersz akkor sem, ha valami bejön.
fulopkukac 2006. 10. 27. 11:52
Előzmény: #24  kispangit
#25
egy nullával többet irtam 50.000db.
kispangit 2006. 10. 27. 11:46
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#24
Köszönöm az eddigieket, legalább most már tudom, hogy az én 2 misim és jó 200 k buktám a középmezőnyben van. A buktákat egyébként tdt-n gyűjtöttem be, a normál trade 5%-nál kevesebbet sosem hozott (hetente-havonta, nem évente). Most leálltam a tdt-ről.

Én nem mondom, hogy a mínuszosok hagyják abba. Inkább olvassanak Fellegit és Kosztolanyt mellé. Azért én optimistább vagyok, biztos, hogy több tőzsdés sikeres, mint 3-5%. És ez azért a leggondosabb mérlegelés mellett is egyfajta játék. Beleülsz egy papírba, de nem tudhatod, mi lesz. Ha nem akarsz "játszani", tedd be a pénzed banki betétbe, évi mittomén 6-8%-ra. A mínusznál jobb, de mégsem az igazi.
Ez a 3-5% biztos az, aki 10 misiből 100-at csinál. Egészségére. Én inkább Kosztolany credóját követném: nem mindenáron gazdagnak kell lenni, hanem függetlennek. Nem zárja ki persze...
fulopkukac 2006. 10. 27. 11:46
Előzmény: #21  foldvarig
#23
5 éve kezdtem kb 4-5M,mostanra SUMMA,egy gigantikus bukó MIZÓ ,500000db,volt eddig!
Törölt felhasználó 2006. 10. 27. 11:39
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#22
Hja hát igen egyetértel warrennel!
A Tőzsde, nem játék!
Valamint igen, aki 3-4-10 év után egyfolytában ,és még mindíg veszteségben van, az valamit rosszul csinál! Én nem azt ajánlom,hogy haggya abba, hanem hogy gondolkozzon,és döbbenjen végre rá,hogy az elmúlt években nem tanúlt semmit a hibákból!Aki erre nem hajlandó, az tényleg haggyja abba!
Tanács: próbáljatok diverzifikálni, stoppokat használni, és a tőkéteket portfolióként kezelni,- vagyis szépen leosztani a bluechipsek között,a speki papírok között (max a tőke (10-15%),cashben ill.olyan alapba fektetni ami lehetőleg költségek nélkül napon bellül pénzé tehető!
A legfontosabb,hogy tanúlni tanúlni, tapasztalatot szerezni, és ezeket átvinni a tradelésbe!

Remélem, nem veszitek rossz néven, hogy belepofáztam, ............ és nem a topic címének megfelelő hozzászólást löktem!
foldvarig 2006. 10. 27. 11:37
#21
Warren szerintem és némi tapasztalat alapján komolyabb összeggel és több éven keresztül az elég jó teljesitmény. Ha te ezt tartod mehetsz alapkezelőnek

Topik gazda

kispangit
4 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek