Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 10. 23. 18:19

politika - rendőrség  

Tűrhetetlen a rendőrök részéről megnyilvánuló brutalitás.

Egyszerűen szándékosan ráúszították a rendőrséget a békésen tüntetőkre. Orbánnak inkább népszavazást kellet volna kedeményezni, ennek a mocskos söpredéknek az eltávolítására.

Én eddig bírtam cérnával, de most már nálam is betelt a pohár.

Lassan el fognak szabadulni az indulatok.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
BuySell 2006. 10. 24. 10:26
Előzmény: #299  BuySell
#300
és mostmár a kérdésemre is válaszolhatnál.

ne csak a levegőbe oszd az észt.
BuySell 2006. 10. 24. 10:25
Előzmény: #298  Törölt felhasználó
#299
"Szerintem hiba, ha "elegem" van alapon az erőszakot támogatod!!!"

LET felhívnám a figyelmedet hogy TE támogatod az erőszakot nem én. Ha nem látnád pont arra próbálok rávilágtani hogy erőszakos hazaárulók éppen tönkreteszik a fővárost, te meg már nem is tudom milyen álláspontot képviselsz....

Üdvözöllek
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 10:21
Előzmény: #291  BuySell
#298
Nekik meg gyurcsány hazugságiból lett elegük.

Szerintem hiba, ha "elegem" van alapon az erőszakot támogatod!!!

És a vörös(csillagos) zászlónál úgy sincs nagyobb károkozás, ha nekik elnézted elnézheted másoknak is!!! (Még akkor is, ha az erőszak minden formája elítélendő!!!)
BuySell 2006. 10. 24. 10:20
Előzmény: #295  BuySell
#297
most utóljára megkérdezem aztán feladom, és belátom hogy érdemi vitát nem lehet folytatni:

akik a rendőrséget szídják, azok szerint hogyan kellett volna kezelni a hétvégi -tegnapi eseményeket?

Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 10:19
#296
Utazo1

Én ott voltam az Astoriánál kb 16.20-tól 19.20-ig, s csak megerősíteni tudom, amit leírtál. A jogszerűen bejelentett Fidesz-gyűlés után kb. 15-20 perccel a Deák tér felől rendőri rohamosztagok törtek rá a teljesen békés, konszolidált emberekből álló kb. 10 ezer fős tömegre. A rohamrendőrök minden ok nélkül gumilövedékeket kezdtek kilőni ki test- és szemmagasságban (vagyis nem lábra), valamint könnygázgránátokat a tömeg közepébe. Féltünk, hogy kilövik a szemünket, több embert találtak el lövedékek. A tömeg sem korábban, sem ekkor nem dobált a rendőrök felé semmit, csak kiabált és hátrált. Erőszakot kizárólag a rendőrség alkalmazott.

Ma, 2006-ban Magyarország NEM jogállam. Gyurcsány arról nyilatkozott éjjel, hogy egy marginális kisebbség akarta rákényszeríteni az akaratát az ünnepelni, emlékezni akaró tömegre. Egyetértek vele. Csakhogy ez a marginális kisebbség annyira kicsi, hogy mindössze egy emberből áll: Gyurcsány Ferencből. Amíg ő van hatalmon, s amíg utasítására a rendőrség ilyen brutális, aránytalan, demokráciában megengedhetetlen eszközökkel ront rá egy békésen tiltakozó tömegre, addig ebben az országban nem lesz sem politikai, sem gazdasági, sem társadalmi béke.
BuySell 2006. 10. 24. 10:19
Előzmény: #293  adam
#295
adam oké, nyílván a mondandómból nem a zászló színe volt a lényeg...
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 10:18
Előzmény: #286  BuySell
#294
1. Mondjuk ne a közepétől kezdjük, hanem onnan, hogy miért ugrott ~2000 rendőr ~50 ember miatt ~1000-re és mindezt miért éjszaka tette.

2. Nem vagyok biztonságpolitikai szakember, de nem vagyok benne biztos, hogy a gumilövedék és a könnygáz alkalmazása területvédelemnél jogos és arányos-e.

3. Én megértem a liberálisokat, hogy joga van bárkienk bárhol tartózkodni, de ha a városvezetés / rendőrség nem adott volna engedélyt ott-tartózkodásra novemberig (?), akkor talán lkerülhető lett volna sok minden.
De lehetséges, hogy nem az elkerülés volt a cél, hanem a zavargás, hogy a kormány a népszerűségét növelhesse!!!
adam 2006. 10. 24. 10:18
Előzmény: #291  BuySell
#293
Az árpádsávos zászló ha megnézted szerepelt a hivatalos ünnepségen is ahol notórius is beszédet mondott,akor most mi van?
adam 2006. 10. 24. 10:16
Előzmény: #282  Törölt felhasználó
#292
conquistator hali asszem tévedsz ebben,én a tv-t néztem és az rtl rendkivüli hiradójában mutatták,hogy a tudósítójuk aki a helyszinen volt ki volt akadva mert a deák tér felöl hajtották az embereket többek közt lovas rohammal,bele a fidesz éppen véget érő rendezvényébe és ott válogatás nélkül kapott mindenki.Na ezt nem értem ezt miért csinálták és miért nem az ellenkező irányba terelték a tüntetőket.A túdósító srác többször bejelentkezett és teljesen ki volt akadva ezen.
BuySell 2006. 10. 24. 10:15
Előzmény: #290  BuySell
#291
LET hűtsd már le magad. Itt senki nem jobbozik vagy balozik, egyszerűen ELÉG VOLT abból hogy tönkreteszik a várost, és ezek a hazaárulók az árpádsávos zászlóik alatt még nagyobb károkat okoznak az országnak... de gondolom te ezt úgysem érted.
BuySell 2006. 10. 24. 10:13
Előzmény: #288  Törölt felhasználó
#290
ismét felteszem a kérdést mert nagyon érdekelne:

akik a rendőrséget szídják, azok szerint hogyan kellett volna kezelni a hétvégi -tegnapi eseményeket?
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 10:11
Előzmény: #268  Törölt felhasználó
#289
Bocs, nem tudtam, hogy te csak felfelé szállsz bele a hazai termékekbe.
Azaz te csak veszíthetsz, ha az euró erősödik.
Nem így ismertelek... Bocsánat!

Én, amelyik beírásodra reagáltam, nem olvstam ki, hogy te minden esetben csak és kizárólag azokat említed, akik a tömeghez verődve a balhét csinnálják, és nem tartoznak a tüntetőkhöz, hanem egyerű futballhuligánok, bajkeverők, provokátorok.

Lehet erről a kisebbségről is irigatni, de ha ez nem különül el a tüntetőktől, belekeveredőktől és a demonstrálóktól, akkor az is csúsztatás, hiszen az összemosás is csúsztatás.

Ez olyan, mintha azt írnám, hogy minden rendőr gazember. Holott csak arra gondolok, aki a fekvőbe is belerúg... És ezt a kiegészítést csak akkor teszem hozzá, amikor már megcáfoltak. Ez tudatos manipuláció.

És így örömmel olcvasom, hogy a tegnapi "sajnálatos események" résztvevőinek többségét nem tartod "Mocskos szélsőjobboldali barmok"-nak, de még mocskos szélsőbaloldali barmoknak sem, hanem csak egy kis, említésre sem érdemes részét, akiket te is tudod, hogy nem a politikai hovatartozás hajt, hanem a rombolás, így a politikai címkézés is CSÚSZTATÁS már!!!

Egyébként azokat, akik csak a rombolás kedvéért mennek a tömegbe én is elítélem, mint ahogyan az rőszak mindennemű formáját!!! Csak nem címkézem őket politikai színezettel sem szélsőjobbosoknak, sem kormányzati provokátoroknak!
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 10:10
Előzmény: #279  Törölt felhasználó
#288
Nagyon egyetértek Utazóval!!

Conquistator: Amit írtál az ugyanúgy igaz, azonban a rendőrök tényleg nem válogattak, én nem értem miért kell a fekvő embert ütni... Aki tényleg hőzöng azt ki kell emelni, aki ezután ellenál azt le kell teperni, nadehogy fejmagasságban lőni akár gumilövedékkel akár könygázzal az ártatlan tömegbe?? Szerintem mindenkinek joga, hogy az utcán lehessen, bár jómagam sem ment ki, mert félek. Nem a tüntetőktől, hanem a rendőrségtől. Nekem úgy telt el ez az 56-os ünnep, hogy otthon a TV előtt követtem nyomon az eseményeket. A rendőrség akicója amolyan tipikus amerikai megoldás: országokat lerombolni, hogy embereket fogjanak el/öljenek meg. Szerintem ennél nincs önzőbb, és undorítóbb mentalitás.
BuySell 2006. 10. 24. 10:02
Előzmény: #286  BuySell
#287
A 9:38-as beírásodat törölték!

(És szerintem az eredeti címe sem ez volt ennek a fórumnak...)

HUHH lehet a protfolio megfontolta amit tegnap a moderálásról írtam???
BuySell 2006. 10. 24. 10:01
Előzmény: #284  Törölt felhasználó
#286
LET, szerinted hogy kellett volna hogy történjen tegnap?

Mondjuk kezdd onnan hogy a tüntetők elindultak visszafoglalni a Kossuth teret. Milyen forgatókönyvvel lettél volna elégedett?
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 10:00
Előzmény: #278  Törölt felhasználó
#285
A 9:38-as beírásodat törölték!

(És szerintem az eredeti címe sem ez volt ennek a fórumnak...)
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 09:58
Előzmény: #282  Törölt felhasználó
#284
Most igazad van conquistator!
Ez a következmény a hibás és rossz döntés eredménye, vagy szándékos provokáció volt a rendőrség részéről.
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 09:56
Előzmény: #280  BuySell
#283
Az erőszak az erőszakot szűljön?

És ebből legyen a gyurcsányi akaratnak megfelelve lángoló rendőr, amit vízágyúval oltanak?
Csak, hogy a hatalmát gyurcsány megszilárdíthassa.
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 09:49
Előzmény: #278  Törölt felhasználó
#282
Utazo
Bizonyára nem olvastad:

"Sokan szóvá tették - és ezt tartalmazza az általad belinkelt szöveg is - hogy miért a Fidesz naggyűlésbe hajtották a rendbontókat.
Én ugyan nem ismerem részletesen Budapestet, de ugy tudom, hogy a Blahánál lévő tömeget vágta ketté a rendőrség és az egyik részét szorította a Rákóczi úton a híd irányába, ahol persze közbejött az Astoria. Onnan természetesen nem szoríthatták, hiszen ott ünnepelet a Fidesz. Ám - ha tévedek javíts ki-, addig nem szorították tovább őket, amíg véget nem ért a Fidesz gyűlés. Csak azután került sor a további előrenyomulásra. Ezt még Herényi is elismerte."
Törölt felhasználó 2006. 10. 24. 09:47
#281
Az országot elsősorban az MSZMP és a gyermeke az MSZP oda ahol a part szakad. Más. Kicsit nevetséges, hogy azok akik évtizedeken keresztül mellszélességgel kiáltak az szovjetek mellett és 56-ot ellenforradalomnak, a csőcselék lázadásának nevezték, most elvárják, hogy az 56-os veteránok mosolyogva vegyék át a kitüntetéseket és bájcsevegjenek velük.

Topik gazda

szabi78
3 3 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek