Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 08:48

linda topicja  

Ezt a topicot azért indítom,mert szeretnék egy olyat,amiben kötetlenül lehetne a tőzsdéről beszélgetni,de ha vki offol,se hurrogják le.Tehát a tartalmát,olyan 80-20 % arányban gondolom.

Várom a ti ötleteiteket,kéréseteket vele kapcsolatban,én is mindjárt leírom,h tervezem részletesebben.

ui: nem azért ez a topic neve,h magam sztároljam,hanem ,h aki gondolja,ki tudja kerülni:)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 08. 15. 19:19
Előzmény: #1079  Törölt felhasználó
#1080
én ase tudom,mi az a RSI ( és ez nem vicc ,tök komoly,azért írom le,mert sztem égő )
mikor szembesülök vele,igyekszem kikerülni,és kész :)

látod,Feri,márcsak ezért is többre fogod vinni pl nálam .) mert te tudni akarod !
Törölt felhasználó 2006. 08. 15. 19:13
Előzmény: #1078  Törölt felhasználó
#1079
Ja látom már Gazdasági rádió, már bennt van a kedvencek között. Más: RSI értékeket hol lehet nézni a részvényekre?
Törölt felhasználó 2006. 08. 15. 19:10
Előzmény: #1071  Törölt felhasználó
#1078
Hát Lindus nem is tudom, hogy hun kezdjem. Szóval vettem még kéthete 30800-is, meg 30400-on is pár száz darabot. Tennap+ma vettem még 29600 környűl vagy 300 darabkát. Oszt most nízegetem űket. A kicsi szíp Egiseket. Hajj de jó, hajj de szíp.
Ja: tennap, meg ma vettem Otíliát is. Jó lesz a is Héééé!:)))))))))
Törölt felhasználó 2006. 08. 15. 18:49
Előzmény: #1075  Törölt felhasználó
#1077
Köszi Barna a linket :)

nahát Bumbi,nem férsz a bőrödbe , a magad bukóival dicsekedj sztem :)
( meg kéne téged nevelni )

Bobojsza ,mikori ez az idézett szöveg Szemitől ?
Törölt felhasználó 2006. 08. 15. 18:46
Előzmény: #1074  Törölt felhasználó
#1076
Bumbi, barni ez minek a rövidítése? Nézem akkor én is!:)
Törölt felhasználó 2006. 08. 15. 18:34
Előzmény: #1073  Bobojsza
#1075
erről jut eszembe ,Szemesi úr első kereskedési napjaimban 6 millás short bukót könyvelhetett el, ami szintén emberi mivoltát bizonyítja :D

Törölt felhasználó 2006. 08. 15. 18:32
Előzmény: #1072  Tbarna
#1074
hiába barni a legértékesebb hírforrás, és milyen jó hírekkel szolgáltál most is!

Köszi!
Bobojsza 2006. 08. 15. 18:29
Előzmény: #1066  Törölt felhasználó
#1073
Short short hátán. ☺♂♠♀♣♫♦♥♪ Brrrr.

Olvasgatva régi írásokat egyet be is linkelek.
Igazán csak azért érdekes mert fél év múlva tőle kérdezik :
"Szemi mit csináljak shortoljak vagy inkább long?"
Írhattam volna mást is de Ő-rá emlékeztem.

Mindenki valahogy így kezdte több kevesebb bukóval. Sőt később is lesz bukó de előre kell nézni ha itt akarunk maradni.

"Tisztelt Uraim.

Olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy profi tanácsot kérnék valakitől, akinek természetesen ezt meg is hálálnám, és persze ezt pénz formába gondoltam. Kezdem unni a bukásokat, meg azt, hogy mindig a végét fogom csak meg mindennek. Ha valakit érdekel a szemesi@citromail.hu ra várnám az ajánlatokat, illetve az igényeket."

Szemesi

link

Bocs Szemi ha olvasod de példaként szolgálhatsz a kezdőknek és csak ezért írtam le.
Tbarna 2006. 08. 15. 18:24
Előzmény: #1071  Törölt felhasználó
#1072
Törölt felhasználó 2006. 08. 15. 18:19
Előzmény: #1064  Törölt felhasználó
#1071
Gabcsi ,örülök a tiédnek, szomorú vagyok az enyém miatt ( amit tegnap,meg ma eladtam )...
te hol vetted ?
azért még nem biztos,h eljött a kánaán,holnap is lesz adat ...

az biztos,h befejeztem a radiocafés tudósításokat,
még úgy tűnik,h agitálok ( pl ma az oti ellen ),
mindenki eldönti,mire figyel,mit hallgat és néz ...
akibaci 2006. 08. 15. 18:00
#1070
30000-es átlagú pakkomat nem adtam el a gyj. előtt 31000-nél, mert feljebb vártam (TA 33000).
Szépen végignéztem, ahogy visszacsúszik és 30265 alatt a brokidíj sem termelődik ki. Stop persze nem volt.
Tegnap és tgnapelőtt próbálkoztam 30300-as (később 30000-es) eladáson, nem ment el, erre ma beraktam 30000-ra, jövő héten nyaralás, meg nem tetszett a bizonytalan helyzet, nem akartam poziban ülni. Persze simán elment, sőt, plusszos lehetett volna.
Szóval jól megviccelt a kis piszok. :-)

Mindig tanul az ember, bár hogy ebből pontosan mit, azt nem tudom.
Talán hogy a fák nem nőnek az égig (31000-es eladás), stop használata (30265-ös limit), van élet a gyj. után is (29300-ról visszajönni 30000 fölé), és hogy a döntést akkor kell meghozni, amikor; (nem éreztem, hogy 30000-nél többre értékelik most a papírt, de tévedtem).
Ha pozitívan nézem, akkor azt mondhatom, hogy megszabadultam a régi 34000-en vett pakktól. (amit persze 26000-tal már kiátlagoltam)
Meg még talán annyi, hogy ma nagyon jól megfigyeltem, hogy hogyan tudják kivenni okosan a pakkokat. Vételi oldalon nem volt senki, az eladóit néha kivették, aztán megvárták míg feltöltődik ismét, néha egy-egy kicsi adagot visszaadtak. Szóval látszódott, hogy alapvetően venni akarnak, csak ment a hinta benne.
De mivel tegnap is csak 30000-ig ment fel nap közben, nem gondoltam, hogy ma továbbmegy. És lám.

Furcsán viselkedik az Egis, de én alapvetően kedvelem, bár ezt nem lenne szabad.
Visszavenni nem merem, asszem várok valami lejtmenetet, és 26-28 körül bepróbálkozok vele ismét egy kisebb adaggal.
Törölt felhasználó 2006. 08. 15. 17:38
Előzmény: #1068  Törölt felhasználó
#1069
Nálam meg pont az a baj, ha hosszú távra veszek papírt, annyira ragaszkodom hozzá, még akkor sem adom el, amikor már hatalmas haszon van rajta! Én ilyen gyűjtögető mániás vagyok! Kivéve FHB! :)
Törölt felhasználó 2006. 08. 15. 17:36
Előzmény: #1067  Törölt felhasználó
#1068
Szerintem aki 2 nap alatt akar profitot realizálni, az meg akar gazdagodni!
Mint minden normális ember! :)
Törölt felhasználó 2006. 08. 15. 17:24
Előzmény: #1066  Törölt felhasználó
#1067
ja ,de nem volt anniy pucám a vérben, hogy tdt-zek, hálistennek, visszagondolva.
Törölt felhasználó 2006. 08. 15. 17:21
Előzmény: #1065  Törölt felhasználó
#1066
AMiket elmondtál, pár hónap eltéréssel, de egy az egyben így átestem, napi kereskedési kényszer először, első napomat plusszal kezdtem, hát ez totál buli volt, naponta akartam megcsinálni ami először sikerólt, persze nem ment, eltérés anniy ,hogy mikor én egyetlen nagyobb veszteséget beszedtem, leültem magammal beszélgetni, és kb 2 hétig nem is néztem semmit.
foghatnánk a szerencsére ezt hogy hányszor találod el az irányt, én is így tettem, aztán ahogy telt az idő úgy lettem egyre szerncsésebb, (ha érted mire gondolok), aztán rá kellett jönnöm ,hogy azokból a pozikból amikből 1-2 nap 1-2 hét után kiugrottam, napokkal hetekkel később igencsak, nagy nyereséggel zárhattam volna.

Mostmár valahogy úgy gondolkodok, hogy vannak céljaim és amíg nem teljesülnek, addig próbálok a seggemen maradni, mondjuk nem könnyű, de meg kell tanulni.

És most kezde keljutni a kezdő tőzsdés kategóriába, előtte bevadult hazárdjátékosban voltam, (mint talán te is)
Törölt felhasználó 2006. 08. 15. 17:12
#1065
Buysell! Olvastam sokat, tanulgattam már eddg innen tudom, nem teljesen tudatlanul kezdtem és úgy éreztem élőben kikell próbálni, mert úgy éreztem amit kívülállóként megtanultam az már megvan. De elég messze állok ettől a nézettől amúgy, de azt is elmondhatom, hogy ez alatt a majd 4hét aktív tőzsdézés után rengeteget tanultam, és próbálok a hibáimba nem újra beleesni, de mindig jönnek újak, nem fogynak el a hibák!

Digo!:) Képzeld el, én vagyok az aki még +0.1%-os nyereségnek is baromira tud örülni, olyannyira, hogy a mai Mtelekomos 4Ft-os nyerésem(0.2%) annyira örülök, hogy majdnem elfeledteti a mai nagy bukókat. Nem akarok én duplázni egyből, inkább leírom mi a baj. Nem az volt itt a baj, hogy én egyk napról a másik napra gazdag akarok lenni, nagyon pici hasznoknak, csipegetéseknek annyira örülök, inkább azzal nem voltam tisztába hogy ennyit mínuszt belehet szedni méghozzá ilyen gyorsan! Mert hiába az egyszeri +0.5% os nyereség ha mellé van 5x -1%.. Meg azt sem tudtam hogy kis szerencse ennyire nem áll majd mellém.

Penznyelo! Az a baj, hogy ha már ilyen ultrabizonytalan piac van, meddig tartott volna végre egyszer jól eltalálni az irányt, mert most 50-50% hogy bejön-e hogy short vagy long, erre 20-ból 18-szor nem jött be, egy kicsit a szerencse is mellék állhatott volna. És igen sajnos van egy kis kereskedési mániám és már rosszul vagyok ha 2napnál tovább megkell tartani egy papírt!:(

Összefoglalva, köszönöm mindenkinek a törődést, odafigyelést, eddig semmien honlapon és topicban nem volt ilyen! Meg is nyugodtam.
Törölt felhasználó 2006. 08. 15. 16:59
Előzmény: #1055  Törölt felhasználó
#1064
Na Lindus! Mit szólsz a Full Egis pakkomhoz? Kircsi nem?:))))))))))))))))))))))99
Törölt felhasználó 2006. 08. 15. 16:46
Előzmény: #1061  BuySell
#1063
Ferenc szerintem az a baj, hogy félreérted a tőzsde lényegét! Mert ez nem arról szól, hogy máról holnapra gazdag lesz az ember!
Sokkal jobban megéri, ha hosszú távra tervezel, kevesebb energiába, időbe, és pénzbe is kerül! Nézd csak meg, hogy kb 4 éve hol voltak a papírok!
Inkább a vállalatok fundamentumát próbáld meg értékelni, a makrogazdasági helyzetet és ne az ajánlatokat figyeld a könyvben! Lehet, hogy így nem lehet meggazdagodni, de még mindig jobban keres az ember, mint az 5%-os betétkamattal!
Törölt felhasználó 2006. 08. 15. 16:44
Előzmény: #1060  Törölt felhasználó
#1062
Figyi: 1-2 hónapig csak figyelgess. Az se baj, ha egyáltalán nem kötsz. Aztán próbálj meg rövid/közép távú trendeket megfogni (pár napostól pár hónaposig). Ne DT-z, ne TDT-z, hati és ultra speki papírok is kizárva egyelőre. Kisebb trendek, közép/nagyobb papírokkal. De mindenekelőtt sok-sok figyelés viszkető tenyérrel de gombnyomogatás nélkül.
Ez most amúgy is egy ultranehéz időszak, senkinek fogalma sincs arról, mi lesz. Ezért kár is megpróbálni kitalálni, figyelj és ha már vannak használható meglátásaid, akkor lépj.
Szerintem a legfontosabb szabály (a sok közhely mellett), hogy ne legyen kereskedésmániád. Én régóta tőzsdézem, de eszembe sincs megtippelni délelőtt, hogy mi lesz pár óra múlva. Persze azért ennyi idő alatt volt 1-2 DT-m, sőt még 20 is volt neked. De 9 év alatt:)
BuySell 2006. 08. 15. 16:38
Előzmény: #1060  Törölt felhasználó
#1061
Feri, ki tanított meg hogy mi az a daytrade stb... mátmint úgyértem egy kezdő általában azt se tudja mi az, te meg ultra tájékozott vagy, pedig csak most kezdted???

Topik gazda

susalinda
3 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek