Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tomi140
tomi140 2020. 05. 16. 14:13
Előzmény: #1094188  pattinto
#1094200
Csak a turizmushoz komment: ahhoz fizetőképes kereslet kell, ahhoz meg kevesebb munkanélküliség, ahhoz meg alakuló cégek és munkahelyek. Ez nem lesz olyan gyors... Illetve vajon mennyire fogják díjazni a turisták mikor este 7kor iszonyú éhesek, de megtelt a szálloda és a környék összes étterme a maximálisan megengedett létszámmal >>> lehet enni a szálloda szobában, biztos jó értékeléseket hagynak hátra majd ezek a turisták... Pedig csak annyi lenne hogy "megértő utazónak" kéne most majd lenni, nem szabad várni ugyanazt a színvonalat, mint régen, kompromisszumokba kell menni majd mindenkinek. Ez alap lesz. Azért lesz jó pár ostoba aki ebbe nem gondol bele csak várja a kényeztetést a nyaraláson majd... El tudok képzelni idősávos vacsoráztatást stb... Szóval alacsonyabb lesz a szolgáltatás minősége. Így páran még jó darabig otthon maradnak inkább, ez se fogja pörgetni a turizmust.
Arról nem is beszélve mikor elmész egy medencés szállodába majd "műszaki hibára" hivatkozva (valójában meg csak azért mert 50%os a foglaltság és nem éri meg) nem üzemel a medence mondjuk.
Ezek persze találgatások nyilván, csak kicsit azért gobdoljuk át hogyan kezdhet majd ez el működni, milyen kihívásokkal. És mennyire lesz vonzó így! 
Ez is csak el elmélet persze, tudom. Csak remélem megértőek lesznek a turisták. Ugysnakkor tudom milyen ostobák lesznek az emberek, ennyi idő bezártság után. 
pattinto 2020. 05. 16. 13:58
Előzmény: #1094190  Balin2020
#1094199
Értem amit irsz, és igen, lehet csak 60-80%-os kihasznaltsg lesz. De pl nezzuk az autoipart:
az egy tipikus ciklikus iparág. Az emberek betáraznak az uj kocsikból amikor a ciklus felívelô szakaszán vagyunk,  ajd utána jó ideig egyre kevesebb kocsi fogy, mert senki nem érzi hogy rohanni kell eladni a 2-4 éves kocsiját. Ha visszanézel, 2008-2012 is ilyen volt. Minden autogyártó vakarta a fejét, mert az emverek nagy részének nem volt prioritás a legujabb X7-es BMW-t megvenni. (meg a skoda octaviat stb se). Ha olvastátok a multkor szo volt rola hogy az “R” kezdetû rendszám, 1.5 év alatt kipörgött, ennyire rövid idô alatt még sose pörgött ki egy teljes sorozat. (Ma már az “S”-es rendszám a legújabb). Mit mutat ez? Hogy eszméletlenül pörgött a gazdaság tavaly, az emberek nem tudták hova tenni a megtakarítást, olcsó volt a hitel, igy sokan vetted új kocsit... Egyébként is várható volt hogy ez meg fog akadni, vissza fog esni, mert ha vettél új kocsit, akkor nem fogsz venni ujat jópár évig (az átlag emberre gondolok, nem a vállalkozó Józsira, aki adó opimalizálásból évente kocsit cserél) . Na a vírus erre most rásegített, felgyorsított. De ahogy mindig, és 2008 után is, pár év mulva ismét fel fog pörögni az autóértékesítés, a normál ciklikusság miatt. Ráadásul majd jönnek az államilag megtámogatott programok - pl súlyadót kicserélik károsanyag kibocsátásra, azt minél régebbi a kocsid annál több adót fizetsz stb stb...
Ahogy a turizmust úgy az autogyartast és a keresletet is mesterségesen stimulálni fogják az országok. És ez a legtöbb ágazattal így lesz... Nem tartok komolyabb visszaeséstôl, max 1-2 év, de az már benne van az árakban. És ahogy volt aki lent irta: ha mondjuk 5 év múlva már megint maximumon fog minden pörögni, akkor az OTP ismét letermeli az 1500Ft / reszvenyenkenti eredmenyt, és visszakerül 15k fölé az árfolyam. Az a tegnapi arfolyamról nézve +70% emelkedés.  Még ha le is megy az árfolyam (esetleg) 7K-ra (es mi van ha nem?),  mit üljek MÁP+-ban ami max 25%-ot hoz? És mi van ha már 3-4 év mulva visszamegyünk 15K-ra? ....
Laja01
Laja01 2020. 05. 16. 13:47
#1094198
macskassy 2020. 05. 16. 13:37
Előzmény: #1094189  macibear
#1094197
A pozitívum, hogy az eső trendből már kijött, ez például a Molnak még nem sikerült. Most rá ült arra a piros vonalra. Elvileg mivel letörte a 9120-as támaszát, amit tegnap vissza is tesztelt sikertelenül, most már le kéne jönnie 8500 körül. Ott mindenképp beleveszek szűk stoppal. A problémám az, hogy jól látszik óráson mennyire követ SP-t az utóbbi időben. Ott pedig fogalmam sincs mit akarnak, felviszik a 3000-es résig ilyen gazdasági helyzetben, vagy még tovább? Ha viszont ott megint beejtik, mint ezen a héten, próbálkozhat OTP, nem fog mennni. Lásd hétfő-kedd, felhúzták még kétszer is 9160/70-ről 9360/80-ig, de SP -vel szemben nem tudta tartani magát. Figyeljük tovább, jobbat nem tudunk... :)
https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_84647f5d871765c32fa4796125cb2959.png
És OTP vs SP futi.
https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_0f406b948ab2b7f67fb81ac77bf95906.png
Cyberslider
Cyberslider 2020. 05. 16. 13:12
Előzmény: #1094193  geltrade
#1094196
Hát azért egy pozitív vakcina hír jó lenne, mert az őszi-téli újabb járvánnyal kapcsolatban igen nagyok a félelmek. Ez taccsra tehet megint mindent, HA bekövetkezik. Ezt egyedül egy vakcina tudná negálni, de ha nem lesz, pusztán a félelem miatt is maradhatunk a dagonyában. Én remélem, hogy lesz valami jó hír addig ezzel kapcsolatban.
kereke 2020. 05. 16. 12:48
Előzmény: #1094194  kereke
#1094195
Megtévesztő lehet, ha megrohamozzák a boltokat. A halasztott vásárlások miatt van. Ennek lecsengése utáni volumen lesz érdekes.
kereke 2020. 05. 16. 12:38
Előzmény: #1094192  geltrade
#1094194
Csány is kicsi a piachoz képest. A szava is. Ő optimista, mert több lábon áll, gazdag. És nem tudja beleképzelni magát a tömegbe. A tömeg egy darabig akkor is óvatosabban fog fogyasztani, ha minden visszaálna a régibe. Megtanulta, 1 időre, hogy el lehet lenni így is, azt is, hogy fel kellett volna készülnie anyagi tartalékokkal, stb. Ez a kisebb cégekre is igaz. Óvatosan állhatna vissza minden, és nem teljesen.
geltrade
geltrade 2020. 05. 16. 12:35
Előzmény: #1094192  geltrade
#1094193
Ui. gyógyszer és vakcina csak idő kérdése 
geltrade
geltrade 2020. 05. 16. 12:28
Előzmény: #1094190  Balin2020
#1094192
Eu- ban kezd rendeződni a helyzet a legtöbb helyen már a nyitást szervezik.A második hullám ( már,ha lesz) valószínűsítik, hogy kisebb lesz,a gazdaság az egészségügy már sokkal fölkészültebb lesz.Gazdasági szempontból az első negyedéves számokat látva már jobban lehet kalkulálni, mindenki tisztában van vele,hogy a második rosszabb lesz az év hátralevő részében már fölfele fognak görbülni a mutatók. A Csányi interjút tekintve igenis fontos üzenete van a piacnak amikor egy hiteles vezető pozitívan nyilatkozik, nem fél éve vezeti a boltot, és nem is akárhogyan. A lényeg: lehet várni a 3-5K-s subhullámokat a tőzsdén minden lehetséges, én nem ezt várom. 
ALANFED
ALANFED 2020. 05. 16. 11:42
Előzmény: #1094099  Zöldbéla
#1094191
köszi, azt macinak írtam, hogy mi lenne a realitás a napi impulzusok alapján
de a tippem a 8815 volt 
Balin2020
Balin2020 2020. 05. 16. 11:32
Előzmény: #1094188  pattinto
#1094190
Szerintem még az, hogy HA nem lenne bizonytalanság, és HA nem lennének kockázatok, akkor mi lenne, na az az, ami most nem számít. A gazdaságnak, és a cégeknek tervezni kell tudni a következő hónapokat. Én nem a turizmus miatt aggódnék elsősorban. Az is probléma, és vannak országok, ahol sokkal nagyobb probléma, mint M.o.-n. De hogyan tervezték a gyártó cégek a termelésüket, ha jöhet egy 2. hullám? Továbbá vannak országok, ahol még csak most fut fel igazán az első, pl. Oroszországban. De amcsiknál sem lett még vége az elsőnek, amire rá akarnak nyitni. EU-ban pedig látszik, hogy a nyitás sem után sem lesz ugyanaz, mint a járvány előtt volt. De ősszel meg valószínű, hogy 2. hullám lesz. Ki tud így felrlőssen úgy dönteni, hogy akkor futtassa fel a cége termelését a járvány előtti szintre? Az ellátási láncok hosszú, több hónapos átfutási időkkel működnek. Gondolj ebbe bele egy kicsit. Ha be is indul a gazdaság 60-80 % közötti hatásfokkal, az akkor is recesszió! És hangsúlyozom, nem primer módon a magyar gazdaság teljesítménye számít, hanem a felvevő piacoké.
macibear
macibear 2020. 05. 16. 10:48
#1094189

Februárban az MA50-re alapozott várakozás mutatta legbiztosabban, hogy lefele kellene indulni. No nem 8000-re, csak le.
Most hasonló szituáció alakul ki benne, de a felfele irányra vonatkozóan. https://invst.ly/qtrz8
Mint ahogyan februárban nem jelezte, hogy felére fog csökkenni az árfolyam, így az emelkedés mértékére és időtartamára sem mond semmit.
Elvileg meg lehet tenni május végén, június elején a hosszú távú téteket, de szigorú stoppal.
Az MA100 és az MA200 ott tornyosodik fölöttünk és még mindig lefele jönnek. Azok valamelyikéről még taknyolhat egyet az árfolyam, akár a mostanra várt alj alá jőve.
Azért még van kockázata az MA50-re alapozott várakozásnak. Ha netán beszakadna az árfolyam, ezt a várt MA50-es aljat úgy söpri el mintha ki sem akart volna alakulni. Figyeljük! 4-5 esetleg 7-8 nap múlva már biztosabban fogja mutatni a jövőt. Addig pedig csüccs a kézen. Nem a DT-sek .... Azok szépet foghatnak a következő napokban.
pattinto 2020. 05. 16. 10:32
Előzmény: #1094187  Balin2020
#1094188
Amit irsz igaz, de vedd figyelembe hogy emiatt tudsz ismét 8900-on reszvenyt venni... ha nem lenne bizonytalanság, és negatív kilátások, akkor 14-16k között lenne az árfolyam.
Most azt kell végiggondolni, hogy ez a kb 40-50%-os árfolyamesésbôl van-e tér és indok a további esésre.
Szerintem nem sok. 
Attól nem tartok hogy totál leáll a világ hosszu távon. Sôt, szerintem nyár közepén már a 38 fokban, senki nem fog a virussal foglalkozni. 
Ha az ôszre lesznek nem lesznek rossz hirek, jövôre meglátjátok a turizmus is beindul mint az állat. Minden kormány azon fog dolgozni, hogy a turizmus visszaálljon. Ha kell utazásikuponokat fognak osztani, vagy adokedvezmenyt adnak utazásra stb stb csak pörgessék az utazást.
Másfelôl visszaterve az OTP-re nem tudom, hogy a turizmushoz kapcsolodo 300-500ezer ember mennyire meghatarozo resze vezet szamlat az OTPnel, es a bevétel hány százakát adják. Kockázat hogy mennyi ilyen termék van kint:  a hitelkártya, személyi kölcsön, lakáshitel (mondjuk lakashitelen sok veszteseg nem lesz szerintem - 80% LTV miatt)...
Ha nem tul sok, akkor olyan nagyon nem kell aggodni középtávon se. Igy a 8-9k közötti árfolyam szerintem már ezt mind beárazta...
Balin2020
Balin2020 2020. 05. 16. 09:36
Előzmény: #1094176  tomi140
#1094187
Amire én gondolok az az, hogy válságban egy ilyen feltörekvő, exportorientált országban, mint M.o., elsősorban a világpiaci események határozzák meg, mennyire fogják beverni az árfolyamot, nem a bank tőkehelyzete, sem az ország állapota. Az max a kilábaláskor fog számítani. Csak nagy kérdés, hogy a válság végére is olyan lesz-e az állapota, mind a banknak, mind az országnak, mint a válság indulásakor. Ha gyors lefutású válságról beszélnénk, akkor nem lenne ok az aggodalomra. De most már szinte mindenki arról beszél, hogy elhúzódó válság lesz. Ez jelenleg beláthatatlan mit fog okozni a világban, milyen hatással lesz a cégekre, az országok gazdaságaira, közvetve a bankokra. M.o gazdasága pedig nagyon nyitott, nem tudjuk megvédeni a külső hatásoktól, elfgogjuk szenvedni azokat. Ő ilyeneket azonban nem állíthat a pozíciójában, akkor sem ha ennek komoly valóság alapja van. Kötelessége védeni a bankot, SZVSZ
HPeter76
HPeter76 2020. 05. 16. 09:10
Előzmény: #1094184  Törölt felhasználó
#1094186
jó reggelt  ::))) így jó nem szabad komolyra venni... 
pattinto 2020. 05. 15. 23:37
Előzmény: #1094163  Fabrizio66
#1094185
Köszi a chartot, szép észrevétel! 
Törölt felhasználó 2020. 05. 15. 23:35
Előzmény: #1094182  tomi140
#1094184
Hogy mit "nyalsz be" az mellékes. A polémia nem erről szólt.  
Zöldbéla
Zöldbéla 2020. 05. 15. 23:33
#1094183
Egy "harci gázzal" bármit szét lehet szórni (adalékanyag). :D
Egy influenzás beteg köhögése során is vírusokkal szennyezett levegő kerül a légtérbe.
Ezzel együtt, én sem hiszek a harci gáz teóriában, viszont a "laboratóriumi vírus" akár hihető is lehet. Remélem nem arról van szó!
tomi140
tomi140 2020. 05. 15. 23:24
Előzmény: #1094179  Törölt felhasználó
#1094182
Én mindezt egyáltalán nem vitatom el! Akkor is igaza lesz ha ez volt az alja és megy 15ezerre, és akkor is valóst állított ha bőven 6000 alatt is fognak tudni tankolni otp-t az emberek és megy 15ezerre. :) amint én vallok az erről szól. De biztos fogják "páran" nyomkodni a BUY gombot ettől hétfőn, ez kétségtelenül lehetséges. Csak páran nem nyaljuk be hogy ennek itt az ideje. Pusztán ennyi :) 
Plafi 2020. 05. 15. 23:09
Előzmény: #1094179  Törölt felhasználó
#1094181
És még nem is olyan ember aki félre beszél mert azt kívánja a helyzet

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek