Topikgazda: bpmcwap 2006. 01. 03. 13:50

Humet: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Ugrás a cikkhez
Nem mindennapi a Humet mai teljesítménye, az eddigiekben 45 és 61 Ft között, 35%-os sávban forogtak a papírok a kereskedés során. A kötélidegekkel rendelkező spekulánsok igen szép napot élhetnek át, főleg ha jókor adtak-vettek.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=63143
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 06. 24. 16:50
#27320
Jó Budfox,

higgye el nem venne Ön sem ilyen extrém árfolyamon saját részvényt, mert később megölnék...

Őszinte híve
Törölt felhasználó 2008. 06. 24. 16:48
Előzmény: #27280  Törölt felhasználó
#27319
Civin Úr!

Én az eljárásra, - miszerint 6 Ft-on bocsájtanak ki zárt körben részvényeket - írtam, hogy pofátlanság, nem pedig a személyének címeztem. Viszont Ön engem ostobáak titulált! Nem szép dolog!

Ha azon egyszerű kérdésre, hogy a Humet mely akvizíciókért fizetett a 6 Ft-os részvényekkel nem tud válaszolni, mi okkal gondolhatjuk, hogy a baráti kezek öntik a piacra a részvényeiket. Akkor viszont ezzel nem olyan értéket teremt, amivel a kisbefektetők is részesednek, hanem éppen ellenkezőleg.

Számtalanszor feltettük a kérdést Önnek uram: Mely akvizíciókat finanszírozta a Humet rv. kibocsájtásból?

Nekem nem kell, hogy őszinte hívem legyen! Nekem elég lenne, ha egy korrekt vezető lenne uram!

Ha a fenti kérdésem ostobaság, akkor joggal nevezett így!

Kíváncsian várom válaszát Uram!

Üdvözlettel,
BudFox
BudFox 2008. 06. 24. 16:48
Előzmény: #27314  Törölt felhasználó
#27318
Civin Úr

Nem akarom túlontúl kritizálni, mert tudom hogy mit ért el, és milyen fejlődésen ment keresztül ez a cég..

de néha egy kis árfolyam karbantartás beleférhetne..pénzzel, hírekkel.

87 -nél vettem a papírokat..most ki se merem számolni mennyit érne...de nem adom el..nem szoktam kapkodni, és bukóban eladni..csak aggasztó ez a pánikszerű eladás.

Ha én lennék az igazgató , én vennék Humetet..had lássák az emberek hogy a főnöknek megéri. Ez is elősegíteni a bizalom helyreállítását..

Üdvözlettel BudFox
Törölt felhasználó 2008. 06. 24. 16:47
#27317
Jó Shortos Gyula,

bár Vikinek írt, nekem tartozik egy bocsánatkéréssel...

Egyébként nem azzal van itt csak baj, amit leír, hanem azzal is, amit gondol... A gondolkodás alapja a tanulás, majd a tudás...
csa-csi
csa-csi 2008. 06. 24. 16:45
Előzmény: #27303  molgab
#27316
Nézz végig molgab a mai vérzivataron és nézd meg sok stabil, nagymúltú cég hol tart ma. Lefeleződött, harmadolódott árfolyamok. az árfolyamok külön életet élnek. Szinte semmi közük a cégek eredményeihez.. Nézz ki a világba? Hiszen ide csak minden "begyűrűzött"
Én hiszek civinnek mert elfogadom a logikát amely szerint építi a cégét. Ez nem érzelmi kérdés. Mindenki látja, hogy napi néhány millió forinttal ma itt az árfolyam jelentősen mozgatható. Bolond lenne ebbe belenyúlni. Főleg "baráti" kérésre, mint ahogy itt sok okos tanácsolja.
Szerintem még nem tudatosult, mert szinte hihetetlen, hogy milyen "kismulti" lett-lesz a HUMET-ből. Ha a publikált számok igazak.
Én kis-spekiként - sokat szeretnék keresni a HUMET-tel is, érzem, hogy nem kell ehhez túl hosszú idő. De kell hozzá szerencse is. És bizalom. És hogy valaki-valakik felfedezzék azt a kis magyar csodát, amit Civin itt művelt. Szerintem bármely pillanatban elindulhat az express.
Törölt felhasználó 2008. 06. 24. 16:45
Előzmény: #27314  Törölt felhasználó
#27315
Viki.
Ez a különbség köztünk,hogy én kimondom amit gondolok te meg nem.Ezt képmutatásnak hívják és nem valami szimpatikus dolog tanuld meg kimondani amit akarsz.Idővel bele lehet jönni.
Törölt felhasználó 2008. 06. 24. 16:42
#27314
Jó Budfox,

a legszebb példa az Öné. Önök, kisbefektetők "tarják karban" az árfolyamot.... Uram/Hölgyem... Én itt néha elég részletesen leírom, hogy ennek a papírnak mi az értéke, erre Önök kisrészvényesek ész nélkül szórják és engem szidnak. Na ez az, amiről Ön ír...
Én meg írok, írok, ismétlem önmagam, tucatszor leírom hogy mi a helyes eljárás és nekem tesz szemrehányást...

Uram/Hölgyem, amikor a józan ész úrrá lesz ezen az osotba eladási pánikon (azaz nem adnak el egy 100 forintost 50 forintért - mert ez zajlik le az Önöket féltő és óvó, szemem láttára) akkor kritizáljon engem, kérem.

Többször odajutottam, hogy nem írok ide...

Őszinte híve

Törölt felhasználó 2008. 06. 24. 16:41
Előzmény: #27309  Törölt felhasználó
#27313
Gyula!
Ilyet soha nem írunk le, még ha ezt is gondoljuk!
hali
hali 2008. 06. 24. 16:40
#27312
Jó napot!

Régen beszéltünk,de lenne egy kérdésem,amit e-mail-ben elküdök önnek:
Kérem ,ha lehet válaszoljon rá(ha nem lehet leírni a választ,azt megértem).

A többieknek pedig csak annyit üzenek:
SENKI SE KÖTELEZETT SENKIT ARRA HOGY VEGYEN HUMET RÉSZVÉNYT!!

HA VALAKINEK NEM SZIMPATIKUS A CÉG(VEZETŐJE,EREDMÉNYEI,MÓDSZEREI,STB) NE VEGYEN HUMET RÉSZVÉNYT!!!

Üdv:hali
Törölt felhasználó 2008. 06. 24. 16:40
Előzmény: #27301  Törölt felhasználó
#27311
Civin Úr!
Mi már egy jó ideje nem azt tapasztaljuk, hogy nekünk is jó, sőt egyre kilátástalanabb!!!
Hogy mi jó nekünk, azt hagy ítéljük meg mi, bár nem titok.
Ön azt gondolja, hogy ha a cégei nyereségessé váltak és kiterebélyesedtek azzal az árfolyam magátol rendbejön?
Téved, de ezt Ön is jól tudja!
Tehát nem akar tenni semmit!
Ez viszont azt jelenti, hogy a jövőben nagyon sokan meggondoljuk, hogy a "kis" pénzünket a Humiba, vagy a leányaiba fektessük-e.
Sok sikert!
ferike73
ferike73 2008. 06. 24. 16:38
Előzmény: #27309  Törölt felhasználó
#27310
K1
Törölt felhasználó 2008. 06. 24. 16:37
Előzmény: #27304  Törölt felhasználó
#27309
Kedves civin ÚR.
Én elnézést kérek ha befejezi ezt a "hazudozást " amit egyébként egyszer sem mondtam,de a lényeg ez volt ,de ez nem is hazudozás éppen ezért nem is írtam ezt eddig mert ez nem jó szó rá.Ez egy sima lehúzás.
Egyébként meg nekem ne nagyon okoskodjon mert elkapom a szakállát és megrángatom :)
Kedves uram .
BudFox
BudFox 2008. 06. 24. 16:36
Előzmény: #27288  Törölt felhasználó
#27308
Tisztelt Civin Úr

Az már végkép nem járja hogy "leostobázza", lehülyézi a befektetőit...:-(((
Egyelőre úgy néz ki a helyzet hogy mi tömködtük tele a cég zsebét pénzzel, és erre mi a hála ? leostobáz mindenkit..

Ön eddig mennyi részvényt vett meg ?
szeretnék egy olyan hírt látni itt bal oldalon a portfolioban, hogy : "Civin János ennyi-meg-ennyi tízezer Humet részévnyt vett, ezzel részesedése ennyi-meg -ennyi százalékra emelkedett"

Én nem akarom bántani, de mi ülünk bukóban, és nem ön. Mi a pénzünkért aggódunk.

emlékszem közgyűlés előtt írta hogy : " most kaptuk meg a banktól a hitel garanciát, óriásit lépett előre a cég, sokan próbáltak megölni, lebeszélni az árfolyamot de most nem érdekel semmi, keblemre mindenki.."

Aztán másnap bejelentették az újabb részvény kibocsátást.

Mi tartjuk itt életben az árfolyamot. Jó lenne ha meghálná ezt valahogyan. mint régebben egykétszer amikor nagyot emelkedett a Humet..
de ha elveszti a bizalmat, akkor a céget is elveszti.

tisztelettel, BudFox
Törölt felhasználó 2008. 06. 24. 16:35
Előzmény: #27304  Törölt felhasználó
#27307
Civin Úr!
Megkapta a levelem?
erre a címre írtam mikor megjelent az új weblap.Nem válaszolt még, legalább annyit, hogy célba ért.

Törölt felhasználó 2008. 06. 24. 16:34
Előzmény: #27304  Törölt felhasználó
#27306
Civin úr

ha van magában annnyi és a baráti kezekben
akkor egy kicsit felhúzzák az árat legalább az őn által említett 70-93 közé.
Törölt felhasználó 2008. 06. 24. 16:34
#27305
Jó Molgab

3 milliárd körüli saját tőkét vásároltunk kb.: 22 millió darab HUMET részvényért. Hogy kik a HUMET nagytulajdonosai (5%) azt közzé kell tennem és közzé is tettem és teszem a jövőben is.

Őszinte híve
Törölt felhasználó 2008. 06. 24. 16:32
#27304
Shortos Úr,

elegem van! Nagyon kérem, ne hazugozzon le. Bocsánatkérését a civin@humet.hu-n várom, de itt is írhat pár elnézéséemet kérő sort.

molgab 2008. 06. 24. 16:32
Előzmény: #27298  csa-csi
#27303
csa-csi,

tegyél fel magadnak egy egyszerű kérdést:

az elmúlt időszak árfolyamalakulása nem engem igazol?
Törölt felhasználó 2008. 06. 24. 16:29
Előzmény: #27299  Törölt felhasználó
#27302
mit is szeretnétek ti tulajdonképen?

Törölt felhasználó 2008. 06. 24. 16:29
#27301
Jó Viki,

a kibocsátással történő válllalatfelvásárlás célját szolgáló eszközrendszer jó. Csak akkor bocsátunk ki újabb részvényeket, ha az szükséges. Most 22 millió részvény kibocsátásával létrehoztunk egy majd 3 milliárdos rendszert, ami homogén, hiszen csak étrendi-kiegészítő; élelmiszer; és finomvegyszer, valamint a gyógyszerpiacon vagyunk jelen. Ez egy egységes, működtethető és hatékonnyá tehető vállalatcsoport. Mi kifogása van ellene? Kétség kívül rendelkezésünkre áll további 23 millió darab HUMET részvény, de ezzel kapcsolatban lásd a ma már közölt elemzéséemet.

Miért adjuk fel a lehetőségét annak, ami minden HUMET részvényesnek jó?

Őszinte híve

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek