Topiknyitó: cashattack 2020. 04. 29. 00:45

REIT USA  

Ideje indulnia egy ilyen topiknak, remélem van akit érdekel a téma.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Cyberslider
Cyberslider 2020. 05. 19. 21:46
Előzmény: #459  csilla23
#460
Szép :)Na néztem egy másikat a srácnál,
CHEF, belecsíptem 14.37-en, most már irány az ágy.. $20 célár..
Igencsak megvették a zuhéban, ez beszédes!
Jóccakát :)
csilla23
csilla23 2020. 05. 19. 21:25
Előzmény: #456  Cyberslider
#459
Az Atvi-t így vettem először!
 Én az életben nem játszottam ezekkel a “videó játékokkkal”, nem érdekelt. Cigizünk az asszonnyal, mondja, hogy kijött egy ilyen és ilyen “csomag”, ezt és ezt a “számítógépes játékot” lehet megvenni, ennyiért és ennyiért. Kapcsoltam: megkérdeztem melyik cég gyártja? Meg is mondta kapásból. Rákerestem, utána olvastam. Egy órán belül vettem 75 db-ot, pont jó volt a TA. Szűk egy hét alatt közel +15%-ot hozott... :DDD
csilla23
csilla23 2020. 05. 19. 21:20
Előzmény: #455  Sigmund
#458
AMD van az Ersténél. 
Amerika nagyon más. 
Pro és kontra is. Tegnap például kétszer kellett módosítanom a vételi ajánlatom a CLNE bővítésnél, nem lőttek eléggé magasra, és hiába nem volt bent vétel előttem, utolsó kattintás előtt ránéztem, és abban a fél másodpercben elém ugrott. Olyan skalpolós érzésem volt. Amúgy is rengeteg abban a papírban a 100 db-os vétel, gondolom a “robot” nyomja, de nem értek hozzá, hülyeséget nem akarok beszélni...
Én még a Pre-marketet nem próbáltam, tök jól használod ki...
Cyberslider
Cyberslider 2020. 05. 19. 21:19
Előzmény: #455  Sigmund
#457

Azért a pre-markettel vigyázz mert nagy lehet a különbség a vétel/eladási oldal között.
Azért volt ott zuhi is, elég a 2000-es évek dotcom összeomlására gondolni. Ajj. Kiráz a hideg ha rá gondolok. Nem szeretnék így beragadni, ki tudja mit tartogat a jövő.
USA amúgy számomra is hihetetlen, óriási piac +mindenki jelen van, millió befektető, nyugdíjalapok... Amit itt gyakorlatilag kicsináltak. Nem csoda, ha a BÉT ehhez képest 0
Cyberslider
Cyberslider 2020. 05. 19. 21:13
Előzmény: #452  csilla23
#456

Igen, ez bevallom engem is visszatartott kicsit.. De látom mi megy, hihetetlen ahogy az elektronika, számítástechnika stb. mennyire a mindennapi életünk része lett. Első gépem egy commodore 64 volt, most mégis, milyen már, hogy pont ebben az iparban nincs rv-m??
:))
Azért figyelek, jó lenne ha megindulna, aztán realizálom.. szép álmok, mindegy 1 próbát megér.
Ha egyszer ezt veszik, akkor ezt veszik. Pont.
Nem nagyon van időm ezzel foglalkozni - bár ahhoz képest most sokat vagyok itt (tíz évente action) :) - de az USA piac nekem nagyon új, és pont ilyen oldalakat keresek, ahol van rendesen chart elemzés stb. mint itt a pf fórumán is..
Sigmund
Sigmund 2020. 05. 19. 21:09
Előzmény: #452  csilla23
#455
nehéz is megszokni, hogy USA-ban mennyire más minden, kezdve a pre-market kereskedéssel, és hogy sosincs olyan h vége az emelkedésnek, elképesztő mit tudnak itt menni papírok, Bét-en ilyenre csak a Kartonpack-féle lufi-papírok képesek :)
Sigmund
Sigmund 2020. 05. 19. 21:07
Előzmény: #453  Sigmund
#454
Amd-nek is kell lennie az Ersténél elméletileg
Sigmund
Sigmund 2020. 05. 19. 21:06
Előzmény: #451  MB1G
#453
Reitekkel most várnék, azon kívül én nem sok papírt követek, Alibaba van az Ersténél talán, 21-én jelent, ha jó lesz kilőhetik. 
Energia szektorral szemezek, de az is messze van a tutitól :)
csilla23
csilla23 2020. 05. 19. 21:03
Előzmény: #450  Cyberslider
#452
👌 A Twitteren nagyon meglepődtem: jó ideje fent vagyok, de sosem kerestem trader oldalakra, nem is gondoltam, hogy ennyi tippet, chartot, stb.-t dobnak fel. Aztán múltkor bejelöltem az ATVI oldalát, ha már van olyan papírom, erre felajánlott egy chartos ATVI “elemzést” is. Elkezdtem ugrálgatni az oldalak között: komolyan mondom csak azokból az ötletekből el lehetne kereskedni. Pl. SQ. A srác mikor beírta, hogy figyelni, ki fog törni, etc.
Az OHI-t iszonyat mennyire meghúzták ma is! Szép menet volt. Grat!
Beszálltál az ATH közelében az AMD-be te is, nem írom le, hogy “itthon” 100-ból 99-en mit gondolnak “rólunk”...
MB1G 2020. 05. 19. 20:58
#451
Sziasztok. Van valami "tuti" tippetek az usa-ban amit a nyomoronc erstenel is meg lehet venni. Koszike
Cyberslider
Cyberslider 2020. 05. 19. 20:48
Előzmény: #445  csilla23
#450

Újabb köszi, jó kis oldal, elmentettem, jól jönnek a tippek!
Nah... Mostmár nekem is van AMD, első tech részvényem, megtört a jég :))
OHI-ban meglett a +20%, átgondoltam, megköszöntem, most csere. Meglátjuk.
Sigmund
Sigmund 2020. 05. 19. 20:41
Előzmény: #448  csilla23
#449
Nincs itt az ideje, de talán eljöhet. mondjuk tegnap nyitás előtt jó érzékkel belevettem a VZ-be, ami most is kb ugyanott van mit akkor, bármi mást vehettem volna amivel jól járok, nem jöhet be minden :)
AMD-ben tényleg minden klappol most, TA és hangulat is, kíváncsi leszek meddig megy.
Reitek nagyon szépek ma is.
csilla23
csilla23 2020. 05. 19. 19:59
Előzmény: #447  Sigmund
#448
👍
Ezekben a nagy telekom cégekben én nem érzem most a húzást. A T is szenvedget, nincs kellő forgalma, TA olyan semmilyen, néha-néha megindul, egy-egy napon villant 2-3 hetente. Közben mostanában “minden nap” annyi jó papírból lehet válogatni akár napizgatásra, akár swingre... Valszeg a T amolyan beleülős papír lenne, de  nekem nincs most kedvem ehhez, miközben annyira tud pörögni a tőkém...
Sigmund
Sigmund 2020. 05. 19. 19:49
Előzmény: #445  csilla23
#447
Hmm, pont azt vettem ma nemrég.
Meg egy kis Alibabát, azt minden nap kell venni :)
T-t nézegetem még, abba is be kéne szállni lassan.
amúgy reiteken ma is szépet lehet fogni napon belül is, sajnos kihagytam, későn kerültem gép elé, akkor már 0-ban voltak, gyorsan letudták a korrekciót.
csilla23
csilla23 2020. 05. 19. 19:34
Előzmény: #445  csilla23
#446
Hozzátenném, hogy szubjektív vagyok AMD-ügyben, nekem van...
csilla23
csilla23 2020. 05. 19. 19:30
#445
Akit érdekel esetleg, annak figyelmébe ajánlanám az AMD-t:  https://twitter.com/traderstewie/status/1262785154600165377/photo/1
Éppen kitörésben van, ha minden igaz. Ezt a Twitter oldalt nemcsak azért linkeltem be, mert így egyszerűbb volt, de a pasi rendre jó tippeket ad, és egyébként is jófej... :-)
csilla23
csilla23 2020. 05. 19. 11:38
Előzmény: #443  Sigmund
#444
A Teslát én venném: 5-10 évre...😏 Csak nem tudom eldönteni, hogy mikor kellene beszállni...
Az Alibaba biztosan jó lesz. Szvsz.
Sigmund
Sigmund 2020. 05. 19. 11:36
Előzmény: #442  csilla23
#443
Köszi a véleményeket mindenkinek.
én ma számítok korrekcióra, annyira hihetetlen volt a tegnapi, de lehet, ezt nap közben v nyitás után 1-2 óra alatt le tudják aztán tovább fel. Talán csak vágy-vezérelt gondolkodás, ilyen nap tényleg annyira ritka, nincs rá recept. 
Igen teljesen váratlan volt a visszahúzás, én még legalább 2-3 nap vergődést vártam pár %-os eséssel a hétre, és legkorábban hét végén vártam volna egy kisebb fordulatot, a hírek mindent felülírtak.
21-én jelent Alibaba, abból lehet még sztori, kíváncsi leszek.
Teslát én nem merek venni, szerintem már most is túlvett nagyon, de tudom mindig rácáfol erre és új csúcsra megy :)
csilla23
csilla23 2020. 05. 19. 11:07
Előzmény: #439  Sigmund
#442
Én arra számítok (azt szeretném?), ha kicsit lenyugodna a piac, és lenne egy szolidan emelkedős, oldalazós 1-2 hét...:D
Lesznek papírok, amik rendesen menni fognak, mert olyan a TA, és fekszik nekik a jelenlegi szitu: zajlik az újranyitás USA-szerte, egyre nagyobb a nyomás a kormányzókon, optimista hangot ütött meg a FED, jönnek jó, iparági jelentések, az olaj/gáz is a visszafogott optimizmust mutatja.
Lesznek egyedi sztorik, nálam most a fő papír a CLNE, aminek kedvez a stabilizálódó gázár, és az erősödő reopen. A TA tökéletes, most úgy látom, hogy az okos átmeneti kiszállót kell megtalálnom. OHI-réstöltést sajnálom, de túlléptem rajta. Nem lehet mindenben egyszerre bent az ember, és nagyon “kib@szós” visszahúzás volt. Meglátjuk, hogy péntekre hová érkezik meg, ha látom értelmét beszállok. De több papírt nézek, ami tegnap nyugiban volt, viszont bármikor kitörhet. Gap up-ot nem szeretek megvenni, pedig sokszor látszik utólag, hogy kéne. Inkább próbálom az előjelekből kisütni, hogy megindulás előtt mikor érdemes beszállni.
Röviden: ma és a héten is lesznek még sztorik...
AudreyDeak 2020. 05. 19. 11:01
Előzmény: #439  Sigmund
#441
NHI-t 6,5 % nyerőben dobtam, ez van. Ennek is örülök, múltkor SPG-vel mohó voltam, aztán várnom kellett. Nem Reit, de Teslánál sokat susmorognak mostanság az új akksi bemutatásáról. Ha az tényleges bejelentés lenne, szintén égbe küldhetné az árfolyamot, legalábbis egy kis időre.. vélemény?

Topik gazda

cashattack
cashattack
0 0 0

aktív fórumozók


friss hírek További hírek