Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 06. 12. 21:16

Hagyd a tőzsdet lazulj foci van   

foci baratoknak kedvelőknek ide irjatok mindenfele dolgot ami eszetekbe jut,lehet dicsérni szidni magasztalni mindent es mindenkit és természetesen tippelni.

Jo szurkolast
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Zipfer 2020. 10. 05. 08:59
Előzmény: #2336  Peterbond
#2340
Nem szoktam én sem a 60-70-80 milliós nemzethez (német,olasz,angol,spanyol stb.) hasonlítani a magyar focit. Én is az tartanám követendő példának amit a kb hasonló lélekszámú országok csinálnak (portugál, horvát,cseh,szerb, stb.) De valamiért nem működik lásd Sándor Károly akadémia. 20 éve működik a profi akadémia még sincsenek sztárjaink kinevelve. Nem működik 40 éve az utánpótlás nevelés. Egyszerűen nem tudunk kinevelni jó játékosokat. Akkor váltani kell:-) tolják bele a pénzt mint a Sahtar Doneck vagy Qarabag vagy Katariak vagy Kínaiak és járhatunk BL meccsre Budapestre :-)
Törölt felhasználó 2020. 10. 05. 07:58
Törölt hozzászólás
#2339
Törölt felhasználó 2020. 10. 05. 07:57
Törölt hozzászólás
#2338
Törölt felhasználó 2020. 10. 03. 06:29
Törölt hozzászólás
#2337
Peterbond 2020. 10. 03. 02:18
Előzmény: #2333  Zipfer
#2336
Azert ne keverjuk a dolgokat. Igen mashol is sok a legios kulonosen a top bajnoksagokban a csucson. De ha a magyar foci felemelkedeserol vagy javulasarol irunk akkor az magyar is legyen. Es jelenleg nem ez a helyzet. Az azeri foci nem lett attol jobb hogy kitomtek egy csapatot penzzel es televettek kulfoldiekkel es mostmar rendszeresen jatszik csoportkorbe kerulesert. Ellenben a Molde pl talan 8 vagy 9 norveggal jatszott ellenunk es teljesen partiban voltak. Szoval lehetne ugy is csak hat az husszu es melos ut. Igy a konnyebb de persze igy se egyszeru. Rengeteg munka van mogotte es ebben sok magyar szakember is ( hajnalt nem gyozik dicserni a szakertok pl ).
.
Es hiaba jon Szijgyarto azzal hogy BL elodontoben 2 magyar is erdekelt volt a palyan es egy a palya szelen. Ebbol Gulacsi meg 2010 elotti neveles, V Orbannak meg kb annyi koze volt a magyar focihoz mint Neymarnak a tuloldalon. Ahogy se Dardai se Low nem a mi edzo nevelesunk, nem a magyar focink termelte ki m8nt edzo hanem a nemet lenyegeben.
.
2010 elott 4-5 jatekosunk volt stabil kezdo a top 4 bajnoksagban szinte mindig. Hajnal Gera Lisztes Huszti Kiraly Dardai sorolhatnank. Most a 2010 ota nevelkedettek sehol. Az egy szem Sallai van. Gulacsi elozo generacios. Nagy Adam mar 2. Osztalyban tolja csak. A tobbi legios meg mar egy holland belga bajnoksag top csapataig se jut. Marad nekunk lengyelorszag mint cel. Szerintem kurva nagy lemaradasban vagyunk es az egy szem Szoboszlai ezen nem fog valtoztatni ha tenyleg befut bar a nyaron vegul o se valtott klubbot. Isten ments hogy Dzsudzsak sorsara jusson ( nem ugy nez ki most hala egnek ).
Ford Fairlane
Ford Fairlane 2020. 10. 02. 22:12
Előzmény: #2333  Zipfer
#2335

Én összegezve nézem a dolgokat. Azt értem, de mi magyarok jelenleg nem vagyunk tényezők a nemzetközi futballban. Nyilván az olaszok is lemaradtak a 2018-as VB-ről, mint ahogy az angolok is lemaradtak valamikor vagy EB-ről vagy VB-ről. Ez viszont nem ugyanaz, mint, hogy mi 34 éve nem voltunk VB-n. Ez összefügg azzal, hogy klubcsapat szinten mennyi olasz képviseli a hazáját az erupai kupákban. BL, EL. Számold össze a Juventuson felül, hogy az Interben, Atalantában, Lazioban, Romaban, AC Milanban mennyi olasz van. Értem én, hogy 20-25 éve a légiósok határozzák meg a klubfutball színvonalát, de koránt sem mindegy, hogy egy adott ország mennyi csapata van bent a csoportkörökben és összességében mennyi saját nemzetiségű játékos van ezekben a csapatokban.  
Az Inter meg az ősidőkben pont azért vált ki az AC Milanból, mert több nemzetiségű csapatot akart létrehozni. Benne van a nevében: Internazionale Milan.A légiósokra kitérve régen maximum 3 lehetett egyszerre a pályán. Aztán jött a Bosman szabály és a 3 légiósból bármennyi lehetett a csapatban a pályán. Hogy visszatérjek a kommentedre,  a légiósok számától függetlenül az olasz foci még mindig ezerszer jobb, mint a magyar. Hiába ugyanannyi a kezdőcsapat hazai játékosa és légósa, mint a Fradinál.
Ford Fairlane
Ford Fairlane 2020. 10. 02. 21:53
#2334
Az meg külön érdekesség, hogy hosszú évek óta a kedvenc olasz csapatom a Juventus, a kedvenc spanyol csapatom meg a Barcelona. Az meg már csak hab a tortán, hogy az előbbiben Cristiano Ronaldo, az utóbbiban meg Lionel Messi játszik jelenleg. Szóval az ötös lottó esélyesebb, minthogy a Fradi pontot szerezzen. Mondjuk a Real ellen azért sikerült 25 éve egy döntetlen itthon. Majd meglátjuk. :D
Zipfer 2020. 10. 02. 21:49
Előzmény: #2332  Ford Fairlane
#2333
95-ben kint voltam a Real Madrid elleni meccsen. Nagy élmény volt. Egyébként múlt héten kezdődött az olasz bajnokság. A Juventus kezdőcsapatát nézd meg. 3 olasz és 8 külföldi. Ez nem csak a Fradinál van így.
Ford Fairlane
Ford Fairlane 2020. 10. 02. 21:38
#2332

BL csoportkörbe jutott a Fradi 25 év után. Szóval 25 éve voltam 16 éves és Fradi szurkoló. Kölyökként még láttam a válogatottat az 1986-os mexikói VB-n. Nagyon szerettem a focit, szeretem még most is. Persze ha nem az isten háta mögötti helyen születtem és nevelkedtem volna, lehet magam is focista lettem volna. De az, hogy 1995-ben mennyire szurkoltam a Fradinak és már akkor szembe jött a valóság Ajax 5-1, 4-0, Real 6-1. A francokat, már 1986-ban a szovjetek ellen jött a valóság 6-0 formájában. Szóval szép amit most véghez vitt a Fradi, de nem szabad elfelejteni, hogy a BL csoportkörbe kerüléshez maximum 3 magyar futballistára volt szükség. A többi légiós. Hogy mire képes Rebrov és a légiós had az rövidesen ki fog derülni. Azért a 95-ös Fradiban kevesebb légiós volt, de ők minőségileg úgymond jobbak voltak a  magyaroknál. Kuznyecov, Kuntics, Kopunovics.Azért több magyar volt abban, mint ami most van. Jó. Hajrá Fradi! De én ettől a realitás talaján maradok és tudom azt, hogy mi a papírforma azaz a 4-ik hely. Cáfolja meg a légiós had, ha én tévednék.
Törölt felhasználó 2020. 10. 02. 14:57
Törölt hozzászólás
#2330
Zipfer 2020. 10. 02. 13:29
Előzmény: #2328  Peterbond
#2329
Szerintem ez csak a BL-re érvényes.
Peterbond 2020. 10. 02. 13:17
Előzmény: #2326  Zipfer
#2328
Attól füg mit ért továbbjutás alatt. ha csak a BL-ben akkor persze. Ha az EL is számít ( tehát 3. hely ) akkor azért már necces lehet a dolog. az Espanyol elleniből kiindulva a Kijev ellen van keresnivalója a Fradinak. A Juve Barca viszont tuti első két hely. ahhoz valami ultra gáz teljesítmény kell hogy ne így legyen.
Peterbond 2020. 10. 02. 13:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#2327
Egyenlőre Dibusz és Sigér a kivétel erősíti a szabályt jelenti most. Sajnos meg kell állapítani hogy a MAGYAAR foci tényleg nem lett jobb sőt. Csak a Magyar csapatokban lett több pénz és így minőségi külföldiek. Ez a Fradi jórészt az ukrán edzőnek és az elmúlt 2 év igazolásainak ( Uzumi, Tokmac, Zubkov, Isael, Boli) lépett szintet és lett nemzetközi szinten is úgy ahogy versenyképes. Ehhez jön még pár kicsit régebbi jó igazolás mint Blazic, Civic és marad már kb mutatóba magyar. Dibusz és mellé váltakozva Sigér, Botka és Lovrencsics. Mindenki más a magyarok közül kiárazódott ( a jobbak közül Varga, Bőle, Böde, Otigba ), vagy be se tudta magát verekedni a csapatba. Egyedül Nagy Ádám aki a jelenlegi keretben még beférne ha nem adtuk volna el külföldre de valószinűleg ő is Sigért váltaná.
Zipfer 2020. 10. 02. 12:56
#2326
1.10-es odds arra, hogy Fradi nem jut tovàbb a csoportból. Ez most rövid távon lehet, hogy jobb mint bármelyik részvény. 10%-ot hozhat december 8-ig :-) https://www.hatharom.com/2020/10/02/ferencvaros-bajnokok-ligaja-sorsolas-barcelona-juventus-oddsok-tippek?h3_refsite=tf_fradicsoportkor_20201002&fbclid=IwAR1Le0EAbww8Rnvj1UvMcnh0PTtL7YJIVfhgOyh180DBgJUztGo7R8Ejygw
babosklon 2020. 10. 02. 12:45
Törölt hozzászólás
#2325
rockmaster 2020. 10. 02. 11:42
#2324

"Szijjártó Péter: Bukott sportközgazdászok ne kritizálják a magyar focit"
Több magyar játszott Muszbek idejében!
Itt az ideje, hogy a közpénzzel kitömött Ferencváros elkezdje visszafizetni az közadósságát!
-bubu-
-bubu- 2020. 10. 02. 09:56
#2323
nem az a baj, hogy innen indulunk 
https://bit.ly/2Gh7Ggo
a gond hogy ezen a szinten maradtunk továbbra is :o))
az a pár feka dob valamit a csapatokon de a végső sikerhez qrva kevés viszont a pénzt égetik rendesen a nulla teljesítményre 
babosklon 2020. 10. 02. 09:45
Törölt hozzászólás
#2322
-bubu-
-bubu- 2020. 10. 02. 09:23
Előzmény: #2319  -bubu-
#2321
A labdarúgó Európa-liga selejtezőjének rájátszásában a Fehérvár idegenben 3–1-es vereséget szenvedett a belga Standard Liege otthonában, így nem jutott be a sorozat csoportkörébe.
game over 
szokásos 

Topik gazda

arizona01
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek