Topiknyitó: Portfolio 2013. 03. 22. 07:55

Orbán: Erős barátaik vannak a hazug energiacégeknek (3.)  

Ugrás a cikkhez
Orbán Viktor miniszterelnök ismét a Kossuth Rádió vendége volt, ahol a rezsicsökkentésről beszélt részletesen. Elmondása szerint a kormány kitart a további rezsicsökkentések mellett. Ha kell, akkor erőből hajtja végre az újabb vágásokat, az...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=181536
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 03. 27. 18:13
Előzmény: #252  csendben
#260
egyébként ez is érdekes, hogy a könnyűösszeszerelést végző üzemekben kb. úgy vannak a dógozók egymás mellett, hogy kertészmérnök, fejőnő, bölcsész, kazánkovács, lódoktor stb. - ha tud csavarozni (nem szakítja bele, nem nyalja el a csavarfejet stb.), vissza tudja tartani a vizeletét szünetig, beér fizetésnap után, akkor megfelel. Elmondom: erőlködni szoktak a gyárak, amíg megtalálják ezeknek a kényes szempontoknak megfelelően kiválogatva a szükséges létszámot, közben munkanélküliség van
csendben 2013. 03. 27. 18:11
Előzmény: #258  bigyula
#259
:-)
bigyula 2013. 03. 27. 18:11
Előzmény: #255  csendben
#258
Eltüntettem a mínuszokat. Jöhet a következő aktivista... :)
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 03. 27. 18:09
Előzmény: #254  kukutyinbenko
#257
lehet, hogy a német valami startup csákó, akit idehoztak betonítani a kecskeméti arcokat

úgy azért elég más a történet

személyes gyártás indítás tapasztalatból mondom, azért van mit coachingolni a kiváló magyar munkaerőn, mire ráérez, mit is várnak el egy világszínvonalú gyártóhelyen. nem kevés embert ér készületlenül a dolog, hogy nem mindenhova jó az, amit addig letettek az asztalra máshol
csendben 2013. 03. 27. 18:08
Előzmény: #254  kukutyinbenko
#256
"Akkor ez pletyka."

Ez aztán az érv!
Ezzel vitatkozni sem érdemes....
(ennél többre tartottalak,tévedtem!Bocs!)
csendben 2013. 03. 27. 18:07
Előzmény: #252  csendben
#255
A mínuszolás nem változtat a dolgon! :-)
kukutyinbenko 2013. 03. 27. 18:03
Előzmény: #251  csendben
#254
Akkor ez pletyka. A német melósnak még lakhatást is kellene itt biztosítani, miért érné ez meg az MB-nek? Megépíti otthon és fizet Jürgennek amennyit ott szokás. Minek macerálna itt német melósokkal német bérért?
kotelb 2013. 03. 27. 18:03
Előzmény: #252  csendben
#253
Gyarmat vagyunk! Pont erre kellünk! X csavar X helyre! Mint a robotok. De jó ez így a mindenkori hatalomnak mert a 2 biteseknek, elég beígérni 10% rezsicsökkentést, és már maradnak is hatalmon! Ha itt sokan gondolkodnának, ez a komplett garnitúra (az elmúlt 20 év) már éhenhalt volna!
csendben 2013. 03. 27. 17:42
Előzmény: #251  csendben
#252
elfelejtettem mondani: kertészmérnök az illető, a szalagon egy adott művelet a munkája (X db csavar betekerése adott helyre)....
Szóval: be kell lépni és kipróbálni! :-)
csendben 2013. 03. 27. 17:40
Előzmény: #249  kukutyinbenko
#251
Rokon elvégezte a merci spec képzést -mechatronikai műszerész: mellesleg egy mondva csinált baronság,amibe a 380-as villanymotor és a PLC belefér egy gyorstalpalóba!- és most ott szívja a fogát. De nem sokáig...
csendben 2013. 03. 27. 17:38
Előzmény: #247  csendben
#250
De mondanék én még valamit,ami talán magyarázat lehet: annő, a Citroen is akart M.o.-n gyárat építeni -occó melós nekik is kellett volna- ,csak éppen a francia szakszervezetek verték keresztbe a tervet mondván: OK,de ott is ua. bért kell fizetni.Különben nekik nem lesz munkájuk.....
Azért,valamit ők is tidtak a gyárköltötetés titkairól! :-)
És ahogy azt több példa is igazolta már,ha itt emelkednek a bérek,se perc alatt tünnek el gyárak.
Igaz,a merci annyi támogatást meg kedvezményt kapott,hogy még így is nagyon ráér!
kukutyinbenko 2013. 03. 27. 17:38
Előzmény: #247  csendben
#249
Egymás mellett dolgozik magyar és német melós, a német nem felettes (betanító/szalag főnök stb)?
Lenne erről valami forrás?
Kételkedem tehát vagyok :)
Törölt felhasználó 2013. 03. 27. 17:37
Előzmény: #245  kiegyezo
#248
Akkor "nem láttál még németet". A "németnek" nem elég az olcsóbb termelés...
Tudom, magyaridegen dolog, de így van. Ez, amit te mondasz, csak akkor lehetséges, ha a magyar vezetés átb@ssza a németet... persze erre is megvan az esély. :D

Emlékszem a CD (könyvár) áfa vitájára talán valamelyik skandi országban. Annó még Kovács volt az adóügyi biztos és nem értette, hogy mi köze ehhez a németeknek... bizony a német a világ végére is utánajár a jó áraknak és nem veszi meg azt a sz@rt, amit elé tesznek, mint mi.
csendben 2013. 03. 27. 17:32
Előzmény: #246  kukutyinbenko
#247
"Ebben szerintem erős csúsztatás van"
A csúsztatás az lenne,ha nem ez lenne a helyzet! Perpill. ez van. Ehhez lehet magyarázatot fűzni,de cáfolni nehéz lenne...
kukutyinbenko 2013. 03. 27. 17:27
Előzmény: #237  csendben
#246
"...egymás mellett dolgozó német dolgozó és magyar melós bére közti különbséget nehéz lenne ezzel igazolni.(csak a félreértés elkerülése végett:azonos munkát végeznek!)

Ebben szerintem erős csúsztatás van. A melósokat nem Németországból hozzák Kecskemétre. Akik az első időkben ide kerültek, azok betanítani jöttek. Nem is maradnak itt örökké. Addig meg nehéz lenne őket meggyőzni hogy távoli munkahelyre menjenek, nagyobb felelősséget vállalni, kevesebb bérért.
Az MB kinyilvánította, ahogy halad a termelés, szeretnének minél több akár vezetői állást is helyiekkel betölteni. Ezt mindenütt a világon így csinálják. A BMW még az USA-ban is így járt el, amikor az ottani termelést indították. Ennek ellenére voltak problémáik.
kiegyezo 2013. 03. 27. 17:25
Előzmény: #243  Törölt felhasználó
#245
Nem jártam ... de, van értelme: még így is olcsóbb a termelés.

A többi példában minden bizonnyal van igazságod.

Üdv:
kiegyezo 2013. 03. 27. 17:19
Előzmény: #237  csendben
#244
A példámban nincs egymás mellett álló magyar ill. német munkás. Az itteni felügyelő kiemelt, gondolom.

Egyébként, nincsenek kétségeim, ha _lenne_ itt azonos munkát végző magyar ill. német, akkor jó eséllyel magasabb bért kapna a német.

De amire írtam, az az volt, hogy az itteni bérek miért alacsonyabbak, mint a németországiak, satöbbi.

Üdv:
Törölt felhasználó 2013. 03. 27. 17:18
Előzmény: #234  kiegyezo
#243
Nem jártam egyetlen Merci gyárban sem, de ebben semmi értelem nem lenne, vélhetően nincs is így... még, ha állami vállalat lenne...

De számos ellenpéldát lehetne felhozni:

Ott vannak pl. a tanárok, akiknek nyugatabbra segédek állnak a rendelkezésükre és nem is dolgoznak minden nap, itthon viszont kevesebb bérért mindent a pedagógus csinál.

De általában az is jellemző, hogy Magyarországon sz@rból kell várat építeni, továbbá a gépek helyettesítéséhez persze ember kell (mert nálunk általában ez van), de a mérnökök nem kapnak több pénzt, viszont sokkal többet dolgoznak.

Továbbá, nem csk itthon kapsz kevesebb bért (ált.) ugyanazért a munkáért, hanem nyugaton is. Amennyiben a törvényi feltételek megengedik, akkor sokkal kevesebbet fizetnek a keleteurópaiaknak nyugaton, ráadásul a sza@rból várat effektus miatt az sem biztos, hogy kevesebbet érnének/érnek (parsze, ha olyan pozícióba kerülnek).

Szóval az az állítás, a legtöbb esetben szinte biztos, hogy nem igaz, egyébként pedig messzemenőleg egyoldalúan és torzan mutatja be a valóságot még abban az esetben is, ha igaz lenne... de politikai tőkét csinálni, biztosan alkalmas.
csendben 2013. 03. 27. 17:13
Előzmény: #238  Bekre_Pal
#242
Nem kell ehhez semmi féle képzelőerő: oda kell menni és beállni a szalagra...
kukutyinbenko 2013. 03. 27. 17:10
Előzmény: #234  kiegyezo
#241
Feleslegesen fárasztod magad.
Szemléletes példa hátha átmegy.
Az Apple 60.000 alkalmazottja állít annyi értéket évente, mint a közel 10 milliós Magyarország éves GDP-je.
Ezért keres annyit egy Apple munkavállaló amennyit. Ha nálunk is a mostani GDP 5-10 szeresét fogjuk termelni, és 3-5%-os munkanélküliség lesz, miközben a munkaerő 60-80%-a magas képzettséget igénylő állásokban dolgozik, nálunk sem ennyi lesz a bér.
Ezen kellene ügyködni, és nem a parasztvakítással foglalatoskodni.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók