Topiknyitó: Portfolio 2013. 03. 22. 07:55

Orbán: Erős barátaik vannak a hazug energiacégeknek (3.)  

Ugrás a cikkhez
Orbán Viktor miniszterelnök ismét a Kossuth Rádió vendége volt, ahol a rezsicsökkentésről beszélt részletesen. Elmondása szerint a kormány kitart a további rezsicsökkentések mellett. Ha kell, akkor erőből hajtja végre az újabb vágásokat, az...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=181536
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
parkinson 2013. 04. 10. 09:03
Előzmény: #315  Törölt felhasználó
#316
ezért nem érdemes, mert elmondom:
mint bármilyen vállalkozó odamégy egy másikhoz, hogy szántsa fel az udvarod, vesse be akármivel, utána az kiszárad, majd betonozza le, úgy mint előtte volt, adjon erről egy borsos számlát, majd utána még 6x600 hasonló szerződés és az APEH/NAV is mindent rendben talál és ennyi....
Törölt felhasználó 2013. 04. 09. 21:28
Előzmény: #314  parkinson
#315
Várom azok jelentkezését, akik tudni akarják, hogy hova tünt el és miért a Phylaxia részvényesek vagyona a phylaxia@gmail.com email cimre.

Telefonszámot, nevet kérek.
Csak az irjon, aki hajlandó büntetőper költségeibe beszállni kártéritésért.
parkinson 2013. 04. 09. 19:39
Előzmény: #312  zk2010
#314
miko megyel hatodikba?
most szeptemberbe?
kukutyinbenko 2013. 04. 09. 16:44
#313
"1 m3 gáz 2002-ben 45 forint, 2012-ben 140 forint volt. " by szivacs

Belefutottam egy adatba gázár témában.
Gondoltam bemásolom, hátha közelebb visz annak megértéséhez miért is annyi amennyi.

" Végül nagyon életszerűek azok a magyarázatok, miszerint a Gazprom soha nem látott bevételeket realizál Európában, így bőven belefér egy kis árengedmény: saját adatai szerint a nettó (közvetlen adóktól és vámoktól tisztított) árszintje a volt Szovjetunión túli exportpiacain így is 2,3-szorosára növekedett 2005 és 2011 között."

link

Ennek tükrében még pikánsabb mire fel volt olyan fontos az a kitüntetés a Gazprom elnökének. Mondjuk segítettek növelni az adóalapot a 27%-os ÁFÁ-hoz ha úgy nézzük :)
zk2010 2013. 03. 31. 12:45
Előzmény: #311  zk2010
#312
2) A Kondratyev ciklus szerint, ha 25 eve a csucson, "nyar" idoszakban voltunk, akkor most a "tel" idoszak van. Es minden erre mutat, ahogy a jo oreg leirta: mennek le a kamatok, esik es valsagban a gazdasag, essik a tozsde, osszeomlanak a bankok, oriasi a hitel teher, az allam mindenbe beavatkozik de csak ront a helyzeten, stb. Latszolag nem segit semmi politikai intezkedes, a demokratak kiszorulnak es jonnek a diktatorok. Ezt Kondatyev regen megirta mar. (a magyar plane allamfuggo nepseg!). Utoljara 1944-1960 kozott volt ilyen helyzet.

El kell telnie igy, ilyen allapotban 10-15 evnek. Lassan elfogy a hiteltorlesztes, majd mindenki elveszti a megtakaritasait, alig mukodik az orszag, melyponton a munkanelkuliseg, zavargasok az utcan, menekulok es kaosz.
Es egyszer csak megis elindul felfele.
Jon egy borton amnesztia, talanak egy kis megoldast egy bajra, az emberek bizni kezdenek. Nem remenytelen, csak ki kell varni a 10-15 evet.
zk2010 2013. 03. 31. 12:30
Előzmény: #285  Törölt felhasználó
#311
bankrablo,
nagyon klassz ksi osszzefoglalast irtal,
es igen, a lenyegre tapintottal.
Tennek 2 kiegeszitest.

1) 25 eve Magyarorszag a csucson jart a nepszerusegben a nemeteknel ees egesz Europaban, Horn Gyulat egyutt emlegettek Kohl-al, az ujraegyesito kancellarral. Tele voltunk baratokkal, jo sajtoval, elismeressel. Utana 10 evig jott be a toke, lettek uj munkahelyek, mukodott az orszag. Annak ellenere, hogy volt kisebb-nagyobb problema eppen eleg; de a lenyeg rendben volt.

Most 25 evvel kesobb Magyarorszag a nemetek es Europa szemeben a paria, az izolalando es lenezett orszag, a miniszterelnok nem fogadhato mini-horthy, es befektetes sem jon ide toluk 10 evig. A deficit leepitese, ami az EU ellenorzes aloli kiszaabadulas eszkoze, majdnem sikerult. Igaz, kozben megsemmisult a nemzeti vagyon ujabb 10%-a, dehat azzal nem kell OV-nek elszamolnia.

Ha olyan pechunk lesz, mint a ciprusiaknak, gorogoknek vagy szlovenoknak, amire egyre jobb eselyunk van, marad az osi fohasz: terdre, imahoz.
Törölt felhasználó 2013. 03. 31. 10:16
Előzmény: #309  kukutyinbenko
#310
"Örömmel látom, hogy a grafomániád felülkerekedett :)"

Benned melyik régi nicket tisztelhetem?:)
kukutyinbenko 2013. 03. 31. 10:02
Előzmény: #307  Törölt felhasználó
#309
Örömmel látom, hogy a grafomániád felülkerekedett :)

1. Már rájöttem :) Egyébként mintha osztódna is időnként...
De miért egy gazdasági portált választott? Kérhette volna magát valami testhezállóbb területre.
2. Ritkán sértegetek, bár elég tenyérbemászóan nyomja itt néhány hardcore citrusféle.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 03. 30. 23:24
Előzmény: #307  Törölt felhasználó
#308
nos, nem minden leírt állítással tudok vitatkozni, de mindenesetre, ha volna ereje a moderarohangálásnak adott személyi körben, ahogy azt emlegeted, akkor én most nem írhatnék itt ezen a nicken

úgyhogy no para
Törölt felhasználó 2013. 03. 30. 22:24
Előzmény: #297  kukutyinbenko
#307
Két hasznos tanács:
1. Szivaccsal felesleges vitázni. A választ kikerüli és egyébként sem a vita a célja. Küldetést teljesít.
2. Vigyázz vele, mert a legkisebb sértésért azonnal moderátorhoz rohan.
szivacs
szivacs 2013. 03. 28. 17:04
Előzmény: #300  kukutyinbenko
#306
Nem vagyok az, csakúgy mint te.

Ezt csak úgy dühből írtad vagy tényleg nem értetted meg az üzenetemet?
Törölt felhasználó 2013. 03. 28. 16:00
Előzmény: #302  bigyula
#305
A megállapítás első részével nem értek egyet, a második pedig mindig is így volt azoknál, akik (konkrét) megrendelőknek dolgoztak és annál inkább úgy lesz, minél inkább nekik dolgoznak.
Ezzel szerintem nincs is akkora gond, hanem azzal, hogy válogatlanul és ellenőrzés nélkül küldenek ki/vesznek át adott esetben híreket. (Ebben benne van az állításod első fele... ami pont, hogy nem kellene, hogy úgy legyen... még a megrendelés esetén sem.)
Törölt felhasználó 2013. 03. 28. 15:53
Előzmény: #301  csendben
#304
Nem, ha ország/nap = "egy" város/év = "most záruló" nyári időszámítás*.

Bár őszintén szólva én ennek az állítgatásnak a hasznában nem vagyok olyan biztos.
Egyrészt nincsen objektív mérés, mivel senki nem próbálta ki azonos körülmények között a tologatást a nem tologatással.
Ráadásul a nap télen így is-úgy is rövidebb, azaz vagy reggel, vagy este többet kell világítani, vagy középen egyszer sem.
A nyári meg hosszabb, tehát azzal nincs probléma.
Ellenben az átállítás miatt 100%, hogy az emberek hatékonysága rosszabb lesz, azaz pénzkiesést okoz. Mondjuk le merném fogadni, hogy ilyeneket sem számoltak bele.

* Viszont nekem a link nem jön be, de úgy tűnik, hogy a nyári most kezdődik és nem záródik. De nem is lényeges, mert a nyárival nem is valószínű, hogy hasznot mutatnak ki, inkább a télivel.
csendben 2013. 03. 28. 14:24
Előzmény: #302  bigyula
#303
Jó,hogy mondod!
Ezt el is felejtettem! :-)
bigyula 2013. 03. 28. 14:16
Előzmény: #301  csendben
#302
"Ennyit az újságírói tájékozottságról! :-)"

AZ újságírónak ma nem az a feladata, hogy tájékozott legyen, hanem az, hogy tájékoztasson arról, amire a megrendelő megkéri...
csendben 2013. 03. 28. 14:12
#301
"A MAVIR Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító ZRt. becslése szerint az átállítással megközelítőleg az ország egy napi fogyasztásának megfelelő villamos energia spórolható meg - olvasható a Mavir közleményében. "
(pf.13:59)

"A MAVIR Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító Zrt. adatai alapján egy város éves villamosenergia-fogyasztását spórolhatta meg az ország a most záruló nyári időszámítással – közölte a MAVIR az MTI-vel."
(link

Valaki vagy hazudik,vagy hülyeséget írt!
Ennyit az újságírói tájékozottságról! :-)
kukutyinbenko 2013. 03. 28. 13:45
Előzmény: #298  szivacs
#300
Pszichopatológiai eset vagy, itt már a lobotómia sem segít.
csendben 2013. 03. 28. 13:37
Előzmény: #294  kukutyinbenko
#299
"Ne vedd magadra!"
Kénytelen voltam,mivel az én hsz.-re,nekem írtad....
De ettől én még nyugodtan aludtam.
Kezdem megszokni,hogy bizalmatlan mindenki mindenkivel szemben.
Már csak az a kérdés,akkor minek írnak egy nyilt topikba???

Részemről zárva a téma!
szivacs
szivacs 2013. 03. 28. 13:21
Előzmény: #297  kukutyinbenko
#298
nincs idézőjel.
Egyébként a fikázásod a szánalmas, meg az, hogy személyes tapasztalatokat ignorálsz és nem bízol senki szavában csak kapaszkodsz a prekoncepciódba!
csendeskével ütjük egymást rendesen évek óta, mégis eszembe nem jut, hogy ne higgyem el, amit személyes információi alapján állít!
Sivár élet az, ahol az emberek szava helyett a magát a manipulálás eszközévé züllesztő médiának nagyobb hitelt adsz, mint a valóságot megtapasztalókénak! :-(
kukutyinbenko 2013. 03. 28. 13:11
Előzmény: #296  szivacs
#297
Szánalmas! Szembesítelek a hülyeségeddel, de arra nem reagálsz. Mondjuk nehéz is lenne.
Inkább összeollózol fél mondatokat, megváltoztatsz szövegrészeket és úgy tálalod mintha idézet lenne. Ennyit tudsz, meg érvek hiányában elsomfordálni másik topicra. Komoly szellemi tevékenység, büszke lehetsz magadra!
szivacs
szivacs 2013. 03. 28. 12:38
Előzmény: #282  pf2
#296
Nem érv, személyes tapasztalat.
Te készpénznek veheted én nem fogom -
ha nem valami cikk vagy interjú az info forrása.
kukutyinbenko

:-)))
szivacs
szivacs 2013. 03. 28. 12:37
Előzmény: #280  totoro
#295
Nem érv, személyes tapasztalat.
Te készpénznek veheted én nem fogom -
ha nem valami cikk vagy interjú az info forrása.
kukutyinbenko

:-)))
kukutyinbenko 2013. 03. 28. 09:57
Előzmény: #284  csendben
#294
Ne vedd magadra! Én alapból nem kérdőjelezem meg senki szavahihetőségét, a tiéd sem. De fenntartásaim vannak a "koma mesélte, hogy hallotta..." típusú sztorikkal. A legnagyobb jóindulattal is terjeszthet valaki pontatlan információt, ha már a forrás pontatlan.
Személyes tapasztalatom hogy a Lajtától nyugatra, északra nem paroláznak a fizetésükről az emberek. Ez amolyan balkáni, keleti szokás. A sztoriban több olyan pont is volt, ami bennem egyenként is aktiválja, az óvatos, kételkedő üzemmódot.
Megint csak személyes tapasztalat, hogy amikor az emberek úgy érzik méltatlan szituációba kerülnek, hajlamosak a valóság információ morzsái közötti űrt mindenféle ideológiákkal, élethazugságokkal kitölteni. Ezzel önmaguknak és másoknak is megmagyarázni hogy valójában ők tehetetlen áldozatai az eseményeknek.
Számomra egy autógyári szalagon dolgozni kényszerülő kertészmérnök, aki kevesebbet keres, mint az akár fiatalabb (sőt akár alacsonyabb végzettségű) felettese, tipikusan ilyen helyzetben lévő embernek tűnik. Főleg hogy az illető még külföldi is. Lehet hogy tévedek, de így gondolom a rendelkezésre álló infók alapján.
Még egyszer mondom nem a Te jó szándékod kérdőjeleztem meg, elnézést ha így érezted.
bigyula 2013. 03. 28. 09:51
Előzmény: #287  bigyula
#293
"Szinte védtelen a Magyar Honvédség egy külső támadással szemben

Für Lajostól Hende Csabáig a hosszú távú (10 éves) „haderő-fejlesztési terveknek” a lényege az, hogy létszámot csökkentünk (azonnal), a következő években szervezeti átalakításokat eszközölünk, és „szellemi kompatibilitást” próbálunk biztosítani a NATO-val. Majd valamikor a nyolcadik, kilencedik évben - finanszírozási gondjaink enyhülésével - haditechnikai beszerzéseket is betervezünk. Az persze legyen a következő, vagy az azt követő kormány gondja. Néhány „szakértő” szerint először a képességeket, tudást kell megteremtenünk, és majd utána kell ehhez biztosítani a hardvert, a vasat, a technikai feltételeket. Aki ilyet állít, az soha életében nem folytatott katonai kiképzést. Az eredményes kiképzés célja pont az lenne, hogy szinkronba hozza a meglévő katonákat az egyidejűleg rendelkezésre álló technikai eszközökkel. A Varsói Szerződés rozsdás vasain nem lehet NATO-kompatibilis kiképzést folytatni. Nem értem, miért nem ismerik fel az egymást sorban követő hadügyminiszterek, hogy „átfogó haderőreformra” soha nem lesz pénzünk, és ezért aztán valahol mégis el kellene indulniuk.

Szekeres Imre csupán pár hónappal a “hosszú távú haderő-fejlesztési terv”-ének elfogadása után a „Bevetési Irány 2007” gyakorlaton bejelentette: „A mai nappal befejeztük a haderőreformot.” Szekeres egyébként – és ezzel nem volt egyedül – változatlanul kívánta hagyni a kormányzati ciklus végéig az egyre terebélyesebbre dagadó vízfejet is. Az egész problémát úgy kívánta megoldani, hogy a „hidroglóbusz” bizonyos elemeit átcímkézte, papíron csapat tagozatúvá minősítette. És ezen az állapoton Hende Csaba sem kíván változtatni. Általa „hadrendi elem” például a Honvédkórház.

Hende Csaba 2011-ben végrehajtott egy 1204 fős csökkentést a vezető szerveknél, ez egy pozitív eredmény. Viszont édeskevés arra, hogy az általam 13 ezer fősre becsült vízfejet érdemben csökkentse, javítson a végzetesen eltorzult állományarányokon, helyreállítsa a ma nem is létező normális rendfokozati piramist (leegyszerűsítve: minden egyes magasabb rendfokozati szinten jóval kevesebb ember van, mint az előzőben, és működik a természetes szelekció - „felfelé vagy kifelé”).

2010 nyarán egy tudományos konferencián a vezérkar képviselője elmondta, hogy „időkorlátoktól és anyagi lehetőségektől független” tervezés keretében készül a haderő hosszú távú fejlesztési terve. A terv novemberre elkészült, kísértetiesen hasonlított a Juhász-Szekeres által produkált - véletlenül sem a megvalósításra szánt - tervekre. Például szerepelt benne, hogy a tárca költségvetésében be kell állítani a bérköltségek, dologi kiadások, fejlesztések 40:30:30 százalékos arányát. Már a 2011-es költségvetésből és annak részletes indoklásából is kiderült annyi, hogy tovább haladnak a „szekeresi úton”, semmit nem tesznek az örökölt strukturális torzulások felszámolásáért, különösebb fejlesztési célkitűzések nélkül a pénznyelő haderő állapotának konzerválására költik az adózók 275 milliárdját."

link

Törölt felhasználó 2013. 03. 28. 09:41
Előzmény: #289  csendben
#292
Nem is azt akartam írni, hanem azt hogy ha most lenne sorkatonaság annyival kevesebb lenne a munkanélküli, ami árban szerintem kb ugyanannyi lenne. (Én is voltam sorkatona)
kukutyinbenko 2013. 03. 28. 09:36
Előzmény: #276  szivacs
#291
" egy iromány hitelesebb mint a személyes tapasztalás!"

Ha nem csak arra koncentrálnál hogy a számodra ellenszenves nick-ek minden beírását megpróbáld fikázni, nem írnál ekkora ökörségeket.
Személyes tapasztalat az amit Te személyesen tapasztalsz. Nem az interneten, egy anonim fórumban olvasod, hogy valakitől hallotta...
Az pontosan az a virtuális világkép amiről okoskodni próbálsz. Megint fordítva ülsz a lovon, de közben lovagolni akarsz tanítani másokat.
Mondjuk így már sok minden érthetőbb a tájékozatlanságod kapcsán.

Én, személyesen tapasztaltam számtalanszor, hogy az információ durván tud torzulni már 2-3 kézen átmenve is.
Egy arccal névvel vállalt állítás, vélemény számomra hitelesebb. Ilyen pl. egy interjú vagy újságcikk is. Már pusztán azért is mert egy magára valamit is adó újságíró leellenőrzi az információ hitelességét mielőtt közhírré teszi. Tudom nem mindegyik, ezért az sem mindegy mely sajtótermékben jelenik meg egy info.
Törölt felhasználó 2013. 03. 28. 09:34
Előzmény: #285  Törölt felhasználó
#290
Mélységesen felháborító ,amiket írtál!
Hogy mered mindenféle igazsággal a szent hitet aláásni?!

Egy ország vezetésének feladata lenne biztosítani népének azt, hogy jólétben, emelt fejjel élhessen. Viszont ,amennyiben ebből semmit ,de abszolút semmit nem tud megvalósítani , / persze önhibáján kívül/ akkor jön a második legfontosabb, a HIT !!!
Ostoba , önző, rövidlátó , országromboló ige nem létezik, legfeljebb nem elég buta nép.
Ezen meg kormányunk jelesül munkálkodik, hiszen oly szintig butítja le az ő népét, ahol már nem tud olyan baromságot mondani, cselekedni,. ami az ő népében a szent hitet ne erősítené.
Vagyis, soha többé igazságot, és a haza jobb létre szenderül.
csendben 2013. 03. 28. 09:31
Előzmény: #288  Törölt felhasználó
#289
Azért egy segélyest sose fogsz tudni úgy megfogni,mint egy sorkatonát....
A tábornoki nyugdíjak meg a fizetésnél is magasabbak!
Törölt felhasználó 2013. 03. 28. 09:16
Előzmény: #286  csendben
#288
"Drága volt?
Mihez képest? "

Most se olcsóbb, csak most munkanélküli segélynek hívják.
bigyula 2013. 03. 28. 09:01
Előzmény: #286  csendben
#287
"Ahogy én tudom,nem a sorkatonák voltak a "drágák",hanem a vízfej tábotnokok...."

És, ez most is így van! Senki sem mer hozzányúlni a vízfejhez. Sem a szocik, sem a fidesz...
csendben 2013. 03. 28. 08:48
Előzmény: #278  Bekre_Pal
#286
Kétségtelen,hogy volt szívatás rendesen.
De!
Ahogy én emlékszem,olyan vagy hasonló helyízetben,mint a 14.-i hó volt,az elsőnek a sereg mozdult és mentett.Az árvíznél szintén. Hogy az útépítésekről ne is beszéljünk!
Drága volt?
Mihez képest?
Ahogy én tudom,nem a sorkatonák voltak a "drágák",hanem a vízfej tábotnokok....
Nem sírom vissza,bár nehezen vitatható,hogy némi önfegyelemre és közösségi életre nevelt a sereg. A mostani fiatalokban egyik sem teng túl!
Ha nem önszántukból kellene egyenruhában masírozni,lehet nem is nagyon akaródzna...

Törölt felhasználó 2013. 03. 28. 08:40
#285
Orbán „stratégiája” rém egyszerű: megsarcolni mindenkit, akik nem tud elhúzni a vérbe azonnal. Többnyire azokat, akiket az infrastruktúra helyhez köt.

Kezdték a telekom cégekkel – a hálózatot ugye senki sem tudja kivinni az országból – erre rá fognak fázni. 200 milliárdnyi beszedett sarc visszafizetése lóg a levegőben. De sebaj, módosították már a tákolmányt, hogy ha erre sor kerülne, akkor adóban beszedhessék a pénzt. Csakhogy nem lesz, aki az adót befizesse.

A második célcsoport az élelmiszer-multi volt – ők is jelentős infrastruktúrával bírnak - itt sem mennek a dolgok valami jól. Példa: a CBA ugyan szeretné megvenni a Match üzleteket, de közben rájöttek, hogy nekik a bérleti díj sok. Ja, vagy úgy. Szóval ez sem jött be.

Harmadszorra a bankok kerültek sorra: őket az adósaik tartják vissza – mégsem hagyhatják az országban a kihelyezett pénzeiket. Nagy sikereket Orbán itt sem ért el: a legjobban azok maradtak vízben, akiken leginkább segíteni kellett volna. A jövő elég biztosnak tűnik: a banki hitelezések befagyasztása, egyszerű túlélés, takarékpénztári szolgáltatások és erős behajtás a bankszektorban.

Sikerült rálépni a tyúkszemére azoknak a külföldieknek, akik „magyar földön” gazdálkodnak. Ugyanis a földet sem lehet elvinni. A kimenetel itt is bizonytalan: a Fidesz nemcsak erős ellenállásba ütközött, de jogilag sem teljesen lefutott a kezdeményezése.

Végül most sorra kerültek az energia-szolgáltatók – Orbánnak most sem jósolok sok sikert. Most újat húzott a németekkel, és ez valóban Dávid és Góliát harca lesz. (Arról már nem is szólva, hogy a legtöbb energia-szolgáltató tőzsdei cég, ahol a profitabilitás teljesen normális elvárás. Egy piacgazdaságban erősszakkal sikereket elérni nem lehet.

És a jövő: lassan már csak a nyugdíjasok maradnak tartalékban – ők sem vihetik külföldre a nyugdíjukat. Még a leginkább Alzheimer kórban szenvedő nyugdíjas kezében is meginog a közvélemény kutatás, ha a pénzéről van szó. Megérjük még, hogy a békemenet és a nyugdíjak helyett békekölcsön lesz Magyarországon.

Orbán ugyan még el fogja tapsolni az MNB valuta-tartalékát, de ez már a fuldokló kipukkadt mentőöve – ez már semmit sem tesz hozzá a gazdasághoz, csak gyengíti azt.

Ha a Fidesz gazdasági „szakemberei” tanultak volna polgári közgazdaságtant, találkozhattak volna egy Marx nevű pali nevével. Aki pontosan kianalizálta a tőke, a munkaerő és a profit természetét. Elgondolása lényegében a mai napig sem változott. Magyarországra tőke már nem érkezik, ellenkezőleg – a tőke menekül. Ugyancsak menekül a munkaerő – ezt sem kell részletezni. A munkanélküliség sohasem látott méretű. A legnagyobb fogyasztói csoport a nyugdíjasok tábora lett, amelynek fogyasztása még dübörgő gazdaságban is legfeljebb szinten tartó – csökkenő GDP esetén ütemesen hanyatló. A „magyar” ipar lényegében a múlté, a mezőgazdaság teljesítménye még mindig az időjárástól függ. Tőke hiányában ez még romlani is fog.

Lehet még egy-két pénzügyi vakítást kommunikálni, de a bukás nemhogy kódolva, hanem egyenesen programozva van. Aki ezt nem látja az vagy vak, vagy a Fidesz szakértője.
csendben 2013. 03. 28. 08:40
Előzmény: #273  kukutyinbenko
#284
Azért érdekes lehet a Te világod,hogy senkinek (vagy csak nagyon kevés!) embernek hiszed el,amit mond.....

Bizonyára elkerülte a figyelmendet,de O.V. még csak nem is mechatronikai műszerész,de villáskulcsal kordont tudott bontani! (miután valakinél volt -véletlenül!- pont egy 14-15-ös villáskulcs,és megmutatta,hogy melyikkel,merre tekerje az anyát!)...

" Azt hittem valami cikk vagy interjú az info forrása."
Ha leírom mindezt egy cikkben,akkor két dolog lehet:
1, meg se jelenhet....
2, kommunista hazugság lenne a minősítés (és el se olvasnád!)

:-)

Törölt felhasználó 2013. 03. 28. 08:31
Előzmény: #281  aliben
#283
"Hitelből veszünk ketrecet
és abban repülök veled

Kóbor kutyák szavazzatok a sintérre
kettőt hátra, egyet pedig előre
Kóbor kutyák jó étvágyat kívánok
Csókoljátok meg az egész világot"

pf2 2013. 03. 28. 07:20
Előzmény: #280  totoro
#282
Nálunk megszüntették a gyártást német multi, lejárt az adókedvezmény.( Bezárás előtt kértük államot segítsenek-állam egy fillérrel sem segített-ezért új céggel mint magyar ) egy kis céget alapítottunk 33 %-al adunk nagyobb bért a betanított munkásoknak és és német cég Tőlünk vesz meg mindent , mert a német bér és macedon minőség és fizetés miatt mégis mi vagyunk költségileg számukra a legjobbak.

Persze próbálunk több lábra állni , de nehéz, mert multi diktál nagyon erősen.
aliben 2013. 03. 28. 07:02
#281
nyalják már a fideszkommunisták az oroszok seggét;gázprom kitüntetés. Máris hiányoznak nekik orosz barátaik, ezek még a végén visszahozzák őket! Hajrá fidesz, mi leszünk a legvidámabb barak!
totoro
totoro 2013. 03. 28. 06:49
#280
Nekem is van példám a hatékonyságra csak épp fordított. A régi cégem kiküldött Németországba egy új gép kezelését betanulni az ottani gyárban. Van egy összeszerelő részleg, ahol az asszonyok kézzel forrasztanak, meg kis apró alkatrészeket állítanak össze. A magyar nők 6x kevesebb bérért dolgoznak, és a napi normájuk pontosan kétszer annyi mint a németnek. Amikor én betanultam a gépemet, és hazahoztuk, akkor én 8000 alkatrészt húztam le vele naponta, a német norma 5000 volt. A nagy német hatékonyságot a hozzánk, meg Kínába kihelyezett cégek produkálják, azaz mi vagyunk kurva hatékonyak, csak övék a haszon :)
Törölt felhasználó 2013. 03. 28. 06:27
Előzmény: #272  szivacs
#279
Menjél ez közmunkára és ezt az érzést minden bizonnyal ott is átélheted (újra). :D Meghízni nem fogsz, de megfagyni még megfagyhatsz, ha jó marad az idő.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 03. 27. 23:04
Előzmény: #275  szivacs
#278
asszem ezt hívták fekete-fehér folyosón elkövetve, fogkefével végrehajtatva sakkozásnak

jó, hogy volt ilyen szervezet a múltban a közpénzből :)
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 03. 27. 23:02
Előzmény: #276  szivacs
#277
biza, sokaknak hitelesebb egy kipróbált tollú újságíró mint egy nick állítása
szivacs
szivacs 2013. 03. 27. 22:48
Előzmény: #273  kukutyinbenko
#276
"Nem érv, személyes tapasztalat."
"Azt hittem valami cikk vagy interjú az info forrása."

:-))))))))))))) a nap vicce!!!!

Tökéletessé vált a mediatizál virtuális világkép-hit: egy iromány hitelesebb mint a személyes tapasztalás!
szivacs
szivacs 2013. 03. 27. 22:43
Előzmény: #274  Bekre_Pal
#275
Nálunk emeletes ágy volt...
Viszont igencsak jókedvre deríti a kopaszokat egy vödör ultra meg két vödör víz elhintése a körletben úgy hajnali fél három tájban :-)
Oszt sikamika, amíg habzik! :-)
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 03. 27. 20:03
Előzmény: #272  szivacs
#274
egy haverommal minden nap kivitette a tisztjük a vaságyakat meg vissza. azok voltak a mercédeszek. mondta, hogy most kiparkolunk a mercédeszekkel, aztán meg visszaállunk a mercédeszekkel a garázsba. fasza lehetett
kukutyinbenko 2013. 03. 27. 19:10
Előzmény: #256  csendben
#273
Nem érv, személyes tapasztalat.
-Sógor, koma mondta...
-pontosan tudja mennyit keres a mellette dolgozó német melós...(na ja!)
-az illető kertészmérnök és egy autógyárban szalag mellett dolgozik.
Ez az én tapasztalatom szerint amolyan magyarosch történet.
Te készpénznek veheted én nem fogom. Azt hittem valami cikk vagy interjú az info forrása.
szivacs
szivacs 2013. 03. 27. 18:53
Előzmény: #271  Bekre_Pal
#272
Most mondjam, hogy meg is látszik...:-)

Nem is tudod, miből maradtál ki!
Pedig nincs is annál szebb érzés, mint a kereket vinni és a szögletest gurítani! :-)
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 03. 27. 18:36
Előzmény: #270  szivacs
#271
belőlem csapj le egy hüvelyknyit, mert én nem voltam kotona :)
szivacs
szivacs 2013. 03. 27. 18:34
Előzmény: #266  csendben
#270
Na, egy órán belül másodszor nőttél a szemeben: figyelembe vetted és vetetted a valóságot (még ha saját tapasztalat is :-) és voltál katona, ráadásul rád.tvi. kolléga (?) :-)
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 03. 27. 18:29
Előzmény: #268  csendben
#269
;)
csendben 2013. 03. 27. 18:27
Előzmény: #267  Bekre_Pal
#268
Poén volt,nem lehetett kihagyni! :-)
Értem a lényeget!
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 03. 27. 18:26
Előzmény: #266  csendben
#267
vettem, hogy ő nem, de érted, hogy értem...
csendben 2013. 03. 27. 18:24
Előzmény: #264  Bekre_Pal
#266
Nem félhülye:mint mondtam,kertésznérnök! :-)

A seregben együtt voltam "rádiós" egy textilmérnök gyerekkel.Azt hittük,ennél nagyobb baromság nincs!
Tévedtünk! :-)
csendben 2013. 03. 27. 18:21
Előzmény: #263  Bekre_Pal
#265
"személyes gyártás indítás tapasztalatból mondom":annó Pestről vidéke költözött egy gyátrósor.Szalag rendszer.Mariska néni egy hónap alatt profi mechatronikai műsuerészként látta el a munkát. Szava se lehetet,mert annyit kereshetett,mint a oestiek. A trükk az volt a dologban,hogy az Ő normája a pesti 120%-val indult!
Szóval,szívem szakad meg a merciért! :-)
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 03. 27. 18:20
Előzmény: #262  csendben
#264
mondom, már annak örülnek, ha találnak elég csavarozni képes félhülyét (bocs, nem az ismerősödre gondoltam, csak úgy értem, akár az se gond, ha félhülye az illető), ó, hol van már a szakmunkás szint, azok más országokban dolgoznak, nálunk egyszerűen kevés a megfelelő munkakultúrájú ember. bazmegoló taknyoló buheráló lógósok vannak persze bőven, abban jó az ellátmány
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 03. 27. 18:17
Előzmény: #261  szivacs
#263
nekem van alternatív elképzelésem a kolléga állításával kapcsolatban, de nem siránkozok, ha lesz rá igény, akkor majd reagál valaki, vagy sem

mínusz, plusz? gyerekek, amíg nem mínusz 10, addig nem kell hisztizni, legyen az a kiskorúak sportja ;)
csendben 2013. 03. 27. 18:16
Előzmény: #260  Bekre_Pal
#262
A merci szakképzési támogatást kapott,nem is keveset(!),hogy kiképezze a "saját" szakembereit...
Belenéztem rokony jegyzeteibe: annó az átkosban egy szakmunkás tankönyv egyetemi jegzet volt ehhez képest!
De a lenti kívánalmaknak megfelelő emberek kiválogatásához pont elég...
szivacs
szivacs 2013. 03. 27. 18:14
Előzmény: #252  csendben
#261
Végigplusszoltalak, erre előjöttek a nem látszó mínuszaid és -1 lett belőle (nem fussa rendes informatikusra a pf-nak?) :-)
Vagyis -2-n állt az értékelésed!
Ez nem semmi!
Ha valaki beír konkrétumokat, amivel nincs mit vitázni, akkor ahelyett, hogy belátnák, hogy biza' ez a valóság, a hamis valóságtudatukban megrendítettek heveny mínuszolásba csapnak át, hogy csalatkozásuk miatti frusztrációjukat levezessék!

Nem olvastam még itt olyat, hogy haver, ha te konkrétan tudod, hogy ez van, akkor OK, a valóság nem igazolta be a sejtésemet. Ehelyett inkább tagadni kezdik a valóságot, mint David Irving a holokausztot. :-)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek