Topiknyitó: brand 2003. 10. 22. 12:29

Köhög a Graphi  

Úgy tűnik leálldozóban az elmúlt két hónap egyik sztárpapírjának csillaga.
Hosszú konszolidáció, vagy egy trendforduló közeleg?
Mi a véleményetek?
brand
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szab 2004. 02. 02. 16:38
Előzmény: #99  Törölt felhasználó
#100
vicces, ahogyan pár darabokkal állítgatja be valaki az árfolyamot..
Törölt felhasználó 2004. 02. 02. 16:29
Előzmény: #98  Törölt felhasználó
#99
Filo ide, teoria oda ! Nekem az tettszik ahogy rangatjak le fel az arfolyamot.
Törölt felhasználó 2004. 02. 01. 22:45
#98
Minden esetre az "okosság" valahol a legnagyobb hazai magántulajdonú brókercég háza táján keresendő. Bojár az összes saját részvényvásárlását rajtuk keresztül bonyolította, a cég saját r. vásárlásai is itt történtek, a részvényalapjait is tömködi Graphi-val. A 2 cég szoros kapcsolatot ápol, bennfentes a Graphiban. (Korábban a Nomura Securities volt). Brókercég ügyfélkörében komoly külföldi befektetők és bef. alapok vannak!!!Brókercég gyűjtöget, de kinek???
Törölt felhasználó 2004. 02. 01. 16:25
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#97
Kedves head. Nagyjabol egy dolog az amire gondolunk, de valahogy meg sem tettszik a teoriad. Ugyanis ugy irtad le a forgato konyvet mint egy elore meg irt forgato konyvet ami eddig jol sikerult. Ehhez a megjegyzesem annyi, hogy nem hinnem, hogy egy valaki ilyen jol meg csinalta volna a szamara kedvezot + ami folytatas meg varhato. Jelen esetben nem egy szereplorol van szo. Az emelkedes altalanosnak nevezheto ; itt egy kis "tobbet tudok masoknal" ,ott egy kis "huha veszik, en is vegyek" , amott meg egy kis "eladom amig ennyit is er- betojas", stb.A szereplok nagyon szedett-vedett banda. De ezzel egyutt az arfolyamra emelkedo hatassal van, es nem sulyeszto hatassal.Mind ket esetet abszolute ertve, ugy hogy az elobbi fenn all, az utobbi nem all fen, vagyis nem aktualis.
A jelenlegi arfolyam alakulassal kapcsolatban, bevallom kisse meg lepodve figyelek - annal inkabb oromomre szolgal - , mert a penteki szintekhez valo emelkedest , olyan februar elso hete vege, masodik hete elejere-kozepere vartam.Erzesem szerint az OK volt hogy 1370 es 1390,1400 kozott lavirozik, de az hogy azt produkalja amit tett csutortokon, es penteken az ugymondva; elojelkent ,jobb a sajat magam "elore jelzesemnel is". Mint grafikont figyelo, dilemmaztam a het elejen,mivel egy kis kitorest vartam volna el, de arra gondolva, hogy 2003-as gyors jelentes febr 14 korul lesz (mint tudni lehet raadasul febr 16 az ido pont) nemileg hihetetlen volt "maris" ilyen emelkedesre gondolnom. Mind ezzel persze azt akarom mondani, hogy bizonyos "nyomdai festekek" mar jeleznek egy s mast. Sot , mar kihatassal is birni kezdenek. Ez igy egyelore ugy szolvan ; annal jobb.
Nos a teoriad egyik masik reszere terve , a fel vasarlassal kapcsoltaban; egyszeruen szolva csak annyi, hogy van benne fantazia. Annak idejen engem is ez merult fel, meghozza egy nagyon , mondhatnank abszurd kovetkeztetesembol. A Bojart hallva a TV-ben, szo volt a nagy torekveseirol , az almairol , meg piaci konkurenciakrol, kilatasokrol. A kerdesre nem mondta el hogy mi az alma, de azt mondta , hogy van neki olyan. Ugy tunt tul nagy alom ahhoz, hogy elmondja. Ha engemet kerdeztek volna , na mire gondol a Bojar, azt feleltem volna, hogy a Microsoftot a kezeben tartsa a majd, sokara. Viszont a MSFT akkorban jelentette ki, hogy vagy 40 valamennyi milliard dolcsija van szefben raktaron. Nekem mas sem kellett mar csak Graphi reszvenyek, es sok (ido + ideg kotelek) turelem ez utanra is. Mind ezek ellenere, a jelen helyzet tovabbra sem hinnem , hogy "egy szereplos", de hogy ne kacsingatna " egy szereplo", vagy a kis ujja ne ert volna mar hozza, ezt nem mernem tagadni.
Udv; JP
Törölt felhasználó 2004. 02. 01. 10:45
#96
Teóriám kialakításában azért segítségemre volt Bojár Gábor, aki talán éppen a Portfolio-nak nyilatkozott (korábban) és említést tett több érdeklődőről, melyek tulajdonrészt kívánnak szerezni a cégében és az akkori kapitalizáció többszörösét emlegette. Az elmúlt 3 év eredményvárakozásait tekintve igen sokszor, sőt mondhatnám állandóan mellélőtt (mentségére legyen szólva az IT cégek eredményét előre nagyon nehéz felbecsülni), ám visszagondolva a BÉT-re történő bevezetés előtti 8 Eurós árból ahogy "előállították" a 20-23 Euro közötti kiszállási árat arra utal, ha kell talál befektetőt a cég részvényeire.
Az új vezér pedig említést tett arról, hogy a további piacszerzést a Graphi felvásárlás útján képzeli el: ehhez sok cash kell vagy/és magasabb részvényár ugyebár részvénycserés akció esetén.
Törölt felhasználó 2004. 02. 01. 10:18
#95
Még mondja valaki, hogy nem "technikai" kereskedés folyik a BÉT-en! Ilyen mérnöki pontossággal lefordulni a 1450-es ellenállási szintről, az nem semmi! De mindegy, nem is ezért írok. Mi a véleményetek a következőről: (saját teória - természetesen a tévedés minden lehetőségét fenntartom magamnak. Adott egy kis tőzsde, nincs vevő, bizonytalan makro-környezet. Ebben a fórumban egyszer már említést tettem egy "okos" vevőről a Graphi piacán és szerintem itt az egyetlenen van a hangsúly. Tudja nem kell senkinek még a blue-k közül sem igazán papír senkinek, hátmég a kis speki papír. Így először ráijeszt a piacra (1180-ig), ott óvatosan gyűjtöget, majd komolytételt nem gyűjt, de bevárja az eladói oldal erősödését és mikor mennyiséget lát kitép egy szempillantás altt (1360) rajta kívül bele sem lehet lépni a piacba, itt ellenálás miatt megáll és tovább gyűjtöget, mivel tételeket lát elviszi 1450-re a piacot, ahol újabb komolyabb tételhez jut. Itt tarunk most. Valószínüleg több brókercéggel dolgoztat. Itt talán tovább gyűjtöget, de ha nem kap tételt újabb lökésszerű emelkedés várható az árfolyamban. De ki lehet a vevő?
Törölt felhasználó 2004. 01. 29. 10:50
Előzmény: #93  Törölt felhasználó
#94
Ma szépen lassan megindult felfelé. Remélem hamarosan gyors szárnyalásba kezd... :)
Törölt felhasználó 2004. 01. 28. 23:46
Előzmény: #92  Törölt felhasználó
#93
Mitol faznek ra a mire ? Nem kell ide nagy filozofia. Vagy meteorit tamadasoktol kene tartanom ?
Törölt felhasználó 2004. 01. 28. 22:59
Előzmény: #91  Törölt felhasználó
#92
Csak nehogy majd ráfázz az elméletedre.
Törölt felhasználó 2004. 01. 27. 20:44
Előzmény: #90  Törölt felhasználó
#91
Hat hogy? Meg szep ,hogy ugy ertem , hogy kicsattan majd az egeszsegtol.
Az elmeletem nem tuti, de ha az volna nem is hinnek benne.
Törölt felhasználó 2004. 01. 27. 17:18
#90
Aztán teljesen kifújt (eltemetjük?), vagy teljesen meggyógyul? Avagy hogyan értsük-e rövid ám annál tömörebb hozzászólásodat?
Törölt felhasználó 2004. 01. 27. 14:56
Előzmény: #75  brand
#89
Kb az utolsokat kohogi a Graphi.
Törölt felhasználó 2004. 01. 19. 13:24
Előzmény: #87  brand
#88
Holnap jobb napunk lesz!!!
brand 2004. 01. 14. 08:03
Előzmény: #86  Törölt felhasználó
#87
Talán majd ma kiderül :)
No persze nem név szerint, de azért az 1400 most még egy kicsit nagy falat lenne a papírnak, ezt talán a vevők is érzik, bár ha több infójuk van mint nekünk, akkor már lehet, hogy nem is olyan rossz business 1400-1500-ért bevásárolni így, a kereskedés végéhez közeledve, nehogy nagyon felhívjuk "magunkra" a figyelmet...
brand
Törölt felhasználó 2004. 01. 13. 16:11
Előzmény: #85  chris
#86
Van valami hiretek kik vasarolnak ?
chris 2004. 01. 13. 09:47
Előzmény: #84  Törölt felhasználó
#85
Köszi a segítséget srácok!
Találtam egy tőzsdés viccet a neten:
"- Hogyan kell a kákán csomót keresni?
- Kell venni egy csomó kákát jó olcsón, majd el kell adni marha drágán."
Törölt felhasználó 2004. 01. 11. 02:38
Előzmény: #83  brand
#84
Fiukaim! nem tudom mi a frajsz, de ez a papir 3000 kb egy even belul, es hosszu tavon 5000, 6000 ft. Most csak az bant igy hirtelen, hogy arra kell gondoljak ; es akkor mi lesz , at ulom legalabb az 5-ig? Ez igy tul uncsi nekem. Mindegy, ha kell elmegyek dolgozni ket kezu munkat is messzire ahol meg telefon halozat sincs.
brand 2004. 01. 10. 08:01
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#83
Szép volt a tegnapi nap, bár estünk. De a forgalom még a felét sem tette ki a csütörtökinek, ráadásul a BUX alatt maratt a korrekció, talán kezd lábra kapni a papír :).
Az 1410 azért kicsit sok lett volna két nap alatt hírek nélkül, de szép tesztelés volt, had gyengüljön csak az az ellenállás :).
Emellett az 1350 is szépen viselkedett. Szóval ha nem rondítanak bele a képbe "drága" politikusaink akkor szépen 1370 körül építhetnénk egy kis bázist vagy zászlót, aztán jöhet az 1400.
brand
Törölt felhasználó 2004. 01. 09. 20:11
Előzmény: #80  chris
#82
Viszont az "elso ketto" tutibb, mint a mind harom egyutt veve, persze ugy ertve, hogy ki tudja mit hoz meg a jovo, ami egyelore megis inkabb tartosabb novekedes.
Törölt felhasználó 2004. 01. 09. 20:07
Előzmény: #80  chris
#81
Kedves chris. Szerintem egyesek jo hireket velnek tudni a 4Q eredmenyerol es erdemesnk talaltak bevasarolni a papirbol. Ugyhogy elmeletileg meg 3 emelkedesi szakasz johet szoba, termeszetesen bele ertve egy ket korrekciot is; elso ; jo hirek szelloztetese a Q4 -rol, 2) aztan a jo hirek valodinak bizonyulnak, 3) tovabbi jo kilatasok a vallalat reszerol. Az elso elotti , tehat a heten volt.

Topik gazda

brand
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek