Topiknyitó: totoro 2022. 04. 23. 21:10

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik  

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik. Orosz propagandisták ne fáradjanak, tiltva lesznek.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Hablaty 2023. 01. 19. 11:45
Előzmény: #7159  totoro
#7160
Azért érezhető, hogy mintha valami megváltozott volna...
Egyre bátrabbak az országok, gondolom, amilyen gyorsan és amilyen szinten ki tudták váltani a nyersanyagfüggőséget, úgyhogy most már le kellene zárni a dolgot egyszer és mindenkorra.
Vagy ahogy az egyes alakulatok kiképzése befejeződik úgy adják "hivatalosan" a járműveket.
Gondolom az egyes eszközöket nem szórják szét a fronton, hanem próbálják egy-két alakulathoz hozzárendelni, így a karbantartás, kezelés is egyszerűbb.
totoro
totoro 2023. 01. 19. 11:15
#7159

 - A svédek is beszálltak a bizniszbe, jön végre az Archer és 50 svéd páncélozott harci jármű. Ember legyen a talpán aki követni tudja a típusokat amiket kapnak, szervizelni is lehetetlen lesz ilyen heterogén járműparkot, reméljük nem tart sokáig a háború és ez már nem lesz gond.
- Ami még érdekes, hogy a lengyelek kijelentették, hogy várják a németek beleegyezését a leopardok küldéséhez, de ha nem kapják meg, akkor is azt teszik ami helyes.. magyarul leszarják a németek engedélyét, akkor is át fogják adni a tankokat, ha nem kapják meg.
totoro
totoro 2023. 01. 19. 11:10
Előzmény: #7156  LVN
#7158
Már miért lenne lehetetlen kilőni?  Egy orosz kornet semmivel sem gyengébb mint a stugna vagy az nlaw-ok, simán szétszed akármilyen tankot.
Hablaty 2023. 01. 19. 10:58
#7157
Egyébként nem tudom mit ugrálnak a németek az amcsikkal, össze sem mérhető, hogy a két ország mit adott eddig...
USA hetente jelenti be hány MRD USD katonai és egyéb támogatást nyújt, a németek meg még másoknak is megtiltják, hogy adhassanak...
Messze nem azt a támogatást nyújtja mint, ami elvárható lenne...
Tudom, hogy a politika és a diplomácia más, de így kívülről nézve igen csak szembetűnő...
LVN 2023. 01. 19. 10:45
Előzmény: #7153  euler
#7156
Szerintem a nyugati fejlett tankokat lehetetlen kilőni vállról indítható cuccokkal, úgy készültek.
Hablaty 2023. 01. 19. 10:43
Előzmény: #7152  totoro
#7155
Ebben azért nem lennék annyira biztos, hogy a nyugatit is így el lehet intézni...
Én még nem temetném önmagában mint eszközt, de az való igaz, hogy a 2. vh-s verziók nem sokat érnek a mai modern harcászatban.
Ha egyszer vége lesz ennek az őrületnek valószínűsítem, hogy az országok le fogják vonni a következtetéseket, sőt tovább megyek sokan már most levonták és lassan 1 éve készülnek.
Mindenesetre t72-esnél, t-80-asnál, t-90-esnél jobbak, meg a BMP-t szanaszét szabja... :)
sztanil 2023. 01. 19. 10:38
Előzmény: #7152  totoro
#7154
Mondjuk a mobik főleg magukat robbantják fel a vállról indítható cuccokkal. Nincsenek rendesen kiképezve és nincs a Javalin-hez hasonló fire-and-forget fegyverük, amit egy 6 éves is tud használni.
euler 2023. 01. 19. 10:35
Előzmény: #7147  Hablaty
#7153
Igazad van, de a harcérték csak hozzáértő kezekben jön elő.
Először ki kell képezni ezres nagyságrendben a kezelőket, ahhoz pedig el kellene dönteni holnap, hogy adnak-e tankokat és milyen típust. A 14 db brit Challenger-2 nem tétel, inkább csak bajaik lesznak vele az ukránoknak, bonyolult, nehéz, egyedi lőszer kell hozzá.
A gázturbinás Abrams hasonló, sokat fogyaszt, bonyolult a logisztikája. Pár darabot lehet, hogy ad az Usa, hogy a németek (és sokan) is adhassák a Leopardokat. Ez lenne az optimális az ukránoknak, jól jöttek volna most egy téli offenzívához, de szerintem nagyon nincsenek késésben, a Nato jól érzi az "ütemet".
(Azt olvastam, hogy a szovjet eredetű tankokhoz is fogytán a lőszer, ez viszont sürgősebbé tenné.)
totoro
totoro 2023. 01. 19. 10:35
Előzmény: #7148  Hablaty
#7152
Épp ez az, teljesen mindegy, hogy Nyugati csodatank, vagy T72, ugyanúgy kilőhetők a vállról indítható rendszerekkel. A tank mint fegyver értelmét vesztette, támadásnál a gyorsabb és könnyebb eszközöknek nagyobb értelmük van.
badsector1
badsector1 2023. 01. 19. 10:31
Előzmény: #7150  Hablaty
#7151
a t-14 armata az orális elrettentés része :))
Hablaty 2023. 01. 19. 10:26
#7150
Mi ez orosz T-14 Armata legenda?
Hírszerzési jelentés: hamarosan Ukrajnába küldhetik az oroszok a legendás Armata harckocsit - Portfolio.hu
Mi a legenda tárgya?
Éles bevetésen még nem látta senki...
Harcászati tevékenységben nem is vett részt soha...
Komoly mennyiségű gyártás nem történt...
11 év alatt nem tudták rendszeresíteni...
Mi a túrótól lenne legendás?
Csak mert azt mondják az oroszok, meg a propaganda?
Hagyjuk már...
Hablaty 2023. 01. 19. 10:21
#7149
Én mindenesetre bízok, hogy a kellő időben készen fog állni több jól kiképzett, jól felszerelt, modern harcászati eszközökkel ellátott ukrán hadtest, ami a nyugati támadó taktikával kombinálva kiradírozza az oroszokat Ukrajnából.
Hablaty 2023. 01. 19. 10:18
Előzmény: #7147  Hablaty
#7148
A tank legnagyobb ellensége a légierő, azt keveset használja az orosz, itt jön be a modern légvédelem amit kapnak au ukik, így ez is egy érv mellette.
+ valószínű, hogy nyílt harcban egy t72-t80-t90 nem tudja kilőni a jobb változatokat.
Az oroszok támadó rakétákat elhasználják a városokra, lakótelepekre, + egy tankot ilyen irányítás nélküli rakétákkal nagyon nehéz eltalálni, úgyhogy még egy + érv.
Hablaty 2023. 01. 19. 10:12
Előzmény: #7144  totoro
#7147
Tank és tank között óriási különbség van.
Egy t72-es vagy régebbi, főleg ami gyengén fejlesztett, karbantartott, szinte semmi harcászati elektronikát nem tartalmaz, a páncélján kívül kevés egyéb védelemmel van ellátva, lényegében egy fejlesztett 2. vh-s tank, annak lényegesen alacsonyabb a harc értéke, mint egy modern leo, leo2-es, abrams, challenger2-esnek.
Nyilván kezelni sem ugyan az, de hozzáértő kezekben lényegesebb komoly harcértékkel rendelkezik...
Minden tekintetben lényegesen felülmúlja az előbb említett szovjet típusokat.
Ettől függetlenül megfelelő egyéb támogatás nélkül légierő, tüzérség, gyalogsági támogatás persze kevés, de kombinálva ezeket, igen komoly előnyre tehetnek szert az ukránok, ha jól tudják használni.
kkpp 2023. 01. 19. 09:33
Előzmény: #7144  totoro
#7146
Nekem is az jutott eszembe, amikor olvastam, hogy a norvégok valszínű küldik a modern Archer löveget, hogy tök jó, de honnan lesz hozzá 155 mm-es lőszer. Mert eddig is ez volt a hírekben, hogy nincs igazán elég belőle. Hiába küldünk 1000 bármilyek löveget az ukránoknak, ha korlátozni kell a lövések számát, mert nincs elég lőszer. A nagyhatótávolságú HIMARS lőszernek örülök, ezzel tudják most jól megszórni a ruszkikat. Ennyivel is kevesebb lőszer kell a fronton a csótányírtáshoz.
euler 2023. 01. 19. 09:00
Előzmény: #7144  totoro
#7145
Jelenleg fontosabb lenne egy 300 km hatótávolságú rakéta, de több önjáró löveg és hatékony légvédelem is, az biztos.
A tankoknak majd inkább a háború befejező szakaszában lesz igazán szerepük, főleg a területmegtartásban.
totoro
totoro 2023. 01. 19. 08:54
Előzmény: #7143  euler
#7144
Én nem értem ezt a tankfetisizmust, akkora jelentősége nincs, mit amekkora feneket kerítenek neki. Az egykori orosz tankok zöme i(pl. csak Marokkó több mint 100 T72-est küld) még úton van, a cseheknél nem győzik felújítani és küldeni. Ami hiányzik az a nagy hatótávolságú fegyverek és drónok valamint a légierő, illetve a lőszerkészletek.
euler 2023. 01. 19. 08:12
Előzmény: #7139  totoro
#7143
Egy , a témához kapcsolódó írás a G7-en:
Dőlnek a fegyverszállítási tabuk, de mire megy ezzel Ukrajna?   Egymást követik a bejelentések a pénteki csúcstalálkozó előtt, de a németek még mindig hezitálnak a tankokkal kapcsolatban.
totoro
totoro 2023. 01. 18. 21:46
Előzmény: #7140  LBalaton
#7141
Igen, azok repülőről indítható irányított bombák, azokat "hegesztették" most rá kazettás bombákhoz használt rakétahajtóművekre. Azzal felküldik ballisztikus pályára és megadják neki a kellő sebességet, majd az irányított bomba ugyanúgy ahogy a repülőről tette annó, leválik és nagy sebességgel siklik a cél felé. Csak 16kg-os a robbanófej, tehát kisebb mint a HIMARS, viszont 30cm-es pontossággal talál célba, és akár mozgó célpontra is alkalmazható. Jó cucc és sok van belőle, remélem komolyabb mennyiséget küldenek.

Topik gazda

totoro
totoro
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek