Topiknyitó: Portfolio 2017. 08. 17. 22:23

Terrortámadás Barcelonában - Megerõsítik a biztonsági intézkedéseket  

Ugrás a cikkhez
Kisteherautó hajtott gyalogosok közé Barcelona központjában csütörtök délután. A terrortámadásnak hivatalos információk szerint 13 halottja és 50 sebesültje van. A két támadó a helyszínrõl elmenekült és egy közeli étteremben
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
MetalHeart
MetalHeart 2017. 08. 20. 14:28
Előzmény: #179  Törölt felhasználó
#180
Integrálási költség... újabb pár hulla, újabb "mély megdöbbenés", újabb "miért-tek", újabb "néma gyász"... lassan időszerű lenne rendeletet alkotni, hogy hány hullától számít terrorakciónak és mennyi legyen a "kritikus tömeg" a veszteségben, ami "megemlékezést" generáljon... kibaszott szánalmas....
Törölt felhasználó 2017. 08. 20. 14:08
#179
link Külföld 1 Több robbantásra is készültek a spanyolországi terroristákkezd komolyodni,de megszokjuk,mint mindent ,beletörödés,halál
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 08. 20. 10:59
Előzmény: #174  Törölt felhasználó
#178
közös nevezőn vagyunk
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 08. 20. 10:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#177
Japán semmit nem enged be, az egy speciális eset.
Törölt felhasználó 2017. 08. 20. 10:16
Törölt hozzászólás
#176
hatosa 2017. 08. 20. 10:08
Törölt hozzászólás
#175
Törölt felhasználó 2017. 08. 20. 09:52
Előzmény: #172  _Bekre_Pal_
#174
"Kicsit utánanéztem a néhai szarkupac vallási viszonyulásának, ha már így szóba jött, hát zavaros, ahogy kell." Hitler vallásos családból származott és vallásos nevelésben részesült. Az első intézkedése között több olyan volt ami a kereszténységre hivatkozott. (főleg a zsidóellenesség magyarázatában). Tudomásom szerint élete végéig kereszténynek vallotta magát. Később jött a "tudományos fajelmélet", ami sokkal jobban megfelelt a céljainak, ezért a vallással nem foglalkozott. Ezt próbáltam én is leírni. A vallást csak eszközként használták/használják a céljaik elérése érdekében. Orbán Viktor is próbálkozott a vallásellenességgel, de hamar rájött hogy nem nyerő és gyorsan vallásos lett.
Törölt felhasználó 2017. 08. 20. 09:47
Törölt hozzászólás
#173
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 08. 20. 09:07
Előzmény: #155  Törölt felhasználó
#172
Kicsit utánanéztem a néhai szarkupac vallási viszonyulásának, ha már így szóba jött, hát zavaros, ahogy kell. hiába, nem is lehetett egyszerű egy zsidó istenre épülő vallást domesztikálni ott, ahol a zsidó lett főmumusnak megjelölve. link hosszú, de ott van benne pl. hogy vajon láthattunk-e keresztet a birodalom falain - nos nem: "And since every religion needs a house of worship, Hitler developed a 30-point plan for the new “National Reich Church,” which was even published by The New York Times in 1942. Among the rules: No pastors, chaplains or priests were allowed to speak in church…. only National Reich orators.All Bibles and pictures of saints were removed from the church altars and replaced with copies of Mein Kampf.The cross was also removed and replaced with the swastika.One of the most controversial Reich Church rules involved the Bible. Although Hitler quoted scripture in many of his early speeches, he later referred to it as “a fairy story invented by the Jews,” and in 1942, the Bible became a banned book in Germany."
Törölt felhasználó 2017. 08. 20. 08:04
Előzmény: #168  Peterbond
#171
A Távol-Keleten az ilyen kegyetlenkedéseket nem vallási, hanem hatalomgyakorlási okok váltották ki, míg a monoteista vallású területeken már akkor is bűnös vagy, ha mást gondolsz. Az amerikai indiánkultúrák sosem érdekeltek igazán, úgyhogy ott nem tudom, jellemző ok volt-e a kegyetlenkedésre, hogy valaki más istenben (is) hitt. Mindenesetre azok a kultúrák szerintem primitívebbek voltak, mint az eurázsiaiak, és mivel még azelőtt kiirtották vagy gyarmatosították/megkeresztelték őket, mielőtt középkori szintű birodalmakat, illetve a modern társadalmak előzményeit létrehozhatták volna, lehet, hogy már nem is fog kiderülni, milyen szemléletet képviseltek volna vallási kérdésben.
Törölt felhasználó 2017. 08. 20. 08:00
Előzmény: #169  Peterbond
#170
"Az alap felvetes a nacizmussal szerintem se jo" Azért írtam ezt példának, mert Viera beírásai alapján úgy gondolom, hogy számára az iszlám vallás egyenlő az erőszakkal, szemben a békés keresztény emberekkel. Sokan teljesen figyelmen kívül hagyják, azt a pár millió iszlám vallású menekültet, akiknek az "iszlám harcosok" elöl kellett elmenekülni. Ha igazak a hírek, iszlám vallási vezetők nem voltak hajlandóak a terroristákat eltemetni. A szír menekültek legnagyobb része menekülttáborokban él, és már most elkezdtek hazaköltözni. Ők is iszlám vallásúak és ők a többség. Hasonló ez mintha a kereszténység és a keresztes háború közé tennénk egyenlőség jelet.
Peterbond 2017. 08. 20. 01:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#169
Mondjuk a mostani muszlim terroristaknal se tudsz. Ok csak oldokolnek nem tetitenek szinten. Az alap felvetes a nacizmussal szerintem se jo de a terroristak celjat te is rosszul latod. Felelmet akarnak terjeszteni nem hitet.
Peterbond 2017. 08. 20. 01:08
Előzmény: #161  Törölt felhasználó
#168
Dehogy is. Az emberi termeszet velejaroja. Az inkak emberaldozatai? A japan kegyetlenkedes a 2 vilaghaboruban es elotte kinaban? A kinai 500 eves haboruskodas idoszaka? A mongolok pusztitasa? Es nem kell felteni a hindukat vagy a Budhostakat sem. Ha belegondolsz az emberiseg fejlodesevel jar hogy racsodalkozik es elborzad korabbi tetteitol. Amiket akkor az emberiseg teljesen elfogadot hetkoznapi dolognak tartott ma mar barbarsag es kegyetlenseg lenne es kb vedhetetlen barmely szemely eseteben ( lasd felnegyeles Istvan kiraly idejeben, rabszolgasag, eroszakos hitteritesek, vallasi haboruk, noi egyenjogusag, gyermek bantalmazas, gyermek munka stb...). Szoval valoszinuleg lesz ido amikor a mi korunkat tekintenek majd "brutalisnak" vagy "barbarnak".
Peterbond 2017. 08. 20. 00:56
Előzmény: #165  Peterbond
#167
Amugy az hogy jelenkor keresztenysegeben sokkal kevesebb a szelsosegesseg pont a legtobbet a reformacio illetve a liberalizmus tette szerintem.
Peterbond 2017. 08. 20. 00:51
Előzmény: #165  Peterbond
#166
Irek nem irak. Mrgmeg van par elgepeles. Elnezest mobilrol irok.
Peterbond 2017. 08. 20. 00:49
Előzmény: törölt hozzászólás
#165
Akkor segitek. IRA Az irak katolikus es protestans felenek harcabol jott letre eszak irorszag. Szelsoseges kereszteny tettekkel meg tele a kozepkor. Csak a katolikus vs protestans ellentet okozott egy tucat haborut. Meg persze ketszer annyit egyeb erdek amit vallasi kontosbe burkoltak. A keresztenyek hitteriteserol meg amerika oslakossaga tudna meselni. Marmint aki megmaradt az olyan meszarlasokbol amit az amgol spamyol portugal teritesek okoztak. Es akkor meg boszorkany eetesek inkvizicio meg hasonlok meg se lettek emlitve. Ezeket nar a keresztenyseg neveben tettek nem igazan a vallas a hibas miatta hanem a szelsoseges eszmek.
gambadoro 2017. 08. 19. 23:54
Előzmény: törölt hozzászólás
#164
Gondolom az a par millio ember akit a keresztesek kiirtottak egy masik kontinensen ezt maskepp latta. De ez ne zavarjon meg.
Törölt felhasználó 2017. 08. 19. 22:12
Előzmény: törölt hozzászólás
#163
Egy politikus mindig ott lesz szélsőséges, amivel eredményt tud elérni és szükség esetén ezt meg is változtatja. Írok egy példát, biztos emlékszel rá: "Csuhások! Térdre, imához!"
Törölt felhasználó 2017. 08. 19. 22:01
Törölt hozzászólás
#162
Törölt felhasználó 2017. 08. 19. 21:45
Előzmény: #150  Peterbond
#161
Vagyis az összes agybaj a Közel-Keleten született meg.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek