Topiknyitó: Portfolio 2010. 06. 11. 09:01

Összeomlás jön Soros szerint   

Ugrás a cikkhez
Az európai megszorítások egy újabb recesszióhoz vezetnek Soros György szerint, tehát egy "W" alakú világgazdasági válságnak második felvonásához érkeztünk - mondta el a magyar származású hedge fund menedzser. A pénzügyi rendszer összeomlása és az...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=5&i=134454
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 12:41
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#60
UI:
Gátlástalan, anyagi javait és eszközeit felhasználó gerinctelen ember, a mások érdekeit semmibe nézi saját és a körei előnyére!
Pont!
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 12:40
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#59
egyet nem értek, ha olyan rendes, kedves aranyos kis spekuláns bácsi, mint ahogy te beállítod a bálványos, miért akarják kitíltani örökké országokból a pénzügyi manőverei miatt?! És érdekes, fejlett nyugateurópai államokról van szó vagy épp az USA-ról... :-PP
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 12:35
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#58
Igazad van!Ezért nem is vitatkozom Veled tovább!
Vannak emberek akiken nem lehet segíteni és valószínűleg a saját kárukon se tanulnak majd!
Én nem élek ezzel az alanyi jogommal, de vannak akik a részemet is birtokba vették mert jó spekulánsok!:)
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 12:35
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#57
Totem: kis tőke vs. nagy tőke között ahogy a reálgazdaságban, a tőzsdén is persze, hogy van különbség. De nem csak előnye van a nagy pénznek. Nagy pénzzel nem tudsz úgy mozogni, mint kis spekiként (mert pont az, ami egyszer előny, miszerint piacot is tudsz mozgatni, az máskor hátrány), egy csomó instrumentummal egyáltalán nem tudsz foglalkozni, mert túl illikvidek, stb.
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 12:34
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#56
Szerintem is most nagyban játszik. Obama egyik tanácsadója Soros, unokákról is gondoskodni kell. Eu-t támadja.
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 12:32
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#55
"Szerintem fehérgalléros bünöző akinek semmi és senki nem szent a céljai elérésében, egy lelkiismeretlen spekuláns!"

Ebből szimplán csak ennyi: egy spekuláns. Pont.
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 12:31
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#54
"De bocs legközelebb odafigyelek, hogy mit írhatok a Hazámban!"

Bármit írhatsz. Hülyének és primitívnek lenni alanyi jogon jár:)
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 12:31
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#53
majd ot leszünk és elmondjuk nekik, hogy miért nem voltak elég ügyesek.. hisz a lehetőség adott volt.. :)))
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 12:27
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#52
Én nem is akarok Soros lenni!
De látom neked Ő a minden!
Szerintem fehérgalléros bünöző akinek semmi és senki nem szent a céljai elérésében, egy lelkiismeretlen spekuláns!
Ha sokaknak ez bejön akkor hajrá, de nem kívánom nekik, hogy a példaképük áldozatai legyenek a piacon!
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 12:27
Előzmény: #47  plumoza
#51
szerintem te még mindig nem vagy tisztában a volumen külöbségekkel, amire próbáltam rávilágítani.. megpróbálom neked is érthetően leírni, kb annyival több pénzzel tud itt játszani, mint ha a te szomszédod 2000 millió fej káposztát tudna adni a metroáraházakba fél áron, mert még támogatást is kap és ingyen gépeket pl. ... na tessék, versenyezz vele, legyél ügyes... de ne merj panaszkodni...

" A lehetőség neked is adott ha "

nem érted te ezt... hagyjuk... mond csak a megkötözötteknek, hogy szaladjanak... a vicces az, hogy azok kötözik őket, akik mondják, hogy mennyire hülyék, ha nem futnak.. :)))
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 12:24
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#50
Nyelvtanilag helyes, csak területi sajátosság a nyelvhasználatban!Nézz utána ált.isk 4-5 osztály!
De bocs legközelebb odafigyelek, hogy mit írhatok a Hazámban!
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 12:23
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#49
"Véletlenül pont akkor intézte így az ügyleteit!"

Hát persze, hogy nem véletlenül akkor shortolt. Azért shortolt akkor, mert ügyes speki és akkor keresett vele gyorsan sokat.

Te biztos az elmúlt 1 évben shortoltál:) Hát ő ezért Soros "véletlenül", te meg nem...
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 12:22
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#48
Szerintem akkor sem.. lehet élvezni fogják, vagy megmagyarázzák, hogy az miért jó nekik...
plumoza 2010. 06. 11. 12:22
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#47
Termelésről csak annyit: A Magyarországi Metró áruházakba forgalmazott fejes és jégsalátát mind én termelem 1.5millió fejet termelek egy évbe ,ha erre azt mondod hogy nem termelés akkor te még nem láttál termelést.

Azt hogy mivel élt vissza azt nem nagyon értem . A lehetőség neked is adott ha nincs meg hozzá a pénzed ,de jó az ötleted akkor keress hozzá olyan embert aki pénzeli az ötletedet. De ha benned ekkora elfogultság és gyűlölet van a nálad sikeresebb emberekkel szemben akkor először a gondolataidat kell rendbe rakni,nem előitélkezni.
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 12:20
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#46
"Tudod inkább lakok egyszerű MAGYAr érzelmű emberekkel az országba,"

A melldöngetős magyarkodás helyett inkább tanulj meg magyarul.
"lakok" - lakom
"országba" - országban
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 12:18
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#45
Hagyd rájuk ezen felesleges vitatkozni!
Itt az erkölcsetelen és gátlástalan a életstílus a "jó" addig ameddig rajtuk nem gázolnak át!
Akkor megváltozik a szemlélet!
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 12:14
Előzmény: #40  plumoza
#44
"Csak azért mert valaki ügyesebb nálam és mert (zsidó) én "

erről szól akkor a te világod, ügyeskedni, spekuálni, átverni, kirabolni más kárára.... a munka, a termelés nem fordult meg a fejedben?

"én még nem esek neki bennem nincs "

fogd fel, hogy ilyen kis piacon mindenkivel szemben óriási helyzeti előnyben van, ezzel visszaélni tisztességtelen... nem láttam még olyan focimeccset, ahol az egyik csapat csak 1 főből állhat, míg a másik 11.. és azzal basztatják azt az 1-t, hogy hülye vagy és buta, mert nem tudsz olyan ügyes és eredményes lenni, mint a másik 11 ellened.. remek....
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 12:07
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#43
ja, ha már a hasonlatnál maradunk... csak egy magára valamit is adó ferraris, van annyira sznob is, hogy nem megy oda a trabant mellé a lámpához túráztatni a motort, mint egy hondás hülyegyerek... hanem elmegy a ringre clubtársaival együtt hepajkodni egyet teaidőben... kb ez a felállás... gondolom te is olyan voltál a suliban hetedikesként, hogy odamentél jaszkarizni az elsősőknek... sőt ha meg mert nyikkanni, pofán is vágtad, és büszke voltál magadra, milyen erős és hatalmas vagy...
plumoza 2010. 06. 11. 12:06
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#42
:)))) Azért bölcs gondolatokért neked sem kell a boltba menned.

Ne sok hasonló gondolkodású emberrel találkoztam.:)
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 12:05
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#41
De bevallotta mégis!Akkor?
Véletlenül pont akkor intézte így az ügyleteit!
Ugyan már!
Nem kéne a fehér galléros bűnözőket ennyire isteníteni!
A politikát ne keverd bele!
De ha itt atrtunk a világ 70% hasonlóan látja a zsidó és pénz összefüggéseit!
Valakik kimondják valakik nem!(Valahol már törvény bünteti ha mélyebben foglalkozunk a kérdéssel!)
Tudod inkább lakok egyszerű MAGYAr érzelmű emberekkel az országba, mint pár tízezer dúsgazdag Sorossal!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek