Topiknyitó: Portfolio 2010. 06. 11. 09:01

Összeomlás jön Soros szerint   

Ugrás a cikkhez
Az európai megszorítások egy újabb recesszióhoz vezetnek Soros György szerint, tehát egy "W" alakú világgazdasági válságnak második felvonásához érkeztünk - mondta el a magyar származású hedge fund menedzser. A pénzügyi rendszer összeomlása és az...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=5&i=134454
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
plumoza 2010. 06. 11. 12:02
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#40
Tudod vagyok annyira bölcs hogy csak azért mert valaki ferrariba ül azt még élből nem ítélem el,(mért is kellene??). Ha téged ez bánt esetleg zavar és úgy érzed neked az adott helyzetednél több járna,vagy úgy gondolod te is többet érdemelnél akkor menj és szerezd meg magadnak azt amit ugy gondolod hogy érdemelsz,ha nem bírod megszerezni ,akkor gyakorolj önkritikát és fogadd el hogy többet nem is érdemelsz.

Csak azért mert valaki ügyesebb nálam és mert (zsidó) én még nem esek neki bennem nincs Egoizmus elkel fogadni hogy Soros ügyes ember ,ezért még nem kell posztert raknom a szobámba.
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 12:01
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#39
a pénzpiac kiismerése is egy művészet

ő abban jó te meg másban

ha tudsz jobbat kitalálni ami mondjuk ezt a pénzpiaci rendszert jobbá igazságossá teszi akkor
hajrá
szivacs
szivacs 2010. 06. 11. 11:58
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#38
hmm... egész jó kis elemzés!
A tözsde szabályozásával csak az a gond, hogy hiába paszírozzák az amorf sz.kakit háromszögletű, négyszögletű vagy kerek formába, attól az még büdös marad és nehéz lenyelni...
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 11:58
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#37
400e db-al shortolt. Aznap kb. 10 millió db votl a forgalom. Másnap is. Másnap a papír TOVÁBB esett, miközben ő már vételi oldalon állt.

Aki szerint Soros döntötte be az OTP-t, az:
1. Nem látta a válságot.
2. Nem ismeri az alapvető tőzsdei összefüggéseket.
3. Nem nézte akkor a piacokat.
4. Nincs tisztában a tényekkel (lásd fenti adatok).

Ennyi. Pont.

""zsidózás"? hmm... ezt a szót csak tőled idéztem most!!!"

Ez meg jellemző ostobaság. Tudod nem a zsidó szó maga a probléma. Hiszen lehet a zsidóságról beszélni, lehet valakiről mondani, leírni, hogy zsidó származású stb. A probléma akkor van, ha ezt minősítésre, általánosításra használod.

"a kis bibsi" kitétel szerintem nem tartozik a normális, kultúrált vita eszköztárába, pláne egy ilyen fórumon. Ha neked ez a normális, akkor a hiba a te készülékedben van. Sajnos a kurucinfó és társai, meg az ezeken nevelkedett hozzád hasonlók lassan teljesen szokványossá teszik ezt ilyen fórumokon (sőt, a Jobbikkal a parlamentbe is bekerült ez a retorika).
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 11:58
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#36
ez olyan mint a vezetés (kresz)
sosem vezetünk megszokásból mert akkor
abból karambol lesz
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 11:58
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#35
Igazad van de komolyan!
A bátrak az árral szembe mennek!(ami részben miattuk indult)
Nem mondom melyik "Guru" mondta!
Nem lepődnék meg ha rövidesen megint egy nagy emelkedés jönne!
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 11:56
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#34
jaja.. és kik tartják így, hogy minél többet profitáljanak belőle.. :PPPP
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 11:54
Előzmény: #22  plumoza
#33
szar volt az helyet 100 éve is, meg szar lesz 100 év mulva is... sosem változott itt nagyban semmi, csak a kommunikációval tálalták mindig úgy, hogy szar vagy épp jó.. amikor 1500 volt az otp, akkor is sokan mondták akik vettek, hogy hülye mert be fog ragadni, nemsokára 800 lesz, sőt 0, mert becsődöl.. na tessék... minél pesszimistább a hangulat, annál több ok arra, hogy a nagyok feltépjék a piacot...
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 11:51
Előzmény: #22  plumoza
#32
Abban maximálisan igazad van,hogy a rendszer alapjaiban fertőzött!
De kik kreálták és alakították így?
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 11:51
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#31
Azért mondta csak, m short pozit vett fel!!!
nemrég az eurozona összeeséséről beszélt, erre elindult le az euro. Szerintetek nem állt be shortba. Azelőtt meg az unio felbomlását vízionálta, erre elindult európa lefelé. Szerintetek nem shortolt?
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 11:50
Előzmény: #15  plumoza
#30
jó.. menj, azt nézz fel rá... posztert is rakd ki a0-s méretben jó látható helyre a szobád falára... megérdemli... vicces, amikor a trabantba ülők ácsingózva nézik a ferrariban pöffeszkedőket, és még néha oda is mennek alázatosan kinyitni nekik az ajtót... hmm...
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 11:50
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#29
NEM!
Nem daytrade-lek és ismétlen hosszabb távú befektetéseim vannak!A többi része csak HOBBY!
Lehet fikázni de fél-évtől a három éves befektetésekig eddig nem volt gond!Persze ha ráérnék napi szinten foglalkozni vele akkor a haszon a mostanihoz képest is duplázódna valószínüleg!
Ez van lehet dobálni érte!
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 11:45
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#28
"viszont az igaz hogy ez a rendszer nem jó
ezt soros is mindig szóvá teszi "

álszent, mert visszaél akkor is vele... és az a baj, hogy aránytalanok a pozik.. idejön egy ilyen, és olyan tétellel állhat neki ezen a kis piacon shortolni, hogy a hazai alapok is csak kapkpodhatnak levegő után... nem egy-két embert tud hazavágni, hanem akár egy egész ország pénzpiacát... én egyszerűen nem engedném az ilyen volumenű tranzakciókat itt a béten... eleve durva az az erőfölény különség.. pár ilyen nagyspekuláns (nem csak ő, hanem vagy még egy pár) túl sok vagyonnal rendelkezik aminek velejét sokkal nagyobb volumenű piacokon szerzett anno.... és ahhoz sokan gyávák, hogy a nagy piacokon csatázzanak és ott kockáztassák azt a pénzt, amit onnan nyertek... ahelyett inkább kispéciznek egy két kisebb államot, kihaszálva valami krizis helyzetet, még pluszban szándékosan pánikolt keltenek, és mind a piócák szívják ki innen a forrásokat sok esetben a helyi kisbefektetők és nyugdíjalapok kárára, a spekulativ pozijaikkal, majd röhögve tovább állnak, mint a sáskák..... szerintem inkább szégyen...
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 11:39
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#27
De ha ennyire szeretnétek várni hát várjátok. én ennél pozitívabb vagyok :)
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 11:36
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#26
amióta világ a világ nyomjág a világvégét. és akkor is volt alapja.
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 11:35
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#25
azért nyomják mert van alapja

most legalább is

mert amúgy beszélhetnének a klímaváltozásról is
mint ahogy sokáig az volt a téma

de most világméretű adósságválság van kialakulóbán,de nem azért mert az IMF soros
meg még más ember, szervezet azt mondja

ahol nyugtatnak s ezt nyilvánosan is kimondják sőt még intézkedéseket is hoznak
ez irányban ott már baj van

Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 11:34
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#24
talán több, mint neked... kritikus szintél csinálta meg a kis trükkjét, pont záróban... "zsidózás"? hmm... ezt a szót csak tőled idéztem most!!!.. én szándékosan másképp fogalmaztam, ha meg valakit sért a származása, akkor nagyon tudom sajnálni... az arab az arab, a roma az roma, engem is legójoznak vagy lemagyaroznak.. de én büszke is vagyok rá.... lehet van miért szégyelnie?! hát az már ne az én problémám legyen....
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 11:34
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#23
Vállalkozó, shortoltál te az elmúlt két évben hazai papírt, BUX-ot, Ft-ot? Igen vagy nem?
plumoza 2010. 06. 11. 11:33
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#22
Az én szavam olyan keveset jelent hogy nem hiszem hogy erre bárki is adna ,én nem vagyok itt senki. Az összeomlás nem azért fog bekövetkezni mert mondogatjuk hanem azért mert nem igen tudja a fejlett világ megoldani az adóságcsapda problémáját ,sőt én tovább megyek nem csak Európa nem tudja ezt a problémát megoldani hanem majd Amerika sem.Ő is kénytelen lesz csődöt jelenteni.Kezdve először azzal hogy egyes államok lesznek kénytelenek hiteleik átütemezését ,és ez szépen elindítja ott is a dominót. Rám foghatod hogy pesszimista vagyok,de a tényen ez semmit nem fog változtatni.
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 11:32
Előzmény: #9  plumoza
#21
Korrekt ember lehetsz!:(

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek