Topiknyitó: Portfolio 2010. 06. 11. 09:01

Összeomlás jön Soros szerint   

Ugrás a cikkhez
Az európai megszorítások egy újabb recesszióhoz vezetnek Soros György szerint, tehát egy "W" alakú világgazdasági válságnak második felvonásához érkeztünk - mondta el a magyar származású hedge fund menedzser. A pénzügyi rendszer összeomlása és az...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=5&i=134454
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 13:06
Előzmény: #73  Törölt felhasználó
#80
Nem az volt a kérdésem hogy mit csinálsz!
A kérdés az hogy akinek építed a házat miért építed mert segíteni akarsz, vagy mert keresni rajta esetleg tévét venni. Ha látod hogy a család akinek építesz rosszabb anyagi helyzetű mint te akkor inkább lemondasz a saját új tévédről hogy neki plusz 1 szobája legyen?
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 13:06
Előzmény: #75  Törölt felhasználó
#79
én kifejezetten ügyelek arra, hogy csak shortostól vegyek aki arra játszott, hogy engem tönkretegyen.. :))))))))))
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 13:06
Előzmény: #73  Törölt felhasználó
#78
óóó az a világmegváltó, mindenkinek jótakaró, korrupciótól teljesen mentes, tisztességes építőipar....

Körülbelül van 56 építőipari vállalkozó ismerősöm.
Többet nem szeretnék erről mondani, mert megvádolsz, h vádaskodom :D
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 13:05
Előzmény: #66  Törölt felhasználó
#77
Hatalmas komolyan mondom!
Jó kis jövőkép!Kár, hogy kevesen gondolkodnak így mint te vagy én!De lehet mi vagyunk "buták,hülyék,primitívek" de inkább leszek ilyen és becsületes és boldog mint egy "SPEKULÁNS" szavait lesve másokon átgázoljak!
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 13:04
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#76
én vissza szeretném szedni csak az a pénz, amit a bankok meg a nagyspekulánsok, a bürökraták elraboltak tőlem az életem során.. :)) lehetőleg csak tőlük.. :)
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 13:03
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#75
látom nem érted...

ha te hosszú távra veszel papírt, akkor kitől veszed? és ő miért adja el neked? ha te éppen az esésben vásárolsz, akkor biztos elhetsz benne, hogy olyantól veszel papírt, aki éppen bukót realizál.
és majd ha te egyszer eladod a részvényedet? giga nyerőben, ki veszi meg? szerinted ő fog rajta keresni még 50%-ot? vagy holnap- holnaputánra bukik 10et....
van neked szíved, h eladod neki a drága papírt???
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 13:02
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#74
Te mire használod a tőzsdét, mi a célod vele?
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 13:02
Előzmény: #67  Törölt felhasználó
#73
Építek és építtetek és ezzel értéket teremtek és a hasznomat ami a munkáért van elteszem!
Nem rombolok és spekulálok!Vannak ilyenek is ezért tart a itt a világ!
zotya32 2010. 06. 11. 13:01
Előzmény: #69  Törölt felhasználó
#72
pár emberből nem lehetsz (dollár) milliárdos, pár millióból meg igen.
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 13:00
Előzmény: #63  Törölt felhasználó
#71
Érdekes meglátása ez a hosszabb távú befektetésnek!
Az a baj,hogy kaszínót csináltak a tőzsdéből!
BEFEKTETÉS és nem SPEKULÁCIÓ ezen kellene már elgondolkodni!
Ne menjük bele anno,hogyan indult és hogyan segítette elő a kereskedést!Azóta sajnos már változott a helyzet és arról szól amit leírtál, pont a pár nap alatt türelmetlenül meggazdagodni akarók és gátlástalan spekulánsok miatt!
zotya32 2010. 06. 11. 13:00
Előzmény: #66  Törölt felhasználó
#70
szerintetek meddig fog élni? 2020-ig, 2015-ig? kár, hogy a saját életére nem tud pozíciót nyitni S.Gy. bácsi.
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 12:59
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#69
Nem kell, hogy szó szerint így leírd.. elég a kincsengése...

voltaképp ezt tőled tudom... a zsidózással kapcsolatban.. :PP csak nem visszafelé sűlt el most a puska?! :))))

hmm hmm. addig nincs is baj, míg pár embernek kersztbetesz.. de amikor ember milliókat szívat meg az már kicsit elgondolkodtató, hogy normális e...
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 12:58
Előzmény: #63  Törölt felhasználó
#68
Money:) Ugyanezt írtam én is.

"ezen elgondolkoztál már?"

Ugyan, ne várj túl sokat tőlük.

Az azért mindig meglep, hogy egy tőzsdei fórumon, tőzsdéző emberek ilyeneket írnak.

Éppen azt lesi, hogy mivel, hol kereshet még 10 Ft-ot. Örül, ha bejön a nyerője, ő a faszagyerek. De Soros egy szemét - és persze ilyenkor mindig előjön zsidó - spekuláns, aki mások pénzéből nyerészkedik.

És fel se fogják, hogy ők ugyanezt teszik. Illetve pontosabban: akarják tenni. Mert szerintem ilyen gondolkodással nem sikeresek a tőzsdén... Nyilván ezért is nagy a gyálölet.
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 12:58
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#67
Kiváncsi lennék te vállalkozóként mit tartasz szem elött, Mari néninek 2forintal olcsóbban adod e a cukrot mert szegény, vagy azért mégis leveszed rajta a saját hasznod?
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 12:56
Előzmény: #62  zotya32
#66
hát nem tudom, de biztos nem megyek a temetésére egy szál virággal.. :) de legalább ezeket is utoléri a vég, mint mindannyiunkat.. szar lehet a felismerés, hogy hiába kerested magad degeszre mások verejtékén, mégis kipucransz, és ez ellen nem tehetsz semmit... shortolhatja a temetkezési vállalatot, de attól csak szarabb lesz, mert faroslemezen cibálják ki a kotorékig, és kuytákkal kapartatják el, ha nem marad másra pénz, mert ő csődbe vitte előtte... :) és hiába a milliárdok.. költheti maradék életében dokikra.. na majd azok visszaszedik a zsét, ....pár doki ismerősöm volt aki az otp-n nagyott bukott anno...
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 12:55
Előzmény: #59  Törölt felhasználó
#65
Totem:

"egyet nem értek, ha olyan rendes, kedves aranyos kis spekuláns bácsi, mint ahogy te beállítod"

Hol írtam én ilyet? Másold már be légyszi. Köszi.
Ha nem megy (nem fog, mert sose írtam), akkor kár hazudzni.

Azt írtam, hogy "egy spekuláns". Egy ügyes (=éppen ezért jól kereső) spekuláns. Ez már éppen elég, hogy ki akarják tiltani innen-onnan, mert ugye, ha ő nyer, akkor más bukik, a bukók meg nem szeretnek bukni viszont szeretnek dühösek lenni és mást szídni a bukójukért. A tőzsde és az ember már csak ilyen.
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 12:55
Előzmény: #62  zotya32
#64
Szép kis "életpálya" avagy bűnszervezeti karrier!
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 12:53
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#63
a tőzsdén te akkor nyersz, ha más bukik.
mivel te ráfolyam nyereségre hajtasz szükségszerűen azt szeretnéd, h valaki veled szemben bukjon...

ezen elgondolkoztál már?

a pénz nem "terem" a tőzsdén... csak azt tudod megnyerni, amit más bukik. te is más anyagi bukását szeretnéd azért, h te nyerjél.
zotya32 2010. 06. 11. 12:50
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#62
link

80 éves lesz a bácsika, már nincs sok neki hátra, még megpróbálja megmutatni, hogy ő az, aki irányítja a romlott világunk pénzügyeit...
mi lesz ha meghal? hetekig minden szárnyalni fog, vége lesz a sor(t)os uralomnak :))
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 12:44
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#61
Hidd el, már bizonyos puccos körökben sem mutatkoznak vele és ott sem látják szívesen.. ez az igazán ciki.... lehet ő neki is nemsokára illegalitásba kell vonúlnia, államokat kerülnie messziről, mint a nemrég megbilincselt kis erőszakos, pedo filmrendező bajtársának.. :PP

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek