Topiknyitó: Portfolio 2010. 12. 08. 14:04

Óriási hibát követett el a Moody's (Martonyi)  

Ugrás a cikkhez
Martonyi János is csatlakozott a kormány azon tagjaihoz, akik élesen bírálták a Moody’s hitelminősítő hétfői lépését. A magyar külügyminiszter a BBC-nek nyilatkozva hevesen reagált a riporter leminősítésre vonatkozó kérdésére, Martonyi szerint...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=142610
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 12. 08. 20:39
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#40
Mellesleg érthetetlen az a szűklátókörűség, ami a Moody's-féle leminősítés kapcsán jelen topicban fellelhető. Arra senki sem gondol, hogy
1. mi mégiscsak egy olyan klub tagja vagyunk, ahol tetszik, nem tetszik be kell tartanunk bizonyos játékszabályokat;
2. a hitelminősítő/k lépése a kormány utóbbi hónapokban befelé és kifelé egyaránt mutatott meglehetősen arrogáns tőkepiaccal szembeni megjegyzései és lépései miatt logikus és elkerülhetetlen volt;
3. amennyiben a minősítés eléri a bóvli kategóriát, úgy olyan mértékű tőkekivonás fog bekövetkezni a magyar tőkepiacról (államkötvények, részvények, egyéb eszközök), amely alapban fogja determinálni a kormány mozgásterét.
Lehet szabadságharcot folytatni a zsidó multi nagytőke ellen, de - ahogy az már többször is bebizonyosodott - nem érdemes.
Aki a robogó vonaton kiszarik az ablakon, számíthat rá, hogy maga is szaros lesz.
Törölt felhasználó 2010. 12. 08. 20:38
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#39
az igazság fáj a legjobban, ezzel így vannak a párszázezres legenda kitalálói is. :) csak nyugi!
Törölt felhasználó 2010. 12. 08. 20:29
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#38
Hát ez a rendkívül primitív, antiszemita felütésű hozzászólás igazán megérdemelne egy moderátori figyelmeztetést.
leindlar 2010. 12. 08. 20:18
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#37
továbbra is azt mondom, hogy be kellene ezeket perelni hitelrontásért és pánikkeltésért - meg elmaradt haszonért emiatt. Ekkora manipulatív rohadékokat - persze a válságot nem látták , meg írországot se évekkel előre, de itt marha nagy a pofájuk, hogy mi lesz 10 év múlva pedig nem látnak előre még fél évet sem ...
Törölt felhasználó 2010. 12. 08. 19:12
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#36
okostojás PÉNZNYELŐ! és te tudtad azt, hogy Kurcsányék pedig a teljes privatizálást tervezték? Magyarul a még állami néhány %-ot is oda akarták adni a haveroknak? Aztán a bankok egyszer csak becsődölnek -persze akkor Kurcsány, és a lárvái már a te pénzeden -amit a haveroktól kapott mert jól végezte dolgát..- a Bahamákon vannak..-. MÉGIS ITT MI GARANTÁLNÁ A NYUGDÍJADAT???? EGY BANK??? HÁNY BANK CSŐDÖLT BE TAVALY, IDÉN??? Aztán ha becsődölt, akkor jöhet megint az állam, hogy segítsen.. ???? parasztgyerek ezen gondolkozzál el! Nem hordunk hatágú sárga csillagot a nyakunkban. Ez a mi országunk, te menj a tiedbe!!
Törölt felhasználó 2010. 12. 08. 18:58
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#35
"Mi magyarok persze ismerjük a magyar kormány terveit és elképzelését"

Na ne mondd. Tudtad pl., hogy az MNYP államosítására készülnek?
Törölt felhasználó 2010. 12. 08. 18:47
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#34
igazad van, most már hatágú sárga csillaggal fogok járni mindenhová, és ott segítek ahol tudok. Hogy is lehettem ilyen vak????....
Törölt felhasználó 2010. 12. 08. 17:55
#33
Végigolvastam az eddigi hozzászólásokat és nem mondom majdnem mindenkinek megértem és tiszteletben tartom az érveit.

Viszont szeretném valamire felhívni mindenki figyelmét. (akár a kormányét is)

Mi magyarok persze ismerjük a magyar kormány terveit és elképzelését. Tudjuk, hogy a második Orbán kormány milyen intézkedéseket foganatosított az elmúlt időszakban.

De egy külföldi befektető vagy egy külföldi intézményi befektető talán nem tud ilyen éles határvonalat húzni. Ezért el kell fogadnunk azt a tényt, hogy inkább egy neves intézményre hallgatnak mint a magyar kormány tagjaira.

(Ráadásul nekik nincs Gyurcsány korszak, Bajnai kormány és Orbán kormány között különbség. Számukra ez akkor is és most is ugyanaz a Magyarország és csak azt látják, hogy aki 2 éve az IMF-nél kuncsorbált hitelért most kioktatja a "világot". Ez nem lehet valami szimpatikus)

Gondoljatak arra ti mit tennétek, ha például portugáliában vagy törökországban szeretnétek befektetni vagy ott lenne bármilyen gazdasági érdekeltségetek!

Ki lenne számotokra hitelesebb?
A helyi érdekelt kormány tagjai vagy inkább egy független hitelmínősítő.

Ezen szerintem érdemes elgondolkozni.

A cikkben felsorolt politikusok egyébként ugyanabban a véleményben érdekeltek, ezért az ő véleményük ebben az ügyben véleményem szerint nem releváns!

Amúgy eszembe jutott édesapán egy korábbi tanácsa is ennek kapcsán, aki a következőket mondta egyszer:

"Tudod fiam ha úgy érzed hogy az egész világ hülye rajtad kívül, akkor azért gondold át mégegyszer a saját álláspontodat"

(Igaza volt, bár ez akkor rosszul esett)

Üdv mindenkinek!
Törölt felhasználó 2010. 12. 08. 17:34
Törölt hozzászólás
#32
Törölt felhasználó 2010. 12. 08. 17:28
Előzmény: #27  szivacs
#31
hát nem tudom.. akkor jegyre vettél mindent, most meg utánadvágják.. de tudjuk persze sok az import.. engem az import nagyon zavar, ha nem az itteni termelőtől veszik inkább az árút.. de ha itthon sokkal több hasznot hozó dolgokat tudnánk helyettük előállítani, akkor már leszarom.. az apróból veszünk majd kaját is.. :)))
Törölt felhasználó 2010. 12. 08. 17:26
Előzmény: törölt hozzászólás
#30
hát persze, mert fosnak.. ki veszi majd a benzint? :))
Törölt felhasználó 2010. 12. 08. 17:24
Előzmény: törölt hozzászólás
#29
Két napja volt egy hír amely szerint Matolcsy megtiltja az ilyen költéseket...
Törölt felhasználó 2010. 12. 08. 17:24
Törölt hozzászólás
#28
szivacs
szivacs 2010. 12. 08. 17:22
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#27
Még a második világháború után sem volt olyan kevés disznó Magyarországon, mint most!
Már ha a politikusokat nem számoljuk hozzá...:-)

Azért én nem szívesen lennék élelmiszer szemetes kuka!
Arról nem is beszélve, hogy a helyben termelt élelmiszer (mindenhol) sokkal egészségesebb a helyiek számára és biztonságosabb is.
Törölt felhasználó 2010. 12. 08. 17:19
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#26
...egyelőre én azt látom, hogy élelmiszerből itthon túltermelés van.. pontosabban az import még most olyan mértékű, hogy a hazaival együtt sok.. elég csak a roskadozó polcokat látni a multiknál, a nagy részét dobják a kukába.. ennek van értelme?!
Törölt felhasználó 2010. 12. 08. 17:18
Törölt hozzászólás
#25
Törölt felhasználó 2010. 12. 08. 17:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#24
nana.. szerintem még most is elég nagy a szabad termőföld kapacitás, meg az ahol olyasmit termelnek amit nem igen lehet eladni amúgy sem... és rengeteg az olyan föld, ahol leginkább csak ilyen ipari növényeket lehetne termeszteni.. vagy a talaj minősége, a fekvése vagy a talaj szennyezetsége miatt.. én nem azt mondtam, hogy a reális hazai élelmiszer fogyasztás és az export rovására menjen.. mindamellett ez a katarzis csak világméretekben lenne probléma, ha mondjuk minden termőföldet erre álítanának át a világban. De mi önmagunk kis ország vagyunk, ha mi akár 100%-ban átállnánk energia forrású növények termesztésére, akkor sem rengetnénk meg a globális élelmiszerárakat.. szvsz takarmány?! mindamellett nem az volt épp a probléma, hogy a hazai hústermelés kicsit túl van kapacitálva?!... importálunk minden szart mert olcsó.. a húst is, már a cukrot is, a tejtermékeket.. tőlem akár ihatunk szlovák tejet is és ehetünk ír marhát meg lenygel tojást, ha a helyette termelt bióüzamanyag sokszoros hasznot hoz...
morci 2010. 12. 08. 17:12
#23
Ahhoz képest, hogy új pártunk és kormányunk nagy ívben sz.rik a hitelminősítőkre, ez már az ötödik nagyfejű, aki foglalkozik vele.
(szíjgyártó, matolcsy, járay, kósa, martonyi) Lehet, hogy mégis felfogták a fiúg, hogy mekkora szart kavartak?
Törölt felhasználó 2010. 12. 08. 16:52
Törölt hozzászólás
#22
Törölt felhasználó 2010. 12. 08. 16:48
Törölt hozzászólás
#21

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek