Topiknyitó: Portfolio 2015. 06. 09. 10:10

Orbán: "Magyarország nyitott és barátságos ország"  

Ugrás a cikkhez
Azért fontolják meg a magyarországi üzleti befektetéseket, mert Magyarország "nyitott és barátságos ország", ráadásul közbiztonságilag is Európa egyik legjobbja, Budapesten pedig "nincsenek gettók, telepek és külvárosi részek" - többek között...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=215246
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ujonc 2015. 06. 09. 17:05
Előzmény: #113  exmnbs1
#121
Nagyon szépen megkérlek, hogy azon honfitársaimat akik dolgozni mentek ki és dolgoznak is ne keverd össze azon embercsoporttal, akiket a sajnálatos történelmi múltunk révén szintén magyaroknak nevez a laikus. Útlevelükbe pillantván a hírekbe is úgy kerülhetnek " magyarok futtatták a lányokat Londonban", "magyarok követték el Ausztria legnagyobb hamispénz csalását". Bocs, de nekem ezek a "magyar szamurájok" nem magyarok.

link

Aki meg kimegy közülünk dolgozni, sokkal hamarabb hazajön, mintsem leteljen a hat hónap munka nélkül. Hidd el ezeknek az embereknek nem okoz problémát munkát találni és megtartani
De a linkeddel azt akartad mondani, ha hat hónapig nem dolgoznának a bábművészeid akkor sipirc haza?
ujonc 2015. 06. 09. 17:09
Előzmény: #120  bigyula
#122
Lehet, hogy igazad van.
Ebben az esetben kérlek segíts megértenem. Először is megírnád mit jelent a "szekularizált" illetve a "halachikusan nem zsidó"?
Előre is köszönöm!
ujonc 2015. 06. 09. 17:12
Előzmény: #121  ujonc
#123
Így talán érthetőbb:

link
Törölt felhasználó 2015. 06. 09. 17:22
Törölt hozzászólás
#124
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 06. 09. 17:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#125
olvass már mielőtt bejössz az utcáról és hülyeségeket beszélsz

ahh, már megint felbosszantottam magam, na megyek is
aliben 2015. 06. 09. 20:23
Előzmény: #116  _pampa
#126
akartunk eu tagok lenni? AKARTUNK!Akarjuk az eu előnyeit élvezni (az állami beruházások 98%-át az eu fizeti)? AKARJUK! NEHOGY MÁR CSAK A MINKET ÉRINTŐ ELŐNYÖK LEGYENEK ÉRVÉNYESEK?
bigyula 2015. 06. 09. 20:32
Előzmény: #126  aliben
#127
De! Pont ez a hozzáállás! Az előnyök jöhetnek, a hátrányok menjenek máshova...
Törölt felhasználó 2015. 06. 09. 20:48
Törölt hozzászólás
#128
bigyula 2015. 06. 09. 20:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#129
Tudomásom szerint a stadionépítés nem EU pénzből megy. Azt bölcs vezetőnk az adófizetők pénzéből finanszírozza.
Törölt felhasználó 2015. 06. 09. 21:12
Törölt hozzászólás
#130
ujonc 2015. 06. 09. 22:19
Előzmény: #126  aliben
#131
Én nem akartam.
Egész pontosan 3056027 fő jelezte a belépési szándékát. Nem elhanyagolható az, hogy állami támogatást kaptak a csatlakozást támogató szervezetek. Az ellenzői semmit. Nem volt ez annyira egyértelmű, amennyire Te akartál bocsánat ti akartatok az lenni!

Mik ezek az állami beruházások? Azért fontos a kérdés, hogy lássuk az Unió tényleg ennyire szívén viseli a polgárai sorsát vagy esetleg "neki" is származik némi haszna belőle. Egyáltalán ki az az Unió? A polgárok ,a vezetői vagy akik őket irányítják?
Egy infrastruktúra fejlesztésből legalább annyira profitálhat egy államokon átívelő multinacionális vállalat, mint mondjuk én. Tehát egy hasonló esetben legalább annyira keresi a saját hasznát, mint az enyémet. Van arra vonatkozó statisztika, hogy ezekből az Uniós támogatásokból milyen arányban részesülnek multinacionális vállalatok, kormányhoz közeli gazdasági társaságok és hány Bécsben kávézót nyitni szándékozó egyszerű polgár részesült ezekből az előnyökből?
De a hátrányokat hogy is merészelem felhánytorgatni! Ennyi előny után, amit köszönhetünk az Uniónak.
És most jöhet a Brian életéből az idevonatkozó rész.
ujonc 2015. 06. 09. 22:41
Előzmény: #58  ujonc
#132
Valami hasonlót mondtam én is, hogy miért nem hozzánk jönnének a menekültek (bár a cikkben bevándorlókat emlegetnek):

link

pampa 2015. 06. 10. 07:34
Előzmény: #131  ujonc
#133
"Egész pontosan 3056027 fő jelezte a belépési szándékát."

Akkor cca. 5 milla nem akart csatlakozni.....

Érdekes amikor kirobbant a vita a FIDESZ 2/3 körül az összlakosságra vetített számadatokkal jöttek elő....

Most ez nem számít? :(

Arról a "rengeteg" uniós pénzről pedig csak annyit, hogy mindenre lehívható amire ENGEDI az unió....

lehetett belőle bicikli utat építeni, meg kerékpár utat építeni, lehetett még fejleszteni belőle az alternatív közlekedési módot (nem motorizált).....
azon kívül lehetett fő tér rekonstrukcióra kérni,ahogyan adtak fő tér átépítésre,fő tér felújításra,ahogyan adtak új közösségi tér kiépítésre....
Lehetett még városközpont rehabilitálásra,homlokzatfelújításra,városkép javításra igényelni...Iskola "csinosításra", akadálymentesítésre, stb...stb...stb...

Természetesen ez nem azért volt mert egy adott település lakossága azon a helyen fordul meg legtöbbet és az ott elhelyezett tábla amelyen az áll:

a beruházás az EU támogatásával valósul meg...

jól mutat....

Meg rendezvényekre, természetesen olyanokra amik az EU-t népszerűsítik!
A rendezvény az EU LEADER program keretében valósul meg... tábla fontos volt....

Amennyiben valaki egy kisüzemet szeretett volna létesíteni ahol egy autóalkatrészt utángyártását tervezte már kicsit "nehezebb" volt a pénz lehívása. Arról nem beszélve, ha pont egy Berlin mellett lévő üzemnek lenne így konkurencia.....

Okos "lányos" pénzosztás az amit az EU csinál. Szita alatti galamb képében kapjuk a támogatást.

szvsz
bigyula 2015. 06. 10. 08:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#134
Ezt a "plakátkampány" kitalálóinak mond! Ez egy baromi nagy ostobaság! Illetve, figyelemelterelés másról, de elég tisztességtelen, és bunkó!
bigyula 2015. 06. 10. 08:05
Előzmény: #134  bigyula
#135
"Hányingerem van az egésztől" - magukban fortyognak a fideszesek

link
pampa 2015. 06. 10. 08:09
Előzmény: #134  bigyula
#136
" de elég tisztességtelen, és bunkó!"

Akkor az Ausztrálok is ilyenek? Náluk is van plakátkampány a bevándorlás ellen.
bigyula 2015. 06. 10. 08:12
Előzmény: #136  pampa
#137
Attól hogy más bunkó, attól nekünk nem kötelező annak lenni. Ha azt mondom, hogy valaki bunkó, ezért Te is bunkó vagy (és én is, hogy ne sértődj meg nagyon), az normális?
pampa 2015. 06. 10. 08:19
Előzmény: #137  bigyula
#138
Én ezt nem mondtam. Lebunkóztál egy kormányt a plakátok miatt, erre én kérdeztem, hogy más kormány is bunkó aki ilyen plakátokat tesz ki?

Az?
Törölt felhasználó 2015. 06. 10. 08:27
Törölt hozzászólás
#139
bigyula 2015. 06. 10. 08:29
Előzmény: #138  pampa
#140
"Lebunkóztál egy kormányt a plakátok miatt..."

Nem, nem ezt írtam!

"Ezt a "plakátkampány" kitalálóinak mond!"

Ne mond már azt, hogy ülnek a kúrmányülésen a miniszterek, államtitkárok, és egyszer csak valaki felkiált: "Csináljunk egy plakátkampányt!" :) Ez a "tanácsadók" találták ki, nem a kúrmány... Az más kérdés, hogy ennek az ötletnek a támogatása a kúrmány részéről eléggé...

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek