Topiknyitó: szivacs 2011. 01. 17. 16:33

Mi lesz veled Európa?  

Mi lesz veled Európa?



Mi lesz az ősi gyökereiddel, történelmeddel, hagyományaiddal, sokszínű kultúráddal, egymást maró, mégis "európai" népeiddel, köztük velünk, magyarokkal?

Megtalálják-e, kivívják-e gyermekeid múltadhoz méltó helyedet, szerepedet a világban?



Múltad van, jövőd lesz-e?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 04. 11. 17:09
Törölt hozzászólás
#61
szivacs
szivacs 2011. 04. 11. 17:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#62
Mi bajom van?
Az álszentséggel párosuló nagyhatalmi arrogancia.
Zűrzavaros, hamis, manipulált, inkonzisztens - ezáltal követhetetlen értékrend követését kérik számon álszent módon azok a nagyhatalmak, melyek maguk sem követik annak "alapértékeit" ám ennek rajtuk történő számonkérése az áldemokratikus jovi-bovi viszony miatt fel sem merülhet!
Ez bajom van!
Törölt felhasználó 2011. 04. 11. 17:45
Törölt hozzászólás
#63
szivacs
szivacs 2011. 04. 11. 18:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#64
Azt kérdezted, mi bajom.
Válaszoltam neked.

Amúgy, hogy mibe nyugszom bele?
Álljon itt erre egy idézet:
"Istenem, adj nekem nyugalmat, hogy elfogadhassam, amit megváltoztatni nem tudok; adj bátorságot, hogy megváltoztassam, amit meg tudok változtatni; és adj bölcsességet ahhoz, hogy mindig meg tudjam különböztetni egyiket a másiktól."
Törölt felhasználó 2011. 04. 12. 09:07
Előzmény: #60  szivacs
#65
sztem .. vannak lefektetett értékrendek , amiket az eu belépésekor mint szerződés aláírja az a nemzet attól a pillanattól kezdve hogy belép oda ..

ha tényleg van a szerződésben vagy az alapító okiratban olyan kitétel is hogy
"közös európai alkotmányos elvek" akkor ha attól eltérő egy eus tagországi alkotmány , akkor valóban jogos verhofstadnak a kérdései attól függetlenül, hogy barroso azt válaszolja , hogy "Az Európai Unióban teljes egészében egy-egy ország lakosságára és intézményeire tartozik az alkotmányozás folyamata "

barroso válasza a technikai részre vonatkozott , míg verhofstad kérdései a tartalmi részeket feszegette a kérdéseivel .

barroso sztem így kikerülte a kérdésre adandó lényegi választ.
szivacs
szivacs 2011. 04. 12. 12:21
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#66
Szerintem tévedsz, nincsenek írásban lefektetett értékrendek, amiket az eu belépésekor mint szerződés aláírja az a nemzet attól a pillanattól kezdve hogy belép oda. "közös európai alkotmányos elvek" sem lehetnek - az emberi alapjogokat leszámítva - hiszen akkor nem lehetne felvenni az eu-ba tagállamnak egy olyan országot, ahol például a kollektív bűnösség elve törvénybe van iktatva!
Európa legalapvetőbb gondja jelenleg éppen az egységesen vallott értékrend hiánya, a teljes értékzűrzavar. Köszönhető ez annak, hogy hatalomgyakorlói megtagadták az évezredek során szervesen kiérlelt értékrendet, igyekeztek szétzilálni azt, ám amit helyébe kívántak tenni, azt az európaiak nem érezték magukénak, nem fogadták el. Ebből adódik az értékzavar, érték-telenség és biztos alapok nélküliség.
Masszív alapok nélkül pedig nem lehet tartós felépítményt létrehozni!
A közös értékeket pedig mielőbb tisztázni kell, egyetértésre kell jutni szabadon a nemzeteknek egymással. A rákényszerítésnek semmi értelme, a kényszert előbb-utóbb mindenki lerúgja magáról.
Törölt felhasználó 2011. 04. 12. 14:34
Törölt hozzászólás
#67
pampa 2011. 04. 12. 14:35
Előzmény: törölt hozzászólás
#68
"Szerinted,lehet tagja valaki,aki ezt nem ismeri vagy nem ismeri el? :-)

csendeske

Lehet.
Törölt felhasználó 2011. 04. 12. 14:47
Törölt hozzászólás
#69
pampa 2011. 04. 12. 14:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#70
"Az emberi jogok egyetemes nyilatkozata egy, az ENSZ által elfogadott nyilatkozat, mely összefoglalja a világszervezet álláspontját a minden embert megillető alapvető jogokról. A nyilatkozatot a II. világháború borzalmai ihlették és 1948. december 10-én fogadták el. Az ENSZ-közgyűlés 1950-ben hozott döntése értelmében a nyilatkozat elfogadásának napját minden évben az emberi jogok napjaként ünneplik."

Szerinted,lehet tagja valaki,aki ezt nem ismeri vagy nem ismeri el? :-)


csendeske

Izrael.
szivacs
szivacs 2011. 04. 12. 14:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#71
Ezt írtam a #66-ban: "- az emberi alapjogokat leszámítva -"
Bizonyára elkerülte a figyelmedet...
Törölt felhasználó 2011. 04. 12. 15:08
Törölt hozzászólás
#72
Törölt felhasználó 2011. 04. 12. 15:14
Törölt hozzászólás
#73
pampa 2011. 04. 12. 15:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#74
""Az emberi jogok egyetemes nyilatkozata egy, az ENSZ által elfogadott nyilatkozat, mely összefoglalja a világszervezet álláspontját a minden embert megillető alapvető jogokról. A nyilatkozatot a II. világháború borzalmai ihlették és 1948. december 10-én fogadták el. Az ENSZ-közgyűlés 1950-ben hozott döntése értelmében a nyilatkozat elfogadásának napját minden évben az emberi jogok napjaként ünneplik."

Szerinted,lehet tagja valaki,aki ezt nem ismeri vagy nem ismeri el? :-)


csendeske
ebben az idézetedben nincsen szó az EU-ról.
Ennek ellenére miért játszanak EB-n? És miért kérte felvételét az EU-ba?
Törölt felhasználó 2011. 04. 12. 15:34
Törölt hozzászólás
#75
Törölt felhasználó 2011. 04. 12. 15:40
Törölt hozzászólás
#76
pampa 2011. 04. 12. 15:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#77
Hamarosan az lesz. Előbb mint a Törökök.
Törölt felhasználó 2011. 04. 12. 15:54
Előzmény: törölt hozzászólás
#78
pampa olyan mint Móricka. Mindig mindenről ugyanaz jut az eszébe...:))
Törölt felhasználó 2011. 04. 12. 15:58
Törölt hozzászólás
#79
Törölt felhasználó 2011. 04. 12. 16:00
Törölt hozzászólás
#80

Topik gazda

szivacs
szivacs
3 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek