Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 01. 14. 18:09

Lelkisegély  

Ha bárkinek bármikor bármennyi veszteséget sikerül az itteni hozzászólásokkal elkerülnie, akkor érdemes volt megnyitni. Felelős hozzászólások érdemben segítséget nyújthatnak.



De pozíció felvételére vagy zárására ne bíztassunk senkit. Én nem fogom tenni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bpmcwap
bpmcwap 2007. 01. 30. 12:05
Előzmény: #617  Törölt felhasználó
#620
2ből 2.... FHB
no comment...
Törölt felhasználó 2007. 01. 30. 02:00
Előzmény: #618  Törölt felhasználó
#619
Érdekes. Hogy itt milyen heves az érdeklődés?! Nagyobb a a forgalma mint a Matáv határidőknek...(Mtelekom)
Törölt felhasználó 2007. 01. 30. 01:57
Előzmény: #617  Törölt felhasználó
#618
Ja a Rába.
Szintén figyelem, annyira nem is kis papír, csak egy ideje felejtve volt.
Középtávra igen kellemes befektetés szerintem, fund jó TA jó (bár engem nem izgat, de másokat igen). És nem akkor zuhan, mikor minden, és nem is akkor emelkedik, amikor minden. Emiatt szegény nem lehet indikátor sem, de e véleményem miatt már kaptam az orcámra.

Törölt felhasználó 2007. 01. 30. 01:54
Előzmény: #616  Törölt felhasználó
#617
Nem akarok itt reklámot csinálni egy papírnak sem, de Syn egyetértek, FHB 1950 alatt egyetértek, e két papírt figyelni szoktam, noha kicsik.
Graphira nincs meg az egyezség? Mert ha megvan, akkor nem fog felmenni gondolom.
Valaki állítólag megveszi. FHB-t meg az állam fogja privatizálni.
Van bennük kockázat,de melyikben nem?

Törölt felhasználó 2007. 01. 30. 01:45
Előzmény: #615  Törölt felhasználó
#616
Hát ok, de csak ha nem kérsz magas óradíjat :))

Az bánt doktor úr, hogy a Mol nem akar 26K lenni de izibe, és vettem Gardéniát de mi a francnak, és hogy ahelyett hogy fiatalodnék, minden nappal egy nappal öregebb leszek.

Törölt felhasználó 2007. 01. 30. 01:42
Előzmény: #612  Törölt felhasználó
#615
A másik kérdésed már emlékszem egyszer feltetted, de nem válaszoltam rá. Elnézést.

SHORT=
"Részvényeladás annak előzetes birtoklása nélkül. A lényeg, hogy árfolyamesésre játszva, később olcsóbban megvegyük a papírt. Magyarországon a törvény határidős termékek esetében teszi lehetővé."

HA a törvény nem változott, akkor ez így van. Hogy lehet-e normál nem határidős short pozit tartani napon túl, úgy tudom nem. Nem tudom, hogy a brókercég megteheti -e , hogy engedi?
Ha van ilyen ÉS TÖRVÉNYES, akkor kérem szóljatok nekem is.

Normál papírral lehget napon belül DT short, ha már van papírod.

Ezeket naponta megteheted, de az árfolyamcsökkenés 1 héten át mehet úgy is, hogy nagy réssel nyit mínuszban, napon belül felmegy, ugyanakkor végig mínuszos.
Szóval ki van ez találva, hogy ne legyen olyan könnyű...

Határidővel nincs akadálya. Most megnézem kicsit a Richter határidőket.., kíváncsi vagyok hogy áll.
Törölt felhasználó 2007. 01. 30. 01:38
#614
Látom DLPH Te sem tudsz aludni... csak nem nyugtalanít vmi...
Oszd meg terheid barátaiddal, úgy könnyebb cipelni... :-)))))
Törölt felhasználó 2007. 01. 30. 01:19
#613
Nem foci jellegű....

Gondolkodom a synin ha pár napig tartja vagy beesik 1260-ig belemászok....

Graphi, FHB ????????????
Lövésem sincs róluk, ha vki tud írhatna pár gondolatot (NEM TIPPET) azt megköszönném!(azt úgysem fogadom meg)

Rába: most brutál, de ha igazak a hírek akkó ez jobb mint az ecó...

Még egy kicsit figyelem a rallyzó (vagy épp nem rallyzó) kicsiket, de aztán elfelejtem őket jó időre... :-(((

MOL: occsón vettem, tartom!
OTI: NINCS, tán majd veszek he lesz pínzem...
RICSI: kib.sztam az összeset, most mérges vagyok rá... :-((( (Szigorúan érzelemtől mentesen)
Törölt felhasználó 2007. 01. 30. 01:19
Előzmény: #608  Törölt felhasználó
#612
Szia! Az a baj, hogy a Danubius nincs a figyelt részvényeim között. De most megnéztem néhány dolgot, és elmondom, hogy mit tennék én, ha én Te volnék :

1, 20% plusz 3 hónap után, ez korrekt.
De hátha van még benne szufla, ezért folytatnám , de a soppot szinte az árfolyam alá tenném.Szorosan alá. Nagyon illikvid, de bezúgni a gyj-ig nem fog. Tehát folytatnám, és alulról követném nagyon-nagyon szoros stoppal.

2, Nekem (abszolút magánvél.) az elmútl 1 hónap kötéslistáját átnézve az az érzésem, hogy egy ideje az a bizonyos cselédlány-hossz megy. Ez a növekedési folyamat utolsó fázisa, lélektani alapon ilyenkor még felfut az árfolyam, de ebben a fázisban a tapasztaltabbak már elkezdtek realizálni. De ez nem biztos, első olvasatra tűnt így.
Ha így lenne, a nagyon szűk stop megfelelő.
Bár illikvid, könnyen átugorhatják az embert lefelé.

3, Ez most egy fundamentális vagy növekedési papír? Ha nincs sztori, csak fundamentális lehet. Akkor viszont a gyj épült be az árfolyamba, az viszont nem ma kezdte a beépülést. De ha a cselédlány-hossz még eltart egy ideig, akkor azt érdemes futtatni közel az árfolyamhoz. Csak állandóan figyelni kell.

4, Ha alapból újraértékelem a helyzetet, vagyis nulláról kezdeményezett befektetésnek nézem, inkább már nincs benne újra a 20% 3 hónapra, mint igen.
Stop kiütésig meghosszabíítanám, és követném fel.

Nem sok okosat mondtam, a részvény idegen a számomra, áznéztem gyorsan ezt-azt, onnan alalkítottam véleményt.

Amúgy én egy percig nem bánnám, ha kiütnének. Ez a befeketetés meghozta a célját. Van itt lehetőség 3 hónapra máshol is, remélem több mint 20 %-ra :))

A Danubiushoz hasonlót ebben a formában nem tudok.
Úgy tudom, hogy a Fotex hasonlóan sztori nélküli és komoly ingatlan tartalékkal rendelkezik, aminek kihasználtságát akarja hatékonyabbá tenni. De iszonyú spekulatív és likvid. Köze nincs egy Danubiushoz, a Fotex egy külön "állatfaj".

A Gspark talán ilyen, de semmi múltja nincs. Nincs mit megfigyelni.

Törölt felhasználó 2007. 01. 30. 00:39
Előzmény: #603  Törölt felhasználó
#611
Az Otp-t ha nem lenne régről, akkor 8300 nál vennék és ha tovább szakadna, akkor 7600 nál. Ebben nincs TA, én azzal nem foglalkozom.
E két ponton láttam nagytőkét rámenősen beszállni. Ha nekik megérte, sanszos, hogy nekem is meg fogja.
Ha elkezdik szórni az otit, azt mindenki látni fogja. És 2000-2500 Ft eltérés ekkora mennyiségnél nem elég szerintem.
Ha ügyesen szórja is ki, 1000 -et élből levonhat a fele mennyiségből mert szakadna az árfolyam, miközben realizál.
HA nem történik valami negatív fordulat a világ tőzsdéin, én még 9K fölé képzelem.
De lehet, hogy ez elhúzódik február közepe tájékára.
Azért gondolom ezt, mert a gyj időszakban a fundamentális alapok kivárni szoktak. Aztán lépnek a kellő irányba.

Törölt felhasználó 2007. 01. 30. 00:28
Előzmény: #609  Törölt felhasználó
#610
Koi azt nem értem, hogy miért tesz a közvélemény ilyen szoros lineáris kapcsolatot a Mol árfolyama és az olaj árfolyama közé.
Az OIH val egészen együtt jár a Mol, a Brenttel nem, inkább csak hangulati szinten.
Anélkül, hogy mélyebben elemezném az összefüggést, az olaj sem marad itt. De ettől a Mol-nak nem feltétlen lesz jobb vagy rosszabb. Más van itt a háttérben. Szerintem készül valami. Ha mégsem, 19800-tól indul a stoppom. Már jó szűk, meglátjuk.

Törölt felhasználó 2007. 01. 29. 23:21
#609
számomra sem egyértelmû a Mol le-je, nem érzem magam \"nagyon\" rosszul a poziban-idõm van-adok még esélyt a felre, ha nem, akkor majd 20 alatt kidobom...
Törölt felhasználó 2007. 01. 29. 23:10
#608
szia DLPH,
ket kerdesem lenne.

Az egyik, hogy lehet shortolni? Eddig csak normal long reszvenyben ultem, de kiprobalnam magam a shortolason is, ha azt latom, egy reszveny esni fog. (Richterben most lett volna 10%-om :) Hogy lehet brokerceggel ilyen ugyletet kotni? Equitas PETI-jet hasznalom, ez talan segit.

A masik egy reszvenyertekelesi kerdes lenne, Danubius. Most vagyok a 3. honap vegen, es 20% pluszban allok, tokeletesen ahogy terveztem. Most ertekelem ujra a helyzetet, es dontok, van-e ertelme ujra belepni. Ehhez az kellene, hogy lassak potencialt kb 9.000 HUF-ra felmenni. Brokercegek egyfelol most vetelre ajanljak a papir, es az alapzatat meg mindig biztosnak erzem, de az emelkedes kicsit megtorpant. Lattal a kozelmultban hasonlo modon mukodo reszvenyt (no story, komoly belso tartalek ingatlan formajaban, illikviditas), aminek a peldajat benchmarkolhatnam a Danubiushoz?
koszi
Törölt felhasználó 2007. 01. 29. 19:59
Előzmény: #606  Törölt felhasználó
#607
de semmi baj ,a távolság nem akadály a szerelemnek!!! :))
Törölt felhasználó 2007. 01. 29. 19:57
Előzmény: #604  Törölt felhasználó
#606
már majdnem megérinteték a szerelmüket de a hajó csak egyre jobban távolodik ,és már nem látnak rá ,egy kicsinyke esélyt sem, hogy mégegyszer ujra láthatják a 20800 at !! :)))
Törölt felhasználó 2007. 01. 29. 19:54
Előzmény: #603  Törölt felhasználó
#605
otp be fog esni ma csak a rést töltöte be!
a forint egyfolytában gyengül!
Törölt felhasználó 2007. 01. 29. 19:52
Előzmény: #602  Törölt felhasználó
#604
nem pánik ez hanem csak türelmetlenség!

az a abj hogy ott voltak közel 55 dollár aztán egyik naprol megint elszakadt a cérna és ez olyan mint a szerelem !!!!

nem vette öket észre az akit szeretnek!! :)))
Törölt felhasználó 2007. 01. 29. 19:50
Előzmény: #602  Törölt felhasználó
#603
DLPH, az OTP-ét hogyan látod?
Törölt felhasználó 2007. 01. 29. 18:47
Előzmény: #601  Törölt felhasználó
#602
Véleményem a mai napról :kit érdekel?
Már megint megy a pánik...

De persze ha letörne rendesen, mindjárt piros lenne minden. De így venni sem lehet, mert semmi sem zúg be , ilyen nevetséges forgalommal ilyen nevetségeset estünk, ez jó alkalom a szeretteinkkel való törődésre.
Kereskedni ideálisan rossz alkalom.
Eladni olcsó, venni drága. Így látom.

Mol:
az biztos, hogy a jelentést megvárom. Kivéve , ha nemzetközi tartós eső trend alakulna ki.
20500 felett nem látom a vevő oldalt,ezért esik ilyen könnyen ide vissza. Alatta gyorsan belép.
De minden csoda három napig tart....
Türelem sorstársaim, anélkül nem lesz semmink. Csak kifizetett jutalékunk.

Csibe Neked főleg. Van időd. Itt minden a jó időzítésen múlik. Különben is szólok mielőtt Mol-t borítok, így rendben?
Ne aggódjatok már na!

Egyszer fent, egyszer lent. Ez van. Eladni fent kell. Venni meg lent. ( A melegvizet nem én találtam fel...) Most nem fent van. Fent adunk el. Na. Követhető?

Törölt felhasználó 2007. 01. 29. 18:21
Előzmény: #600  Törölt felhasználó
#601
csak kérdés hogy meddig marad erős a forint...
Bár az EU lehet hogy megette ezt a Gyurcsány csomagot....... majd meglátjuk a vak is ezt mondta...

Topik gazda

DLPH
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek