Topiknyitó: Portfolio 2011. 09. 10. 18:43

Lázár János: mindenkinek jó a fix árfolyamon való végtörlesztés  

Ugrás a cikkhez
A Fidesz-frakció által javasolt megoldással jól járhatnak az emberek, mert kiléphetnek az adósságcsapdából, és jól járhatnak a bankok is, hiszen pénzhez juthatnak fizetésképtelen adósok helyett, és jó Magyarországnak is, hiszen minden egyes...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=155148
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 09. 10. 23:08
#80
Olvasgattam a hozzászólásokat ... de, ha jól láttam, mindenki azon pörög, hogy most a 180 jó vagy nem jó.
Ugyanakkor szerintem az egészben a lényeg a következő:

1. ha valaki már most sem tudja fizetni a törlesztőjét, és mondjuk van neki 6-8-15 Milliós hitele 20-25 évre akkor nem tartom valószínűnek, hogy túl sokan elővennék a párna alól a teljes hátralévő összeget és csak úgy bedobnák, hogy na jól van erre vártunk ...

2. ha nincs pénze, nem tudja törleszteni a havi részletét sem - és azt mondja, hogy bedobja a törölközőt, eladja az ingatlant és az árából kifizeti 180-on a hitelt -> nézzük már meg a mostani ingatlanpiacot ... max. a bankok tudják megvenni - valami jó nyomott áron - majd kiadják bérletbe kb. annyiért mint ami az a részlet volt amit amúgy sem tudott a polgár fizetni ...

Komolyan nem értem ... szóval ki jár ezzel az egésszel jól??? ez az egész műbalhé arra volt jó, hogy bedobjanak egy koncot amin elrágódik a nép, és közben valami más fontosabb dologról eltereljék a figyelmet, ja meg persze a spanok jól megshortolták az otp-t ...

Törölt felhasználó 2011. 09. 10. 23:06
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#79
"Ezért rém felelőtlen ez a kormányzati politika: felelős, gondolkodó, előrelátó emberek helyett, támaszkodj az államra kádárista tömeget nevel. Aztán csodálkozunk, hogy itt tartunk."

Tehetek egy összeesküvést? Honnan tudod, hogy nem ez a cél? :DD
Én mindig is azt mondtam, hogy nagyjából maradt a kommenizmus, ott változtattak rajta, ahol muszáj volt, meg hasznot húzott.
tokos. 2011. 09. 10. 23:05
Előzmény: #72  stock33
#78
12500 / 180 * 140 = ?
Törölt felhasználó 2011. 09. 10. 23:05
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#77
Jaj mettor:

"Az a baj hogy a hülyeségeket te írod mert tényszerűen az az igazság hogy az én hitelem a felvétel napjától fogva 6 hónapos kamatperiódust figyelembe véve soha nem volt kevesebb az indulóhoz viszonyítva.Egyetlen egyszer sem"

Aki 11000-en vett OTP részvényt, az se volt sose nyerőben. Na de erről nem a brókercég tehet... Ugyanígy a hitelnél is: rosszkor vetted fel, és az árfolyamról nem a bank tehet.
Törölt felhasználó 2011. 09. 10. 23:05
Előzmény: #69  kiegyezo
#76
"amíg kötelezővé nem tették a középárfolyamon való elszámolást."
Ez nem igaz.A szabad felhasználású jelzáloghitelekre nem vonatkozik a közép árfolyam,azt a hiteltörlesztési árfolyamon kell fizetni.A"hiteltörlesztési árfolyamnak semmi köze sem az MNB sem a deviza piaci árfolyamhoz.Az egy fiktív árfolyam amit a bank kitalált.
Törölt felhasználó 2011. 09. 10. 23:02
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#75
1. A feltételek a szerződésben vannak, tessék elolvasni, főleg szerződéskötés előtt!
2. Melyik szolgáltatót kötelezi szerződésmódosításra jogszabály? A biztosítót vagy a bérbeadót ki kötelezi módosításra? Milyen kárt okoz a bank ügyfelének? Ugyanúgy a piaci árak változását kell megfizetnie az adósnak, mint közműdíhak változása esetén a bérbeadónak. A bérbeadó kárt okoz, amikor a költségnövekedést megfizetteti a bérlóvel és nem nyli le? Vajon nem a bérbeadó szenvedne kárt, ha lenyelné ezeket a költségnövekedéseket?

Egyébként a hagyományos demokráciákban szabály, hogy a költségeket annak kell viselni, akinél felmerülnek. Elméletileg és gyakorlatilag is lehet a reális kockázatviselésről szerződést kötni, sőt ennek megfelelően szerződést is módosítani. Előbb olvass, aztán írj!

Egyébként olvass banki szerződéseket is: egyforma betűnagysággal írták mindet.
Törölt felhasználó 2011. 09. 10. 23:01
Előzmény: #65  Bumbika
#74
Csak lakásra. Ez is érdekes szitu, a bankok ugye megtévesztették a CHF hitelfelvevőket, ezért fizessenek. De csak a lakáshiteleseket, az autóhitelesek tudtak minden kockázatról...

Ezért rém felelőtlen ez a kormányzati politika: felelős, gondolkodó, előrelátó emberek helyett, támaszkodj az államra kádárista tömeget nevel. Aztán csodálkozunk, hogy itt tartunk. Mert ugye ez a kádárista tömeg most tapsikol Viktornak, na de majd ha tényleg keményeket kell lépni feléjük is, akkor seggberúja, mint a szocikat. És így aztán soha nem történik semmi valódi előrelépés...
tokos. 2011. 09. 10. 23:01
Előzmény: #70  tokos.
#73
jav.:

de erre azért NEM vennék mérget.
stock33
stock33 2011. 09. 10. 23:00
Előzmény: #70  tokos.
#72
2006-ban a kamat, kamatfelár nem nagyon változott, így az erősödésben csak az árfolyamváltozás csökkentette a törlesztőd.
a válság kezdetével viszont nem csak a forint gyengült, hanem megugrott a chf kamatfelár is, így abban az irányban dupla hatás ért.
Törölt felhasználó 2011. 09. 10. 22:56
Előzmény: #58  Törölt felhasználó
#71
" Nos, ez tényszerűen nem igaz (persze, mettortól nem meglepő hülyeség)."Az a baj hogy a hülyeségeket te írod mert tényszerűen az az igazság hogy az én hitelem a felvétel napjától fogva 6 hónapos kamatperiódust figyelembe véve soha nem volt kevesebb az indulóhoz viszonyítva.Egyetlen egyszer sem.Egyébként nem havi bontásban értettem hogy fordítva nem működik hanem a futamidő teljes egészében.Nyilvánvalóan a menet közben fellépő árfolyam veszteséget korrigálták volna kamattal vagy kezelési költséggel.
tokos. 2011. 09. 10. 22:55
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#70
Pénznyelő,

Én 2006-ban vettem fel frank alapú hitelt, idén járt le.

Akkor vettem fel, mikor az árfolyam 180 volt, épp meggyengült a Ft pár napra.

Az elméleti havi törlesztőm 12.5 volt, kétségtelenül volt, hogy kevesebbet fizettem ennél valamivel, de sohasem fizettem 10 rugó alatt, pedig mondjuk egy 140 FT-os franknál már ott kellett volna lennie. Sőt, ha jól emlékszem 11 alatt sem, de erre azért vennék mérget.

A frank emelkedését viszont azonnal lekövették...
kiegyezo 2011. 09. 10. 22:55
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#69
Azzal, hogy ki nem ért semmit, most nem foglalkoznék.

Egy dolgot azonban érdemes leszögezni: a devizaalapú hiteleknél _elvileg_ a banknak _lényegében_ mindegy, hogy mit csinál az árfolyam. Közvetlenül nem nagyon befolyásolja a jövedelmét, hogy merre jár. Kicsit, persze igen, mert devizában számolják a költségeket is. Meg kicsit változott a árfolyam-különbség, amíg kötelezővé nem tették a középárfolyamon való elszámolást.

De közvetlenül a tőkén és a kamatokon igen keveset változik a nyeresége, mert alapvetően neki is a megemelkedett árfolyamon kell megvennie a devizát.

(Közvetve, persze, igen, mert például most is nő a nem-fizetés kockázata, mert jelentősen emelkedett az árfolyam.)

A másik dolog, amit érdemes leszögezni: a bankok sem a szerződésekben, sem más módon nem vállalták a devizaárfolyamok mozgásából származó kockázatokat. Azt a hitelt felvevő ügyfél vállalta.

Üdv:
martin36
martin36 2011. 09. 10. 22:53
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#68
Manci
Magyarországon ki az az elmebeteg,aki úgy adja bérbe a lakását,hogy abban benne van a rezsi?
Ha erre választ adsz,lehet elmélkedni a gondolatmeneted többi részén is.
Törölt felhasználó 2011. 09. 10. 22:52
Előzmény: #65  Bumbika
#67
Elvileg mindenkire, ha igaz... viszont ez még csak tervezet.
Törölt felhasználó 2011. 09. 10. 22:51
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#66
Mettor vitaképtelen, süt róla a pénzügyi sötétség.
Bumbika 2011. 09. 10. 22:49
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#65
Ez a 180Ft-os árfolyam csak a lakáshitelesekre vonatkozik, vagy autóhitelekre is, meg minden egyébre?
Törölt felhasználó 2011. 09. 10. 22:47
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#64
Minő tudatlanság!
Menj fel bármelyik bank honlapjára! Az elengedés, átütemezés, türelmi időszak stb. biztosítása semmi?
Törölt felhasználó 2011. 09. 10. 22:47
Előzmény: #59  Törölt felhasználó
#63
Mettor megint butákat beszélsz. Persze, hogy Ft-ban maximálta, mert lakáshitel, amit Ft-ban kaptál. És a folyósításkori árfolyamon lett átszámítva CHF-re.

Azért nem semmi ez a pénzügyi analfabetizmus egy tőzsdei fórumon... Ti ilyen hozzá nem értéssel tőzsdéztek? Utána meg megy a rinya, ha buktok.
Törölt felhasználó 2011. 09. 10. 22:47
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#62
No, meg kérdés, hogy lesz-e tényleg fix árfolyam és mire használható. (No, meg persze némi költség is lejön, de azt kb, már bele is számítottad, ahogy látom.)
Törölt felhasználó 2011. 09. 10. 22:45
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#61
Nézd meg a 2011 törvényeket, meg azt, amit 2008-bal beletehettek... majd meglátod mekkora különbség van!
2010-ig szinte bármit beleírhattak a bankok. Persze az árfolyam, a kamat számítása és költség elszámolása még most sem tisztázott. Jobb lenne, ha a fix árfolyam helyett ezeket szabályoznák.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek