Topiknyitó: Portfolio 2010. 10. 27. 16:40

Kocsis kivételével minden cégvezetőt leváltott Tarlós  

Ugrás a cikkhez
A BKV kivételével valamennyi kizárólagos fővárosi tulajdonban lévő cég vezetőjét leváltotta szerdai ülésén a Fővárosi Közgyűlés. Vitézy Dávid vezetésével megalakult a Budapest Közlekedési Központ - számolt be az MTI. A teljes városüzemeltetési...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=140559
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 12:21
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#21
Azért az is elgondolkodtató, olvasva a mai és a tegnapi Népszabi cikkeket a témában, hogy annó amikor kinevezték a BKV élére akkor hatalmas kuss volt a ballib oldalon.

Pofátlanság hogy most a helyén marad és még ennél is nagyobb pofátlanság volt akkor kinevezni. Ezért azt gondolom ebben a témában mindkét oldalnak meg kellene húznia magát nagy ívben.

Persze lehet vitatkozni azon hogy mi a nagyobb bűn: kinevezni vagy nem leváltani, de a fentiek tükrében ez nevetséges.
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 12:25
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#22
Intek:

"gondolom, még adnak neki egy lehetőséget a bizonyításra"

Te játszod ezt a döbbenetes naivitást? Ez nem a gimi, ahol megbukás előtt a rendes tanítónéni ad még egy esélyt a rosszfiúnak.
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 12:26
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#23
Persze, hogy kinevezni is gáz volt.
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 12:34
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#24
Pénznyelő: csak jó lenne mindkét dolgot a maga helyén kezelni. Magyarul ok-okozat. Ha nem nevezem ki nincs kit leváltani.
kinevezésekor nagyon hiányoltam a hangzatos cikkeket, hozzászólásokat stb, akár a jobbos akár a balos sajtóban és itt is a fórumon (vissza lehet olvasni)

Kérem szépen csönd volt. Ezzel nem mentem fel a Tarlóst az alól hogy hibázott tegnap. Ez tény.
Csak ne csináljunk a szánkból p..cs@t a kettős mércével
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 12:53
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#25
Jópofa dolog a pártvallás:) a pintér is a keresztényi megbocsátás jegyében kapott pozíciót. Hátha leveti magárol a komcsi és az alvilági múltat. gyúrcsánynak nincs valami pozíció a kormányban? Bizonyítani akar látszik a szemén.
watson
watson 2010. 10. 29. 13:22
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#26
gem, te nemtom milyen nicken voltál itt korábban, de ha jól emlékszem egyöntetű felháborodás volt itt mindenki részéről (néhány személyeskedést leszámítva) a tolvaj Kocsis kinevezésekor, amit ugyebár a fele szoci fele fidesz önkormányzat ugyanilyen egyöntetűen választott meg.

"Csányinak köszönheti posztját a BKV-vezér
Kocsis Istvánt Csányi Sándor OTP elnök-vezérigazgató kezdeményezésre választották meg gyakorlatilag négypárti konszenzussal a BKV élére " link
szivacs
szivacs 2010. 10. 29. 13:23
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#27
"...mindkét oldalnak meg kellene húznia magát..."

Ennél a szimpla ügynél is kibukott, hogy valójában nincs két oldal. Legalábbis a pártok és a hatalmi "elit" soraiban nincsenek valós oldalak. Eltérőnek feltüntetett látszatpolitikák és különböző gazdasági érdekcsoportok önös érdekei vannak csupán.

Két oldalra legfeljebb aszerint lehet osztani a társadalmat, hogy kik azok akik valamilyen mértékben hozzáférnek a beszedett közpénzekhez és van e vonatkozásban érdekérvényesítő képességük illetve kik azok akik nem férnek hozzá vagy csak kis mértékben de nincs ráhatásuk a részesedésükre.
Vagyis a valós érdekkülönbség a közforrások haszonélvezői és az abból kirekesztett tömegek között húzódik.
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 13:31
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#28
Gem, ahogy Watson írta, Kocsist itt gyakorlatilag mindenki szídta akkor is.
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 13:33
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#29
Attase:) Igen, Intek vallásosan Fideszes, akinek ahogy a Fidesszel kapcsolatba kerülnek, máris megszépülnek és megszentülnek a komcsik, a tolvajok, a maffiózok. Csodálatos dolgokra képes a hit, az elvakultság.
watson
watson 2010. 10. 29. 13:37
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#30
oszt mi lett az MVM milliárddal és Mrs Kocsis asszonnyal :)))

"Mrs István Kocsis megtartotta az MVM milliárdját
„Mrs Istvan Kocsis" a valódi tulajdonosa annak a brit bejegyzésű, offshore hátterű cégnek, amely nagyjából egymilliárd forintért adott bérbe egy horvátországi szállodát az MVM leányvállalatának, de a szerződésbontás után nem fizette vissza a bérleti díjat – írja az Index." link

1 év kevés volt ennek a tisztázására? asszem nagyon jól tudta hogy ezt soha nem fogják tisztázni. üggyes
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 13:39
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#31
Igen olvastam a hsz-eket korábban, többségük Kocsis személyének múltjával és korántsem érdemes tevékenységével foglalkozott. Én a kinevezése és az őt kinevezőkkel kapcsolatban írtam a hozzászólásom.

Remélem valamelyest világos a kettő közötti különbség.
watson
watson 2010. 10. 29. 13:45
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#32
gem nem látsz itt valami ellentmondást?

"Ha nem nevezem ki nincs kit leváltani." vs. "négypárti konszenzus"
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 13:59
Előzmény: #32  watson
#33
De látok, többet is. Például az egyiket én írtam a másikat más.
De félre a tréfát. :))

Kocsis Istvánt választotta meg a BKV vezérigazgatójává a Fővárosi Önkormányzat gazdasági bizottsága szerdán reggel - közölte Nyáry Krisztián, a főpolgármesteri hivatal kommunikációs igazgatója. Az új BKV-vezér öt évre kapott megbízást, és szeptember 1-jén áll munkába.

A szavazás eredménye: MSZP-SZDSZ-MDF igen
Fidesz tartózkodás

Keresem a konszenzust de hiába........
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 14:00
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#34
Akkor ha ugye jól értelek, akkor az a bajod, hogy a szocik bírálják a Fideszt Kocsis megtartása miatt. Te hallottál ilyet valahol? Én nem.
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 14:00
Előzmény: #32  watson
#35
De látok, többet is. Például az egyiket én írtam a másikat más.
De félre a tréfát. :))

Kocsis Istvánt választotta meg a BKV vezérigazgatójává a Fővárosi Önkormányzat gazdasági bizottsága szerdán reggel - közölte Nyáry Krisztián, a főpolgármesteri hivatal kommunikációs igazgatója. Az új BKV-vezér öt évre kapott megbízást, és szeptember 1-jén áll munkába.

A szavazás eredménye: MSZP-SZDSZ-MDF igen
Fidesz tartózkodás

Keresem a konszenzust de hiába........
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 14:00
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#36
Akkor ha ugye jól értelek, akkor az a bajod, hogy a szocik bírálják a Fideszt Kocsis megtartása miatt. Te hallottál ilyet valahol? Én nem.
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 14:01
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#37
pénznyelő: ha lehet röviden válaszolok: nem értesz jól
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 15:02
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#38
úgy érted, nem háborogtunk itt sokan, amikor az mvm éléről nem a sittre, hanem a bkv vezérigazgatói posztjára került? de igen, tömeges volt a felháborodás a fórumon. tehát ez ügyben tévedsz. de ez mindegy is. a helyzet az, hogy kocsis helyben hagyása (ahelyett, hogy egyébként meggyanúsítaná végre az ügyészség pl. az mvm ügyben) több, mint hiba tarlós részéről. ha ezt te hibának mondod, akkor éppenséggel te csinálsz segget a szádból (csak hogy megismételjem a retorikai fordulatod).
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 15:13
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#39
Azt kell mondanom hogy alapvetően nem értetted meg a mondandóm lényegét.

Ja! Több mint hiba. Értem. És azért mert én "csak" hibának írtam ezért segget csináltam a számból?

Nem gondolom, hogy azon kellene vitatkoznunk hogy csak hiba vagy több mint hiba. Több mint hiba volt kinevezni és több mint hiba volt most helyben hagyni.

Remélem most már éppen eléggé a topik igényeinek megfelelően módosítottam a hsz-emet.
(bár biztosan így is lesz kifogás)

watson
watson 2010. 10. 29. 15:14
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#40
Ezt nem tudom honnan szedted, de tegyük fül hogy így volt.

Szóval aki egy bűnözőre nem mondott nemet, hanem tartózkodott az hozzájárult a megválasztásához. Sőt most a megtartásához, sőt még a számonkérését is elfelejtették (lásd Mrs Kocsis :))

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók