Mekkora Magyarország gazdasági ereje az Európai Unióban? Nehéz erre egyszerûen válaszolni, de a leginkább kézenfekvõ megoldás, ha megnézzük, hogy piaci áron mekkora értéket állítottak elõ az egyes országok, és sorba rendezzük
Így van, azt a 2 adatot nyugodtan beletehették volna.
Azért a luxiknál mintha hiányozna valami abból az adatból. Picit több pénz forog ott ennél, mégha nem is számolják bele a statisztikába tudott okból...
> Észtország, Ciprus, Málta, Lettország, Litvánia, Szlovénia, Szlovákia, Horvátország, Bulgária és Magyarország. E tíz ország együttes GDP-je mennyivel haladja meg a svéd gazdasági erőt?
A térkép körökkel ábrázolja a gazdaság méretét, de egyfelől nem írják le, a kör területe vagy átmérője van-e arányban a gazdaság méretével (a terület a kisebbik rossz), másfelől kör helyett inkább már az összehasonlítást megkönnyítő, rácsba szervezett pöttyökkel célszerű ábrázolni a teljesítményt, a waffle chart mintájára.
Amúgy hiába nem tagja Svájc és Norvégia az EU-nak, attól egy ilyen jellegű térképen ezek hiányérzést okoznak, mert a magyar és legtöbb európai olvasó nem szervezeti határok mentén érdeklődik az adatok iránt, pl. EU vagy EGT, hanem eszébe jutnak országok, és azzal hasonlít össze. Nem értem, miért kell a nem EU-s országoknak fehér foltnak maradni, biztos össze lehet hozzá szedni azt a kb. 2 darab számot, ami kell hozzá.
Itt a térkép, ami megmutatja, mekkorák vagyunk Európában
Ugrás a cikkhez