Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 03. 29. 20:46

HUMET forever again!  

A HUMET ® Rt / Plc

elnökétől / chairman

Szentendre, 2006-03-31



dr. Dávid Ibolya asszonynak, a Magyar Demokrata Fórum elnökének

Gyurcsány Ferenc úrnak, a Magyar Köztársaság miniszterelnökének

dr. Orbán Viktor úrnak, a FIDESZ Magyar Polgári Szövetség elnökének

Kuncze Gábor úrnak a Szabad Demokraták Szövetsége elnökének

-

Igen tisztelt Hölgyem és Uraim,

-

engedjék meg nekem, az egyszerű magyar választónak, hogy rövid indoklással egybekötve leírjam, hogy Önök az előadásaikkal miért teszik magukat tragikomikussá, és ez az ország miért lesz az Önök irányítása alatt relatíve egyre szegényebb, ahhoz képest, amilyen gazdag lehetne.

-

Az Önök kampányai milliárdokba kerülnek és ennek finanszírozásához két fontos dolog elengedhetetlen, egyrészt egy törvényeket semmibe vevő pártapparátus, amely a törvénysértéssel megszerzett pénzeket az Önök kampányára begyűjti, másrészt egy torz állam, amelyben a választásokat követően ezeket a korrupt egyéneket (a) a szerencsétlen közigazgatás fejére ültethetik vagy (b) az Országgyűlésben gombot nyomogató csinovnyikokként ugráltathatnak.

-

A magyar közigazgatásban (államapparátusban) dolgozó, jól képzett, de munkahelyükhöz mindenképpen ragaszkodó közhivatalnokok, közalkalmazottak rettegve fogadják a gombnyomogatók által elfogadott életszerűtlen és következetlen szabályozásokat (törvényeket), mert józan eszük ellenére ezek betartásával kell a munkájukat elvégezniük. A sok gyönyörű példa közül a legszebb a "Zrt-Nyrt" törvényük volt, amelyről egy átlagosnál jobban képzett elemi iskolai tanuló is képes megmondani, hogy két hasonló, de nem egyforma dolog megkülönböztetéséhez elég az egyiket befesteni, a másik maradhat olyan, amilyen volt, a két dolog megkülönböztethető (legkevesebb) fele festékkel. Nincs hetven nyilvános részvénytársaság Magyarországon, zártkörű több tízezer van. A több száz gombnyomogató egyén közül egyetlen egynek sem jutott az eszébe, hogy több tízezer cég cégeljárása, papírjainak újranyomtatása, bélyegzőjének újragyártása működő tőkét von ki a gazdaságból az állam, a nyomdászok, a bélyegzőgyártók és a jogászok javára. A kár relatíve nem magas e példa esetében, de mekkora őrültségeket szavazhatnak meg ezek a népképviselők egy bonyolultabb esetben?

-

A közhivatalokat viselők kénytelenek visszafojtani a józan eszüket, nem szólhatnak, mert az állami hivatalok élére meg a korrupt, törvénysértő brigádjuk másik fele kerül, akik szemrebbenés nélkül rúgják ki azt, aki a józan észre apellálna. A közigazgatásban nem lesz maradásuk, a vállalkozások meg nem veszik át őket, mert hiszen ezek a szerencsétlen emberek cseszegették őket ostoba módon a hülye törvények miatt őket halálra. Ez így persze nem teljesen igaz, hiszen megy közalkalmazott, köztisztviselő magáncéghez dolgozni, de hogy miért és melyikhez jut be könnyen, azt egyszerű feltételezni: az ok többnyire megint a korrupció; a volt közalkalmazott és a vállalkozó "üzletbarátsága".

-

A konkrét ügy amiért ezt a levelet Önöknek ezúttal írom a személyes példám és sértettségem.

-

16 év vállalkozói tapasztalata és némi készpénz birtokában 1998-ban átvettem egy tőzsdén jegyzett cég irányítását. Az átvételhez szükséges készpénztartalékom elegendő volt, annak dacára, hogy 1991-ben adakoztam: 18 millió forinttal és személyes reputációmmal (akkor még inkább volt) életre hívtam Szentendrén egy elemi és művészeti iskolát, ami ma is sikeresen működik és 13 millió forinttal szanáltam a Magyar Demokrata Fórumot. Ez a kb. harminc millió forint akkoriban sok pénznek számított.

Visszatérve a lényegre a HUMET® Rt több éves döglődés után az irányításom alatt életre kapott, mindaddig mígnem az Orbán kormány idióta közhivatalnokai vállalatomat, a HUMET® Rt-ot adócsalással meg nem vádolták. A vád hamis volt, ez négy év alatt derült ki, de közben a bíróságok a sajtóra kenték az egészet, mintha az újságírók egy konkrét állítást az ujjukból szoptak volna, úgyhogy az apparátus maradt sértetlen, annak ellenére, hogy a HUMET® Rt-nak és másfél ezer részvényesének több milliárd kárt okoztak. Többek szerint heroikusnak mondható munkával ezen túltettem magamat és a céget, de közben elkövettem egy-két hibát, többek között a bennfentes kereskedelem gyanúja is felmerült velem szemben. A bírósági tárgyalás érdemi része a következőképpen zajlott le:

-

Bírónő: Vádlott (ez én voltam), bűnösnek érzi magát?

Én: Igen bírónő.

Bírónő: Ismeri a bennfentes kereskedelem jogi tényállását?

Én: Igen bírónő. Bennfentes személynek kell lenni hozzá, én az vagyok. Bennfentes információkkal kell rendelkeznem, azokkal van tele hat év óta a fejem. Tőzsdén kell vennem a saját cégem részvényeit, ezt tettem. Hasznom kell, hogy keletkezzék az ügyleten, de én ezen az ügyleten nem kerestem, a célom a demonstráció volt, az apatikus részvényeseimet szerettem volna lelket verni.

Bírónő: Mi volt az apátia oka?

Én: Talán tudja, hogy hamis váddal illetett minket az APEH, ami világszerte közismertté vált és ezért a HUMET® részvények árfolyama folyamatosan csökkent és a tőzsdei forgalom minimális szinten stagnált.

Bírónő: Hogyhogy nem keresett az ügyleten?

Én: Azonnal átadtam a részvényeket egy alapítványnak, ahogy kiderült, hogy nehezményezi az ügyletet a sajtó.

Bírónő: Ha nem lett haszna az ügyleten, akkor nem áll fenn a tényállás, akkor Ön nem bűnös.

Én: Akkor végeztünk volna, Bírónő kérem…..?

-

Az ítélet egyértelműen életszerűtlennek nevezte a vádat és felmentett. Ma, jó egy év múlva, amint bontom a postámat, kiderül, hogy a tárgyaláson részt sem vevő ügyész az ítéletet megfellebbezte (itt és most szereztem erről tudomást) mondván, hogy a részvényeseim veszteségeit szerettem volna szándékszerűen csökkenteni, ami elmaradt kár az egyben haszon is, így közvetve nekem is hasznom lehetett volna (bár nem lett) ebből az ügyletből, csukjanak érte börtönbe. Így az ügyész. Az Ítélőtábla pedig perújítás rendelt el, mert a bíróság, amely felmentett, nem volt illetékes az ügyben, a megyei bíróságnak kell határoznia.

Egy szó, mint száz: a tudatlan ügyész illetéktelen bíróságra adott be egy életszerűtlen vádat, a bírónő és a kirendelt védőm nem tudta, hogy nem illetékes a bíróság az ügyben. Az Ítélőtábla meg érdemi vizsgálat nélkül egy egyértelmű ügyet ismét visszasóz a nyakamba, hadd legyek emiatt egy évtizeden át "nem feddhetelen".

-

Igen tisztelt Asszonyom! Jó Urak!

-

Egy olyan terméket gyártok és árulok világszerte, amiről a napokban jelenik meg egy újabb kutatási eredménysorozat, higgyenek nekem, nemhogy nem árt, sokaknak használ, talán létfontosságú. Nem vagyok sikeres, mert négy évig vívtam az adóhivatallal, bíróságokkal, hogy megőrizzem a céget, a terméket magunknak, magamnak, talán az egész világnak. Karácsony óta újra lehetséges és azóta bizonyítom, a HUMET® termékek és a HUMET® Rt sokat ér, de bár a szakadatlan munka nem őrölt fel, de az Önök által igazgatott - idióta, bornírt kényszerek alatt álló - állam lassacskán igen. Hat órája vettem kézbe az Ítélőtábla levelét, azóta nem vagyok képes rá, nem dolgozom, pedig négy éve megállás nélkül naponta átlag tíz órát vesz igénybe az, amit csinálok.

-

Két mondat a végére, megköszönve a figyelmét mindenkinek, aki ezt a dolgozatot végigolvasta.

-

Egyetlen úriember volt az APEH ügyben, dr. Király László György, aki a lehetőségeit a végletekig kimerítve, egy személyes hangú, de hivatalos levélben végül bocsánatot kért; köszönöm neki.

-

Hölgyem és Uraim: egy maguk és elődeik által összehordott trágyadombon állnak, vagy küzdik fel éppen magukat… de csak Önökön múlik, hogy nekem és milliónyi választójuknak e trágyadomb alatt kell-e élnem vagy sem.

-

Mindannyiuknak sok sikert kívánva, őszinte hívük

-

-
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 04. 05. 13:44
Előzmény: #158  Törölt felhasználó
#160
En is lassu egy teremtes vagyok gazdagodo, de azert erre mar illett volna rajonni, mar tobb mint 40 perce megontoztek a hitet a Humiban es meg mindig nem sok.
Törölt felhasználó 2006. 04. 05. 13:43
Előzmény: #158  Törölt felhasználó
#159
ahogy mondod, gazdagodó, ahogy mondod.. ;)
Törölt felhasználó 2006. 04. 05. 13:42
Előzmény: #157  Törölt felhasználó
#158
Idő kell amig rájönnek hogy ez már nem a beetetős ejtés, hanem a gigabukó.
Törölt felhasználó 2006. 04. 05. 13:41
Előzmény: #156  Törölt felhasználó
#157
Mit akartok, nagyon jol tartja magat a humi.Bar az en ecom tartana igy magat...ah mit beszelek az egy ekkora suhallattol egybol szart fingott volna.
Törölt felhasználó 2006. 04. 05. 13:38
Előzmény: #154  Törölt felhasználó
#156
menekülnek a pat* az "ár" elől
Törölt felhasználó 2006. 04. 05. 13:37
Előzmény: #154  Törölt felhasználó
#155
csak tudnám mit kezd vele aki megvette azt az 1800k-t,biztos okosabb mint én :-)
Törölt felhasználó 2006. 04. 05. 13:32
Előzmény: #153  Törölt felhasználó
#154
szvsz ne fájjon a fejed miatta,aki nem adta el lehet hogy rosszabbul jár,én még reggel kidobtam 84en
Törölt felhasználó 2006. 04. 05. 13:30
#153
78-on aktiválódott az eladásom, most meg kúszik fel. áááá nem hiszem el. mindegy 100 ropi haszon is pénz.
Törölt felhasználó 2006. 04. 05. 13:20
Előzmény: #150  Törölt felhasználó
#152
melyik cég veszi?
80-ról most fújt visszavonulót, ki volt az?
Törölt felhasználó 2006. 04. 05. 13:16
Előzmény: #150  Törölt felhasználó
#151
Most fog ki derülni kinek van kötélből az idegrendszere....

Nem vagyok poziban, csak figyelem a dolgokat...Ha valaki ma szállt be és beöntik, nem lennék a helyében...
Törölt felhasználó 2006. 04. 05. 13:10
Előzmény: #149  oszlopos
#150
adogatják 84en,lehet,hogy öntés lesz?
oszlopos 2006. 04. 05. 13:06
Előzmény: #147  Törölt felhasználó
#149
tisztulunk-tisztulunk...
suti 2006. 04. 05. 13:05
Előzmény: #146  Törölt felhasználó
#148
van itt tartalékban 84-ért papír eladó.
Törölt felhasználó 2006. 04. 05. 13:04
Előzmény: #146  Törölt felhasználó
#147
AZ EBÉDIDŐ. VKI SZÉPEN BELEADOTT 200K-T
Törölt felhasználó 2006. 04. 05. 11:43
Előzmény: #145  oszlopos
#146
csak arra vigyázzatok nehogy sokáig ebédeljetek mert múltkor is jó pár ember köztük sajnos én is drága ebéden vettem részt :((((
oszlopos 2006. 04. 05. 11:10
Előzmény: #142  Törölt felhasználó
#145
pro-land: 95-100 között van egy gap, tehát ellenállás, azt el tudom képzelni, hogy azon nem megy át elsőre. Abba viszont nem hiszek, hogy ez akkora csalódást okozzon, hogy a papír 68 forinton zárjon....
oszlopos 2006. 04. 05. 11:07
Előzmény: #141  balta
#144
balta: egy közepes gyógyszertárban. Meg se lepődtek....

lényeg: ha ma mondjuk 800e db a forgalom, annak a 20%-a tuti dt....640e db.640,000*84= 53,760,000...szerintetek nincs ma olyan 53 ember, aki belerak 1M-t???? vagy 27 ember aki 2M-t???? Pénz több van, mint Humet részvény, sokkal több. Így az egész inkább csak lélektan........
Törölt felhasználó 2006. 04. 05. 10:42
Előzmény: #141  balta
#143
Civin feleségének házipatikájában...
merthogy máshol tuti nem lehet humet terméket venni...
Törölt felhasználó 2006. 04. 05. 10:42
#142
Az elmult évek statisztikái(m) szerint a rally mindig 3 napig tartott. Kivéve a januárit! Ha ma vagy holnap reggelig nem érkezik valami pozitív bejelemtés akkor holnap +20% (100ft) után -20% (70ft)
balta
balta 2006. 04. 05. 10:33
Előzmény: #140  akpo
#141
Az ebédidő lesz most is kritikus, úgyhogy még most szaladjon el mindenki szendvicsért, innivalóért :)
Oszlopos: a Humetet (nem a részvényt, a terméket) hol vetted?

Topik gazda

civin
5 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek