Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:39

Erősödő Phylaxia  

19.-én felfüggesztve a kereskedés aztán meg sem állunk 150ft-ig
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 03. 28. 15:22
Előzmény: #164559  Törölt felhasználó
#164560
Kedves Fórumozók!

A múlt heti beírásom kapcsán a kedves szavakat (Zsihaha, Luigiano, Borsika, és egyéb formában hozzám eljuttatók) köszönöm, az irreális tartománnyal nem foglalkozom, lehetőségeimhez és időmhöz mérten megszólításra válaszolva a részvénykönyvről írnék.

Nyrt-nél a hatályos jogszabályok szerint 2 lehetőség van a részvénykönyv frissítésére:
a) az értékpapír-számlavezető jóváírást illetve törlést - 2 munkanappal - követő értesítése alapján;
b) a KELER által végzett tulajdonosi megfeleltetés alapján.
Más módon nem lehet.

Gyakorlati megvalósítása mindkettőnek problémás. Az elsőé azért, mert ez a gyakorlatban kivitelezhetetlen szabály: minden kötést jelenteni, átvezetni abszurd követelmény. Erre a gyakorlat negligációval reagált, azaz a számlavezetők nem jelentenek. Ez eredményezte a Phylaxiánál is, hogy régi adatok szerepelnek, jelentések hiányában. Bejegyzések történtek, ha ehhez részvényesi érdek fűződött (itt pl.: elsőbbségi joggyakorlás, közgyűlési részvétel), ekkor a részvényesi megkeresés alapján értesítette a céget a számlavezető, de ezzel a részvénykönyvi állomány duzzadt, hiszen törlésre továbbra sem volt jogalap, már jóval 100 % felett jár az állomány… Ha betekint egy részvényes, e meghökkenésen túl gyakran azzal is szembesül, neki aktuálisan nem annyi van, mint amennyi a részvénykönyvben szerepel. Ez természetes, hiszen a legutolsó értesítés szerinti adat van a részvénykönyvben. Ez egyedileg kezelhető (utasítására a számlavezető jelentsen), de általános megoldást nem jelent.

A b) ponthoz (KELER tulajdonosi megfeleltetés alkalmazásához) szükséges, hogy ennek lehetőségét az Alapszabály tartalmazza, ehhez a Phylaxiánál közgyűlési módosítás kell. Ezzel a megoldással az a legfőbb gond - amit már többször leírtam itt is - hogy nem minden számlavezető jelent részvényesekre lebontott adatokat, van, amelyik azt mondja: ’ép-tulajdonos x db’, de nem részletezi, ki (kik) ezt az x db-ot birtokló tulajdonos(ok). Mit tehet ezzel a részvénykönyv-vezető? Addig rendben, hogy a KELER-állománnyal felülírja a régit, 100 % lesz, sok valódi részvényes aktuális tulajdon szerint szerepel benne. De a ’névtelenekkel’ is valamit kezdeni kell, mindegyik megoldás biceg valahol a dogmatika szempontjából. ’Névtelen’: ez így kezelhetetlen egy részvénykönyvben, adja magát, hogy helyette a néven szereplő, adatot - kevéssé - szolgáltató számlavezető kerüljön bejegyzésre. Ha nem részvényes, nem is nominee ez végül is valótlan, de mit lehet tenni? (Kb. : Inflexiót felkérni korábbi beírása alapján, hogy tegyen rendet markos legényeivel, de ez nyilván vicc.)

A kibocsátónak és a KELER-nek sincs olyan jogosultsága, hogy közvetlen betekintéssel, utasítással szerezzen adatokat, és ahogy írtam már, telepített szankció sincs. Így tényleg előfordulhat, hogy egy nem részletes adatokat jelentő számlavezetőnél akár 5 % feletti részvényesi állomány van, és valóban, akkor jobb híján őt (őket) kell szerepeltetni az RS3 (5 %-nál nagyobb részesedésű tulajdonosok) táblában. Innentől a számlavezetőnél a labda: vállalja ezt, vagy megadja a korrekt adatokat.

Az első megoldás, az a) pont jogilag tisztább kibocsátói oldalról: ezeket az adatokat kaptuk, ezeknek megfelelően korrekten frissítettünk. Másrészt a tőzsdei cégektől különösen megkövetelt transzparencia szempontjából nonszensz egy 100 % feletti részvénykönyv, nonszensz, hogy évekkel ezelőtti adatokat tartalmaz, hatályosokat pedig nem. Ezek olyan szempontok, amelyek figyelembevételével a b) pont szerinti problémákat is érdemes lehet vállalni. (Annál is inkább, mert talán javul a helyzet: egyes megfeleltetéseknél - nem Phylaxia - egyre több a konkrét adat.)

A közgyűlési tulajdonosi igazolás kiváltásával az a gond, hogy aki ’nem részletező’ számlavezetőnél van, annak a részvényesi minősége a KELER-es megfeleltetésből megállapíthatatlan. Ennek megoldására is tettem javaslatot, előrehozott megfeleltetés, részvételi szándékjelentés lehet ez - amely alapján a kibocsátó jelezheti: nincs a részvényesi listában a jelentkező, pótlólagosan igazoljon - a közgyűlést 15 nappal megelőző határozati javaslatokban remélhetőleg látható lesz.

Inflexiónak válaszolva: a KELER is ugyanezen megfeleltetés alapján vezeti a részvénykönyvet, díjazás ellenében. Ha a kibocsátó a megfeleltetést megvette, kifizette, feltöltötte, nem biztos, hogy fizetni kíván ezért külön, de a közgyűlésen nyilván ennek megvitatására is lesz lehetősége.

Üdvözlettel:

Törölt felhasználó 2010. 03. 28. 11:41
Előzmény: #164554  sly36
#164559
:-)

Szilvia!

Ezért akartam tegnap veled beszélni!
Nekem ez azt jelenti, hogy vége van a mutyinak, és lesz néhány 5% feletti nagytulajunk a Közgyűlésig és utánna is néhány évig!!!
zotya32 2010. 03. 28. 09:53
Előzmény: #164556  sly36
#164558
Ex-nek semmi nem jó. az sem tetszene, ha újra a "gyógyszer" vonal kerülne előtérbe.
exmnbs1 2010. 03. 28. 09:22
Előzmény: #164556  sly36
#164557
a genyában ilyen a rv könyv évek óta, információ tartalma 0
sly36
sly36 2010. 03. 28. 09:12
Előzmény: #164555  exmnbs1
#164556
Nem ez a dolog lényege, hanem a folyamatosan aktuális részvénykönyv. Végre.
exmnbs1 2010. 03. 28. 09:01
Előzmény: #164554  sly36
#164555
mi abban a nagyszerű, hogy erste és equitas megjelenik mint letétkezelő?
sly36
sly36 2010. 03. 28. 08:52
#164554
Inflexió!

Ezt a részt átgondoltad a közgyűlési meghívóban?

"Tájékoztatjuk tisztelt részvényeseinket, hogy a társaság a közgyűlést megelőző részvénykönyv lezárásához kapcsolódóan az értékpapírokra vonatkozó törvény szerinti tulajdonosi megfeleltetést igényel a KELER Zrt-től a részvénykönyv aktualizálása, továbbá az Alapszabály tulajdonosi megfeleltetésre vonatkozó - a későbbiekben a tulajdonosi igazolás mellőzését lehetővé tévő -módosításával összefüggésben. A hatályos alapszabályi rendelkezések értelmében azonban a jelen közgyűlésen a regisztrációhoz a fentiek szerint tulajdonosi igazolás szükséges."

Külön kiemelném: "a későbbiekben a tulajdonosi igazolás mellőzését lehetővé tévő módosításával összefüggésben"

Katalin mégiscsak elért valamit!! Lehet, hogy hamarosan megjelennek az 5% feletti brókercégek a hirdetményekben!!!

Törölt felhasználó 2010. 03. 27. 20:29
Előzmény: #164548  Törölt felhasználó
#164553
Johny !

Úgy legyen,a PRÓFÉTA szóljon belőled. :-)

Nekem nem a céggel van bajom,CSAK.........................
Törölt felhasználó 2010. 03. 27. 17:56
Előzmény: #164551  exmnbs1
#164552
Civin csinálta jól mert a huminévértéke 6Ft
Ha a tyúkos volna ennyi akkor nem lenne névérték alatt )
re mutyi
exmnbs1 2010. 03. 27. 17:25
Előzmény: #164545  Törölt felhasználó
#164551
Mi újság a diszkonttal, hány százaléka volt az átadott pakk a kibocsátottnak?

Steier eladásainak nagy része volt az árfolyam legyalázásában

Törölt felhasználó 2010. 03. 27. 17:21
Előzmény: #164549  Törölt felhasználó
#164550
Azt mondjuk nem tudom, hogy srv felhatalmazás nélkül, hogyan tudják megoldani könyveléstechnikailag a befolytból pénzből a részvényvásárlást, úgy hogy az a későbbiekben ne jelenjen meg...

Törölt felhasználó 2010. 03. 27. 17:15
Előzmény: #164548  Törölt felhasználó
#164549
Én hiszek benne és mindenképpen jónak látom a Keg eladását. A múltkorokban azt írtam, hogy úgy néz ki az árfolyam mintha itt valami nagy pénzre várnának a részvény vásárláshoz és ezért nyomják folyamatosan az árát. A 100 fölötti szintekről leöntött részvényeket valahol vissza kell vásárolni. Jelenleg pénz is van rá és nyereséges üzletből, a jelenlegi árfolyamon. Minden cégvezetés célja hosszú távon a cégrészvényeinek magasan tartása. Reméljük, hogy ezek a szintek egy rövid ideig tartó állomás volt csak a Phyl életében.
Törölt felhasználó 2010. 03. 27. 17:05
Előzmény: #164547  Törölt felhasználó
#164548
Jó lesz ez Elci!

Az április a Phylről fog szólni, majd meglátod!!! (Meg talán a HUMI-ról)
Törölt felhasználó 2010. 03. 27. 16:13
Előzmény: #164546  Törölt felhasználó
#164547
Mindenki a PHYL részvények eladásából .............

Értem ezt a " NAGYOKRA, APPORTOS CÉGEKRE.

Mindenki jól jön ki belőle "CSAK" a cégmentők NEM.
Törölt felhasználó 2010. 03. 27. 15:42
#164546
SZARSÁG VAN !!!!!!!!!!!!!!

Én AKKOR IS JÓ ÖTLETNEK TARTOTTAM VOLNA
HOGY TALÁLKOZZUNK A BOCSKAI ÚTON.

Ha máshol nem is,de legalább a környéken híre ment volna.hogy " EZEK" milyen emberek is valójában.

De hát ezt szerintem tudják az üzleti körökben és
mégis megvalósulnak az apportok.
Ez is alátámassza az elképzelésünket,hogy nincs
valami rendben az apportált cégek értéke és az
értük adott phyl részvények közt.

Megvalósulnak az apportok és ELADJÁK , NEVETSÉGESEN alavsony áron.

Ha ideírkálunk azon csak röhögnek.

MUTASSUK MEG MAGUNKAT A BOCSKAI ÚTON.
Lenne hírverés a Phylnek, másként úgysem figyelnek
fel a .........................................
Törölt felhasználó 2010. 03. 27. 13:02
Előzmény: #164544  exmnbs1
#164545
"Már a csere idején sem volt Phy 27, hanem a töredéke,"

A bejelentés napján 2008.04.28-án az árfolyam 24. ft-on volt. Előtte hónapokig 25-28 között állt.
exmnbs1 2010. 03. 27. 12:09
Előzmény: #164513  Törölt felhasználó
#164544
Erre írta Spade a 3 döglött malacot adtak 1 döglött tehénért

Egészséges árban

Már a csere idején sem volt Phy 27, hanem a töredéke, így KEG-árt is csak a töredékét fizették, gondolom úgy 300 körül, tekintve az akkori árat és a nagy tétel eladásakori diszkontot

A 27 és a 900HUF a kisrv-esek hülyítésére szolgált

Törölt felhasználó 2010. 03. 27. 08:07
Előzmény: #164541  Törölt felhasználó
#164543
Veszteséges cég saját részvény vásárlást? Ezt nem értem.
Ody_Mnadrell 2010. 03. 27. 07:33
Előzmény: #164541  Törölt felhasználó
#164542
Most már van lóvé is rá. :)
Törölt felhasználó 2010. 03. 27. 04:39
Előzmény: #164540  Ody_Mnadrell
#164541
Önök szerint reális ár-e az, hogy 21 ezres BUX-index esetén még névérték felénél
sincs az árfolyam? A jó féléves gyorsjelentés és egyéb jó kilátások ellenére a cég
életében miért csak egyhelyben topog az árfolyam? Lesz-e valami, ami
megakadályozhatja az árfolyam elerodálódását? Mit tesznek Önök az árfolyam
védelmében?
A tızsdei részvényár, figyelembe véve a Társaság gazdasági mutatóit és más tızsdei
cégek árazását is, egyaránt irreálisan alacsony.
Az árfolyamot a Társaság jogszerően csak saját részvény vásárlásokkal védhetné, erre
azonban tavalyi auditált adataink alapján még nincs lehetıségünk. Az árfolyamot a
részvényesek eladásai és vételei alakítják, melyekre a Társaságnak nincs ráhatása. A
magunk eszközeivel a fundamentumok erısítésén dolgozunk, bízva abban, hogy az
eredmények megjelennek majd az árfolyamban is.
Budapest, 2009. november 26.
Itt lenne az ideje elkezdeni saját részvény vásárlást!

Topik gazda

toptrader07
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek