Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:39

Erősödő Phylaxia  

19.-én felfüggesztve a kereskedés aztán meg sem állunk 150ft-ig
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 14:06
Előzmény: #55639  sly36
#55640
felkészült z öntésre )
sly36
sly36 2008. 04. 07. 14:02
Előzmény: #55638  Törölt felhasználó
#55639
Az előbb még 2,9M db. volt 28-on, most 1,9M.

Valaki össze-vissza ugrándozik azzal az 1M darabbal.
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 13:47
Előzmény: #55637  Törölt felhasználó
#55638
Szerintem ezt a vonatot már rég óta nem fékezi senki. A 160 millió, magánkézben lévő részvény befékezte saját magát. Ez a vonat magától már képtelen elindulni, mert a legapróbb lehetőségre már rengetegen adnának el. Mint már mondtam, egy megoldás létezik, melyre úgy néz ki a Phyla vezetése képtelen - igaz nem is oly egyszerű a feladat!!!!!
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 13:42
Előzmény: #55636  Törölt felhasználó
#55637
Ha csak valami különleges hír nem lesz most a napokban, vagy egy nagyobb vevő. Szerintem nem tudunk emelkedni. Én most is azt látom, hogy öntés készül. Sebaj, ha az meg lesz akkor már csak elengedik a vonatot.
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 13:31
Előzmény: #55628  Törölt felhasználó
#55636
Gubika! elég sokan maradtunk!

és nem tudom, milyen bőrről beszélsz...
persze akadnak ilyen és olyan vélemények,
fórumokon is másutt is..

de a TÉNYEK A LÉNYEGESEK..!

Akviziciók mellett - aki osztalékot várna - azt hiszem nem jó helyre jött, de az akviziciók REÁLIS PIACON nemcsak a cég, de a részvény értékét is emelik!
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 13:31
Előzmény: #55628  Törölt felhasználó
#55635
Gubika! elég sokan maradtunk!

és nem tudom, milyen bőrről beszélsz...
persze akadnak ilyen és olyan vélemények,
fórumokon is másutt is..

de a TÉNYEK A LÉNYEGESEK..!

Akviziciók mellett - aki osztalékot várna - azt hiszem nem jó helyre jött, de az akviziciók REÁLIS PIACON nemcsak a cég, de a részvény értékét is emelik!
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 13:31
Előzmény: #55628  Törölt felhasználó
#55634
Gubika! elég sokan maradtunk!

és nem tudom, milyen bőrről beszélsz...
persze akadnak ilyen és olyan vélemények,
fórumokon is másutt is..

de a TÉNYEK A LÉNYEGESEK..!

Akviziciók mellett - aki osztalékot várna - azt hiszem nem jó helyre jött, de az akviziciók REÁLIS PIACON nemcsak a cég, de a részvény értékét is emelik!
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 13:27
Előzmény: #55631  Törölt felhasználó
#55633
No lássuk a bikucit-:)))))
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 13:26
Előzmény: #55625  Törölt felhasználó
#55632
Művezető !

Nem minden helytálló, amiket írsz..
de nem is feladatom tételesen cáfolni!

Ingo Schalk ! Vezérigazgatói megbizatásával nem összeegyeztethető bármilyen más érdekeltség, tudtommal a munkaszerződése tiltja!
Tehát lemondott!

Üzemek építését lehet hitelből finanszírozni (EWT-érdekeltségek) ..az apportok célja az én olvasatomban a FEDEZET LÉTESÍTÉSE!

és éppen ez jelenti a Phylaxia erejét, hogy a bankok a phy részvényeket fedezetként elfogadják!
(nem az EWT fb-tagja vagyok, a Phylaxiánál eddig egyetlen ülésen vettem részt...tehát tájékozódom)

Eger! az egy ingatlanfejlesztő cég! Az ingatlan értékes.
Amióta Bábolnát is felújították és Sintofarm belépett a képbe...más a helyzet.
Tamási működik.
Visonka kft, Páhi működik.
Pelletgyárba mégis bevonták a PHYLAXIÁT (a Napi cikkeit valaki sugalmazta, feltehetően, de BECSÜLENDŐ, hogy megpróbálják a TÁRGYILAGOSSÁGOT HELYREÁLLÍTANI!)

A többi hosszadalmas fejtegetéssel nem kívánok foglalkozni, ha a cég vezetése érdemesnek tartja, a közgyűlésen vagy más fórumon reagál!

EGYET AZONBAN NEM ÉRTEK: most a részvényesek közt vagy a kibicek közt üdvözölhetünk-e?

Nagyon a szíveden viseled a Phylaxiát, remélem a Közgyűlésen ott leszel, ott lesz TP is és minden általad említett és még a Társasághoz tartozó személy...
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 13:21
Előzmény: #55629  sly36
#55631
No akkor lássuk! ;o)
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 13:21
Előzmény: #55629  sly36
#55630
26-is elfogy
sly36
sly36 2008. 04. 07. 13:19
Előzmény: #55627  Törölt felhasználó
#55629
Mire elolvastam Művezető véleményét elfogyott a 25.

Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 13:18
Előzmény: #55625  Törölt felhasználó
#55628
üdv muvezetö! többször is reklamáltalak... szerettem volna a tárgyilagos váleményedet olvasni. nem csalódtam. visszacsengenek a kéthét előtti gondolataim az írásodban. remélem, - velem együtt - tévedsz, mert megérdemelné a sok türelmes kisbüfi, hogy ne legyen igazad, igazunk. talán egy nyertes per elmozdíthatja a holtpontról a phyl-t. egyébként érvényesül a sok simlis potentát szándéka: még jónéhány bőrt lehúznak a türelmes maradék kistulajról...
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 13:17
Előzmény: #55626  Törölt felhasználó
#55627
Per pil nem.

Legjobb ajánlatok : 13:16:35
Vétel Mennyiség Eladás Mennyiség
25 000527 26 1540570
24 899470 27 3132351
23 327112 28 1951379
22 384971 29 1482891
21 138637 30 1124682
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 12:56
Előzmény: #55624  Törölt felhasználó
#55626
végén még megéljük, hogy 25 ön lesz 3 mill eladó
kis manipula mi?
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 12:56
#55625
Üdv Mindenkinek!

A múlt héten történt beírásom egy kicsit felborzolta a kedélyeket, de hogy talán ténylegesen megértsük miről is van szó, talán meg kellene vizsgálni az elmúlt idők eseményeit, sorrendben, úgy hogy tudjuk azóta milyen dolgok is zajlottak le a cég körül.
Ha egy kicsit visszamegyünk az időben kb. két-két és fél évet, tanúi lehettünk egy meghirdetett reorganizációs programnak, ami az egy telephelyes modellt tűzte ki célul, és aminek egyértelműen költségcsökkentés állt a háttérben. Erre a célra kiszemelte a cég vezetése az Egerben található, telephelyet, amit apportként (a közgyűlés a tőkeemelésre ennek a tervnek szavazott hitel) ,két részben meg is vásárolt a cég. Igen ám de mint idővel kiderült ez a telephely apport nem az eredeti terveket erősítette meg, hanem annak a hatalmas leírásnak volt a fedezete, amit a cég a Phyola Kft felszámolása miatt szenvedett el. (Kedves Rapista tudom tegnap is megtaláltál érdekes írásoddal, de ha értesz egy kicsit a mérleg kimutatáshoz, akkor ennek az okfejtésnek nem állítod az ellenkezőjét.) Ha nem lett volna apport akkor a cég a leírás miatt a saját tőkéjét szinte megfelezte volna, ezzel lehetetlen helyzetbe hozva magát a hitelezőivel szemben.
Az egri telephely apportálásával vagyis tőkeemelésével egy kis lélegzethez jutott a cég vetetése, de nagyon is jól tudták, hogy a sok éves veszteséges működéssel-annak ellenére, hogy a cég rendelkezik nagyon jó termékcsaládokkal- a cég szinte összes vagyonát felélte, és valamilyen irányba lépni kell, hiszen a végtelenségik nem várhatnak egy igen kérdéses kimenetelű per eredményére… Ekkor vették elő a már régebbi években használt ötletet, a hitelezők követeléseit beapportálni a cégbe. Erről szólt a tavalyi év első 100 milliós tőkeemelés, aminek mindenki utána járhat a BET honlapján. A hitelezők örültek, hogy valahogy visszakapják a pénzüket, a cég ellen pedig nem fog indulni semmilyen eljárás.
A második tőkeemelés vagy apport a Visonka Kft ill. a Palota Gumi Kft. A történet ismét nagyon jól hangzott, hiszen ezek a cégek a gyógyszergyártás ill. gyógypremix gyártást segítik elő, hiszen egy teljesen kész terméket vagy termékeket lehet előállítani ezekkel az új cégekkel, az egyik cég a takarmányt keveri míg a másik a csomagolásban segítkezik. (Szerintem jobb is volt a cég megítélése, ill. akkor még TP nyilatkozataiból azt lehetetett kivenni, hogy ha lesz is még apportos tőkeemelés, ezt takarmánykeverő és a profilban elhelyezkedő cégekről tudják elképzelni. És akkor még itt szó sem volt PB gázról, meg ecet gyártó cégről, meg ilyenekről….)
- nos két dolog, mint kiderült a Visonka Kft tulajdonos a EWT. valahogy ezt másképp gondolta- mert elmondásuk szerint, hogy milyen előnyösnek tartják a Phylaxia befektetésüket, és hosszú távú befektetésként kezelik- éppen az ellenkezőjét csinálják mint mondják, a részvénycsomagjukat szépen felosztották, 5% alá kerültek, és tulajdonképpen így kontrol nélkül tudnak kézpénzhez jutni….
- a másik dolog. Senki sem tudja valójában megítélni, hogy mennyit is ért az a apport amit az EWT adott a Phylaxiának. Emlékezhetünk voltak fellángolások-egy cikk is jelent meg akkoriban: Drágán fogadott apportot a Phylaxia?, címmel-, meg írtak még rendőrségi eljárásról is. Én nem állítom, hogy mennyit ért az apportot képző tulajdonrész, de a most kialakult helyzetben, hogy az EWT szétdarabolta részvénycsomagját mindenki olyan biztos, hogy nem e érik meg nekik a piacon 24 vagy 23 Ft-ért is odaadni?
- Az tény, hogy a tőkeemelést csak névértéken lehet megvalósítani, de addig még lehet egy kis pénzt keresni- mint a pénteki példa is mutatja, ha feltételezzük, hogy az EWT adott el- majd visszahúzzák az árfolyamot névértékre mikor úgy találják hogy eljön az ideje….
-A kézpénzes tőkeemelés: először is megkérdőjelezem, ha az EWT elmondta volna valós jövőbeli terveit, a részvénycsomagjával, ill. hogy itt PB gáz meg mindenféle üzletrészeket akarnak holdingszerkezetbe tömöríteni, és nem a kijelölt utat építeni- a készáru takarmánygyártásra gondolok- akkor is ilyen sikeres lett volna-e a mintegy 750 milliós kézpénzes tőkeemelés? Annyit szerintem a kisrészvényesek is megérdemeltek volna, ha nem is tételesen de azért vázlat formájában megjeleníteni, hogy mire is költik a pénzt. Erre egy kis hír jelent meg, hogy 60 millióval sikerült csökkenteni a hitelkeretet. Ha tényleg csak ezt sikerült elérni, akkor tényleg kíváncsi vagyok vajon a többi pénzel mi történt, és vajon a 750 millióból még mennyi áll rendelkezésre, „bankbetétben”…..
Itt szeretnék megjegyezni egy személyes véleményt: TP talán tényleg elkezdett hinni, abban hogy az EWT megmarad a háttérben, mint egy biztos pontnak, mint nagytulajdonos, és abból profitálhat a Visonka Kft. ezzel együtt az EWT hogy a Phylaxia megnyitja a Visonks Kft számára az export lehetőségét, az árbevétel növekedését. Erre alapozva nevezett ki TP három új igazgatót is. Nos mint kiderült az EWT nem maradt meg a háttérben, mint tudjuk igazgatósági tagoknak választották magukat, TP-nek pedig két vezér áldozatot is hoznia kellett- mondjuk Módis Imréért nem volt kár- Dr. Sánta Tibor és Ingo Schlak- akiről Rapista még nem is olyan régen regéket zengett, és akit elméletileg azért hoztak a céghez mert igen nagy nemzetközi hírnévvel rendelkezik- urak „lemondása” elég furcsa volt.
A gyorsjelentés pedig tényleg elég rossz számokat hozott, de ha jobban kielemezzük, -és ha lehet hinni a gyj.-nek- az egyszeri tételeket kivesszük már lehetett látni javulást, viszont az apportált cégek bevételéből- az előzetesekben meghirdetett képest- kb. 350-400 millió ft hiányzott. Az én számomra ez volt a legnagyobb csalódás…..Hiszen az anyacég árbevétele ami ugye gyógyszergyártással foglalkozik, a második félévben már +100 millió Ft árbevételt hozott, és jól teljesítettek a gyógyszer kereskedelemmel foglalkozó leányvállalatok is, konszolidált eredmény az anyacég nélkül, egész évre vetítve 100 millió Ft.
-Összegezve az elmúlt idők történéseit, nem az a történet folyik most a cégnél, mint ami meg volt hirdetve egy évvel ezelőtt, és ez sok befektetőt is elgondolkoztat a jövőt illetően. Ami megdöbbentőbb volt számomra, hogy az EWT -nek szerintem, csak terve van a pellet üzemmel kapcsolatba, pénze annál kevesebb, pedig Páhin még másképpen nyilatkoztak…..(Olyan ismerős téma ez számomra: Genesis).És ezen kívül két kérdés minding megfordul a fejemben: vajon milyen veszélyek rejtőzködhetnek a következő tőkeemelésekben? Megint lesz egy vagy több cég vagy magánszemély (pl. Kácsor) akiket jól megtömnek apport útján részvényekkel, és a legelső adandó pillanatban rászórnak a piacra? Nos amíg az EWT szerepe nem tisztázódik, hogy mit is akar, ill. Buczi úr nem vall színt, hogy mennyi részvénnyel is rendelkezik, vagyis milyen jövőt szánnak a cégnek, ha szánnak egyáltalán -és nem csak készpénz szerzésről szól a dolog -addig Én, mint kívül álló követem a történéseket…. (Elnézést, hogy ilyen hosszan elragadtattam magam, de ezek a száraz tények, és Én személy szerint nem úgy „fütyülök” mint egyesek, akik mindig a „nap divatnak” élnek ill. írnak!!!!!)
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 12:54
Előzmény: #55623  sly36
#55624
Dehogy kizárt! :-D
sly36
sly36 2008. 04. 07. 12:51
Előzmény: #55622  Törölt felhasználó
#55623
Nem ez a "pör" most a lényeg Bionka.
Hogy pont legyen a végén, az úgyis kizárt.
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 12:50
Előzmény: #55621  Törölt felhasználó
#55622
Kedvező ítélet és szétkapják ezt nagggggyon!!!!!!
Törölt felhasználó 2008. 04. 07. 12:47
Előzmény: #55616  Törölt felhasználó
#55621
JonnyKing, igazad van. Bocs.

Topik gazda

toptrader07
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek