Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:39

Erősödő Phylaxia  

19.-én felfüggesztve a kereskedés aztán meg sem állunk 150ft-ig
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
sly36
sly36 2007. 05. 13. 19:41
Előzmény: #5058  Törölt felhasználó
#5060
Gazdagodónak minden társasággal szemben negatív infói vannak (kivéve talán Csepel) ez nem biztos, hogy ellenkező irányú érdek, lehet, hogy csak arra akarja felhívni a figyelmet, hogy nem lehet teljes mértékben csak pozitívan bízni egy részvényben. A sok Buxer meg BB24 féle hozzászólás (ami midig csak pozitív) ugyanúgy idegesítő. Nekem az jött le belőle, hogy alaposabban utánajárjak a dolgoknak, az adott cégben menő folyamatoknak, mielőtt vennék bármilyen részvényt is. Pont azért, hogy ne a fórum alapján kereskedjünk.
Törölt felhasználó 2007. 05. 13. 19:33
Előzmény: #5050  Törölt felhasználó
#5059
JP,
izgalmas kérdéseket teszel fel.
A moralitás szvsz közvetlenül nem érvényesül, ha nyersz te voltál okos ha vesztesz a cég sz@r. Kit érdekel a menedzsment mit csinál? Gyárilag hülye korrupt stb.
Lélektani szükséglet a pozitiv visszacsatolás, a negativ hárítása. Ha nyereség van Ok endorfin, ha nincs más a hibás… ez nyilván a szemét cégvezetés aki félretájékoztatott…
Ha az átlagbüfik pszichéjét nézed, a morált felejtsd el!

Jó látni hogy ennél messzebbre tekintesz. Én is hiszem hogy kell lennie morálnak. A cég részéről megfelelő működés tájékoztatás. A befektetők részéről saját szubjektumuk figyelembe vétele.

Kit felbecsülni és leértékelni morálisan? Mindenkit maga szerint. Itt többnyire a cégvezetés fikázása olvasható részben az irt lélektani okok részben a fórumozók tájékozatlansága miatt. Vesd össze a Phyla tájékoztatásait más tőzsdei cégekével és a jogi szabályokkal. Látni fogod, ki transzparens prudens ki nem.

Ha már a morálnál tarunk: mit szólsz a fórumba érdekből beirogatókhoz? Ha a rosszkor adó-vevő készüléket kár éri, szvsz jó lenne tudnia ez miért érte.

DISCO becsületes gondolatot fogalmazott meg.
D-vel meg itt nem vitatkozom.
Törölt felhasználó 2007. 05. 13. 19:29
Előzmény: #5056  Törölt felhasználó
#5058
véleményem szerint Gazdagodoónak lehetnek olyan negatív infói, amilyenek nekünk nicsenek
ugyanakkor klikknek meg ezzel teljesen ellenkező előjelű infói vannak/lehetnek
ebből azt valószínűsítem hogy ellenkező érdekű felek, csoportok mozognak a részvényben
előbb-utóbb meglátjuk, addig kinek-kinek vérmérséklete szerint
ami nálam kiverte a biztosítékot, az az, hogy a negyedelés negatív hír, mert ez általában - biztos vannak kivételek is - fölfelé szokta vinni az árfolyamot
Törölt felhasználó 2007. 05. 13. 19:28
Előzmény: #5056  Törölt felhasználó
#5057
Megértjük és sajnáljuk hogy hatalmasat buktál a papirral,
de ezekután miért minket szapulsz?
kispapir extrakockázat. ezt mind jól tudjuk.

ja és nem a teljes tőkét tesszük kicsikbe.. ám de azt jól menedzseljük.. hidd el
Törölt felhasználó 2007. 05. 13. 18:56
Előzmény: #5053  Törölt felhasználó
#5056
Tőzsdei morál nincs, mert ott ahol arra játszanak,hogy elszedjék egymás pénzét, nem is nagyon lehet!
A topic alapján szerintem nem kereskedik senki, vagy ha igen gyorsan megtanulja, hogy nem szabad!

Ennek a cégnek az értéke funda alapon a negydelés után lesz a helyén. Minden ami ennél többet mutat a benne lévő storyk eredménye. Eddig is így volt, és ezután is így lesz...

a menedzsment sikeres ténykedése eredményeként tornázta azt fel 800-ról 60-ra
a ceva pert sikeresen elszúrták, elhúzták...
ebből kinek volt vajon haszna? Nekünk befektetőknek biztosan nem!

A tőzsde beárazza a storykat előre, és ha nem jön be, akkor kemény a bukó...

annyiszor bejöttek a storyk, ugye?
na, hát most is így lesz, mert valami apróság most is közbecsúszik majd, és kiállhatunk a közgyűlés elé, hogy sajnos....

Miért elfogadhatók a féléves gyorsok, és miért rosszak az év végiek? Nyáron szerintem több állatot tartanak, mint télen. Vagy nyáron nem betegek a jószágok?

Egy kis pipinátha kéne...
Törölt felhasználó 2007. 05. 13. 18:52
Előzmény: #5054  Törölt felhasználó
#5055
de a bukás benne van. az alapvető. nem nyerhetsz mindig. de az szemétség ha tudván tudod, ismerve ismered, hogy milyenek a kezdők és direkte befolyásolod, félreinformálod őket - mármint nem te ! hanem azok akik ...
Törölt felhasználó 2007. 05. 13. 18:44
Előzmény: #5053  Törölt felhasználó
#5054
Az igaz, hogy amikor en is forumozni kezdtem , tobbet buktam.De buktam elotte is !
Törölt felhasználó 2007. 05. 13. 18:39
Előzmény: #5052  Törölt felhasználó
#5053
aki félreinformálta, szvsz !
Törölt felhasználó 2007. 05. 13. 18:39
Előzmény: #5050  Törölt felhasználó
#5052
nagyon naív hozzászólás lesz:
gondolom a tőzsdei morálba azért annyi beleférhetne, hogy DIREKTE BEÍRÁSOKKAL (saját érdekünk előremozdítása érdekében) nem topikolunk, tehát nem csinálok közhangulatot pozitív v. negatív irányban (mert a kezdők mivel még nem sok mindent tudnak hajlamosak a beírások után menni), szóval mivel ezt tudjuk, nálam biztosan nem fér bele, hogy azért favorizáljam mondjuk a tékomot, hogy vegyél, mert én már ott állok az eladók között és alig várom, hogy eladjam; ha azt írom szerintem vegyél, vagy tartsd, vagy el ne add, én ezt pont így gondolom és magam is így cselekszem; legfeljebb hülyeség és aki netán egy az első osztályt taposó tőzsdés után megy, velem együtt bukik :o(
Törölt felhasználó 2007. 05. 13. 18:33
Előzmény: #5050  Törölt felhasználó
#5051
Ha olvasasra erdemes volt az alabbi eset elbeszelesem,akkor ami kimaradt meg belole.Egy kerdes csupan; Ki artott a kis kezdonek?

1.Aki felre informalta?
vagy,
2. aki vesztesseget okozott neki ?
Törölt felhasználó 2007. 05. 13. 18:28
Előzmény: #5048  Törölt felhasználó
#5050
No lam, no lam : az elso nickre szolo psichoanalitikus hozzaszolas amit ezen a forumon olvasok.
Kedves phiona, epp a napokban melazgattam arrol, ki az akit moralisan le lehet becsmerelni , es ki az akit felbecsulni. Annyira nem ertek az egeszhez, ezert nem is mennek bele, de van a "kis kezdo" karszenvedesenek egy olyan resze, amit, mondjuk ket iranyboljovonek modnhatunk. Az egyik az , aki itt osszeirkalva hatsoszandeku , felre manipulalassal befojasol, amire a "kis kezdo" meg mindig valaszthat kozte , a manipluator irasa kozott es a piaci helyzet kozott - amit gondolom, hogy egy idoben szemmel tart, figyel - es meghoz egy dontest (itt vegyuk azt az esetet amikor a piacot figyelo kis kezdo a manipulator hozzaszolasatol megerositve dont, es belevesz egy reszvenybe).A masik karszenvedes amikor jon egy harmadik piaci szereplo, es az egesz folyamatot megforditva bele ad a papirba, es leveri az arat ( amitol a kis kezdo megriad).
Szoval hogy az egyik oldalon lehet hogy "hulye" volt -bocsanat a kifejezesert- , mig a masik oldalrol olyasmi tortent ami tole fuggetlen, meglehet ! teny, hogy a harmadik szemely kihasznalt egy olyan helyzetet amiert mindenki itt van.

Ohhh, lehetne ezt meg bonyolitani, hogy a tozsdei moral ????, hogyan jo, es hogyan rossz ? Kire? Kinek?
Törölt felhasználó 2007. 05. 13. 18:17
Előzmény: #5048  Törölt felhasználó
#5049
TA alapon:

háromszög felfelé: 120-125 május 20-25 körül
innen kitörés vagy le

ha BUX tartja magát esélyes az "elszállás"

35-40 minimum 1/4-elés után ezalapján

aztán a felismerés, hogy ez valójában nem is nagyobb szutyok, mint a HUMET
úgyhogy jöhet a pari-parti

HAJRÁ
Törölt felhasználó 2007. 05. 13. 17:47
Előzmény: #5002  Törölt felhasználó
#5048
Kata:
„phiona mit szégyellsz, nem írtál semmi olyasmit
vagy igen?”

Persze nem irtam olyasmit de egy jeles szigorlat emlegetése akkor is villogásnak hat ha nem az a cél…
A fórumozók lelkivilágát motivációját kutatom, mondhatom érdekes. Vannak önazonos emberek mint te, vannak mások. Ilyen G, akiben stilusából – módszeréből meglepődve régi, mondjuk úgy kliensemet ismertem fel. A felismerést azóta másképp is megerősitette.

Nem szoktam irogatni. Azért tettem, mert felháboritott, hogy G. hátsó szándéka miatt hazudik. A topikot sok fiatal kezdő olvassa és figyelembe veszi a hsz-ket. Aljasság a megtévesztés és tudjuk cinkos aki néma. Mielőtt megkérdeznéd nincs olyan ok, hogy ezt ne mondhattam volna el. Többet meg nem is akarok mondani.

Remélem jót kertészkedtél, szép nap volt ma…:-)
Törölt felhasználó 2007. 05. 13. 17:37
Előzmény: #5046  Törölt felhasználó
#5047
az oké, hogy pénzt kell bevonni és erre jó ez a negyedelés többek közt, de miért ne lehetnének tényleges akvizíciók és fejlődés és nyereségessé válás ?

(monnyuk a szcs nagy maffiózó)

ha az alaptőkét is emelik és azok a részvények is piacra kerülnek majd akkor sem az az érdekük, hogy úgy vegyék ki a zsét, hogy közbe beszakadjon az árfolyam, vagyis nem ránköntik hanem gondolom úgy, ahogy az szokás a felfelé menetben szépen eladogatják a jónépeknek, és felfelé is ők fogják megindítani.
de lehet, hogy rosszul gondolom ?
szerintem, vagy sem ... ;o)
Törölt felhasználó 2007. 05. 13. 17:32
Előzmény: #5045  Törölt felhasználó
#5046
ment.
Törölt felhasználó 2007. 05. 13. 17:17
Előzmény: #5044  Törölt felhasználó
#5045
Disco! oda...
Törölt felhasználó 2007. 05. 13. 17:14
Előzmény: #5042  Törölt felhasználó
#5044
hol itt a fundamentális csúcs?
fundamentálisan a csőd szélén évek óta..
Zsét kell bevonni, hogy szélesebb vetítési alapról nagyobbat lehessen kaszálni..

az hogy most a fényképeken az óceánban hasig állva most 200, vagy 800 részvény árának megfelelő coctélokat szürcsölünk miközben 20 éves virágkoszorús háncsszoknyás lányok fenekét paskoljuk nem mindegy?

Nekem nem mert a saját pénzemből a saját koktélomat szeretném inni...

Nem kell azért őket félteni ( mármint a menedzsmentet) nem a Király utcai kukákból összegyűjtött sonkacsontokon tengődnek ....

Ne is legyen így, de veszteséges cégek pénzén sem illik dőzsölni és lenyeletni mindent a kisrészvényesekkel, mert azok nem tudják mikor kell venni és mikor eladni..

Mi tudjuk, mi állhatunk az óceánban tökig, ők megálljanak évekig bukóban tökig...
Törölt felhasználó 2007. 05. 13. 17:09
Előzmény: #5042  Törölt felhasználó
#5043
nekem csak két nevem van, az egyik a disco, a másik az ursi :o)

most már komolyan lehet, hogy ebben a totyikban csak pl. hárman-négyen, na jó esetleg öten :o) szövegeltek az elmúlt 24 órában ?!

hejjával nem veszekedtem speciel.
de veled lehet, ha ...

mi van Mancival ??? :o)))))))))))))))

viszont GAZDI ! milyen címre kell küldeni a mailt ? babolna3@c2.hu ???
Törölt felhasználó 2007. 05. 13. 16:13
Előzmény: #5041  Törölt felhasználó
#5042
Jól van disco lebuktam, én voltam hejja de te ki voltál?
Törölt felhasználó 2007. 05. 13. 16:00
Előzmény: #5040  BudFox
#5041
Ez furcsa nekem is. Konkrétrétan fundamentálisan csúcson levő papírnál, egy nagy felfutás után szokták bevezetni a névérték csökkenést a likviditás nővelése miatt.

Topik gazda

toptrader07
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek