Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:39

Erősödő Phylaxia  

19.-én felfüggesztve a kereskedés aztán meg sem állunk 150ft-ig
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 10. 11. 11:31
Előzmény: #31398  Törölt felhasználó
#31400
Az hogy B.M. nevén most mennyi részvény van nem mérvadó. Mert feltételezhetően más módon is birtokol részvényeket, nem is kevesen. Az pedig, hogy az árfolyam itt van abban neki is van szerepe. Ezt nem én találtam ki.
Azt gondolni, hogy ha valaki nem akar nagy érdekeltséget, és nem remél nagy hasznot ebből csak csalinak jelenne meg 5-800 millió forintal érdekes. Különösen ha az ember ismeri a cégen belüli viszonyokat, ehhez persze el kéne engedni a billentyűzetet, és résztvenni az előbb említett eseményeken, és akkor az ember már nem találgatna, hanem tudná, hogy mi a dörgés.
B.M. ott van mindenhol az ilyen eseményeknél, biztos azért mert már nem akar semmit...:)
Törölt felhasználó 2007. 10. 11. 11:30
Előzmény: #31377  Törölt felhasználó
#31399
Sziasztok!

Nos, én is megnéztem az üzemet tegnap és nagyobb durranást vártam, mind méretben mind küllemben, de csinos volt azért. Belül viszont tényleg jól fel van szerelve és ha az EU ezt írja elő, akkor viszont nincs mitől félni. Amint meg vannak az új gyógyszer törzskönyvezések (az egyik ami igazi áttörést jelent, már közel van ahhoz hogy gyártsák és piacra kerüljön) beindulhat az árfolyam is.....DE lássuk be nem ettől függ a részvény árfolyama most!!!! A negyedelés előtti emelkedést, a negyedelés híre okozta......előtte jól bevásroltak, minél többet jegyzhessenek..ennyi....nem az a kérdés hogy cég fundamentálisan jó vagy sem, mert több érv van amellett hogy jó (Bux nagy mértékű esésekor, tatotta az árát, sőt emelkedett..továbbá több lábon áll, jó kapcsolatok szomszéd országokkal, létező és elfogadható jövőtervek, kíváló szakembereik vannak, melyről tegnap meg is győződtem). A kérdés az hogy mikor engedik el a papír árát, ugyanis most fogják és valaki még olcsón akar vásárolni...mostmár meggyőződésem hogy a részvény esni fog, már korábban és párhuzamosan az új papírok parkettre kerülésével, de ez csak rövid ideig fog tartani....infelxiónak igaza van alul nincs támasz, csak a kiéhezett olcsón venni akarók , melyek most még nem jelennek meg a könyvben..az esés mértéke még kérdéses számomra, 10-15%-ra becsülöm.

Törölt felhasználó 2007. 10. 11. 11:21
Előzmény: #31390  Törölt felhasználó
#31398
Azért azt jó szívvel javaslom, hogy akik se közgyűlésre se Páhiban, sem Bábolnán nem jártak, és nem vették a fáradtságot, hogy esetleg ott sok olyan emberrel beszéljenek, akiktől a cég sorsa függ, és nem kevés részvényt birtokolnak, próbáljanak meg úgy folalmazni, hogy abból kiderüljön, hogy csak találgatnak, és spóroljanak, kicsit a másokat sértő, személyeskedő ex catedra kijelentésekkel!

Azokra pedig akik, ott jártak, és értenek is hozzá, talán érdemes odafigyelni.
Ettől függetlenül nyilván sem rá, sem lebeszélni nem kívánok senkit.
Ha valaki adni akarja, adja.
A nélkül úgy sem lesz emelkedés.
Jobb ha kevesebb kézben van a papír.
Törölt felhasználó 2007. 10. 11. 11:15
Előzmény: #31394  Törölt felhasználó
#31397
Isten őrizz!!! Milyen trenden szeretnél változtatni? A fél év alatti 40%-os profitomon? Na ne mááááááá! Nekem ilyen ütemben pont megfelelő!
Törölt felhasználó 2007. 10. 11. 11:12
Előzmény: #31392  Törölt felhasználó
#31396
Nem modnták még neked ,hogy túl sokat kombinálsz ? :D

Csak úgy mellékesen legjob utdomásom szerint a phylaxia az állatgyógyászatban jeleskedik, az ő cseppjeikből ne igyál :)))

Vagy azt hiszed állatság volt belevenni ? :D
csa-csi
csa-csi 2007. 10. 11. 11:11
Előzmény: #31376  Törölt felhasználó
#31395
Nem öröm, de ma aki pesszimistának tűnik az a realista. 1Ft. változás az 2.63% minusz vagy plussz. Ez bizony nem kevés. Aki azt mondja, hogy hosszútávra vette, az, ha itt koslat a tőzsde előtt, nyilván vagy mazochista, vagy nem mond igazat. Ha valaki napi változásra spekulál, még nem zárja ki, hogy ne bízna mondjuk pl. a phylaxia jövőbeli sikerében, de ha megteheti és szeret kockáztatni, akkor miért ne tegye. Vitathatatlan, hogy a 25 Ft.os részvények piacraöntésével felpezsdül itt az élet. (függetlenül attól, hogy a cég akkor jobb, vagy rosszabb lesz) Tehát szerencsés esetben néhány forintos változás, jelentős hasznot hozhat. (vagy veszteséget) Ezért is kár folyamatosan cikizni azokat, akik ezt a nagy eséllyel bekövetkező helyzetet mérlegelik, latolgatják... Én jelenleg nem tartok phylaxiát, néhány hete eladtam és másik papírban fialtatom az árát. A két jegyzésből azonban jócskán kaptam. Az nyilvánvaló, hogy az árfolyam kb. a jelenlegi szint körül (vagy inkább alattta) lesz amikor rendelkezésemre állnak. Ha 1 Ft.-ot tudok rajtuk keresni, azt hiszem szép kis summa összejön. Ennél, remélem sokkal mnagyobb esélyem lesz. Ha az a pénz megvan, arra számítok, hogy lesz alkalmam olcsóbban visszaszállni... Tán nincs igazam?
Törölt felhasználó 2007. 10. 11. 11:10
Előzmény: #31390  Törölt felhasználó
#31394
Szakaszos vásárlással, kb. 1 millió részvénnyel jelentősen megváltoztatható lenne a trend.
A Phyla segítsége nem csak a részvényeseknek lenne jó, hanem nekik is.
Törölt felhasználó 2007. 10. 11. 11:10
Előzmény: #31380  Törölt felhasználó
#31393
Igazad van, kifelejtettem egy típust. Van aki lebeszéli, pedig nem akar venni. Mégpedig azért, mert nincs egy fillérje sem, vagy gyáva kockáztatni. Csak elméletben okoskodik, és irigykedik azokra, akik élesben tőzsdéznek. De ilyenből azért kevés van. Egyébként lebeszélésen nem azt értem, hogy leírja a negatív véleményét, én is megteszem gyakran más részvények esetében is, a Phylaxiánál is. Lebeszéléssé akkor válik a dolog, ha valaki ezt rendszeresen, naponta többször teszi, olyan módon, hogy közben minél nagyobb lelki nyomás alá helyezze az elbizonytalanodott tulajdonosokat.
Törölt felhasználó 2007. 10. 11. 11:09
Előzmény: #31389  Törölt felhasználó
#31392
Köszi jgy:-) Örülnék, ha vlami jó Phylaxia cseppet is cseppenthetnék bele, mint mondjuk a Béres..
Törölt felhasználó 2007. 10. 11. 11:08
Előzmény: #31388  Törölt felhasználó
#31391
Hát.. én Buczi 30 millió forintos tulajdonrészét a Phylaxiában azért nem nevezném miliárdosnak..
Ha akrt volna, már simán vehetett volna 35-ön és 36-on minimum újabb 30 millióért ha annyira hinne a cégben.
Szerintem Buczi a parasztvakítás miatt van a képben. Miért érzem, hogy itt nem kisbüfik fognak nyerni?

Törölt felhasználó 2007. 10. 11. 11:05
Előzmény: #31388  Törölt felhasználó
#31390
akkor ez olyan lesz mint a HUMET sirup???
Törölt felhasználó 2007. 10. 11. 11:05
Előzmény: #31387  Törölt felhasználó
#31389
hipi, igyál egy meleg teát! :))

Kevesebb stressz, több mozgás!
Törölt felhasználó 2007. 10. 11. 11:03
#31388
Üdv Mindenkinek!

Elgondolkozva a tegnapi információkon, arra a következtetésre jutottam, hogy a legelső információra kell, hogy támaszkodjam- amit a tegnap jelenlévőknek elmondtam. Tény, hogy az apportált cégek a Philaxia Pharma Nyrt értékét emelik- Visonka Kft elég komoly szerzemény, aki volt ott láthatta, elég jó vezetőkkel az élen, fejlődőképes cég, a Palota Gumiról sokat nem lehet tudni, de az éves árbevétele nem rossz-de ezeknek a cégeknek a számai majd „csak” 2008. február végén épülnek be a gyorsjelentésbe. És akkor egy teljesen más számhalmazokat láthatunk majd…..
De jelen pillanatban nem ez a mozgatórugó. Nem álltam messze az igazságtól tavasszal, azzal a kijelentésemmel, hogy lesz, van itt egy termék, amit nagyon féltenek és őriznek. Úgy néz ki tényleg erre a termékre, épül a stratégia, és ez vonzotta ide Buczi Macit is.(Ebből kiindulva Buczi M. elejétől fogva nem is támogatta az apportokat, csak a készpénzes tőkeemelést, így elkerülve újabb nagytulajdonosok – Visonka Kft-megjelenését) De nem akar kimaradni semmiféleképpen sem a jóból, könyvvizsgáló, azt hiszem nem is kell mást mondani…. Szerintem lesz itt még találka emberek, egy rendkívüli közgyűlésnek köszönhetően.(Mert senkinek se legyen kétsége, mindent meg fog tenni, hogy ő nagytulajdonossá váljon a cégben, a pénze megvan hozzá!) Ha valóban beindul az üzem és a gyártás (a piac már megvan), akkor Egerben beindulhat egy tömeggyártás (jobb híján)…. Mert ugye az nem hangzott el, hogy ez az üzem egy minta üzem, könnyen építhető ilyen üzem Kazahsztánba, Oroszországba, stb… És azt is elfelejtették megemlíteni, Romániában elég jól alakulnak a dolgok, szépen fejlődik a piac.
Egyszóval most arra a bizonyos termékre kell figyelni illetve arra hogyan alakul a cég tulajdonosi stuktúrája…..És ha tetszik, na nem azt el kell fogadni- és ezt említettem is Páhin- most Buczi M. (ill. akik a háta mögött sorakoznak) a mozgatórugója a „dolgoknak”, hiszen ő (ők) a legtőkeerősebb tulajdonos (ok)…..Nekik is érdekük a nyereséges cég lii. a részvényárfolyam, csak valahogy másképp képzelik.....
Szóval a hitetlenkedők kedvéért, melyik cégért versenyeznének milliárdosok, ami nem ér egy fabatkát sem????????
Törölt felhasználó 2007. 10. 11. 11:02
Előzmény: #31385  Törölt felhasználó
#31387
Komolyan, mi ez a csend, mindenki elad?? Ne ijesztgessetek!!!
exmnbs1 2007. 10. 11. 11:02
Előzmény: #31384  Törölt felhasználó
#31386
Nem voltam ott, még az is lehet, hogy tetszett volna.
Ezzel a papirral szuperul lehetett keresni negyedelés előtt, naponta többször is. Az 1 db-os 37-es tételekkel elég kis esélyt láttam a 40-re mostanában, és én is attól tartok, amitől te, a 25 ft-os papirok öntésétől
Törölt felhasználó 2007. 10. 11. 11:01
Előzmény: #31384  Törölt felhasználó
#31385
Mindenesetre ha ilyen szara helyzet kiállok vételről 34-ről.. A fene se tudja mi lesz itt most..
Törölt felhasználó 2007. 10. 11. 10:58
Előzmény: #31378  exmnbs1
#31384
Exmnbs1 kiváncsi vagyok miért döntöttél az eladás mellett, nem tetszett a bábolnai üzem?
2222 2007. 10. 11. 10:57
Törölt hozzászólás
#31383
Törölt felhasználó 2007. 10. 11. 10:57
Előzmény: #31378  exmnbs1
#31382
Hát őszintén sajnálom, azért remélem nem az én hatásomra. A fene tudja az jobb lett-e volna a papírnak, ha nem negyedelik,
lehet akkor is 14-160 között totyorognánk...
Törölt felhasználó 2007. 10. 11. 10:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#31381

2222

A tőzsdén, szinte mindig azok járnak jól, akik türelmesen ülnek egy fundamentálisan megalapozott alul értékelt cégben.

Az pedig teljesen közömbös, ha valaki befektető, hogy majd esetleg 30 Ft lesz, ha lesz egyáltalán. Persze lehet.

Ha valaki vágyik rá és meg tudja tenni, és ügyes keressen azon a mozgáson is, legyen szerencséje, ha pedig valaki benne akar ülni évekig és sokszorozni akarja a pénzét legyen szerencséje.

De nem értem, hogy miért kell, akár ezt vagy azt gúnyolni, és sértegetni.

Mindkettő része a tőzsdének.

Visszatérve az első mondatom, nem rózsaszín álom, hanem tény.

Én el tudnék adni, mert a csomagom fele kézben van. Még nem adtam el.
Bár gondolkodtam, gondolkodtunk rajta, de nem vagyok benne biztos, hogy jó ötlet.
Egyetlen dolog miatt, ami a tőzsdén számtalanszor megtörténik.
Van egy hír, van egy bejelentés, akkora réssel indul a kereskedés és tépik egy két napot....
Ez bármikor megtörténhet.
Holott most logikus az eladás.
Ezzel teljes mértékben egyetértek.
De ez csakis a jegyzett papírok piacra érkezése miatt van, és semmi más ok nincs rá. A fundamentális alapokra pedig lehet építeni.
Ez az én véleményem.
Aludtam rá egyet, és nem adom el.
Tény, hogy ahoz, hogy én ezen veszítsek, 25 alá kéne menni a papírnak:)

Még valami, ha most nem is lesz jegyzés.
De a jövőben igen. Aki úgy gondolkodik, hogy ha jegyzés lesz, szeretne vastagon bent lenni, az sem ad, el.

Meg kell nézni a forgalmakat, egy kérdéses napot nem tekintve, csak a kicsik adtak...

Topik gazda

toptrader07
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek