Topikgazda: matgab 2004. 12. 01. 15:00

Eladták a Ferencvárost - Középpontban az ingatlan  

Ugrás a cikkhez
Svájci és ír konzorcium futott versenyt a Ferencvárosnál, amelynek végén utóbbi befektetői csoport lett a befutó. Az origo információi szerint több mint hatmillió euróért, pontosabban, 1,7 milliárd forintért azért nyertek az írek, mert a svájciakkal ellentétben a labdarúgócsapatot is megvették.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=48505
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
PF_modi1fasz_anyjatbsszameg9 2020. 11. 12. 02:07
Törölt hozzászólás
#17
matgab 2004. 12. 02. 17:51
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#16
Tehetségondozás, az azt jelentené, mint a hollandoknál... Tehetségkutató/gondo zó központ, tömegsport támogatásval, iskolai tornatermek, versenyek, sportiskolaközpontok , jó (nem mágus féle) edzők foglalkoznának velük, stb. stb. és ez még a legalapabb dolgok közé tartozna...
Én tiszta idegbaj voltam pl. a prágai meccsnél. Hogy 90 perc alatt egy icinyke picinyke veszélyhelyzetet nem tudtunk előidézni... A Schalke meccsnek csak az összefoglalóját láttam 1 árvácska Bajevszki "lövéssel"... Tegnap a második félidő helyzet nélkül (max pontrúgásból egy-egy szerencsétlenkedés). Nem azt mondom, hogy nem volt a 3 meccs alatt néhány szép passz, vagy egy-egy lövés, de ha megnézel egy angol vagy spanyol bajnokit, ott 10-15 percente mindkét csapat alakít ki helyzeteket, ez a minimum (nem azért mert annyira rosszul védekeznek...).
És a második félidőben aztán tényleg semmi produktum... Nem dícsérni kell az egy félidei teljesítményeket! Az olyan mintha 1-kor lefeküdnék a gépem elé, és csak este 7-kor ébrednék és mennék haza...Nem tudom a főnököm meddig tolerálná...
Törölt felhasználó 2004. 12. 02. 14:28
Előzmény: #13  matgab
#15
Az a szomorú, hogy sokan elhitték azt, hogy ez a Fradi, milliárdokat ér (ingatlan nélkül!) ami ide vezetett. Ami a tehetségeket illeti szerintem nálunk sincs kevesebb mint máshol, egészen úgy 12-13 éves korig. Utána eltűnek, mert egyre inkább cikinek érzik azt mondani, hogy PROFI LABDARÚGÓ akarok lenni.Ami a mai magyar állapotokat figyelembe véve meg is érthető.
A foci tényleg nem szerencse kérdése, de rendszeresen büntetőkön elbukni vagy balszerencse, vagy a teljes dekoncentráltság jele.
Törölt felhasználó 2004. 12. 02. 14:26
Előzmény: #13  matgab
#14
off:
szia matgab,
nem is emlékszem, volt-e valaha, hogy egy picit nem értettem veled egyet.
pl a Feyenoord meccs végét a Fradi nyomta meg, az más kérdés, hogy eredményre nem vezetett.
mint Te is írod, egy-egy meccsen ki lehet kapni különböző okok miatt. szeritnem most pont ez történt 1-1 meccsen. kb egy egyenlő képességű (Prága) és két jobb (Feyenoord, Basel) csapat ellen összességében jól játszott a csapat (bár voltak hullámvölgyek), de mégsem ért el sikert.
nem tudom, mennyi igaz a meccs és edzés előtti bulizásból, szerintem ez egyre kevésbé, bár tény, hogy szerintem is túlfizetett a nagy részük.
az a baj, hogy apró siker esetén túlértékelik őket, és 1-1 vereség esetén pedig mindenki a legdurvábban egyből szidja az addig mágiksu edzőt, a csodalábú csatárt, stb.
matgab 2004. 12. 02. 14:02
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#13
Azért a foci nem a szerencse kérdése... Egy egy meccsen ki lehet kapni a szerencse vagy a bíró miatt, de ha az FTC idei szereplését tekintjük, akkor a második félidő legelején a csapat erőnlétileg kipukkad, és ennek következtében nem tudnak koncentrálni, egy -egy egyéni megoldást végrehajtani futni és visszaérni.
Mert amíg a magyar bajnokságban ez így is működik, addig egy német harmadosztályban ez már nem megy.
Igazából az összes magyar focista egy túlfizetett amatőr... Meccs, vagy edzés előtt buliznak...Kb. azon a szinten teljesítenek, mint a politikusaink (vagy mondjuk egy osztállyal felette).
És a fradi még a legjobban teljesítő (meg talán a debrecen) az összes többi még 15 percet sem tud focizni nemzetközi szinten...
A tehetséggondozás nálunk meg annyiban merül ki, hogy az edző, vagy a tulaj haverjainak fiai mehetnek folyamatosan a kezdőcsapatba.
ez szomorú/szánalmas/ci ki stb. stb.
Törölt felhasználó 2004. 12. 02. 11:42
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#12
az is "érdekes", hogy ki vagy miért szivárogtat ki egy ilyen fontos döntést, hogy a furulya fel lett hatalmazva...
dilett ánsok...
Törölt felhasználó 2004. 12. 02. 10:38
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#11
T. alain.
A fradit már rég oda kellett volna adni /és nem eladni / egy tőkeerős nyugati befeketőcsoportnak, mert olyan sok pénzt amit be kellene fektetni egy sikeres csapatba mo.-n senki sem tud / nem akar / kockáztatni. De mindenki csak azt kereste hol tud még egy kis pénzt kihúzni belőle. Furulya meg olyan vevőt akart aki nem akarja a saját embereit az ő helyére ültetni. ui: a büntetőkkel sosem volt szerencsénk /FC köbenhavn, vagy előtte Alex Monken Arruda alakítása./
Törölt felhasználó 2004. 12. 02. 09:55
Előzmény: #9  fribell
#10
ez azért elég érdekes, hogy konkrét számmal konkrét hírt jelentet meg egy nem bulvárújság, és másnap pedig furulya cáfol. Valami bűzlik…
aztán pedig újabb hírek szivárognak ki. de ha itt tulajdnojogról van szó és nem használati jogról, akkor a terület (telek) önmagában jóval többet ér!!! a csapatról, a stadionról, stb nem is beszélve!!!
T. portfolios cikkíró is elég jól látja, hogy hihetetlen dilettantizmus az, amit a furulya csinál, legyen szó a celladamos sztoriról, mikor egy üres zsebbel érkező befektetőnek hisz, vagy mikor így elbaltázza a várszegis közeledést, de a Gera-n bukott sok milliót, vagy a várszeginél ragadt kereskedelmi jogokat is említhetnénk. a stadion egy része a BL óta nincs befejezve... VAJON HOVA TŰNT A PÉNZ? MIÉRT NINCS FELELŐSSÉGREVONÁS A SZÁZMILLIÓS KÁROK UTÁN SEM? Most már lehet hogy milliárdos megrövidítése történik a klubnak!!!
Off: szerintem a fradi el van átkozva: a legnagyobb helyzeteket sem rúgja ba a csapat, 11-es marad ki, és a teljesítményben óriási hullámvölgyek vannak (pl. tegnap a 2. félidő nagyobb része). Ahelyett, hogy élt volna a csapat a lehetőséggel (a Feyenoord és a Basel meccs simán nyerhető lett volna), ehelyett megint csak a kesergés maradt, pedig ha… de nincs ha.
fribell 2004. 12. 02. 09:05
Előzmény: #8  fribell
#9
Nagyon sok az az 1,7 milliárd !
Ezért a szutyok társaságért :((
fribell 2004. 12. 01. 18:09
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#8
alain
én is ezen döbbentem meg.
M.o. legnépszerűbb klubbja, elvileg a legpiacképesebb + stadion + telek, 1,7 milliárdért ???
És Furulyás ennek örül annyira ??
Törölt felhasználó 2004. 12. 01. 17:41
Előzmény: #6  matgab
#7
bár nem tudom, hány négyzetméter a Fradi telek, de lehet hogy telekáron vagy az alatt adtak el egy egyesületet???
matgab 2004. 12. 01. 17:28
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#6
Esetleg 2-3 évig egyre gyengülő teljesítmény, rossz igazolások stb. stb.
Csökkenő közönség. Aztán másodosztály, majd a totális veszteségesség miatt felszámolás...
Nem szeretem, ha cégeket, egyesületeket, gyárakat, termőföldeket (minden olyat aminek eszmei értéke, történelme is van) ingatlanspekulánsok vásárolnak fel!
Bárcsak túl pesszimista lennék és egy Abramirovics lenne az új tulaj...
BL döntő 2008-ban :
Chelsea -Fradi 0:3 (Bernabeuban)
Törölt felhasználó 2004. 12. 01. 17:08
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#5
Sajnos szerintem csak azért vették meg a csapatot is, mert így le tudtak valamennyit alkudni az árból, és az új tulajdonosnak nem lesz érdeke még rákölteni a csapatra.Nem csodálkoznék ha a közeljövőben veszteséggel továbbadnák a klubbot, és megtartanák a kedvezményes áron vett telket.
Törölt felhasználó 2004. 12. 01. 16:50
#4
félek...
hogy a furulya megint hozzánemértő f@sz (lásd: "Eladtuk Gerát 1 euróért!", nagyon jó csak közben a WBA 1 fontot fizetett az ügynöknek, aki euroban passzolta tovább... az euro-font különbözet szép kis jutalék)
félek, mert...
1,7 milliárd bagó az ilyen jó elhelyezkedésű ingatlanért!!! hacsak nincs sok évre szóló klub üzemeltetési kötelezettség, hacsak nincs esetlegesen rejtetta dósságok átvállalása, hacsak nincs sok milliárdos fejlesztési kötelezettségvállalá s, mindez bankgaranciákkal alátámasztva...
féle k, mert...
ki az, aki egy stadionban/mellett venne lakást? aki ép ésszel vállalná irodjá odaköltöztetését? sok stadionban jártam külföldön is, de ilyet még nem hallottam... félek, nehogy csak az ingatlanról szóljon ez az egész...
félek... hogy mi lesz, ha megszűnnek az edzőpályák, mert kell a hely az üzleteknek...
félek. .., mert mi lesz a parkolókkal, ha kell a hely a lakásoknak
pont a meccs előtt jelentenek ilyet be... nem értem...
allergia 2004. 12. 01. 15:18
Előzmény: #2  matgab
#3
Kizárt dolog. Biztos, hogy hosszútávú szerződés rögzíti Mr. Furulya munkaviszonyát....
matgab 2004. 12. 01. 15:14
Előzmény: #1  portfolio
#2
Remélem a Furulyásékat egyből lecserélik!

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek