Topiknyitó: werkaz 2007. 08. 17. 09:56

Econet topik  

Csinálok már egy rendes econet topikot mert hülyén néz ki ez az új bejelentés jöhet cím.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 10. 20. 09:59
Előzmény: #5879  zolo
#5880
zolo,
Csaba jobban teszi ha vesz,rossz döntés volt neki kb egy éve kiszállni:)
"hinni kell abban amit értékesíteni akarok" apró igazság,csak így lehet sikeres ő is!
zolo 2006. 10. 20. 09:42
Előzmény: #5878  zolo
#5879
bacahata: reméljük, hogy Csaba bácsi is érdekelt lesz.:::)))
zolo 2006. 10. 20. 09:41
Előzmény: #5877  Törölt felhasználó
#5878
beindul a baba...:) a kisbüfik kivannak éhezve az ECO híreire..várjuk meg a nap végét a 61- kiürítése nem lehetetlen::)
Törölt felhasználó 2006. 10. 20. 09:40
Előzmény: #5876  zolo
#5877
ha biztos hogy változna,most sokan igen gazdagok lehetnének..és ez könnyelműség!
ha majd nem számítunk "reá",akkor lesz kedvencünk 3számjegyű,talán akkor ismét Fotex szinten lehet...alapozás folyik.
A BLOG-hoz gratula Csaba! Ideje volt valamit lépni..
zolo 2006. 10. 20. 09:29
Előzmény: #5875  Törölt felhasználó
#5876
nyugalom...valami változni fog??? ::))
Törölt felhasználó 2006. 10. 20. 09:22
Előzmény: #5874  Törölt felhasználó
#5875
Sok befektető keresi a magyarázatot az econet alacsony 2006-os részvényáraira. Egy részvény valós piaci értékét ömagában nehéz meghatározni, sok megközelítés létezik. Segíthet az értékelésben, ha van hasonló tevékenységet végző cég, melynek részvényeivel tőzsdén kereskednek. Ezért szerencsés, hogy nemrég tőzsdére került a Tvnetwork, mely hasonló tevékenységű és méretű cég mint az econet egyik jelentős leányvállalata, az Externet. A Tvnetwork árbevételben és nyereségességben hasonló az Externethez, azonban az econet nem csupán az Externetből áll. Ha a cégcsoport értékelésénél figyelembe vesszük az Externeten felül felül birtokolt internetes médiák, közösségi portálok, illetve más fejlesztések, leányvállalatok értékét, a részvényáraknak minden bizonnyal magasabb árszinten kellene lenniük. Az econet.hu on-line média portfóliója egyébként a 7-8. pozíciót jelenti ma Magyarországon, az internetes médiapiaci trendek ismeretében, ez igen jelentős értékkel bír. Emellett fontos megjegyezni, hogy a cégcsoport konszolidált árbevétele évente közel megduplázódik, igaz pozitív eredmény egyelőre még nem társul ehhez, ennek ellenére elmondható, hogy kevés hasonló mértékű növekedést mutató vállalat található a magyar tőzsdei cégek között.

Az econet cégcsoport az elmúlt két évben jelentősen fejlődött. 2004-ben az econet az eco.hu portálon kívül nem volt jelen az online médiapiacon, ma a piac egyik jelentős résztvevője, hasonló a helyzet az ISP piaci megjelenéssel is. Az Externet ma már nem csupán az internet hozzáférési piac leggyorsabban növekvő szereplője, a távközlés más szegmenseiben is pozíciót szerzett. Emellett az econet a szintén 2004 óta létrejött kutatás-fejlesztési tevékenységével ma a legjelentősebb tudományos műhelyek a partnerévé vált.

Összességében elmondható, hogy az econet jellemzően innovációra épülő vállalat, a cégnél számos fejlesztés folyik (grid alapú alkalmazások, online média kereskedelem, webes fejlesztések, stb.). Ezek a fejlesztések sok időt vesznek igénybe, illetve magas költségekkel járnak, ezért nem várható rövid távon pozitív konszolidált üzemi eredmény. Ezen fejlesztések egyik eredményeként az econet novemberben jelentős bejelentést fog tenni egy új szolgáltatás elindításáról.

Törölt felhasználó 2006. 10. 20. 08:56
Előzmény: #5873  Törölt felhasználó
#5874
Köszönjük! Ezt vártuk a vezetéstől....
Törölt felhasználó 2006. 10. 20. 08:54
Előzmény: #5872  Monster
#5873
Monster 2006. 10. 20. 02:05
Előzmény: #5871  Törölt felhasználó
#5872
Mindez nagyon szép, de feltehetően akkor fog elindulni az árfolyam, ha engedik, illetve olyan eredményeket publikálnak, amely hatására nem tudják visszatartani az árat.
Szal összességében: Az, hogy mit akvirálnak, illetve milyen negyszerű dolgokat fejlesztenek, az a jelen problémáin nem segít:)
Sebaj, részemről pár évig elvannak még az econet részvények a portfóiómban, nem kérnek enni, kivárom, mi lesz a vége:)
Törölt felhasználó 2006. 10. 20. 00:33
#5871
Ezen fejlesztések egyik eredményeként az econet novemberben jelentős bejelentést fog tenni egy új szolgáltatás elindításáról.
Törölt felhasználó 2006. 10. 19. 22:53
#5870
Összességében elmondható, hogy az econet jellemzően innovációra épülő vállalat, a cégnél számos fejlesztés folyik (grid alapú alkalmazások, online média kereskedelem, webes fejlesztések, stb.). Ezek a fejlesztések sok időt vesznek igénybe, illetve magas költségekkel járnak, ezért nem várható rövid távon pozitív konszolidált üzemi eredmény. Ezen fejlesztések egyik eredményeként az econet novemberben jelentős bejelentést fog tenni egy új szolgáltatás elindításáról.
Törölt felhasználó 2006. 10. 19. 21:59
Előzmény: #5868  Törölt felhasználó
#5869
Sziasztok, bár azt írtam utsó hozzáfűzésem lesz, de csak az inflexióval tudok egyet érteni, hogy vki vmiért nem akar nyilvánosságra kerülni, én is azt írtam régebben, hogy sok a 2% alatti csomag de azt is be kellene jegyezni mint bel v. külföldi magán stb., csak az kerülhet az egyéb-be aki letiltatja a nevét. 51% többségi tulaj vmiért nem akar felszínre kerülni az tuti. Én eme elmélet híve vagyok és a maradék 6,5 % a kérdés. De a Zolo is jól mondja tök mindegy mi az elmélet csak mozduljon má FEL! Az én befektetésem is elfújta ez egy éves gyertyáját:))
Törölt felhasználó 2006. 10. 19. 21:11
Előzmény: #5867  forest_30
#5868
Beleolvastam, sok jóra ne számítsunk, fantasztikus a cég, de hosszú időbe telik a tervek megvalósítása, meg magas a költség, most mit mondjak?
forest_30 2006. 10. 19. 20:23
Előzmény: #5866  fulopkukac
#5867
Egy picit igen Kata :))
fulopkukac 2006. 10. 19. 20:20
Előzmény: #5863  Törölt felhasználó
#5866
Csendben is mehetne fel az árfolyam legalább 130ig,"álmodozom,de jól esik",de akkor jön a valóság és 58-60-59 60,tötyögés!
Törölt felhasználó 2006. 10. 19. 20:19
Előzmény: #5864  forest_30
#5865
Forest, álmodozó vagy :-))
forest_30 2006. 10. 19. 20:16
Előzmény: #5863  Törölt felhasználó
#5864
Ezt ne mond !
Szerintem venni kell, nem tartani, vagy eladni.
jövőhéten veszek is még .
Ez az Én véleményem.
Azért a Humetben most nem lennék.
lehet , hogy még le előz bennünket mégegyszer.
Lehet, de ha most valaki elad akkor nekünk lesz nagyobb esélyünk nyereségre , nem neki. :))) extrta profit
Tudom, hogy az a cég ahol dolgozom, nem kevés telefon számlával bírt eddig.
De másfél-2 hónapja megafon van.
faragdtunk biztos a költségből.
és nem mi vagyunk ezzel így, és megannyi bevételi forrásuk van az Ecosoknak.
inkább az élet egyik lagnagyobb engedménye hogy ilyen sokáig enged bárkit is vásárolni belőlle negyed áron :))
Törölt felhasználó 2006. 10. 19. 19:57
Előzmény: #5862  Törölt felhasználó
#5863
na most részükről tettek valamit, újabb több hónapos csend következik
Törölt felhasználó 2006. 10. 19. 19:18
Előzmény: #5861  Törölt felhasználó
#5862
Én ma este az alábbi e-mailt kaptam (változtatás nélkül közlöm):

Hivatkozással 2006. szeptemberi email váltásunkra az alábbiakról tájékoztatom.



A Társaság vezetése áttekintette az Ön által is felvetett kérdéskört és ennek eredményeképpen 2006. október 19-én a Társaság honlapjáról (www.econet.hu) is elérhető blogot (link indítunk, reményeink szerint a befektetők mindenkori jobb tájékoztatását is elősegítve ezzel.



Figyelemmel a befektetői esélyegyenlőség követelményére is, a fentiekről a mai napon rendkívüli tájékoztatás keretében tájékoztatjuk a tőkepiaci közönséget.



Tájékoztatásom szíves tudomásulvételét kérve,



Maradok Tisztelettel,





Kis Andor

pénzügyi igazgató

econet.hu Nyrt.


Csak volt értelme és eredménye annak, hogy kicsit "megpiszkálgattuk" öket...
Törölt felhasználó 2006. 10. 19. 19:12
#5861
Na látjátok nem volt hiábavaló a diskurzusunk.Valószínűleg olvashatják a topicunkat.

Kedves Econet vezetőség köszönjük.

Topik gazda

werkaz
4 3 4

aktív fórumozók