Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 11. 23. 14:51

1012 határidő  

Nem is értem miért nem jutott sz még senki eszébe! YESSS!!!

ELSŐ!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 05. 23. 21:32
Előzmény: #17759  Törölt felhasználó
#17760
link

"Háború indul az indexekért?

Persze a lejtőn sem lesz egyenes mozgású a lefelé mozgás. Az Egyesült Államokban, ahol a részvényalapú befektetések a lakosság vagyonának döntő hányadát képviselik, sokkal nagyobb a jelentősége a részvényárfolyamoknak, mint Magyarországon a BUX indexnek. Ha emelkednek a részvényárak, a lakosság vagyonosobbnak érzi magát, bátrabban költenek, pörgetik a gazdaságot fogyasztásukkal. Ha viszont tartósan lefelé tartanak, a vagyon csökken és a fogyasztási hajlnadóság is csökken. Ezt a vagyonhatást szem előtt tartva tett a Fed a 2007-2009-es medve során többször is olyan lépéseket, amellyel megpróbálták megtámasztani a piacokat. A felhasznált fegyverek között a rendkívüli kamatcsökkentéstől kezdve az értéktelen jelzálogpapírok vásárlásán keresztül a short tilalom bevezetéséig szinte minden elképzelhető szerepelt, eddig csak a Fed közvetlen részvényvásárlásairól nem érkezett nyilvános információ.

Az indexek azt mutatják, ami most van. Nem előrejelzik a gazdaság teljesítményének alakulását, nem a múlton mélázgatnak, hanem azt mutatják, ami a gazdaságban éppen, ott és akkor történik. Ha újra beköszönt a medvepiac, az a recesszió visszatérését is jelenti egyben az amerikai gazdaságban, s ne legyenek illuzióink, a világ más országaiban is. Épp ezért, ha fenáll a veszélye a medvepiac visszatértének, akkor a Fed és az amerikai politikai döntéshozók mindent meg fognak tenni azért, hogy ez ne forduljon elő. Így, ha a lejtmenet nem akar megpihenni ezeken a szinteken, jó eséllyel lehet arra számítani, hogy a Fed és az amerikai kormány eddig szokatlan eszközöket próbál majd bevetni a piacok megtámasztására. Én a Fed közvetlen részvénypiaci intervenciójára tippelek, nyíltan, vagy burkoltan. Nem tudom ez mennyire reális forgatókönyv, egy biztos, ha az út lefelé vezet, akkor számíhatunk szokatlan, agresszív kormányzati beavatkozásra a piacokon, amelyek heves felfelé rángásokat is eredményezhetnek.

Persze benne van a pakliban, hogy csak egyszerű korrekciót élünk meg a felfelé tartó trendben, s minden hamarosan visszatér a régi kerékvágásba, az árfolyamok ismét szolíd emeledésbe kezdenek. Bízzunk ebben, mindenkinek ez lenne a jobb. Ahogy egy barátom fogalmazott, sokkal jobb buborékban élni, mint recesszióban."
Törölt felhasználó 2010. 05. 23. 21:28
Előzmény: #17756  Cimballi
#17759
Részemről minden okés. Most olvasgatom a blogodat:)

Amúgy a felpatt után esés néz ki, de ha tovább emelkednének az indexek én akkor sem leszek bánatos. Bux1012-nél mindig nyitott vagyok mindkét irányba szemlélődni egy gyors DT-re, vagy pár napra.

Más: lehetséges elgondolásokat továbbra is beírok ide reggel. De a gyors DT pozinyitásaimat inkább nem, mert zavaró lehet annak, aki hosszabb idősíkon épít pozit.

620829: bux1012-re nem néztem meg még részletesen a dolgokat. De a szintek, trendvonalak be vannak lőve, és figyelni fogom azok törését, vagy arról való lepattanást.
Kedden lehet csak mozizok, és megvárom míg kialakul valami egyértelmű jel. Nem esek kétségbe, ha elszalad 1-2 lehetőség. Majd lesz másik...
Törölt felhasználó 2010. 05. 23. 21:16
Előzmény: #17754  Cimballi
#17758
" rettegni kellene, hogy, jaj, nem lesz elég, és szárnyalnia az olaj árának 100 fölé, ehelyett követi Elliott hullámait és folyamatosan esik "

na várj, összezavarodtam... NBM szerint az olaj nem követ semmit, hanem az olajat követi minden.. :))))))))))))))))) (írónia.szerk) most kinek van igaza?! :))

lassul minden?! na jó, én inkább úgy fogalmaznék kellően magasnak éreznek bizonyos körök ahhoz mindent, hogy jó biznisz lehessen a piacot beszakítani.. sok pénzt tudnának keresni a lefelémenetben.. erről szól az egész és köze sincs ahhoz mi szar és mi lassú... az csak ürügy, egy indok, egy hátszél amit meg lehet lovagolni..... így érezték szeptemberben, januárban és most is... eddig nem sikerült nekik, de most nagyott nőtt az esélyük.. most ezt csak azért írom, mert gondolom ez neked is tiszta, csak valahogy zavar, hogy mindig a szar helyzetre, meg ilyesmikre hivatkozol, mint ok...
Törölt felhasználó 2010. 05. 23. 21:13
Előzmény: #17745  Törölt felhasználó
#17757
gratula....szép elemzés....és a chartok is magukért beszélnek...köszi !
Cimballi
Cimballi 2010. 05. 23. 20:57
Előzmény: #17743  Törölt felhasználó
#17756
miért lenne gond, ha Szarvasvadászt felhozod nekem?
nincs köztünk rivalizálás, épp ideje lesz már, ha valaki beszáll itt az "ismeretterjesztésbe" Elliott oldaláról is

az első hozzászólésom itt a Pf-en úgy jött, hogy megláttam Szarvasvadászt és észrevettem, hogy érti, amiről beszél, ezért szerettem volna kapcsolatba lépni vele
azóta egyszer jött össze, hogy egy időben voltunk itt úgy 10 percig a fórumon

azért keresem/kerestem, mert állatira egyedül voltam itt Mo-on a módszeremmel, egyszerűen nem volt kivel átbeszélni a dilemmákat
vadásznak nincsenek hibák a grafikonjain, tehát hatékonyan tudnánk az árnyalatokról és arról beszélgetni, hogy melyik számozást soroljuk előre és melyik legyen alternatív (tartalék)

egyelőre teljesen eldolgozunk egymás mellett, mert ő magyar piacra figyel én meg az amerikaira
Cimballi
Cimballi 2010. 05. 23. 20:46
Előzmény: #17725  Törölt felhasználó
#17755
ezt tartom a legvalószínűbbnek BUX-ra nézve én is, bár még egy kedd délelőtti emelkedés beleférhet
Cimballi
Cimballi 2010. 05. 23. 20:41
Előzmény: #17752  Törölt felhasználó
#17754
na, akkor helyben is vagyunk: nem az számít, mi van a gazdaságban, hanem, hogy ami van, azt hogyan értékelik (cca. 1964-ben volt utoljára rendben a világgazdaság :)))

pl. olaj, összedőlt az olajkútjuk, Obama fenyeget, hogy leállítja azt is, ami még működik --> rettegni kellene, hogy, jaj, nem lesz elég, és szárnyalnia az olaj árának 100 fölé, ehelyett követi Elliott hullámait és folyamatosan esik nem sokkal a katasztrófa után, mert az emberek úgy látják lassul Európa, lassul USA, lassul Kína, sőt még recesszióba is fordulhat, tehát egyre kevesebb kell
(megjegyzés: amúgy rengeteg olaj van, de nem érdekel, nem próbálom felmérni a készleteket)
Törölt felhasználó 2010. 05. 23. 20:14
Előzmény: #17741  Cimballi
#17753
..és ahogy szoktam volt mondani... mindig a későn érkezőkön csattan az ostor... mindkét vége. :)
Törölt felhasználó 2010. 05. 23. 19:46
Előzmény: #17751  Cimballi
#17752
komoly gond? eddig is az volt már mondtam.. tényleg te szerinted volt olyan, hogy minden rendben a világgazdaszágban?!.. :) megnyugtatlak ugyanaz a szar van, mint 100 éve volt és így is marad a jövőben is...
Cimballi
Cimballi 2010. 05. 23. 19:34
Előzmény: #17747  Törölt felhasználó
#17751
a grafikonok alapján inkább azt mondanám, most már érezhetően sokan vannak, akik azt gondolják, lehet komoly gond a gazdaságban
még nem a többség, de valószínűleg már vannak elegen :)
Cimballi
Cimballi 2010. 05. 23. 19:26
Előzmény: #17748  Törölt felhasználó
#17750
én értettelek, de hozzátettem, hogy mi most sokkal nagyobb alakzatban gondolkodunk, ettől van nagyon sok félreértés, amikor a "timeframe" nem azonos
Törölt felhasználó 2010. 05. 23. 19:13
Előzmény: #17748  Törölt felhasználó
#17749
jav: 1218 persze, elütöttem
Törölt felhasználó 2010. 05. 23. 19:13
Előzmény: #17739  Cimballi
#17748
Hehehhe
Mindig félrértesz...... Ez már nevetséges....
Pedig magyarul beszélek.......

Én egy SOKKAL kisebbre gondoltam MOST, aminek a feje az áprilisi 1208 high, az első válla meg a januári 1150 körüli high, a másik válla meg az eljövendő 1150 körüli high lesz...
Törölt felhasználó 2010. 05. 23. 18:48
Előzmény: #17741  Cimballi
#17747
"de hogy a kérdésedre is válaszoljak és ne csak filizofálgassak: szerintem is sokan vannak, mert van egy csomó későn érkezett shortos - sokan vannak, de nem elegen :)"

várj, februárban miért nem voltak elegen? megvolt a lehetőség.. :) meg előtte még ősszel.... én is amolyan későn érkező voltam, és szarvasvadász elmélet ide vagy oda, kevesen maradtunk mégis.. pedig a hangulatot sikerült annyira elrontani, hogy akár jó sokan is legyünk.. :) most is az megy... valami szándékos hangulat rontás... olyan jó volt a hangulat pár hete még, aztán jött a negatív, marketing szagú, ledumás kampány... pedig a világ ugyanolyan szar, mint volt két hete is, meg két éve is, meg mindig... :) aztán figyeld meg, a görögök nem fognak többet dolgozni meg takarékoskodni, meg még több adósságuk lesz, de ettől független minden olyan szép és jó lesz hogy csak long és long és long ezerrel...:)
szóval naívitás lenne azt hinni, hogy a kollektív hangulatot bizonyos érdekek nem tudják úgy írányítani kommunikációval és más egyéb eszközzel, ahogy csak nem szégyenlik....
Törölt felhasználó 2010. 05. 23. 18:44
Előzmény: #17745  Törölt felhasználó
#17746
1 mondat helyesen " Dupla szépsége a havi DJ chartnak, hogy kb az 50 havi mozgóról pattant le.."
Törölt felhasználó 2010. 05. 23. 18:39
Előzmény: #17742  Cimballi
#17745
Dupla szépsége a havi DJ chartnak, hogy kb az 50 hetes mozgóról pattant le, és a 20 havi RSI 50 alatti...
Tehát egyértelmű maci trend még, és az eddigi emelkedés csak a nagy esés korrekciója volt: link

Ha viszont hetesen nézzük a DJ-t, akkor összetettebb a dolog: link

A 200 hetesről lepattant a DJ (50 havi kvázi), de az 50 hetes mozgó megfogta 2x az árfolyamot a közelmúltban.

Ha sikerülne a DJ-nek 2x 11250 felett zárnia hetesen, és a 20 hetes rsi is 50 fölé menne, akkor onnan 12350-ig is elmehetne a DJ, azaz új idei csúcsra.

SNP500 havi chart: link
Már az 50 havi és a fibo előtt fordult kb 10 ponttal. 200 havi megfogta az esést. A héten 1120-ig visszateszt (50% fibo), és utána le 1010 pontig kb.

SNP500 heti chart:
link
Ez csúnyább, mint a DJ heti chart, mert itt pénteken már az 50 hetes mozgó alá szúrt az árfolyam (míg 1. pániknál még megfogta).
Érdekes divergencia figyelhető meg, hogy az RSI csökkent, míg az index emelkedett....

Usában valaki úgy gondolja, hogy a pénteki szintek akár jó vásárlási beszállók voltak. Hm. Majd az idő eldönti.

Én személy szerint továbbra is csak 1-2 órás, vagy 1-2 napos pozikat nyitok.
Törölt felhasználó 2010. 05. 23. 18:30
Előzmény: #17741  Cimballi
#17744
"sokkal egyszerűbb nekem azt gondolni, hogy senki és semmi nem tudja az akaratát pár percnél tovább ráerőszakolni a piacokra, kizárólag a kollektív hangulat vezérli az egész cirkuszt "

hmm.. nézzük a logikádat... amikor az indexek a mostani csúcs közelében voltak, pár hete... szerinted a kollektív hangulat az volt, hogy most aztán essünk egy nagyot?!
Törölt felhasználó 2010. 05. 23. 18:03
Előzmény: #17742  Cimballi
#17743
Végülis Elliott hozta a fibokat be a TA-ba:) És a hullámok fibok szerint mennek. Ugyanarra épül minden, mint az A4 papírlap oldalainak aránya;) Aranymetszés ugye...

"sokkal egyszerűbb nekem azt gondolni, hogy senki és semmi nem tudja az akaratát pár percnél tovább ráerőszakolni a piacokra, kizárólag a kollektív hangulat vezérli az egész cirkuszt - amióta ezt gondolom, nem töltöm a szellemi kapacitásomat a felsorolot kérdések megválaszolásával, mert nem fogok bízni az előrejelzésemben"

Erről a mondatról Szarvasvadász névválasztása jut eszembe: link
(remélem nem gond, hogy hivatkozok erre:))
Cimballi
Cimballi 2010. 05. 23. 17:58
Előzmény: #17740  Törölt felhasználó
#17742
ugye milyen szép, amikor a klasszikus TA és az elliottológia ugyanazt mutatja?
Cimballi
Cimballi 2010. 05. 23. 17:55
Előzmény: #17736  Törölt felhasználó
#17741
értem, amit mondasz, volt amikor én is hasonlóan gondolkodtam, csak ezen logika mentén csupa megválaszolhatatlan kérdéssel találja magát szemben a tőzsdés:
kik vettek, hányan vannak, milyen erősek, meddig vesznek, mennyire képesek irányítani a piacot, mi a szándékuk?
ha manipulálni akarnak, akkor kire hajtanak, mit akarnak, meddig szívatják a piacot, mikor dobják vissza?

sokkal egyszerűbb nekem azt gondolni, hogy senki és semmi nem tudja az akaratát pár percnél tovább ráerőszakolni a piacokra, kizárólag a kollektív hangulat vezérli az egész cirkuszt - amióta ezt gondolom, nem töltöm a szellemi kapacitásomat a felsorolot kérdések megválaszolásával, mert nem fogok bízni az előrejelzésemben
nem fogok tudni eléggé bízni a kereskedési tervemben ahhoz, hogy hideg fejjel végrehajtsam, hanem beszippant magába a globális hangulat és onnantól én sem leszek más, mint egyike a 96% vesztesenek

de hogy a kérdésedre is válaszoljak és ne csak filizofálgassak: szerintem is sokan vannak, mert van egy csomó későn érkezett shortos - sokan vannak, de nem elegen :)

Topik gazda

R2D3
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek