Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 11. 23. 14:51

1012 határidő  

Nem is értem miért nem jutott sz még senki eszébe! YESSS!!!

ELSŐ!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 02. 09. 15:53
Előzmény: #3059  asapnet
#3060
Én képes voltam 03:45-kor megnézni, hogy hogy zártak, mert olyan 1/2 9 körül kikapcsoltam, mert tele volt a ... hócipőm.
Amikor láttam, hogy mi a helyzet, mondtam, annyi nekem, mikor reggel 8 körül megnéztem, akkor felébredt bennem a remény hal. :)
asapnet
asapnet 2010. 02. 09. 15:22
Előzmény: #3057  Törölt felhasználó
#3059
na ez a második vagyok én, aki óránként felébred :)))

este asszony majdnem megvert, ágyba vittem a telefonon és tízpercenként néztem mi van amerikában. 9 után bezuhantak, erre elkezdtem hangosan anyázni, ő meg azt hitte neki mondom :))))

ez van ha pozit viszek másnapra
asapnet
asapnet 2010. 02. 09. 15:22
Előzmény: #3057  Törölt felhasználó
#3058
na ez a második vagyok én, aki óránként felébred :)))

este asszony majdnem megvert, ágyba vittem a telefonon és tízpercenként néztem mi van amerikában. 9 után bezuhantak, erre elkezdtem hangosan anyázni, ő meg azt hitte neki mondom :))))

ez van ha pozit viszek másnapra
Törölt felhasználó 2010. 02. 09. 14:46
Előzmény: #3055  Törölt felhasználó
#3057
jaj., és még egy, ezt is olvastam valahol de annyira megmaradt bennem hogy most tovább adom;

Két befektető beszélget, azt mondja az egyik:
- Te engem annyira nyugtalanít a tőzsde mostani
zuhanása, hogy már aludni sem tudok.
- Igen? Én úgy alszom mint egy csecsemő.
Óránként felébredek és üvöltök.
Törölt felhasználó 2010. 02. 09. 14:45
Előzmény: #3055  Törölt felhasználó
#3056
Naon jó :)
Törölt felhasználó 2010. 02. 09. 14:41
Előzmény: #3054  Törölt felhasználó
#3055
most olvastam egy kedvenc oldalamon; biztosan ismeritek de azért beidézem ide (a szerző engedéje és forrásmegjelölés nélkül, ajaj...)

"
[...]

Az "eséshez nem kell forgalom" kitételhez egy klasszikus aranyköpés, biztos ismeritek, de hátha nem mindenki. Viccesnek hat, de sok igazság van benne.

Broki felhívja az ügyfelet:

- Uram két hírem van, egy rossz meg egy jó. Melyiket mondjam előbb?
- A rosszat.
- Ön tönkrement. A részvényei rettentő sokat estek és kilikvádálták minden pozícióját.
- Ajjaj. És mi a jó hír?
- Kis forgalommal történt az esés.

:-)

Ami komoly benne, hogy mégiscsak az árfolyam-alakulás a legfontosabb, a forgalom is fontos persze, de másodlagos.
"
Törölt felhasználó 2010. 02. 09. 14:26
Előzmény: #3051  Törölt felhasználó
#3054
Szvsz ennyiért Mo.-on nem érdemes minden nap bámulni a monitort. Akkor benk :)
A 30% is határeset, hozzátéve, hogy ha nyugodtabb lettem volna, akkor alsó hangon is 50% jött volna.
Persze ebben volt egy ricsi elb@szás (véletlenül eladtam).
A tapasztalatom az, hogy tényleg igaz, hogy meg kell határozni konkrét célokat, és pozíciókat, fel kell venni őket, a többit pedig a tőzsde bevégzi.
Lásd több esetemet is, beleértve a mai nyitó 21150-emet. Ha otthagoym, és várok, akkor simán beteljesedik, és boldog lennék. Most meg gürizhetek megint.
Mint múlt hónapban. Megvolt a kitűzött nyerő, erre belelépek egy f@s poziba, és a hónap további részében nem győztem visszatermelni, hogy a min. cél meglegyen. :)
Törölt felhasználó 2010. 02. 09. 14:22
Előzmény: #3049  Törölt felhasználó
#3053
Igen, sajnos grafikon alapján is nehéz az alját megbecsülni.
Én 21300-ról vettem fel egy nagyobb meggondolatlan pozíciót, aztán 21000-nél, és végül 21700-nál.
Én is olyan 500-1000 pontot szoktam magamnak kitűzni, de olyan pincében volt minden, hogy...
És fordult is, csak sajnos ez a logikája a dolognak, hogy ha korán veszel fel egy pozíciót, akkor nincs ideged kivárni.
Ezért csinálom azt, hogy az össz. pozim nyitáskor nem lehet 10 arány alatt.
Törölt felhasználó 2010. 02. 09. 14:17
Előzmény: #3051  Törölt felhasználó
#3052
én is ott virítok közöttük a tavaly tavaly elötti -33%kommal; (az egy nagyon jó oldal, ajánlom figyelmedbe, bár a válogatott cikkek és a hozzászólások egy része nagyon jó, andrás blogírásától egy idő után csömört lehet kapni)

nagy csodák ahogy mondod nincsenek, csak
volatilis piacon egy jó túladott túlvett stratégiával
ami akkor lép be longra amikor már egy adott
timeframen túlvett, és fordítva, erős vola melett;
Egy ilyen stratégia még oldalazásban is meg-
kímél mível nem ad jeleket; csak hát még
tanulni figyelni tapasztalni gyakorolni kell
Törölt felhasználó 2010. 02. 09. 14:08
Előzmény: #3049  Törölt felhasználó
#3051
"Számomra ezek a gyakorló évek; ha hiszed na nem (és tartok tőle hogy nem ez a forumon jelenlevők általános célkitűzése) de én már elégedett leszek azzal is ha aktív kereskedés melett 1-1,5 évig meg tudom örizni a kiinduló tőkémet; "

persze nem ez a cél..de a többség örülne ennek is....

Épp a napokban tévedtem egy egész jó tőzsdés blogra, Aranyláz azt hiszem... na ott valami angol oldalról többen kitöltöttek egy tesztet, és elég régi tőzsdések voltak átlagban. Az éves hozamuk 5-10 % körül mozgott..szóval nagy csodát itt nem sokan tesznek, még ha úgy is tűnik....
Törölt felhasználó 2010. 02. 09. 14:00
Előzmény: #3045  Törölt felhasználó
#3050
A résbetöltést még megvárom :), ill. csütörötköt, habár eddig a Szerda is jó belépő volt mindig :)
Törölt felhasználó 2010. 02. 09. 14:00
Előzmény: #3012  Törölt felhasználó
#3049
Hi,
Egyszerűen elszámoltam magam pozició méretben, túl nagy poziciót vettem fel - tulajdonképpen ha a tapasztalati tényeken alapuló megfegyelésem nem csal akkor a BUX1012-nek még el kell jutnia a 21400-as szintre, bármilyen esés elött, vagy bármien esés után; ezért 20930-on vagy 20800-on logikailag nem hülyeség rövidtávú long beszállót keresni, még akkor se ha a hosszabb időtáv valóban lefelé mutat;

A dolgot ott rontottam el hogy már 21500-nál
viszonylag nagy poziciót vettem fel a tőkémhez képest, és 300-nál is hígitottam, mire észbekaptam már 20780-volt; pedig megfogadtam, hogy kontrastratégiánál 1000 pontonként nyitok meg minden új poziciót; sajnos túl heves voltam, és a nap végén már azt kellett számolgatnom, hogy milyen szinten kapnám a kényszerlikvidálást;

A dolog lényege, hogyha hiszel benne hogy visszajön egy szintre akkor tartani kell és nem
meggondolni magad, viszont nem szabad
olyan méretű poziciót felvenni amit nem tudsz
tartni (fizikailag, vagy lelkileg, a kettő meg különben is majdnem ugyan az)

Ennyi a tanulság, a bukó pedig a teljes tőke 2%-a, ha most likividálnám; Sajnos 1%-biztosan lesz, mert a pozicioméretet már a reggeli órában csökkentettem; A maradék pozició pedig már beker áron bent van az eladási megbízások között; Sajnos túlvettem magam, ennyi a tanulság;

Számomra ezek a gyakorló évek; ha hiszed na nem (és tartok tőle hogy nem ez a forumon jelenlevők általános célkitűzése) de én már elégedett leszek azzal is ha aktív kereskedés melett 1-1,5 évig meg tudom örizni a kiinduló tőkémet; Mondhatnám ugy is hogy minek bukjak nagyot amikor bukhatok kicsit is és miért akarok nagyot kaszálni amikor még semmit sem tudok és nincs elég tapasztalatom ahoz hogy nagy legyek;

Éppen ezért köszönöm hogy elmondtad a véleményedet és megpróbálom azt nem a személyem ellen szoló kritikaként hanem jótanácsként értelmezni és megérteni azt;
Törölt felhasználó 2010. 02. 09. 13:59
Előzmény: #3046  Törölt felhasználó
#3048
Nekem a tavalyi év 30%-os szerény nyerő lett (a laza 300%-oshoz képest), úgyhogy van mit visszaadnom a tőzsdének az évben :)
Törölt felhasználó 2010. 02. 09. 13:57
Előzmény: #3045  Törölt felhasználó
#3047
Semmi, FHB long 1300-ról :) párszázas ajánlat :)
Határidősön sikerült a - szokásos - önidegeléssel kiszállnom, holott, áhhhh... ne is mondom... lúzer jolán az én nevem :). Az a baj, hogy kapkodok, pedig a grafikonok mutatták, hogy 21240-ig biztos felmegy. Ez van, a jó szamár holtig tanul. :)
21070-nél nagyon gondolkodtam, hogy visszaszállok a hullámvasútra (long), de...
Azért sikerült majdnem ezzel az utolsó szuper trade-val :) lenulláznom a havi eddigi nyerőmet.
Törölt felhasználó 2010. 02. 09. 13:03
Előzmény: #3044  Törölt felhasználó
#3046
jaja! jól megégettem magam, de amit megtanultam, hogy nem szabad kapkodni! a ki-be ugrálás a legrosszabb!!! most alakulgat már, de van mit ledolgoznom tavalyról....
Törölt felhasználó 2010. 02. 09. 13:03
Előzmény: #3044  Törölt felhasználó
#3045
Poziilag helyzet?
Törölt felhasználó 2010. 02. 09. 13:00
Előzmény: #3042  Törölt felhasználó
#3044
ugye, ugye, ha megégeti a lepke magát egyszer :)
(én többször is :))
exley 2010. 02. 09. 12:59
Előzmény: #3042  Törölt felhasználó
#3043
:)
Törölt felhasználó 2010. 02. 09. 12:58
Előzmény: #3041  Törölt felhasználó
#3042
bár ez csak jó h ilyen kicsi a forgalom emelkedésben, nem nagyon bíznak benne.... annyira lefelé érzem, csak nem akarok nagyot zakózni mint tavaly.....talán csütörtökön felélénkül egy picit....
Törölt felhasználó 2010. 02. 09. 12:54
Előzmény: #3040  Törölt felhasználó
#3041
igen, én is erre gondoltam, oda is írtam....de olyan jó lenne....... ;o)

Topik gazda

R2D3
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek