Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 11. 02. 10:45

Gyurcsány beismerte, államcsőd szélén az ország  

2008-11-02 10:12

Gyurcsány beismerte, államcsőd szélén az ország



Államcsőd szélére sodródott az ország - ismerte el a miniszterelnök egy vasárnapi lapinterjúban - ezért kellett a Nemzetközi Valutaalap segítségét kérni.







Gyurcsány Ferenc szerint ugyanakkor nem ő és kormánya felelős a kialakult helyzetért. Úgy vélte: a válság kétharmada külső körülmények következménye, egyharmada belső okokra vezethető vissza, a belső ok ugyanakkor szerint nem kizárólag őt és kabinetjét jelenti.



A kormányfő a belső okok közé sorolta a polgári kormány 2000-2001-es otthontámogatási politikáját, és azt, hogy a reformpolitika 2006 és 2008 között megakadt, de szerinte a fő felelősség ezért az ellenzéké – nyilatkozta a Vasárnapi Híreknek.



(hírTV)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 11. 02. 14:13
Előzmény: #39  Monster
#40
Konkrét válaszok amikre ha választ kapok talán meggyözhető vagyok:
1
euro miért nincs már? nem ugy volt hogy lesz? 2006 ra? megyesi igérte..és nem csak ö nyugat europa is mondta hogy euronk lesz lehet mi történt? ha igy elkurták akkor ne kurogassák tovább az országot.. már réges rég másnak kéne kormányozni !
(ez a kérdés azért fontos mert védve lennénk a mostani valutaválságtol ez az alfája és omegája)

2
tételesen ha leirja valaki nekem hogy több ezer milliárdot tudott lopni lopott az orbán kormány akkor az megint csak jo lenne... (mint a hogy én leirtam fletorol)

A tüzoltás meg igaz most tüzet kell oltani mert ég a ház jol elkurták..... A fidesznek se lesz már nagy öröm kormányozni ugy gajra van vágva az ország..... csodát kellene tenni hiu ábrándokba nem ringatom magam... félreértés....
csak végre az irány legyen jo ne a leszakadás az államcsöd felé sodrodjunk...

Lengyelország szlovákia csehország nem szorult imf hitelre... szlovénia
euro van szlovéniába és már szlovákiában is védve lennénk! csak normálisan kellett volna kormányozni !!! ÉS MÉG NEM TEHET FLETO MEG A CSAPATA EZÉRT SEMMIT MERT IDE JUTOTTUNK! VICC!
Monster 2008. 11. 02. 14:03
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#39
Izom:
Orbánék alatt is pofátlanul loptak, csak szelektív a memóriád.
Az meg, hogy akkoriban 6-7%-os volt a gdp növekedés, sok mindennek köszönhető, legalább annyira, mint ahogy a mostani válság.
Úgy akarsz engem is beállítani, mint aki menteni akarja Fletóékat, vagy mosdatni, holott ha elolvasnád, amit írtam, látnád, hogy egyáltalán nem így van.
Viszont van egy nagy különbség kettőnk álláspontja között: én nem CSAK fletóékat hibáztatom, és nem gondolom úgy, hogy oviékkal itt földi paradicsom lenne. Ha kb. ugyanolyan szinten kormányoztak volna tovább, ahogy anno utolsó évükben tették, akkor nem lennénk sokkal jobb helyzetben.

Azt viszont igenis a szemükre lehet venni szerintem bármiféle "oldalazás" nélkül, hogy jelen helyzetben, amikor lépni kell, és stabilizálni, akkor lépni kell, és stabilizálni, nem pedig mutogatni, és felelőst keresni.
Hogy a tűzoltásos hasonlatomat ismételjem:
Ha ég a ház, akkor oltani kell előbb, utána keresni a gyújtogatót, és megbüntetni, nem pedig fordítva, mert akkor nem marad a házból semmi, és csak egy kupac hamun lehet keresztre feszíteni a tettest.
Törölt felhasználó 2008. 11. 02. 13:51
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#38
a topik címe egy kicsit elíródott, mert a lehetett volna kimaradt belőle.........

szerintem.
Törölt felhasználó 2008. 11. 02. 13:48
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#37
Az se furcsa kicsit se hogy régen nem volt ilyen tüntetés hullám? ilyen közutálat? valamiért van... nem véletlen.. az utobbi 4 év termése ez ami manapság az utcán van.. magyarországon...
ok okozat...
valaki valamit nagyon elkurt! :) upsz.... de azért szeretjük ötet :D
Törölt felhasználó 2008. 11. 02. 13:46
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#36
bizonyitékok adatok tárháza van az interneten és egyébb helyeken....
adatok összehasonlitások más állammal stb.... sok minden kiderül ezekböl nem a levegőbe beszélek ész nélkül de mindegy....
körübelül ezt vártam ... .
Törölt felhasználó 2008. 11. 02. 13:42
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#35
tényeket közöltem nem tudom mi ezzel a gond egyértelmünek kéne lenni ezek szerint nem az.... gondolom mszp s vagy szdsz es politikus lehetsz.....
Törölt felhasználó 2008. 11. 02. 13:35
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#34
Izomman: A lófaszt tüntettek el. Se a jobb sem baloldal.
Ott van az emberek zsebeiben.
Szoc. segély nyögdíj, lakáshiteltámogatások stb. formájában.
Perzse könnyű bármely kormányra azt mondani, hogy per/ LOPNAK, mert ez ollyan pejoratív, csak értelmezhetetlen. Legfeljebb rosszul gazdálkodnak. ))) Na majd jön az alcsutti, oszt szidhatod azt is .!!!
Törölt felhasználó 2008. 11. 02. 13:18
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#33
de az jelen helyzetben sokkolná lehet a magyar gazdaságot .... nem vagyunk erösek legyengült vén kecskéhez hasonlitanám most a z országot aminek max 1 éve van... hátra.. :(
Törölt felhasználó 2008. 11. 02. 13:14
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#32
mindenkinek a mocskos fantáziájára bizom! :)
Törölt felhasználó 2008. 11. 02. 13:13
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#31
Lenne egy durva megoldás.... amugy ..... mindenki elgondolkozott gondolom már rajta.... mikor oldodna meg egyböl a probléma ( mármint az irány jönne helyre a probléma már adott pusztulásba van taszitva az ország)
Nem irom le mert durva lenne.....
Törölt felhasználó 2008. 11. 02. 13:06
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#30
Még annyi : nem szabad belefáradni, feladni, felelni fognak tetteikért.
Törölt felhasználó 2008. 11. 02. 13:03
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#29
Valóban ilyen pofátlan még egy baloldali kormány sem volt.
Törölt felhasználó 2008. 11. 02. 13:01
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#28
Szívemből szóltál. Az IMF hitellel csak haladékot nyertünk, azt is ellopják, így 1 év múlva lesz összeomlás, államcsőd.
Törölt felhasználó 2008. 11. 02. 12:59
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#27
Az rendben van hogy a politikusok lopnak...
csak a mérték nem mindegy hogy orbán lopott 1 mrd ft ot vagy gyurscsány lopott 1000 mrd ft ot.... a mérték! az ami manapság már pofátlan szinten van..!
Törölt felhasználó 2008. 11. 02. 12:58
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#26
"politikai vitába inkább nem megyek bele.. ugyanis belefáradtam sajnos...."

es ez igy van jol,. hiszen ez mindig is cel volt
Törölt felhasználó 2008. 11. 02. 12:57
Előzmény: #21  Monster
#25
30 évesen is vannak ilyenek...... csak ritka.. :)
Az rendbe nvan hogy jol jött fletonak a válság ilyekor cska ugy lehet eltávolitani ha másnap megvan az uj miniszterelnök mert össze omlik az ország a valutája.. stb... de most van egy imf hitel ami hagy némi lélegzetvételre idöt lehetne szakértöi kormányt orbán kormányt :)) látom már mennyire örülsz ennek a szonak...

Egy dolgot viszont nem kéne elfelejteni hogy 6 év alatt ide jutott magyarország és ki vezette az országot
azt se kéne elfelejteni hogy 6-7 % gdp növekedés volt az orbán kormény idején most meg 1,5 %
Azt se kéne elfelejteni hogy 2002 ben jo esélyel pályáztunk az eurora 2006 os bevezetésre
Valami történt ez alatt a 6 év alatt az országgal valami miatt nincs mégse euronk mint a szlovákoknak valamiért mégis csak éllovasokbol sereghajtok lettünk
Valahogy nem fér a fejembe hova tünt 500 mrd ft malév leadásának ára
valahogy nem fér a fejembe hova tünt a korházak kiárusitott állami vagyonok
nem fér a fejembe hogy lehet ilyet megcsinálni hogy kivisznek indonéziába 1000 mrd ft ot link
valahogy nem értem miért nem tünik fel az embereknek hogy itt oriási lenyulás folyik és szivatás
Több ezer milliárd tünt el a 6 év alatt nem tudni hova ez az orbán kormány idején nem volt ez tettte tacsra az országot meg a prp rendszerek stb...
valahogy nem fér a fejembe hogy lehet hogy a horvátok olcsobban épitenek autopályát a hegybe mint mi az alföldön kétszer annyiért épitjük
sok minden nem fér a fejembe miért ennyire gyurcsány fan még mindenki
de hát ez van ezért fáradtam már bele mindenbe hiába hiába
magyarország elvéreztetése folyik már joideje és az is fog ugy néz ki még folyni egy joideig
A világ meg fico rajtunk röhög magas lorol !
isten hozott magyarországon
Argentina kettő leszünk mi is vagy már a felé tartunk csak a sok csoro szegény meg a pár millirádos lesz ebben az országban is...
A vizet áramot mindent eladnak és majd nincstelenként kunyerálhatjuk az áramot ha ki tudjuk fizetni.. .a vállalatoknak a profitját stb...
vicc
Minden esetre kissebb parlament kéne kissebb önkormányzattal mint már irtam
sok mindent lehetne csinálni de fleto valahogy máshogy gondolkodik eltünteti a lovét
Na ennyit erröl azt hiszem befejeztem!
Törölt felhasználó 2008. 11. 02. 12:56
Előzmény: #21  Monster
#24
Monster

Nyilván megvan mindkét oldal felelőssége ebben, de azért Gyurcsány utcahosszal nyerné ezt a versenyt...

Amúgy meg, én nem tudok igazán örülni annak a tűzoltónak, aki előtte benzines palackot dobott a házamra.
kissherceg 2008. 11. 02. 12:52
Törölt hozzászólás
#23
Törölt felhasználó 2008. 11. 02. 12:49
Előzmény: #21  Monster
#22
Kherceg vasárnap van megkiméllek a fidesz közeli cégek leleplezésétől. Majd mesélek ezt azt 2001-ről, ha megkomolyodsz.
Monster 2008. 11. 02. 12:46
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#21
Izom, elárulom, hogy mindössze 30 éves vagyok, de ez még nem zárja ki azt, hogy ne fekete-fehérben lássam a világot.
Véleményem szerint elég nagy baromság úgy gondolni, hogy csak az egyik oldal felelős ezért az egészért, és ha Gyurcsányt eltávolítják, mindjárt jó lesz minden.
Engem mindkét irányban zavar a szélsőség, a csőlátás, buxer (darwin) képviseli ugyanezt, csak a másik irányban, rajta is köszörültem már a nyelvem elégszer, csak régebben.
Mostanában kevesebbet írok, mert tele az összes hócipőm azzal, hogy mindenki csak hajtogatja a megrögzött marhaságait, tántoríthatatlanul.

Topik gazda

porti
1 1 1

aktív fórumozók