Topikgazda: Laci70 2008. 05. 15. 16:04

Demján: többségi reformkormány kell, vagy jöjjenek az előrehozott választások!  

Ugrás a cikkhez
Ha nem történik változás, a következő tíz év kudarc lesz Magyarország számára, és egyre jobban leszakad az ország a környező államokhoz képest, mondta Demján Sándor egy mai sajtótájékoztatón. A vállalkozói érdekképviseleti szervezet, a VOSZ elnöke azt mondta: a vállalkozásoknak olyan kormány kell, amelynek többsége van, és azonnal hozzálát a reformokhoz. Ha nem sikerül ilyet teremteni, jöjjenek az előrehozott választások - foglalja össze az Index az MTI tudósítását.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=96945
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 05. 16. 13:06
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#42
Törölt felhasználó 2008. 05. 16. 12:58
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#41
racional
-))
bfzsolti mszp-s politikus (debreceni? )
ezért gondolja úgy, hogy még az MTA elnökének is megmondhatja
előre elítélheti, meg minden
azt hiszi, hogy egy szinten vannak
na ennek a dolognak áll útjában a Zorbán meg aki nemérti

Törölt felhasználó 2008. 05. 16. 12:49
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#40
bfzsolti
Azt látom, hogy nem látod...
Sokszor a vak ember többet lát a látónál is.
A Zorbánnak patája meg szarva van és a dübörgő gazdaságot a terror szakadékába fogja lökni, a Parlamenti "micisapkát" is felrakatja a fejére. Jajj lesz a bfzsoltiknak, jönnek majd a 2/3-os kitelepítések, és pláza bezárások, lövöldözni fognak nem csak a rendőrpalotára, és megint beengedik a csőcseléket a Kossuth térre. Borzasztó! Nem csodálom, ha egyesek előre rettegnek.
Törölt felhasználó 2008. 05. 16. 12:34
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#39
racional
mondtam, hogy jó napom van, ma mindenki egyetért velem :) Így már mondhatom a nevedre, hogy Nomen est Omen.
tényleg megyek, mert:
1. kihűl a kaja
2. kellene valami nemzetgazdaságilag hasznosat is ténykednem ma is

A reggel megnyitott rakás dokut csak azért csuktam be közben, hogy a lefáradt vindóznak adjak egy infúziót a reset gomb segítségével, amúgy sokat nem haladtam velük. (viszont remekül szórakoztam a komoly témák ellenére - köszönet a fórumtársaknak)
Törölt felhasználó 2008. 05. 16. 12:29
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#38
a nevetés a legjobb gyógymód, ezért tartsd meg ezt a jó szokásodat. És klöszönöm, van ott még sok film, ahogy láttam, de beosztom, nehogy csömöröm legyen, mint tudjuk, jóból is megárt a sok. (vagy beálljon a rekeszizmom és terhelhetem szegény hajszolt egészségügyieket a privát problémáimmal) Mostanában a Bukást láttam (főszerepben kúrcsányi), de azon is napokig röhögtem.

Törölt felhasználó 2008. 05. 16. 12:10
#37
ne vicceljetek

Fidel egy élmény olvasni az érveidet..... :) :) :)

bocs de a leadózott tőzsdei nyereségemből nem akarom támogatni a versenyképtelen műveletlen magosz bagázst akik még a kormány által meghirdetett képzésekre sem mennek el mert a ,, mocskos Gyurcsány" szervezte ja és még laptopot is kapnának hogy eredményesen pályázhassanak de NEM ők nem na ezeket én nem akarom támogatni egyesével nem fogjanak össze ugy igen

de csak jelzem 1975.ben az eu ugy határozta meg hogy min. 100 hektár kell a versenyképes piavra való termeléshez Nállunk a termelők 2/3-a 5 hektár körüli földdel rendelkezik ezekkel akartak Orbánék családi gazdálkodó címen agyontámogatva a világpiacra betörni

parádés elgondolás volt mit ne mondjak

ELŐREHOZOTT választást akartok????? csak tessék majd megtudjátok hogy milyen a Fidesz 2/3-os többsége akkor lesz itt diktatúra ami már elkezdődött az MTA lenyúlásával EZ IS VICC hogy megvették a szavazatokat és hogy hogy nem Pálinkás lett na ne vicceljünk gyerekek és majd ott fog fröcsögni minden sajtóban hogy mocskos Gyurcsány mondjon le NE HARAGUDJATOK de az MTA elnöklnek nem ez a dolga....

és sorolhatnám.....

Ízelítő Mikola mondta nemrég hogy a Fidesz elkezdte az esetleges 2/3 os többségük esetére a jogszabály módosítási terveiket elkészíteni 3 témában

1. népszavazás - óóhhhh csak nem a saját szájuk íze szerint fognak módosítani hogy még arról is népszavazást irhassanak ki hogy lehet e nyilvánosan fingani áááhhh dehoggyyy ők nagy nemzetiek

2. médiatörvény---- csak neeeeemmmm áhhhh semmi diktatórikus az igy is jobboldali médiafölényt támogató rendszert fognak elfogadtatni a törvényhozással áhh dehogy ők nemzeti népi demokraták európaiak

na hadjuk Fidel irj még egy élmény olvasni titeket :) :):)

üdv
Törölt felhasználó 2008. 05. 16. 12:06
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#36
drpsimon!
Félreérthetően írtam!
Én is pont ezt akartam felszínre hozni, hogy miért "tévedés" a kb 2 millió, mert a további 2 millió ha nem jár iskolába, akkor lehet hogy okosabb maradt volna. (ugyanis most állami feladat az elhülyités)
Törölt felhasználó 2008. 05. 16. 12:03
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#35
Engem azért tartanak ,hogy eme nehéz időkbe is mosolyt csaljak ,munkában és, politikában megtört ,meggyötört emberek arcára. : ) Jó étvágyat.
Törölt felhasználó 2008. 05. 16. 12:00
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#34
egész jó kedvem lett, a rossz (szar?) gazdasági és globális kilátások ellenére, pedig amúgy sem vagyok egy nekikeseredős fajta.

Szegény Megyó. Azt hittük, ő a mélypont, és lám. De ti tőzsdések ezt jobban tudjátok: mindig van lejjebb...
Törölt felhasználó 2008. 05. 16. 11:57
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#33
:)

Megyek enni meg termelni. Ha holnap nem jönnék, akkor megszakadtam a röhögéstől. Addig meg keressetek sok pénzt, hogy legyen kitől kölcsönkérnem. (alacsony thm-re)

tisztelettel
psimon
Törölt felhasználó 2008. 05. 16. 11:53
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#32
Nézd 0.27 0.34közt a francia elnök arcát hogy milyen jól beszél. : )
Törölt felhasználó 2008. 05. 16. 11:45
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#31
krizi
már előre röhögök :)

(pedig franciául állítólag jól tud, én sajnos nem tudom megítélni)
Törölt felhasználó 2008. 05. 16. 11:42
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#30
kicsik nekem ezek a betűk, elnézést a rengeteg félregépelésért...
Törölt felhasználó 2008. 05. 16. 11:41
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#29
martin
bocsánat...
Törölt felhasználó 2008. 05. 16. 11:41
Előzmény: #24  martin36
#28
marint, én ezt elhiszem, de nagyon nem életszagú. Rengeteg lehetőség van közben. Elmesélek egy törétnetet, ha valaki durvának tartja, akkor gondolja úgy. Ismerősömet zsarolta pár éve egy felős-közepse ügyintéző némi komolyabb épíkezésből kifolyólag pármillió forinttal. Felhívott, hogy nincs e valami ötletem. (mert én olyan okos vagyok, de főleg szép :) Kérdem, mennyi az annyi? 3m - mondta ő. Kicsúszott a számon: hülye vagy, fél milláért lelövik. Mondasz valamit - és letette. (gyengébb idegzetűek kedvéért: az ügy megoldódott, nem lőttek le/vertek meg senkit, a hárommilliót sem kellett kifizetni. Viszont az ismerősöm abban a pillanatban megvilágosodott. (a megoldás nem publikus)
Törölt felhasználó 2008. 05. 16. 11:37
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#27
Az a lényege hogy franciául és angolul beszél érdekesen.
Törölt felhasználó 2008. 05. 16. 11:33
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#26
kösz a linket :) Kár, hogy ezen a gépen nincs hang, de a Putyin nagyon figyel...
Majd este meghallgatom, tévét úgyse nézek már évek óta.
(jó, ne gurítsak nagyot, néha a retekhíradó főcímeit, meg háromhavonta egy filmet)
Törölt felhasználó 2008. 05. 16. 11:26
Előzmény: #24  martin36
#25
Martin a multi ugrasztja az ügyvéd gárdáját és nyer ha perel,de általában elég az hogy fenyeget hogy kivonul.
martin36
martin36 2008. 05. 16. 11:22
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#24
Semmi kultúrája nincs itthon a magyar vállalkozó támogatásának,szomszéd tehene effektus tombol hivatali szinten is.Ekletáns példa,ismerősöm 100 ft hiba (jövedelemeltitkolás) miatt kapott 1 millio ft-os bírságot.2 személyes kft-ként.Eredmény.csőd,alkalmazottak munkanélkülivé válása,vállakozás befejezése.Kb 10 000 szeres büntetés az okozott kárra,multiknál valahogy sosem látok ilyet.Kizárólag azt,amikor megbüntetik pár forintra,a szóvivőjük prémiumának feléből kifizetik röhögve.
Így áll a magyar hivatal a honfitársához,és így az idegen multihoz,aki végeredményben csak a pénzt viszi.
Törölt felhasználó 2008. 05. 16. 11:21
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#23
Drpsimon a Medgyesi az útelágazással az smafu az ajó amikor kint beszél. : )link
Törölt felhasználó 2008. 05. 16. 11:10
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#22
egyetértek, a termelést kell támogatni. Nyugaton mostanában erősen terjednek az olyan fogalmak, mint reindusztrializáció (majdnem úgy jártam ezzel a szóval, mint Medgyessy az útelágazással), relokalizáció stb. A kereskedő, szolgáltató cégeket pedig nem kell támogatni valóban. (az energiaszolgáltatás, víz stb. külföldi kézbe adása pedig már egyenesen a bűncselekmény kategóriájába tartozik)

Ami a magyar beszállítást illeti, szintén igazad van, de tudomásom szerint nagyon alacsony az érték, jellemzően 15% körül.
Törölt felhasználó 2008. 05. 16. 10:35
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#21
Termelésben leginkább a hazai beszállítóval dolgoztató multi támogatása kifogásolhatatlan (ha az egységes szabályozás szerint és nem mutyizva történik!), de a kereskedelemben és a szolgáltatásokban semmilyen kedvezményt nem adnék a multiknak!
Szerintem...

Topik gazda

Laci70
4 3 3

aktív fórumozók