Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 08. 17. 09:49

GENESIS  

Sziasztok!

Lassan a novotrade topic okofogyottá válik.:-))

Új név,új tervek,új remények...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 11. 24. 15:57
#35280
üdv mindenkinek
én Tatabányai vagyok és más papírban utazok,de én óvatos lennék ezzel a paperral
Itt még senki nem tud a Genesis beruházásról,de ha még lesz is gyár nem biztos,hogy lesz elegendő szakember,ugyanis mostanában sok új gyár jött ide és nincs megfelelő menyisségü szaki.
Már pedig a napelemgyártás komoly dolog.
Törölt felhasználó 2007. 11. 24. 15:42
#35279
Érdekes az összefoglalód Siemens. de szerintem ne csepüld magad, hogy mit kellett volna előbb észrevenned(nünk), nincs értelme. Az ember nyílnán leült volna előbb, ha tudta volna hogy elesik.

Ami szerintem a Te elemzésedből is kideról:
- az ötlet jó, a napelem gyártásnak van jövője, hiszen több ilyen beruházás is fut.
- a meglévő kockázati elemek a Geninél ismertek voltak.
egy: pénzt kell szerezni
kettő: gyártóképes üzemeket kell felépíteni
három: a terméket nyereségesen kell eladni

Egy nulláról induló projektnél - sem pénz, sem gyártási tapasztalat, sem piac - nem áll rendelkezésre.
És egy ilyen projekt bármelyik fázisban megbukhat.
Ha pl összejött volna a tőke, és már szállítanáka gépsort, akkor sincs semmi garancia, hogy jól fogják működtetni stb. A különbség a mostanihoz képest, hogy magasabb rv árakon nézné, hogy merre halad az egész. Bukik vagy nem, nyersz e rajta vagy nem.

Itt sincs semmi veszve szerintem. Csúszik a dolog, pénz hiány miatt. Hogy erre milyen megoldást találnak, majd kiderül. Lehet hogy 3 helyett egy gyár épül. Lehet, hogy enyhül a pü.i válság, és könnyebb lesz kockázati tőkét találni. Az is lehet, hogy a Fund szépen átsiklik más területre befektetni.
Azzal egyetértek, hogy érdemi előrelépés idén nem lesz. De kellemes meglepi lenne, ha tévednék D

JD
exmnbs1 2007. 11. 24. 15:39
Előzmény: #35260  Törölt felhasználó
#35278
A spekulánsok egy része a csalódott befektető
exmnbs1 2007. 11. 24. 15:12
Előzmény: #35275  siemens
#35277
SIemens, várom a 4.részt!

Fund 20.4 millió dollárját hol találtad?
Annyit tudok, hogy Fund 1Mrd dollárt szeretett volna gyűjteni, 2006 decemberben újra kiadtak tájékoztatók, 10 ezresével jegyezhető. Mik az árfolyam grafikonjáról megfejtette, hogy minden a Ganesisben van.

Aza alapból 2 év után lehet kiszállni, novembertől
siemens 2007. 11. 24. 15:03
#35276
Már az állami támogatás odaitélésénél jobban kellett volna figyelnem. A HelioGrid Magyarország Napelemgyártó Kft. beruházása 16,5 milliárd forintból valósul meg. A Genesis gyár 38,5 milliárd forintból. Miért érdekes? Mert a HelioGrid kft. NAGYOBB TÁMOGATÁST ÉLVEZHET!!!!!!

A beruházás előkészítése 2006. II. felében indult, főként magyar befektetők által, 16,5 milliárd forintból finanszírozott napelemgyár építése Rétságon. A gépsorok telepítésére folyamatosan kerül sor 2007. második negyedévtől kezdődően. A napelemek gyártása 2007. negyedik negyedévében indul. A beruházás nem volt több 1,5 évnél!!! 2008. év végére, 2009. elejére éri el az évi 50MW teljes tervezett kapacitást, amihez maximum is csak 2,5 évre van szükség.

A Genesis esetében eltelt már több mint 1 esztendő!!! Hibáztam, mikor megjelent a "híres" Equilor elemzés a 2800-3500 Ft-os célárával. (2007.06.21) Már tudom, hogy az ilyen bértollnok elemzések, bocsánat fizetett elemzések sokkal többet ártanak, mint Babics Egon, akit úgy szídott mindenki, mint a bokrot, megtéve Őt közellenségnek. Én is csak későn ébredtem. Sorra jelentek meg a "hiteles elemzések" 2.800-20.000 Ft-os célárakat megjelőlve. Előfordult, hogy maga Rényi Gábor szólt, hogy megjelent egy új elemzés. (biztos a közbenjárásával) De én még itt sem kapcsoltam - a második hibát ekkor követtem el. Odáig jutottunk, hogy már mi is (pf. fórum) gyáranként minimum 20 ezres árat vizionáltunk. Gyáranként.... "Nem csak a szerencse vak, többnyire azokat is elvakítja, akiket kegyeibe fogad." Harmadszor is hibáztam, amikor az első sikertelen tőkeemeléskor (2007. augusztus) nem adtam el a papírjaimat. 2007. év végén itt tartunk (14 hónap telt el, ekkor már a HelioGrid kft.-ben a PRÓBAÜZEM MENT!!!) : se sikeres tőkeemelés I., se hitel szerződés, se technológiai szerződés....stb. Tőkeemelés II, már biztosra vehető, hogy csak 2008-ban lesz!

A nyár folyamán ittuk Rényi Gábor szavait. "Gyárlátogatás", pár írás a fórumba, 20 ezres célár! De, aki ismeri a Novotrade-s időket, azoknak el kellett volna minimum gondolkodnia. Hogy is mondjam finoman kutyából nem lesz szalonna! (nem félreérteni!) A közkézhányad kérdése, a transzparencia hiánya már korábban is zavaró volt. Ami elegendő volt egy belterjes cégnél, az itt már nagyon kevés..... "A legkegyetlenebb hazugságot gyakran a hallgatás fejezi ki."

Amíg ment az árfolyam - jöttek a hírek - mindenki boldog volt, együtt fújtuk a lufit. Mi hibáztunk volna? - ugyan, B. E. már nincs velünk?, rosszat ír RÓLUNK?, hogy történhetett?, akkor biztos ellenünk van. Megszületett B. E. új elemzése. Gyönyörű, mindenki el volt ragadtatva. Én ilyen irónikus írást már rég olvastam, tükörképe az előzőnek. Értette valaki, hogy pont az ellenkezőjére gondol az elemző a leírtaknak....??? (hol volt akkor az árfolyam?, és hol van most.) "A látszat olykor éppoly sikeres, mint a valódi teljesítmény."

folyt. köv. Pozitív fejlemények (ígérem utolsó rész)
siemens 2007. 11. 24. 12:27
Előzmény: #35273  Törölt felhasználó
#35275
Ne haragudj, de végig elolvasni tíz, húsz oldalt a semmiről!!, az értelmetlen "beszélgetések" között elkerülte a figyelmemet. Köszönöm - örülök, hogy van értelme.

Sajnos még két rész hátra van. Nem sikerült röviden összefoglalnom az aggályaimat. De ígérem, hogy a IV. rész a pozitív fejleményekről szól!
Törölt felhasználó 2007. 11. 24. 11:37
Előzmény: #35273  Törölt felhasználó
#35274
Na ha már mindenki elkeseredettségébe kiszorta... akkor végre el is indulhatunk felfele! :))
Törölt felhasználó 2007. 11. 24. 09:52
Előzmény: #35271  siemens
#35273
siemens!

szíves figyelmedbe ajánlom, hogy talán elsőként - de mindenképp exmnbs1 reagálását megelőzően - értékeltem és megköszöntem produktumodat.

ismétlem magam:
remek munka, gratulálok, köszönöm!
Törölt felhasználó 2007. 11. 24. 04:09
Előzmény: #35271  siemens
#35272
siemens: olvaslak, ha meglesz az osszes resz szolsz, mindet ki-copypastelem es egyben elolvasom, es aztan mondok velemenyt ervet ellenervet etc...

Addig nem tudok erdemben velemenyt nyilvanitani (sot hogy bevalljam oszinten, meg azt sem tudom meghatarozni mire akarsz vegul kilyukadni)
Jelenleg en sem vagyok epp boldog, de 'nagyon elkeseredett' sem, de abszolut ertekelem hogy ennyi energiat es idot fektesz egy osszefogaloba, ami mindenki szamara hasznos lehet, es nem azon a szinvonal-savon mozog, amit az utobbi idoben sajnos kenytelen voltam olvasni ebben a topicban, es amugy mar fel is adtam.

Kosz.

m

siemens 2007. 11. 24. 00:59
#35271
Genesis I. rész folytatása

Remélem vannak olyanok, akik (rajtam kívül is) elgondolkodnak az I.részben leírtakon! Lehet, hogy csak exmnbs1, az akinek írok?? Gondolom azért többen vagyunk.

1 év alatt a kapacitás 80 MW-ról - 98 MW-ra változott! A beruházás költsége 100 millió euróról - 154 millió euróra (38,5 milliárd forint - gyáranként) emelkedett!

2006.09.20.
A tervezett 80MWp/év gyártókapacitású cég, a világpiacon 2008-tól várhatóan 14%-os piaci részesedést ér el!!

Még 2007. májusában (hat hónapja!!!) is Rényi Gábor ezt nyilatkozta : 2008 végére elkészülhet az első üzem! A 2008-ban csak az Applied Materials, Inc. gyártósor szállítás is erősen megkérdőjelezhető! A 14 %-os részesedést biztosan nem éri el 2008-ban, és a későbbiekben sem!
"AZ ELSŐ ÜZEM az elképzelések szerint 2008 végére, 2009 elejére elkészülhet"!!!!! Későb ez 2009-re változott, hónap megjelőlése nélkül. Én már egy 2010-es dátumról is hallottam. De a management-től még nem hallottunk bejelentést, hogy a projekt csúszásban lenne. Pedig ez már most teljesen egyértelmű!!! Ne felejtsük el ez egy részvénytársaság, aminek a feladata
többek között a befektetők (tulajdonosok) hiteles tájékoztatása is! - nem a közös pogácsázás az igazgató úr irodájában.

Nyáron még milyen jól hangzott : "az első", "a legújabb", "a világ második legnagyobb",
"10%-os piaci részesedés". Hittünk, mert hinni akartunk benne! Mindannyiunk szeme előtt csak a forint tíz milliók lebegtek, teljesen elhomályosult a látásunk! Annyira hiszünk benne, hogy van olyan, aki azt gondolja, hogy aláírjuk az AMAT-tal a szerződést, már szállítják is, és mehet a termelés. Egy másik azt kérdezi, hova rakja a stopot - milyen stopot?, idáig hol volt??, a harmadik egy
rendkívül korrekt interjút olvastam - csak közben majd' megfeleződik az árfolyam. (nem az Ő hibája, vagy csak részben) Annyira "új", hogy már 8 CÉGNEK (világ minden pontjáról) van szerződése az Applied Materials, Inc.-el gyártósorok szállítására.

Csak a példa kedvéért a T-Solar Spain 2007. márciusában kötött megállapodást, a termelés megkezdése 2008. közepe. A
SolarMorph Singapore esetében a szerződés dátuma 2007. augusztus, a termelés 2008. novemberben indul!!! Ez azt jelenti, hogy a szerződés aláírása után 15 hónappal indul be a termelés! A teljes kapacitás elérése plusz 1 év!!!

Ha a tőkeemelés 2008. februárban megvalósul,
Ha a hitelszerződés 2008. márciusban aláírásra kerül,
Ha a technológiai szerződés 2008. áprilisban aláírásra kerül, (nagyon feszített - adjunk neki egy esélyt)
Akkor is legkorábban a termelés 2009 nyara! AZ ELSŐ GYÁRTÓSOR!! Tehát azt mondani, hogy 2010-ig 250-300 Megawattot termelni képes napelem előállítása zajlik majd! - nem igaz! (A fogalmazásra érdemes figyelni 2010-ig 250-300 MW-ot TERMELNI KÉPES napelem előállítása zajlik. Nem termel, csak termelni képes - nagy különbség!!! Azt nem
modhatjuk, hogy csúszás van, jelenleg nincs befektető, nincs szerződés, most indul a hazai bef. alapok meggyőzése??? - miért csak most?, külföldön nem jártunk sikerrel?, igaz nyáron sem találtak - inkább csúsztatunk.) Mindenképpen "magasan" kell tartani az árfolyamot amíg nincs befektető! Csak semmi rossz hír - felkiáltással! 2006. szeptember 7-i adatok szerint a Genesis
Technology Fund 20,1 millió USD (4 Milliárd Ft) értékű vagyont kezelt. A Genesis Technology Fund minden pénzét beletette már a projektbe!, nem tudja megtámasztani az árat, így jön a reklám, a fizetett elemzés, a fizetett újság hirdetés, mint a tegnapi (mintha magát a kérdéseket is Rényi Gábor állította volna össze) - egyelőre kevés sikerrel. Mennyibe került ez a fizetett két oldalas reklám (semmi több), hogy valahogyan megakadályozzák az árfolyam fokozatos zuhanását, hogy a hitelüket ne veszítsék el teljesen?? Érdemes?, kifizetődik?

De a piac könyörtelen július óta - 42 % !!! (ÖT HÓNAP ALATT - 42%!!) De nincs semmi probléma, minden a rendes kerékvágásában halad !!
Hajrá, csak így tovább............ Gondolkodni nem kötelező, de ajánlott - számomra is!

(Brau Rt, Graboplast, Globus, Pick, Zalakerámia....stb)

Egy nagyon elkeseredett Genesis részvényes tollából.....

folyt. köv. - holnap
Törölt felhasználó 2007. 11. 24. 00:11
Előzmény: #35263  Törölt felhasználó
#35270
"Üres duma. Te is tudod, hogy a mai árfolyamon ingyen van a papír. S ez az IGAZ! Amúgy egy végtelenül alacsony árfolyamra van a 2,5 P/E ráta számolva a 2010-es évben."
Van egy tervem: a cégem 2010-ben 1 milliárd Ft-os bevételt fog elérni, 200 milliós nyereséggel. Eladom neked 200 millióért. Ez csak 1-es P/E. Megveszed?
- ha igen, szólj, adok többet is:)
- ha nem, írd le miért.
Törölt felhasználó 2007. 11. 23. 22:42
#35269
Szevasz szabolaca. Kiváncsi leszek a jövőhétre.
Törölt felhasználó 2007. 11. 23. 22:13
Előzmény: #35266  Törölt felhasználó
#35268
Nem keverem.
Törölt felhasználó 2007. 11. 23. 22:11
Előzmény: #35265  Törölt felhasználó
#35267
mára tőlem az utolsó megjegyzés:

jelen állás szerint kevered a tényeket a vágyaiddal. legalábbis ami a beírásaidat illeti.
Törölt felhasználó 2007. 11. 23. 22:11
Előzmény: #35265  Törölt felhasználó
#35266
Bocsi elírtam a zárót 1665-ön!
Törölt felhasználó 2007. 11. 23. 22:07
Előzmény: #35264  Törölt felhasználó
#35265
2800 ft-os árfolyamról beszélsz, de ha emlékeim nem csalnak, akkor ma 1765-ön zárt a papír, s azóta a projekt nem állt meg. Fejlődött, halad a cél felé.

Ez viszont tény!
Törölt felhasználó 2007. 11. 23. 22:02
Előzmény: #35263  Törölt felhasználó
#35264
üres duma?

ezt mondták itt már nekem előtted is, 2800-nál.
Törölt felhasználó 2007. 11. 23. 21:58
Előzmény: #35262  Törölt felhasználó
#35263
Igen Fretek!

Figyeltem, számoltam. A szakításhoz bőven elég volt a közkézhányad egy PICI része.

Mindig-mindig akkor volt szakítás, amikor nem volt vétel a könyvben.

"A) álomgyárra P/E értéket számolni az álmos könyvek szerint nem jelent jót"
Üres duma. Te is tudod, hogy a mai árfolyamon ingyen van a papír. S ez az IGAZ! Amúgy egy végtelenül alacsony árfolyamra van a 2,5 P/E ráta számolva a 2010-es évben.

"B) hogyan is csökkentették a spekulánsok mesterségesen az árat? nem világos, mit is jelent ez"
Nem? :-)))) Dehogy nem! Paráztatás - Gyenge vételi könyvnél szórás - Paráztatás - Gyenge vételi könyvnél szórás. Amikor meg elért a papír árfolyama egy nagyobb stoppot, akkor nyomta az árfolyamot az. és így tovább. Na rémlik már???
Törölt felhasználó 2007. 11. 23. 21:45
Előzmény: #35261  Törölt felhasználó
#35262
A) álomgyárra P/E értéket számolni az álmos könyvek szerint nem jelent jót

B) hogyan is csökkentették a spekulánsok mesterségesen az árat? nem világos, mit is jelent ez

a közkézhányadot figyeljétek

Törölt felhasználó 2007. 11. 23. 21:38
Előzmény: #35260  Törölt felhasználó
#35261
Szia Saro!

A mondani valód első feléhez szeretnék hozzászólni.
Nem tudom, hogy a Rényi-féle cikk melyik részét gondolod a nullától kevesebbnek vagyis negatívnak.

A lényeg, hogy a jelen állapot pontosan, egyértelműen és végtelenül KORREKTEN le van írva. Így azt sem értem, hogy milyen munícióra vársz még?

Az alja nem kérdéses. Ma reggel volt.

Egyébként a spekulánsok mesterséges árcsökkentése már a múlté. Nem hiszem, hogy a továbbiakban valaki is bedölne nekik. Akik hosszútávon gondolkodnak nem fogják bagóért elszorni a GENESIST. Olvasd csak vissza megtartják, s majd ha eljön az ideje, akkor tisztes haszonnal eladják.

További szép estét Neked

Topik gazda

adra
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek