Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 03. 20:53

Virtualis kavehaz  

Arp ötlete nyomán beindítjuk az új csevegőhelyet....itt lehet pletyizni, infokat csöpögtetni és mulatni....


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 08. 24. 13:34
Előzmény: #1779  Törölt felhasználó
#1780
Törölt felhasználó 2006. 08. 24. 09:34
Előzmény: #1778  Törölt felhasználó
#1779
2006.08.24 08:39
Továbbra sem jó befektetés a forint és a magyar államkötvény - derül ki s svéd SEB Bank reggeli kommentjéből. A bank elemzői szerint ha a FED folytatja a kamatemelési sorozatot akkor az, ha az amerikai gazdaság lassulása miatt abbahagyja akkor az lehet negatív hatással a feltörekvő piaci instrumentumokra.

FED kamatemeles??? Hol el ez? annyi f@sz elemző van hogy hihetetlen...nem azzal van bajom hogy huhog itt, hanem az érvelése...elment 6 hónap szabira és nem olvasott híreket??? Idióta.

Labi nem nagyon látlak msn-en... .
Törölt felhasználó 2006. 08. 21. 22:47
Előzmény: #1777  Törölt felhasználó
#1778
Beugrottam inni egy kis cappucinót, dehát már napok óta sehol senki. Hiába, ilyen tőzsdei mozgás mellett nem is csodálkozom. Úgyhogy megyek én is dolgozni. :)))
Törölt felhasználó 2006. 08. 15. 22:36
Előzmény: #1776  Törölt felhasználó
#1777
Hát skacok brutállllul táncol ez a Travolta a Grease-ben. Ahogy megy, ez totál beszarás.

Egyik kedvenc filmem ez a Grease meg a Szombat esti láz!!

:-)))
Törölt felhasználó 2006. 08. 15. 21:38
#1776
Tisztelettel kérném a kávéház törzsvendégeinek segítségét!
Kérdés: a mai nap tükrében megtört-e a bux minden elemzésben szereplő lefelé álló trendje?

Ugye volt egy duplacsúcs, ami ráadásul szinte hajszálra pontosan május/júniusi zuhé 61,8 %os fibo-szintjénél húzódik. Ebből elvileg lefele mutatna az irány, de ma forgalommal emelkedés, ráadásul pont a meghatározó otp vezetésével, ami eddig ronda hosszú felsőkanócokkal épphogy 6000 felett szenvedett. Na jó, mi a francnak verem itt a billentyűzetet, hiszen úgyis pontosan tudjátok mi a piaci helyzet! Szóval a lényeg: a mai nap fordulatot jelent, vagy ez még belefér a csökkenő trendbe?

Ugyanez a kérdésem a nasdaqra is áll. Eddig ott is elég szép eső trend rajzolódott ki, ami mintha megtört volna a mai nappal (bár még nincs vége), ráadásul ezzel az 50 MA fölé került, aminek persze nem tudom mekkora jelentősége van.

Lécci, ha van ideje, világosítson már fel valaki!
Törölt felhasználó 2006. 08. 15. 20:53
Előzmény: #1774  Törölt felhasználó
#1775
Geraldka!
Hm.. Még a neve is szlovákos a kutyádnak te Buxi!
Törölt felhasználó 2006. 08. 15. 19:56
Előzmény: #1772  Törölt felhasználó
#1774
Ez egy nagyon buta kutya volt, Ő volt a Geraldka... Hiányzik a kölyköknek.
Törölt felhasználó 2006. 08. 15. 19:50
Előzmény: #1772  Törölt felhasználó
#1773
Buxi

Nem tudom mi a fenéért, de én még mindig állati dollárbullvagyok - (a mai nappal együtt :o)
Törölt felhasználó 2006. 08. 15. 19:26
Előzmény: #1771  Törölt felhasználó
#1772
Buxi!
Milyen kutyádat vittek el ezek az istentelenek! Nekem van egy szuper németjuhászom! Hector kutya! Úgy 60 kiló lehet, azt ha valaki megpróbálná elvinni, szerintem lehetne a temetõbe vinni! Borzasztóan barátságtalan, és gyanakvó, második keresztneve a Hector után az, hogy Brutál! Alex malackájával veszi fel kb a versenyt!
Törölt felhasználó 2006. 08. 14. 21:54
Előzmény: #1767  Törölt felhasználó
#1771
akkor küdjük meg az ECB-t tomahawk rakétákkal! :)
megint filóztam pár dolgon (mert filózni jó: eltöprengenei, mibe fektessek, aztán kiderül, hogy szimplán a megérzésekre kell hallgatni, és minden jól van, ha a stop is jól van :)

ARP, ez az USD biznisz nekem is tetszik, úgyis megszabadultam pár feleslegessé vált opciómitól...
bár nekem most túl rizikósnak tűnik az USA (szorongatják a golyóit), kijöhet ebből jól is, no meg az EU túl döcögős...
ha a szaúdiakat nézem, erősödnie kellene a dolcsinak - always look at the bright side of LIFFE :)
szóval ötletedtől meg az összeesküvés-elméletektől hajtva meg fogom longolni :)
holnap lesz időm eldumálni a brokival, mert sokat utazok, hogy milyen formában - és Te mit ajánlanál? (figyelembe véve, hogy még élesben nem devizáztam, de a forex azért tetszik - elméletben :)
azért az opciókat sem akarom elhagyni a pozitív tapasztalatok miatt (sajna az ATM-mé válás gyötrelmei miatt nem ment odáig, mint kellett volna /duplázás/, de azért jó kör volt. most egy időre pihi, így vmi "beleülőset" keresek, persze nem akarok éveket várni...)
most unlimited turbo bull opciót keresek azért még gazpromra, mert sztem jó esetben szeptemberig bezúzzák vmi pánikban, akkor már nem biztos, hogy decemberi opcióba beleveszek - ha nem zúzzák, megobtam, mert még épphogy csak ATM lett pár napja, máris eldobtam (igaz, ekkora nyerőt már nem illik kockázatatni egy kb. 1 éves csecsemőnek :) ...)
A Bobolcsai szalonnal mi a helyzet? Kevés szó esett eddig a rövid- és hosszú távú "swingelésről", pl. hogy érdemesebb hír nélkül meddig száguldhat egy jó fundájú papír több hónapos beverés nélkül mondjuk egy több 10-szeresen alulértékelt helyzetből (persze most a Gazpromra gondolok, node nem annyira a CF, mint inkább a készletértékelés alapján...) vagy hogy Fotex és egyebek példájából kiindulva van-e vmi érdemi szintje/korlátja (akár Fibo) az olyan értékelésnek, amikor CF-ről készletalapúra "helyeződik át a súlypont" az eddigi értékelésben... (sajna megrögzött fundás maradok, bár most is technikai jelre adtam el a gazit - ki tudja jól értelmeztem-e...)

De hogy ne legyek mindig off, és vmi bölcs mondást is mondja a kávéházban: subidubidúúú (Frank Sinatra)
Törölt felhasználó 2006. 08. 11. 19:53
Előzmény: #1769  Törölt felhasználó
#1770
Ez a 20 pont differencia azért fontos, mert most 11059 és felfelé tick-keg.
Törölt felhasználó 2006. 08. 11. 19:46
Előzmény: #1768  Törölt felhasználó
#1769
Szia

Azt írja az egyik momentum elemző:
"kulcsszintek Dow: 11080, nasdaq: 2050, SandP1262. Az alatt gyerekek minden el van veszve és semmi jót ne reméljetek amíg nem láttok akkumulációt."

Minden helyes, de a Dow kulcsszintjében téved, szerintem 11060.
Törölt felhasználó 2006. 08. 11. 19:14
Előzmény: #1767  Törölt felhasználó
#1768
Szia, írtam, hogy én tőkeáttétel nélkül és természetes árfolyam fedezettel sávosan veszem a dollárt. Európa nem igazán versenyképes számomra.
Törölt felhasználó 2006. 08. 11. 19:03
Előzmény: #1766  Knight Tyris
#1767
Buxer

Ezzel a dollár bull dologgal szinte utolsó mohikkánnak érzem magam. Mohikán vagy még?
Knight Tyris 2006. 08. 10. 18:24
Előzmény: #1765  Törölt felhasználó
#1766
Nincs mit. :o)
Törölt felhasználó 2006. 08. 10. 16:28
#1765
Köszi, megtaláltam.:)
Knight Tyris 2006. 08. 10. 15:17
Előzmény: #1762  Törölt felhasználó
#1764
Elöször olvasd el ezt a cikket a Pénzcentrum.hu-n (ha nem találnád, szólj berakom ide. Ez elég jól összefoglalja mit ajánlanak a bankok.

Fizess, ha bírsz!- Rés a kamatadó pajzsán 2006.08.09. szerda 8:00

Attól függ mekkora a kockázattűrő képességed, de elképzelhető egy ilyen megoldás is: Elosztod 3 részre a pénzed.
1/3 berakod vmi lekötött hosszabbtávú fix kamatozású betétbe,
1/3 megy valamilyen alapba, pl egy közepes kockázatúba, vagy vmilyen agresszívabba,
1/3 meg pénzpiaci alapba (ezek általában nyítvégűek, tehát bármikor hozzányúlhatsz a pénzedhez anélkül, hogy büntetőköltségeid lennének.)
Így kamatadómentesen tudod fialtatni a pénzedet továbbra is.
De ez csak egy lehetőség a sok közül. Várjuk mások jelentkezését is. :o)
Törölt felhasználó 2006. 08. 10. 12:05
Előzmény: #1762  Törölt felhasználó
#1763
Krume,
nem neked írtam hanem a srácok tegnapelőtt este elvetették a sulykot....
sok pízt!
Törölt felhasználó 2006. 08. 10. 09:25
#1762
Sszeretnék tanácsot kérni mit javasolnak okos emberek hosszutávú befektetésre, aminél a pénzem valamennyire megőrizheti értékét. Gondolkodom CIB kötvényen, vagy euro vétel? A pénz romlásához adalékként: kezdetnek kedvenc pékem 30 %-kal emelte most az árait, és ez még nem a vége. És még majd jönnek a többiek. No és persze a kamatadót is szeretném kibekkelni amig lehet. Köszi előre is.
Krumenaker 2006. 08. 10. 08:27
Előzmény: #1760  csibe74
#1761
A régió összes indexét (lengyelek, törökök, oroszok stb) meredeken felhúzták délután, minket meg benyomtak. Az "európa beteg embere" szindróma erősödik... Talpra lehet belőle állni, ahogy az elmúlt évben már jópárszor talpraálltunk, de megint kaptunk egy erős figyelmeztető jelet.

Topik gazda

Greenspam
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek