Topikgazda: bpmcwap 2006. 01. 03. 13:50

Humet: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Ugrás a cikkhez
Nem mindennapi a Humet mai teljesítménye, az eddigiekben 45 és 61 Ft között, 35%-os sávban forogtak a papírok a kereskedés során. A kötélidegekkel rendelkező spekulánsok igen szép napot élhetnek át, főleg ha jókor adtak-vettek.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=63143
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 01. 20. 16:33
Előzmény: #39059  Törölt felhasználó
#39060
Gubikam tudjuk, hogy nem adtad el 20 felett. Ne hazudj.
Törölt felhasználó 2009. 01. 20. 16:30
#39059
a végrendeletem szerint: velem temetik el a sok "k" humetem... ( itt a tetemem, ott a humetem)
mert azt ígértem, hogy veszteséggel nem szállok ki! (arról nem is szólva, hogy az ezutáni maximális veszteségem az eddiginek már alig a fele lehet csupán!!!)
higins79 2009. 01. 20. 16:27
Előzmény: #39057  Törölt felhasználó
#39058
phyl=humet
:)
Törölt felhasználó 2009. 01. 20. 16:25
#39057
üdv az épületes eszmecseréhez! jó-jánosunk hallgat, mint .... a fűben...
nekem meg sikerült beállni 9,-re 600k-val...
remélem, nem járok úgy, mint a phylával, ahol túl gyors voltam, és 10-e 12-őn vettem vissza a 25-26-on kiszórt pakkomat!
treff
treff 2009. 01. 20. 16:07
#39056
Lassan egy kalap sz*rt sem ér ez kupac Humet :(((((((
Pálott volna ki a szám, amikor vettem!
Törölt felhasználó 2009. 01. 20. 15:50
Előzmény: #39054  Törölt felhasználó
#39055
Spadának kell, akkor én sem akarok kimaradni. Majd azt mondjuk, hogy Én vettem észre előbb Ferenc. :-))
Törölt felhasználó 2009. 01. 20. 15:48
Előzmény: #39053  Törölt felhasználó
#39054
nincs bekötve a gomba,, eee bomba
Törölt felhasználó 2009. 01. 20. 15:41
Előzmény: #39051  Törölt felhasználó
#39053
Pozi nélkül itt. (vételi gomb az ágy mellett) re Ferenc, csacsi.
Törölt felhasználó 2009. 01. 20. 15:31
Törölt hozzászólás
#39052
Törölt felhasználó 2009. 01. 20. 14:48
Előzmény: #39050  Törölt felhasználó
#39051
bizti szeretne rajta túladni még most.............
Törölt felhasználó 2009. 01. 20. 14:19
Előzmény: #39049  Törölt felhasználó
#39050
kezdem azt hinni ebbe is beregadt Tomika..
Nem nyitott ki még a bank..
Törölt felhasználó 2009. 01. 20. 14:03
Előzmény: #39048  Törölt felhasználó
#39049
Minden kisbüfinek érdemes azon elgondolkodni, hogy miért akarják a maradék kispénzét a blue irányába terelni tiszta szív jóságból.
Gondolom, azért mert ott a válság végére zuhanni fog a piaci részesedésük a nagyoknak...
Törölt felhasználó 2009. 01. 20. 13:43
Előzmény: #39033  Törölt felhasználó
#39048
Kiscsacsi !
Én úgy gondolom,hogy amikor az OTP
6000ft lesz akkor a Phyl is lesz névértéken.
A Humet pedig...............................
Tudjuk jól ,ott bármi előfordulhat.
Én senki helyében NEM írnám le.
Törölt felhasználó 2009. 01. 20. 13:42
Előzmény: #39045  Törölt felhasználó
#39047
"ha nyereséges a cég akkor elkezdheti venni saját részvényeit is"
Minek venné 30Ft-on, amikor 6-on szinte annyit tőkét emelhetnek amennyit csak akarnak?
Törölt felhasználó 2009. 01. 20. 13:40
Előzmény: #39042  Törölt felhasználó
#39046
Kimaradt néhány pont:
- "vagy jön egy szakmai befektetö és felvásárolja a céget". Ez lehetséges. De ez elmondható mindegyik papírra:)
- "vagy nem lesz gyászos a gyors, mert ugye gyengül a forintunk és ugye a bevétel nagy része CAD-ban termelödik". A Ft gyengülés egyedül a q4-et értinti a tavalyi évből, a gyors nem lesz meglepetés: az árbevétel sokszoroa a 2007-esnek a Reanal miatt, az eredmény meg nagyjából ugyanannyi. Ezen pár% ide vagy oda nem sokat változtat (tök mindegy, hogy 5, vagy 5.1 Ft/részvény az eredmény). Viszont a válság hatását még nem tudjuk.
- "mert a reorganizácios lépéseket könnyebb lesz meglépni, mert ugyebár recesszióban könnyebb elbocsájtani-átszervezni". Ebban van igazság, de ha már válság, a keresletcsökkenéssel nem számolsz?
- "28 alatt a papir szerintem csunyán alulértékelt". A jelenlegi ár a múltbeli eredmények mellett alulértékeltnek tűnik. Fogalmazzunk így. Így egyet is értek. Csakhogy ez így pontosan igaz az összes bluera is. A kérdés éppen az, hogy mi lesz idén. jövőre? Ezt se te, se én nem tudom.

Végül: én senkit nem akarok sem lebeszélni a Humetről, meg rábeszélni az eladásra, mert azt valóban nem itt kellett volna. De az se normális, ha valaki lakást tol be egy ilyen papírba.
Törölt felhasználó 2009. 01. 20. 13:34
Előzmény: #39044  Törölt felhasználó
#39045
Martin36

tudom, sok a ha ez csak brainstorming volt a részemröl.... próbálj meg ennyi ha-s mondatot irni, ami negativan befolyásolhatja az árfolyamot, és ha tudsz akkor egálban vagyunk (azért próbálj olyanokat irni, amire van lehetöség) én irok még eggyet, ha nyereséges a cég akkor elkezdheti venni saját részvényeit is (persze csak abbol, amire nincs szüksége) végül is nem rossz biznisz 100-50ig adni a saját részvényt, majd akvirálni belölle és ugyanazt visszagyüjtögetni 20-on....
A nagy papirok meg szerintem semmivel sem néznek ki jobban, mint a Humi SŐT öket még sortolják is intézményi befektetök... a Humit nem lehet shortolni, csak az adja akinek kell a pénz, vagy sikerül beparáztatni (hadd okozzon jó nagy veszteséget magának, no meg "nekem" is jó lesz a lelkiismeretem, hogy milyen jól eladtam 6ft-al feljebb....
Pénznyelö, csak rád reagáltam, de nem Neked szántam az obégatos dumát.... szoval bocs, tudod akinek nem inge nem veszi magára.... :-)
és gondolom, azért fogják megváltoztatni a cég szabály környezetét, mert rájönnek majd, hogy valamit tenni kell... gondolom ez már nekik is fáj, hisz náluk van a részvények jelentös hányada... No meg ebben a környezetben a tulélés a cél (akvizicio kizárva, kinek kéne Humi részvény cash helyett) szoval, mikor lépjék meg, ha nem most???

Mindenkinek további szép napot, most megyek mert itt hagy a piac....
Törölt felhasználó 2009. 01. 20. 13:16
Előzmény: #39042  Törölt felhasználó
#39044
Nézzük a konkrétumokat, amit írtál:
"ne adj isten kiveszik a tökeemelést az alapszabályból, vagy a Humet nevére teszik a saját részvényeket, vagy bevonják az egyébként is használhatatlan részvényeket, vagy fizetnek osztalékot, vagy jön egy szakmai befektetö és felvásárolja a céget-lehet Civin ezért mondott le"

- "kiveszik a tökeemelést az alapszabályból". 2001-ben a csődsztori előtt is ott volt, aztán az új Humetében is ott van, most 2010-ig, 11-ig szólnak ezek a jogok. Miért mondana le erről bárki? Te lemondanál róla?
- "a Humet nevére teszik a saját részvényeket". Ez min is változtat bármit? Semmin. Ha akvizíció volt, eddig is a Humi használta, felénk nem részletezett módon (ami valóban gáz, hogy nem tudjuk ennek menetét).
- "vagy bevonják az egyébként is használhatatlan részvényeket". Lásd előző két pont. Miért vonnák be? Hogy neked picit jobb legyen?
- "vagy fizetnek osztalékot". Az osztalék önmagában nem árfolyamnövelő hatású. Egyébként is, a tavalyi 300 milliós eredménye összesen 5Ft / részvény, ha lenne is osztalék, se jelentene érdemben sokat.

"a topik szinvonala közelíti a nullát, a fél csapat megégette magát a Humival és most kampányol ellene böszen... ha megdöglött a tehenem dögöljön meg a szomszédé is (remek, esküszöm, mint a csepeli autogyujtogató)."
Mivel én voltam az előzményben, ezért reagálok rá: az első félmondatodban igazad van. Én egyébként kb. 3 éve írogatok ide, tehát a többi része viszont egészen biztosan nem nekem szólt.
martin36
martin36 2009. 01. 20. 12:28
Előzmény: #39042  Törölt felhasználó
#39043
De.Viszont amit írtál,illetve amit vársz,nem más mint:ha,ha,ha.........és ezt az összes ha-t odateheted az összes komoly papír elé,ami ugye nyilvánvalóan értelmesebb befektetés,mint ez.Mondom ezt úgy,h maradt még pár 10 ezer db-om.
Törölt felhasználó 2009. 01. 20. 12:23
Előzmény: #39040  Törölt felhasználó
#39042
na, adjon isten Mindenkinek!

Rég szóltam hozzá a témához, mert nem nagyon volt mit hozzá tennem... Most viszont van... a topik szinvonala közelíti a nullát, a fél csapat megégette magát a Humival és most kampányol ellene böszen... ha megdöglött a tehenem dögöljön meg a szomszédé is (remek, esküszöm, mint a csepeli autogyujtogató) Nézzetek, már a chartra, talán kijelenthetö, hogy nem itt kell adni, lehetett volna 50 felett böven, de nem itt.... és ezzel nem azt mondom, hogy jövöhéten fel fog menni, csak azt, hogy aki idáig megtartotta fölösleges, hogy eladja, mert ha elindul (ne adj isten kiveszik a tökeemelést az alapszabályból, vagy a Humet nevére teszik a saját részvényeket, vagy bevonják az egyébként is használhatatlan részvényeket, vagy fizetnek osztalékot, vagy jön egy szakmai befektetö és felvásárolja a céget-lehet Civin ezért mondott le? vagy nem lesz gyászos a gyors, mert ugye gyengül a forintunk és ugye a bevétel nagy része CAD-ban termelödik, vagy mert a reorganizácios lépéseket könnyebb lesz meglépni, mert ugyebár recesszióban könnyebb elbocsájtani-átszervezni, akor majd ugrik 5-10 ft-ot és persze nem merítek majd visszavenni.... Az ilyen papir, ami ennyire mélyre megy, a legjobb táptalaja a giga emelkedésnek (persze csak ha van story), merthogy mindenki aki beragadt kiszáll 0 közelben... hányszor láttunk már ilyet, kiülik a giga bukot akár évekig is, aztán 0-ban kiszállnak....
Arra senki sem gondol, hogy Civin azért távozott, mert a cég átalakul, és amiben Civin jó volt (csöd elkerülés, apeh háború, mutyis részvénykibocsájtás) már tovább nem csinálható???
28 alatt a papir szerintem csunyán alulértékelt, Civin bácsi ennyin kapta a jussát, és ha jól emlékszem volt kibocsájtás 29en is.... Szóval, aki 6-ra várja, az csak dumál, ha elmegy odáig akkor csödbe megy és 0-át fog érni... szerintem
Tudásom szerint, jó pár veszteséges cég van a Bét-en, -a Humet nem az- elöször tán illenne ezeknek csödbe menni.... NEM???!
Törölt felhasználó 2009. 01. 20. 12:00
Törölt hozzászólás
#39041

Topik gazda

bpmcwap
bpmcwap
5 5 4

aktív fórumozók