Topiknyitó: forma1bt 2022. 07. 11. 22:50

Szia KATA!  

A néhai Orbán kormány legértelmesebb húzása a KATA bevezetése volt, amit most tegy tollvonással gyakorlatilag megszüntet. Most hogyan tovább? Mit csinálhatnak, akik eddig ezt választották, és ezzel az adónemmel tervezték a vállalkozásukat. Jön megint a fekete munka, adóelkerülés, vagy csak újabb áremelés most a vállalkozók részéről? Mit gondoltok erről? Mit tudnánk tenni, hogy ne veszítsük el Katát, akit megszerettünk?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 07. 13. 10:30
Előzmény: #213  Zsombéki
#220
Kellemes érzés járt át egyébként tegnap, mikor áthaladtam a tüntetésen.
Ahol egyébként biztosított végtelen számú rendőr, akik NEM mentek el katázni.
A kata-sok egy bizonyos részével egyetértek, hogy nem kellett volna elvágni a lehetőséget, de messze lehetett volna már korábban szigorítani rajta, akár teáor alapon...
Törölt felhasználó 2022. 07. 13. 10:28
Előzmény: #209  Zsombéki
#219
Hidd el, elég mélyről érkeztem.
Csak hát te is kamuzol ezerrel az illetővel kapcsolatban. Könyvelőhöz és hivatalba kell járni havonta, na persze. Meg az otthoni internet is a munkája miatt van, hogyne. Kihagytad, hogy télen be kell fűteni a kisszobát a vállalkozás miatt, ugyan már.
Törölt felhasználó 2022. 07. 13. 10:24
Előzmény: #212  Zsombéki
#218
Ja, és én úgy tudom a KATA-sok is visszakapták a havi 50 ezrüket:
https://bank360.hu/blog/a-gyerekes-katasok-is-szja-visszaigenylessel-kaphatjak-meg-az-adojukat
Én speciel 0 forintot kaptam vissza, mert nincs gyerekem, ja tudom adott a lehetőség, hogy legyen.
Ja és utánam egy hónapban keletkezett annyi adó-járulék bármi, mint a katások után egy évben.
És a munkáltatóm ezen felül megvette a filctollat, meg a nyomtatópatront ugyanúgy.
Akkor most ki mennyit tesz be a közösbe?
Törölt felhasználó 2022. 07. 13. 10:20
Előzmény: #213  Zsombéki
#217
Értem, és majd beviszed az iskolába a gyereked, de tanár már nem lesz, mert hát elment katázni.
Elviszed orvoshoz, de az sincs, mert elment katázni.
Felülsz a villamosra, de nem indul, mert a vezető elment katázni.
Mondd, szerinted erre van szükség tényleg?
Istvan78 2022. 07. 13. 10:20
Előzmény: #206  Zsombéki
#216
Sok gond van a mondandóddal:
- A számítógéped nem egy év alatt avul el, a következő évtől a számításod szerint erre nincs költséged
- Miért ne lehetne bárkinek fogalma a vállalkozói lét kockázatáról és költségeiről, de ez elvileg úgy néz ki, hogy ha nem éri meg vállalkozni, akkor fel kell adni (azon a területen) a vállalkozást. Ha tényleg annyira nehéz teher és szinte ráfizetéses a nagy többségnek a KATA, akkor vajon miért nőtt egyre a számuk és miért vállalkozta? Azért mert nagyon is megérte ez így nekik.
- Nekem nem fáj, ha a vállalkozónkak (is) jól megy! Az egy nem oké rendszer, ahol 400 ezren nem fizetnek rendesen közterhet, mások meg igen. Nem szidtam a KATÁsokat, a rendszert szidtam, ne keverd a dolgokat! 
- Hogy mennyire voltam HASZONLESŐJE ennek a rendszernek, erősen kétséges. A kedvezmény nagy részét nyilván a KATÁs lenyelte, másik oldalról viszont én, a nem KATÁs, kifizettem a közterhe egy részét helyette is.
- Most majd jön az adóelkerülés, mondod. Ez azt jelenti lényegében, hogy ha az emberek nem tudják törvényesen elkerülni a rendes adófizetést, akkor majd elkerülik, törvénytelenül. Ezt nem kommentelem.
Törölt felhasználó 2022. 07. 13. 10:16
Előzmény: #212  Zsombéki
#215
Teljesen mindegy ki fizeti a felmerülő költségeket, itt továbbra is a közteherviselés része érdekes
Megvan, a boldított szó mit jelent?
Amiből fizeti az állam a rendőrt, az ápolót de még a villamosvezetőt is.
Nyilván nem az ilyenekkel kéne kib*szni, mint Te, csak sajnos a békaperspektívából te se látsz ki, hogy mennyien éltek vissza ezzel a lehetőséggel.
Most hoztak egy durva megszorítást, amit majd valahogy vagy kárpótolnak a Te szinteden, vagy mindneki árat emel.
Hajrá, emelj árat!
Ja és mennyien szereztek eddig a KATA miatt kvázi jogosulatlan versenyelőnyt egy alkalmazotthoz képest, olyan szakmákban, ahol egyébként a felmerülő költségek alacsonyak, ellenben a megszerezhető bér magas
Tipikusan ilyenek az infósok...
Törölt felhasználó 2022. 07. 13. 10:14
#214
Most olvastam az airbnb szálláskiadók sírását, miszerint mi lesz velük szegényekkel, mert eddig katában vállalkoztak. Jajj de tudom sajnálni őket, a kis szállásuk értéke egy év alatt felment 20%-kal, a szobaár 30%-kal, és mi lesz így velük, hogy 50 ezernél magasabb közterhet kell majd fizetni.
Hogy van bőr a képükön...
Zsombéki 2022. 07. 13. 10:13
Előzmény: #210  Törölt felhasználó
#213

A választás lehetősége adott, nem?
Vállalkozhat minden előnyével hátrányával, ha van képessége hozzá, vagy maradhat a jelenlegi munkakörében.
A vállalkozói formához tartozó adózási forma a KATA, így amire utalsz, kb a hülység kategóriája.
Zsombéki 2022. 07. 13. 10:09
Előzmény: #208  Törölt felhasználó
#212

Butaságokat beszélsz, mert azt nem a munkavállaló fizeti, miközben a KATAs igen!
Egy KATÁs a tavalyi évben - ksözönhetően az SZJA visszatérítésnek - több adót fizetett, mint az itt zajongó átlag bérből élő.
somebody 2022. 07. 13. 10:08
Előzmény: #201  stolz
#211
De minden idők leghosszabb tűzijátékára van pénz... 
Ha egy picivel több időm lesz elkezdek mémeket gyártani. Hazug banda! 
Törölt felhasználó 2022. 07. 13. 10:08
Előzmény: #190  Zsombéki
#210
Egy villamosvezető, egy mentőápoló vagy egy rendőr is inkább menjen el KATA-zni?
Zsombéki 2022. 07. 13. 10:07
Előzmény: #207  Törölt felhasználó
#209

500000 forint alatt nem kellene munkát elvállalni!
Gyerekeket nevelő anya, vidéken él...
Elhiszem, hogy vannak olyan helyek az országban, főleg a főváros, hogy az út szélén is munka van csillió dolláros fizetéssel és nincsenek egyedi élethelyzetek,  a társadalmi szolidaritás csekély meglétének a hiányát is jelzi a hozzászólásod!
Látom neked is nagyszerű életed van, a frusztráltságod, hogy másokról ítéletet mondj, általánosíts pedig a sikeres életednek köszönhető, na jóccakát, úgy látom nem ért agyat a mondanivaló, felesleges a további megnyilvánulás!
Törölt felhasználó 2022. 07. 13. 10:04
Előzmény: #206  Zsombéki
#208
A békés, bérből élőknél is felmerülnek ezek a költségek munkáltatói oldalon, amit a munkáltató gazdálkodik ki.
Ez teljesen független attól, hogy a kata-sok közteherviselése a zérushoz volt közelítő.
Törölt felhasználó 2022. 07. 13. 10:00
Előzmény: #206  Zsombéki
#207
250 ezer forintos bevétellel főállásban vállalkozni nem kellene.
Zsombéki 2022. 07. 13. 09:49
Előzmény: #199  Istvan78
#206

108850 HUF (a számviteli törvény szerint a tárgyi eszköz beszerzését, ami egy éven belül költségként elszámolható - számítógép, nyomtató stb. 12 egyenlő részletre osztottam szét).
Azaz a nettó jövedelem 141.150 HUF, 250000 forintos bérnél a nettó jövedelem 120.000 forinthoz, amihez teljes értékű nyugdíjbiztosítás és tb jár, fizetett szabadság és felmondás esetén pedig végkielégítés. Ebben az esetben szerintem a havi 18850 HUF ezt nem fedezi!
Egyedi eset, csupán arra akartam rávilágítani, hogy a békés, bérből élőnek fogalma sincs arról mit jelent a vállalkozó lét, hogy ott kockázatok és költségek is vannak.
Bírom a sok fizetésből élőt, akinek mindig a másik tehene fáj csak!
Ha az adó mértékével van bajod, akkor miért azt szidod, aki a jogszabályoknak megfelelően működött és nem ért egyet az eljárással, amit most csinálnak. Fontos, ez nem jogállam, egy jogállamban nem módosítanak adót, adóév közepén, hanem fordulónapkor! Amennyiben igénybevettél katás vállalkozó által nyújtott szolgáltatást, akkor az elveiddel szemben csupán te is HASZONLESŐJE voltál a rendszernek! Most majd jön az infla, az adóelkerülés stb. Nem csak az adócsaló aki nem ad számlát, hanem aki igénybeveszi a kedvezőbb árak miatt!
Törölt felhasználó 2022. 07. 13. 09:45
Előzmény: #201  stolz
#205
Szerintem nagyon okosak, és megvan az oka, mit miért csinálnak. Nem feltétlen azt kommunikálják, de van oka neki.
Az orbáni politika szeret privilégiumokat adni. A kata egy ilyen privilégium volt. Sajnos azonban túlnőtte magát, privilégiumból kezdett átmenni szokásba.
Na ilyenkor szokott a kedves vezető belenyúlni a dolgokba.
Az üzenet egyértelmű, bármely privilegizált csoporttól bármikor el lehet venni, amit kapott. Jól láttátok, a múltban a lakástakarékok felszámolása ment hasonló stílusban.
Az időzítés zseniális, a választások után, a nyári szabadságolások idején, ellentmondást nem tűrően és hihetetlen gyorsasággal.
Bokros Lajos is elszégyellné magát a tempó láttán.
Tanács, ha privilegizált vagy, mindig legyen B  terved, mit tennél, ha azonnal megszüntetnék a privilégiumot.
Törölt felhasználó 2022. 07. 13. 09:21
Előzmény: #201  stolz
#204
Nem, pedig pár ötletedet mintha átvették volna. :)
Keva 2022. 07. 13. 09:17
Előzmény: #198  stolz
#203
Nincs az annyi, mert sokan mellékállásként vagy nyugdíjasként végezték a tevékenységüket, az pedig 25.000,- Ft/hó
Istvan78 2022. 07. 13. 09:17
#202
Egyébként nyilvánvalóan ez is megszorítás, ha próbálják is másként eladni.
stolz
stolz 2022. 07. 13. 09:17
Előzmény: #200  Törölt felhasználó
#201
Ez a kormány nem az eszéről híres...

Topik gazda

forma1bt
forma1bt
4 3 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek